Odsáva sa odsávačkou iba predné mlieko?

ladybirdie
3. apr 2013

Patrím k maminám, ktoré odsávajú mlieko a dávajú bábätku fľaškou. Asi 2x denne papá aj z prsníka, ale väčšinou hneď zaspí. Odsávanie mi zatiaľ pekne ide, malá pekne papá aj priberá. No kamarátka mi povedala, že odsávačkou viem odsať len tzv. predné mlieko a výživnejšie zadné mlieko vie odsať z prsníka iba babätko. Čiže keď budem jej dávať len odsaté mlieko, malá sa nedostane k vitamínom a živinám, čo obsahuje len zadné mliečko.
Je to pravda? Nič také sa mi nepodarilo na nete nájsť. Myslela som, že je jedno ako, len je hlavné aby som krmila materským mliekom. Teraz som neistá, že predsa jej nedám to najlepšie.
čakám vaše názory a reakcie. ďakujem.

mirkave
3. apr 2013

blbost.mlieko je stale dobre.opytaj sa kamosky,ze kedy presne konci predne mlieko a kedy zacina zadne mlieko.urcite davas super mliecko a nad sprostostami takehoto typu nerozmyslaj...... 🙂

veronikaitali
3. apr 2013

myslim si ,ze kamaratka v tom ma trosku nejasno.......osobne odsavam kedze som nastupila do prace a vyprrazdnim uplne prsniky takze ak by mi tam ostalo zadne mlieko tak mam uz davno zapali a veci podobne 😉 😉

danka483
3. apr 2013

a prečo odsávaš prikladaj drobca a nerieš fľaše 😉

cikyta
3. apr 2013

@ladybirdie Pokial priberá a je spokojná, všetko je OK 🙂

sharlotta
3. apr 2013

@ladybirdie nechcem sudit, neviem, co vsetko je za tym., tak sa prosim neuraz, len konstatujem, ze to najlepsie svojmu dietatku das, ked ho budes dojcit z prsnika, lebo ziadna flasa mamu nenahradi. Dojcenie nie je len krmenie a takto nevyuzivas vsetky jeho funkcie...Ak este nie si v kontakte s laktacnou, tak odporucam. A to s tym prednym mliekom je hlupost...

cicamica1980
3. apr 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

tiez nechcem sudit, ale pokial sa da kojit, preco nekojis? ja som tu mala laktacnu poradkynu 2x, okrem ineho vravela, ze odsate mlieko straca nejake latky, ktore babo dostava ak pije priamo z prsa. tym ze mlieko odsavas, mlieko straca nejake latky, len som uz zabudla ake

katka6211
3. apr 2013

@ladybirdie ja som odsavala a krmila len flasou 15 mesiacov, nie je pravda, ze odsajes len predne. Syn normalne propieval, takze urcite je to v poriadku 🙂

ladybirdie
autor
4. apr 2013

@cicamica1980
@sharlotta Ja jej davam aj z prsnika niekolkokrat denne, len vacsinou hned zaspi a potom po 15 minutach zase place, ze je hladna. Cez den to nie je problem, ale ked 4rocny syn pride zo skolky, musim sa venovat aj jemu. Zial nepojde, aby cely den som len malu kojila. Preto aj odsavam, lebo ked jej dam z flasky viac, vydrzi aj 3-4 hodiny. a medzitym viem aj ine veci robit. Takze ma netreba sudit hned, dufam, ze ked bude mala vacsia, zvykne si na prsnik a nezaspi hned, ked jej dam.

anny1984
4. apr 2013

Aj ja som to počula, ale prečo mi potom gynekologička kázala ešte po kojení odsávať t.j. vyprázdniť prsník? Asi to bude pravda, aj zadné mlieko sa dá odsať, hoci je hustejšie. 🙂

stanislavao
4. apr 2013

@ladybirdie davno som uz necitala takuto blbost. to akoze kde na to prisla ta vasa "kamaratka". take osoby by ste nemali nazyvat kamaratkami, co trepu take bludy a klamu vam.

lovula
4. apr 2013

@ladybirdie tiež som mala tento problém, že mladší keď bol malinký, tak sa málo najedol, zaspal a do pol hodiny plakal, tiež mám doma 4r. , takže viem o čom hovoríš.
Ja som to vyriešila tak, že som ho priložila, vypil čo vládal, zaspal, odsala som, jemne ho zobudila a dokŕmila striekačkou cez prst. Takže mi krásne potom vydržal tie 2 -3 hoďky, čo potrebuješ pre to staršie dieťa a na fľašu si nezvykol.
A keď už bol starší, tak som postupne striekačku prestávala používať.
Miško sa mi narodil aj o 3tt skôr, bol malinký a nevládal papať, chudol, tak aj preto tá striekačka, poradila mi to laktačná ešte v pôrodnici a bola som s týmto systémom spokojná.

sharlotta
5. apr 2013

@ladybirdie ved som napisala, ze ta nejdem sudit, lebo neviem, co je za tym...tym, ze davas malej aj flasu, moze sa ti predcasne odstavit. Sama som to zazila na vlasnej dcere. Potom, co 2x "ochutnala" flasu, vobec sa mi uz nechcela prisat, hnevala sa, prsnik odmietala. Povedala som si, ze flasa nikdy viac...Viem, ze pri dvoch detoch je to narocne. Mozno by pomohla satka, alebo nosic. To su len moje rady a skusenosti, rob ako ty uznas za vhodne a ako to tebe vyhovuje.

ali76
5. apr 2013

@ladybirdie bohuzial nie je to pravda, co ti povedala kamoska, aj odsavanim odsajes aj zadne mlieko, je to tak isto ako keby ti babo pilo z prsnika, ja som odsavala tiez, ale len preto, lebo som mala dost mlieka a dala som ho zamrazit, a ked som nahodu niekde sla, tak aby maly mal co papat

renatka100
5. apr 2013

@ladybirdie dobre si to vymyslela, ja tiez neuznavam ked su deti cely den prisate na mame. Tiez som davala aj flasku aj kojila. Myslim ze ked odsajes cely prsnik a nic uz nejde von tak su tam vsetky potrebne latky. Drzim palce 🙂

veronikaitali
5. apr 2013

@sharlotta
@ladybirdie ja doobeda kojim malu a poobede pije z flasky a trva to uz 4 mesiace a mala krasne pije stale z prsnika vobec ho neodmieta takze podla mna zavisi aj od dietata