Odsávanie mliečka. Koľko ste vydržali?

vcielka20
17. okt 2011

Chcela by som sa spýtať keď ste len odsávali svojím detičkám mlieko kolko ste vydržali??? Nestratili ste z odsávačky mliečko???

veronikam
17. okt 2011

Ahoj, tu mas k tomu presne temu: https://www.modrykonik.sk/forum/matky-nekojicky/nekojim-ale-odsavam-ako-to-riesit-na-cestach/

Odsavam 5 mesiacov a 2 tyzdne a je to uplne v poriadku, dokonca mam tolko mlieka, ze 3 litre tyzdenne posuvam jednej mamicke co ma malo 😉. Je to v pohode, zvykla som si na to a beriem to ako samozrejmost, kedze kojit sa mi nepodarilo.

effie81
23. okt 2011

Ahoj 🙂
prvykrat pri synovi som dojcila 2 mesiace,potom som presla na odsavanie a do 1.narodenin.Teraz pri dcerke od narodenia a dufam,ze zas aspon do roka.Sice niekedy su sem tam krizy(zapaly,upchate mliekovody,najnovsie znicena bradavka a okolie,takze teraz odsavam len z jedneho a z toho druheho bolaveho len 2krat denne,ale uz sa to hoji).
Len teraz je to uz ovela narocnejsie ako ked som mala este len jedno babo.Ale na zaciatku,prve 3 mesiace som odsala tolko mliecka,ze okrem potrieb pre malu vypil aj starsi 500-600ml denne a este som kazdy den zamrazila 180ml.Ale po tych zapaloch uz odsavam len tolko potrebuje mala.

monika15
24. okt 2011

@veronikam
wow.... tak to hej, ja som nemala nic... darmo som aj odsavala akurat tak kvapka vysla a nic :((((

katka2610
11. jan 2012

ahojte babky aj ja som sa dala na odsavanie, ale sem tam aj z prsníka dam. Zatial mi papa aj z jedneho aj z druhého, ale z flašky vypije viac. nerobím chybu?

zatykoa
15. jan 2012

@katka2610 z flasky vypije viac, lebo sa nemusi tak namahat, z prsnika to ide tazsie, casom pride na to, ze z flasky to ide samo a moze odmietnut prsnik uplne, okrem toho prsnik mas vzdy poruke a nemusis sa zatazovat ziadnym odsavanim, ak nemas ziadny problem (napr. s vbocenymi bradavkami), kvoli ktoremu by si musela odsavat a mliecka je dost tak urcite odporucam kojenie, ja som kojila dvojcata sucasne 21 mesiacov a bolo to jednoduchsie ako na zaciatku, ked sme fungovali len na odsavacke lebo ako predcasniatka neboli schopne same tahat z prsnika

katka2610
16. jan 2012

@zatykoa začala som kojiť, ale musim aj odsavat. Tie bradvky som nepochopila, ale po kojeni ma troska bolia. a ked casto odsavam odsavackou tak taky tlak citim. ato papanie je uz castejsie ako predtým, kazde dve hodiny

zatykoa
16. jan 2012

@katka2610 ak ta po kojeni bradavky bolia, tak babatko nie je spravne prisate, skus sa poradit na okoli s nejakou laktacnou poradkynou, posielam link na poradkyne http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do..., tie vbocene bradavky su take, ked bradavka nie je vonku ale je otocena dovnutra, cize ju niekedy vobec nie je vidno, vtedy sa spravidla na kojenie pouzivaju klobuciky alebo si maminky prsnik odsavaju, kedze sa dietatko nie vzdy vie prisat

kukulienka_
17. jan 2012

@vcielka20 odsavala som 2.5 mesiaca, potom som sa pokusila napoly zo srandy prisat maleho na prsnik a on sa prisal! A odvtedy kojim, uz vyse roka. Tak ta len chcem povzbudit, ze ak aj budes odsavat, skus si ho raz za cas prilozit, mozno sa chyti🙂 Pri odsavani som mala dost mlieka, aj viac ako bolo treba. Ale to je velmi individualne - niektore zeny maju mlieka na litre, ine iba tak akurat, niektore musia bojovat o kazdu kvapku.

