Odsávajúce mamy. Ako dlho ste podávali svoje mlieko?

ivana82
8. jan 2009

Ahojte, asi neexistuje tema iba pre mamicky ktore odsavaju mliecko a to podavaju svojim babatkam. S kojenim som mala problemy uz v porodnici, kedze mam ploche bradavky, maly mal problem sa prisat a to vobec uz nie bez klobucikov, comu som bola velmi smutna, pretoze velmi som chcela kojit. Toninko sa narodil aj s malou porodnou vahou (2,5 kg), takze si nedokazal vysat a strasne pri tom vystrajal, pricom papal kazde dve hodiny a potom ja som este odsala este zhruba 15O - 180 ml, ale to bolo este pred dvoma mesiacmi. Kedze bol maly strasne nervozny, hlavne v noci, ked sme nechceli budit susedov, tak sme mu dali mliecko vo flasi (pre mna to bolo aj lepsie, pretoze obcas ma mohol vystriedat manzel, aby som si oddychla). Na krmenie z flasticky si zvykol a potom sat uz nechcel a vystrajal este viac. Tak sme na radu vsetkych pribuznych aj lekarky presli na krmenie MM z flasticky. To bolo ked mal Toninko mesiac, potom vsak chcel pit coraz viac a mne mleicko zacalo ubudat. V polovici decembra sme uz na tom boli tak, ze nam lekarka predpisala Bebu 1, aby sme prikrmovali aspon na noc. Avsak postupne to postupilo natolko, ze mliecko uz podam maximalne 2krat denne a zvysok 2-3 krat UM, pretoze davky, ktore maly chcel boli 150 - 160 ml. Chcem vediet, ci mate s tymto nejake skusenosti a ako dlho ste v takomto pripade podavali svoje mliecko. Dakujem za akekolvek rady a pribehy
🙂

bzucinka
11. jan 2009

Annag ahoj ... Ono sa ta davka 20ml zda v poho,ale mne mala papa velmi,velmi kratko.. ani nie 5 minut,a z toho sa 2/3 zlosti, odtahuje, place .... ☹ preto si myslim, ze mliecka mam malo,a aj to tak citim v prsiach. Nezda sa mi, ze by sa z tych par hltov mohla napapat ☹ A ten ritual co si opisala je krasny kiez by to aj u nas fungovalo,ale za takychto podmienok 🙂 to nejde ☹

annag
11. jan 2009

bzucinka, ak papá krátko a mliečka je menej, tak treba dojčiť veľmi často, nič iné Ti nezostáva -
- musíš dojčiť pár dní hoci každú hodinu alebo aj oveľa častejšie, len tým môžeš laktáciu zvýšiť - čím častejšie prsník vyprázdniš, tým viac mliečka budeš mať, neboj sa toho, že by sa Ti prsník nestihol naplniť, mlieko sa tvorí stále, čím viac dojčíš, tým viac prolaktínu sa uvoľňuje - on je zodpovedený za tvorbu mliečka - teda nadojčiť, krátko odsať, prebaliť, ponosiť a znovu dať prsník - hneď ako si povie, z malej dávky sa častým dojčením stane čoraz väčšia a hnevanie skončí

nemusíš mať pocit plných pŕs, ja ich mám teraz tiež bez takého pocitu a mliečka mám dosť -

- ak chceš zvýšiť laktáciu tak Ti fakt pomôže malý jeden - dvojdňový maratón - ľahnúť do postele s bábetkom, alebo sa posadiť, obložiť vankúšmi, tak aby bolo pohodlne Tebe aj bábetku a dojčiť čo najviac, iba striedať pritom prsníky, uvidíš, že bude po kríze raz dva, ak sa hnevá - necháš ho len tak ležkať pri Tebe, tak aby Ťa cítilo

- dokrmovaním prídeš o dojčenie, úplne zbytočne, bábetko si vie mliečko vyrobiť samé , len mu treba dať šancu, hoci aj papaním 5 minút každú polhodinku

radka.m.
11. jan 2009

bzucinka-to odsáté mlíčko když ho chceš zamrazit,tak já jsem ho dala vychladit a dala do mrazničky hned,aby nebylo zbytečně v lednici,když jsem ho chtěla stejně zamrazit.druhou dávku jsem nechala taky vychladnout a pak jsem jí dolila na tu první zamraženou,je to tak lepší,než to nechávat zbytečně v lednici,když to pak stejně budeš zamražovat.můžeš klidně k tomu zamraženému přidat další dávku i další den,akorát datum trvanlivosti se počítá už od té první dávky.