Odsávam aj po prvom roku. Ste na tom rovnako?

lucia31
8. jún 2009

ahojte zienky, ste tu niektora taka "divna?" 🙂
Tami mala koncom maja rok a ja od siesteho mesiaca, ked po mojej chorobe odmietala prsnik, stale pre nu odsavam mliecko a nejako neviem prestat 😝 😀 ...ked vidim, ako jej chuti a je zdrava aj napriek tomu, ze jej bracek donasa zo skolky kadeco..sem tak sice mame sopliky, ale su aj raz dva prec..vypije okolo 600-800ml mliecka..
rada by som odsavala este aspon pol roka, kedze aj prvy syn bol na MM tak dlho...

dididi30
8. jún 2009

obdivuhodna zena 😉 😀

sjuzi
8. jún 2009

No ty koky... 😀
Ale myslím si, že nie si "divná", je to skôr taká raritka... ale pokiaľ to inak nejde a mliečko sa ti pritom tvorí, tak je to podľa mňa SUPER... 😵

lienka55
8. jún 2009

Luci,tak klobuk dolu.Ked denne naodsavas tolko mliecka.My sme tiez par krat odsavali,ale bola som riadne z toho unavena.Ak ti to nerobi problem,odsavaj dalej.Drzim palceky. 🙂 🙂 🙂

zuzu13
8. jún 2009

lucia, pekne pokracuj...ja som odsavala 20 mes vkuse kazdu 1,5 hodinu{cez den i v noci}...mala som vela mlieka...takze som ho potom davala do "dojcaku"...nakolko moje dieta a ani susedkyne nestihali take mnozstvo vypit...tak posluzilo inym detickam... 😀

denisocka
8. jún 2009

luci,aj mna by zaujímalo kolko a ako často odsavaš / teda denna bilancia mlieka

denisocka
8. jún 2009

no a zabula som,sklanam sa pred tebou,fakt super, ale dufam teda,že maš elektricku osavačku (alebo aspon riadne bicepsy 😵 😉 ) 😀

lucia31
autor
8. jún 2009

denisocka, skor tie bicepsy 😀 ..mam pakovu avent a nobelovu cenu tomu, kto ju vymyslel 🙂 , bez nej by som uz davno skoncila...no, odsavam vacsinou kazde 3 az 5 hodin cez den a potom vecer okolo desiatej a dvanastej v noci...na zaciatku, ked som sa rozhodla len pre odsavanie, to bolo dost tazke, prsia som nemala zvyknute na odsavacku, a kym sa mi "spustilo" mliecko, tak to trvalo..teraz len prilozim odsavacku a uz to ide 🙂 na jedno odsatie mam okolo 120-150ml, rano aj 250ml...denne odsajem ako kedy, niekedy, ked mam zasobu z predosleho dna, tak len 600,inokedy aj liter...davam ho aj do privarkov pre Tamcu, pri nadche kvapem do nosteka, super to pomaha a aj ako telove mlieko po kupani..ma krasnu pokozku...
zuzu13, waw, tak to uz je aj na mna vela, obdivuhodne, najma, ked si to robila pre ine deticky...

monikakoll
8. jún 2009

aj ja som odsávala od narodenia do jedného roka,mala som ale elektrickú odsávačku tak to s ňou šlo super.Potom som prestala lebo malá mala väčšie nároky aja som už nevládala a nestíhala som toľko odsávať.

zuzu13
9. jún 2009

ja som mala medelu piestovu...bola to prva odsavacka...ale mam ju dodnes...
lucia, ja som mala fakt vela mlieka...ja som si prilozila flasky {nie odsavacku}k obom prsiam naraz a ono to striekalo ...kolkokrat som na jedno drzanie naplnila do plna...a potom som len doodsavala 😀
tak len pekne pokracuj...drzim ti palce... 😉 a aj vsetkym mamickam - dojkam 😅 😉 😉 😉

lucia31
autor
9. jún 2009

zuzu, tak to je moj sen 🙂 ...ale vazne, tak tolko mlieka si ani neviem predstavit, ja musim poctivo pakovat, aby tieklo 😝 🙂 ...ked prilozim odsavacku, tak sa sice spusti rychlo, ale musim tomu dopomoct..
...a elektrickou medelou mi to neslo vobec..aj na najsilnejsom stupni to bola bieda...na aventke mi vyhovuje ten masazny nadstavec, bez neho to nie je ono...

