Odsávam menej

misutka27
8. okt 2015

ahojte,tie mamičky ktoré odsávate mliečko a dávate ho detičkám z flaše....kedysi som mala celkom dost mliečka uskladneného ale mám pocit že už tolko nevytiahnem ked som mala aj 5pohárikov v chladničke teraz ledva 2 😢 snažím sa stále aby som jej dávala svoje ale mám pocit že čím bude staršia tak jej už nebudem stačit odsávat.....tie maminy ktoré ste mali podobný problém citili ste zlyhanie z vašej strany že jej nemôžete dat svoje mliečko...lebo aj ked ešte nemáme UM ja sa už začínam bát a mat taký pocit...dost čo som sa naplakala že nekojím ale aspon som sa tešíla že jej takto dávam ale neviem dokedy mi to vydrží....viem že UM nie je jed ale predsa....ako ste sa s tým vyrovnali????malinká má 2mesiace....a ked ste odsávali dokedy vám to vydržalo???

girlie_konik
8. okt 2015

V prvom rade obrovsky palec hore, ze vobec odsavas!
Viem aka je to makacka, a to som odsavala len vynimocne, resp. max 2x do tyzdna, nie to kazdy den.
Si sikula a super mamina 🙂

K ostatnemu sa bohuzial neviem vyjadrit, ale urcite sa najdu baby, co poradia

misutka27
autor
8. okt 2015
bocianka123
8. okt 2015

@misutka27 ahoj, ja som odsávala pri oboch cca 3 mesiace, boli lepšie i horšie chvíľky a to, že som nedokázala dlhšie, som znášala dosť ťažko, čo ti poviem... ale vzhľadom na moje ochorenie sa viac dlhšie odsávať nedalo. A v tom som ja osobne hľadala "alibi" ... Neboj sa, je to úplne normálne, že budeš mať možno "výčitky" ... Rob, ako ti srdce a rozum káže, nehľad na nič a na nikoho, najdôlžitejšie je spokojná mamina a šťastné dieťa - či už na MM alebo UM ... to je irelevantné.

zabina27
8. okt 2015

@misutka27 ja ti viem odpovedat len na cast "citili ste zlyhanie z vašej strany že jej nemôžete dat svoje mliečko" - nemozes to citit ako zlyhanie, ved pre nu robis prve posledne a UM nie je jed, ako pises, proste ked to nepojde, tak aj tak to mala prezije 😉 prijmi to ako moznost, nie ako katastrofu a mozno aj MM budes mat viac, ked sa ukludnis 😉 skus aj vsetky tie babske rady, vela pit, vineu, caje, homeopatika, mliecne veci jest a uvidis 😉
pozri, ja som kojila 2 tyzdne, potom mesiac sme sa trapili, skusali vsetko mozne a potom mi muza vzali do nemocnice na 2 tyzdne, nic moc pri malom babatku, ja som to uz potom vzdala, mala som nervy v prdeli a nie este riesit, ci maly vypil dost mm, odsavat, cievku mu pchat do pusy a aj tak vrestal a ukludnil sa, az ked vypil flasu UM... a je zdravy, lapaj sibalsky 😀
cize to tolko neries, skus nieco urobit pre viac MM a nezabudaj, ani sa nenazdas, pridu prikrmy, uz ani nebude potrebovat tolko mlieka za den, mozno sa vam to aj ustali 😉

seahorse27
8. okt 2015

Ja som odsavala pri oboch detoch 7 mesiacov, potom som to sama ukoncila, lebo to bola otrocina a ked uz papali pekne prikrmy, tak mi to uz neprislo take dolezite. Mala som obdobia, ked som mala mlieka menej. Zo zaciatku som aj mrazila, potom od nejakého 5.mesiaca som mala uz len tak akurát na vypitie...Ak sa ti zda, ze mas menej mlieka, zacni castejsie odsavat...treba prsia viac stimulovat, ked chces viac mlieka.

tjaden
8. okt 2015

@misutka27 ahoj, mne sa mlieko vytvorilo až 2týždne po pôrode, v pôrodnici som počula ako sa sestričky o mne bavia, že tá s tými malými bradavkami už kojí? Mala som ich ozaj malé ani prsia mi bohvieako nenarástli. Malá sa vôbec nevedela prisať,bola narodená predčasne, tak som si ho väčšinou odsávala, lenže často to bolo tak, že ak si mlieko nepýtala do 4hodín, ono zo mňa doslova vytieklo, pravidelne som ráno vstala, že si ho idem odsať ale akonáhle som si sadla už som mala mokré tričko, odsať sa mi nikdy nepodarilo viac ako 160ml, vypila 120takže odložiť nebolo čo. Ono to skončilo z jedného dňa na druhý, pamätám si, že som bola chorá mala som horúčky a keď ma to prešlo už som zo seba nedostala ani 60ml a to mala malá 2mes. Tak ako mrzelo ma to, ale nebrala som to ako koniec sveta a nevinila som seba, skôr iných. Stále ma stresovali , celá rodina, neverili mi, že sa malá nevie prisať tvrdili, že ja ju nechcem kojiť, preboha prečo by som nechcela? Komu sa chce odsávať si mlieko, zohrievať ho, čistiť fľašky a neviem ako ty ale ja som z neho mala totálne lepkave ruky aj brucho, nevedela som nikam ísť, no nebolo by mi lepšie keby som mohla hocikde vytiahnuť prsník a hotovo? Niektoré milé ženy v našej rodine stáli nado mnou alebo sa dokonca zohli aby sa mohli pozrieť či kojím dobre, no dá sa tak spokojne nakojiť dieťa? Nakoniec sa mi mama priznala, že kojila mňa aj surodencov len tri mes. Určite to nie je tvoja vina, niektoré veci neovplyvníš, bože poznám ženu čo 1 ročnému chlapčekovi urobila raňajky a celé mu ich zjedla...také by malo štvať svedomie nie?

misutka27
autor
8. okt 2015

a ešte by ma zaujímalo kolko ml miečka a za aký čas vytiahnete?????ja sa okolo 40 min trápim a je z toho len 125 niekedy len 100ml

evka4
8. okt 2015

Ja som odsavala cca 7 mesiacov, 6x denne, kazde odsavanie hodinu pomaly po kvapkach a za cely den som odsala dokopy priemerne 400ml. S odstupom casu nerada spominam na toto obdobie, ked som bola otrokom odsavacky. Odsavat som prestala vzhladom na natlak zo strany rodiny a velmi dlho som si to vycitala. Kedze sa vseobecne zvykne tvrdit, ze deti na MM su zdravsie, bala som sa hlavne tej chorobnosti. Vycitky ma presli po par mesiacoch, ked som videla, ze typ mlieka nema na chorobnost ziaden vplyv. Dcerka bola prakticky od narodenia aj na UM, chorobnost do dnesneho dna minimalna.

tajanocka
16. okt 2015

Ja odsavam uz rok, ono sa to da, ked sa chce. Najprv som odsvala aj 8x denne, potom 6x, 4x a teraz uz par mesiacov len 3x denne. Odsajem cez pol litra, konkretne dnes 590ml. Tiez som mala pocit, ze bude mlieka vzdy malo, dokonca som si kupila krabicu Nutrilonu, ktoru mam neotvorenu dodnes. Nakoniec sa mi podarili urobit si aj nejake zasoby do mraznicky. V prvom rade to nevzdavaj, je to v hlave, o tom ako sa nastavis, ked chces malej davat svoje mlieko, tak sa da fungovat aj rok s odsavanim. Dokonca si pisem s babami, ktore to vydrzali aj dlhsie. Pises, ze mala ma len dva mesiace, treba ju este skusit prikladat na prsnik, ja som to vzdala az po nejakych styroch mesiacoch. Drzim palce a ked sa nezadari, urcite si to nevycitaj.

misutka27
autor
17. okt 2015

@tajanocka a to tých 590ml odsaješ na jedenkrát???ale to myslíš že za celý den...ja odsávam tiež ak 3x do dna niekedy viac ked sa mi podarí....pretože malinkej sa niekedy nechce spat cez den tak sa mi nedá tak často ale snažím sa..... 😉

tajanocka
17. okt 2015

@misutka27 Jasne, ze za cely den. Nie som dojnica, aj ked niekedy si tak pripadam. 🙂 V case najvyssej "vykonnosti" som odsala okolo litra denne.