katka.m
11. jún 2009

Ahojku lucia 🙂 Ja odsávam od pôrodu. Známi ma buď obdivujú alebo hovoria, že sa mi čudujú. Doky mi navrhla, aby som už prešla na UM, ale ja nechcem. Tiež nemám to srdce prestať. Od začiatku som mala méty, že do pol roka, potom do Vianoc, už len mesiac, do roka a teraz mám do konca leta. Potom už hádam prejdem na kravské. Ja si odsávam už len 3x denne. Pred tým, keď som odsávala každé 2 hoďky som dávala mliečko aj do mliečnej banky a namrazila som si 2x plný mrazák. To som už povyhadzovala. Bolo mi to tak ľúto, ale zbytočne to držať ☹ Ja mám elektrickú Medelu, teda 2, odsávam z oboch naraz. Mala som aj Avent Isis IQ, ale nebola som s ňou spokojná. Ručná ma nebavila, ja si rada pri odsávaní čítam. Mám tak chvíľku "iba pre seba" 😀 Na varenie mliečko nepoužívam, ja už malému dávam všetko, čo jeme aj my. Vypije ho málo, od pol roka len po 150ml max., pije 2x denne. Niekedy mu šupnem aj v priebehu dňa, čiže mu stačí 400ml denne. Manžel sa mi už smeje, že som na odsávaní závislá, ale ja som si už tak zvykla 😉 Tak sa drž.

kvetinka511
11. jún 2009

Ahojte, pridávam sa do klubu "odsávame aj po roku". Môj malý bude mať 14 mesiacov a tiež stále odsávam. Už len 3x denne po 180ml. Malému to stačí, síce máme troška problémy s papaním (malý mi nechce žiadne mliečne výrobky ani UM a musím stravu stále mixovať), ale stojí to za to. Už od roka sa zahrávam s myšlienkou ukončiť odsávanie hlavne zo zdravotných dôvodov, ale tiež nemám to srdce prestať. Používam ručnú Avent odsávačku a som s ňou spokojná. Mne sa všetci v rodine, ale aj z okolia čudujú, že prečo sa ešte stále trápim. Mne to však neprekáža a som šťastná, že to nevzdala. Moja veľká podpora a poradkyňa je ANNAG.

katka.m
11. jún 2009

kvetinka: mne zasa pomohla LP na www.kojeni.net a veľmi dobre poradí aj s problémami s papaním 😉

lucia31
autor
11. jún 2009

katka.m, aj mne manzel vravi, ze odsavanie sa stalo mojim konickom 🙂 ..presne tak, je to cas len pre mna, pri odsavani bud citam alebo si pozriem nieco v telke..mne odsavanie trva okolo 20minut...ale uz aj Tamarka, ked ma vidi odsavat, tak sa spokojne hra, pekne pocka, kym mamina doodsava 😉
kvetinka, aj ja stale mixujem 😝 ..Tamarka mi to inak vypluje..ale napriklad jablko alebo rozok papa v pohode...
akurat dnes som cele doobedie bojovala s upchatym mliekovodom, keby som necitala o tom na koniku, tak neviem, co by bolo..uz mi hrozil zapal, ale nastastie, ked som odstranila malilinku bielu bodku na bradavke, tak to bola ulava..
Tamarka pije rano okolo 250ml, cez den vypije okolo 200 az 300ml a vecer jej davam do mliecka nemliecnu kasu a to spapa okolo 250ml..
kvetinka, ANNAG je naozaj obdivuhodna, keby som ju mala pri sebe v porodnici, tak by to aj s nasim kojenim bolo ovela lepsie a nemusela som zacat s pouzivanim klobucikov 😠 😉

martao
18. jún 2009

lucia,
no to je super!
Skús vydržať čo najdlhšie. Ak Ti to nerobí problém, tak pokračuj. Ja som kojila do 2 rokov a na odstavovanie som prešla až keď mi vadilo, že je z neho závislák. Jeho vykrikovanie -cicik- cicik mi jednoducho vadilo.
Takže ak vám to obom vyhovuje, tak to nerieš.

geegee
18. jún 2009

ja som prestala odsavat pred 2 dnami 🙂

lucia31
autor
18. jún 2009

martao, vydrzim urcite do pol roka 🙂
..problem mi to nerobi, odsate je raz dva, len niekedy mame take hekticke dni, ze mam problem si najs aj tu chvilocku na odsatie, potom to kompenzujem v noci 😝 🙂
geegee, ty si odsavala takmer od zaciatku, vsak? nemas teraz problem s nalievanim prsnikov?

geegee
19. jún 2009

lucia, myslis po skonceni odsavania? Od 16.6. som musela odsat 1x, ale len tak, aby prsniky neboli take napnute. Pocitam s tym, ze este 1-2x to budem musiet urobit. Rovnako som skoncila s kojenim pri starsom synovi - nakojila posledny krat, 2x v priebehu tyzdna odstriekala vo vani a ziadny problem 🙂