mamavava
17. jan 2012

Ja odsávam už 9 mesiacov a mlieka mám stále veľa, spotrebujeme ani nie polovicu 🙂

katka2610
17. jan 2012

@zatykoa dakujem velmi pekne aeste ten tlak v tých prsiach s coho to moze byt

sirokez
18. jan 2012

@kukulienka_ ahoj chcem sa spytat preco si odsavala? ja dojcim ale ma to boli aj ked pekne pije, po case to ustupi a po skonceni zase bolest, aj ked uz nie tak ako pred tym odkedy si miesto vloziek davam klobucik aby sa mi podprsenka nedotykala bradavky. chysam sa tiez odsavat lebo aj po dojceni siahne este 90ml UM a tak chcem skusit kolko mlieka vlastne mam a ci by sa to rozbehlo viac... nevies o nejakej poradkyni vo Zvolene alebo okoli?

kukulienka_
18. jan 2012

@sirokez odsavala som, lebo maly sa najprv prisaval zle a potom pre istotu uz vobec - odmietal sa nacucnut na prsnik - a to asi preto, lebo som s nim prilis vela mixlovala, ked som sa ho snazila nacucnut spravne. Aj boli u mna poradkyne, ale rodila som v zahranici, bol to trochu problem, asi prisli prilis neskoro... Poradkyne si pozri tu: http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do...
poznam jednu aj osobne z BB, ale uz nie je v zozname, tak asi z nejakych pricin to uz nerobi... ale aj tu na koniku vedia baby velmi dobre poradit v laktacnej poradni, napisala by som aj tam.
Podla toho co vravis, mozno mas na bradavkach kvasinky (aj ked to nemusi byt vidno).. (ale nie som odbornik, spytaj sa radsej ich🙂

zatykoa
19. jan 2012

@katka2610 tam moze byt viacero pricin, napr. to moze suvisiet aj s chrbticou, pretoze za celych 9 mesiacov a aj teraz je viac namahana, mozu to sposobovat hormonalne zmeny po porode, alebo mozu suvisiet s menstruacnym cyklom, ak by to pretrvavalo, tak sa skus obratit na svojho gynekologa

sirokez
20. jan 2012

@kukulienka_ dakujem si zlata uz mam kontakt na LP a skusam aj forum je o super ze sa da niekde poradit🙂 zelam ti pekny dnik

beton
23. jan 2012

@sirokez to, co opisujes vyzera na nespravne prisatie babatka. skus si to sama odsledovat podla tychto linkov, ak by si si nevedela rady, tak urcite osobna navsteva laktacnj poradkyne. poloha a prisatie su najdolezitejsie, dojcenie nema boliet. ak mas podozrenie na kvasinky, klobuciky to este zhorsie, pripadne ti to privodia. ak mas popraskane bradavky, urcite ich nedus v klobucikoch, ale com viac vetraj na vzduchu. plus masticka z dm-ky babylove-mama.
http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojcen...
http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojcen...
http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojcen...
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn...
ozvi sa, urcite poriesime. inak to, kolko odsajes neurcuje, kolko mas mliecka. babo vie vytiahnut mliecko, aj ked tebe nepojde ani kvapka :o))
@zatykoa suhlas so vsetkym okrem klobucikov. dovod na pouzivanie klobucikov nie je nikdy. vpacene bradavky nie su prekazkou uspesneho dojcenia, pretoze dietatko sa prisava na cely dvorec, nie len na bradavku. jej tvar teda nema ziadny vplyv na dojcenie, babatko si ju po case pekne vycucne.
http://dojcenie.wordpress.com/2009/12/06/preco-...

sirokez
24. jan 2012

@beton ahoj, skusam to v polohe v lahu na boku-aj kvoli tomu ze je to pohodlne aj z toho neboli chrbat 🙂premyslam ze skusim aj v polohe ja na chrbte v polosede a mala na brusku(aby sa nenadychala tolko vzduchu)
Neviem ci to je len prisatim(je pravda ze sa mi zda ze nema az tak otvorenu pusinku ako na videach...) chvilu je nam dobre a chvilu sa trapim s ragadami. Bolest uz taka nie je ale neviem ci ma taky silny tah ci co ale prsnik byva poskodeny (trhlinky pri bradavke niekedy po kojeni).Klobuciky som uz vylucila, mala som ich len po dokojeni aby sa mi neotierali bradavky o podprsenku) a skusila som imazol,neviem ci aj tym ale malej zmizla aj plienkova dermatitida) neviem vsak ako dlho si to mam davat... nenatieram uz po kazdom dojceni( zo zaciatku ano)...babylove mam doma a je dobry... pozriem odkazy dikes🙂

nibiru
24. jan 2012

6mesiacou popri kojeni nie nestratila som ale kojim doteraz ja som odsavala aby som mala nadprodukciu a tiez koli tomu ze som sa bala ze onho dojdem.

sirokez
24. jan 2012

@beton chcem sa este spytat - nie je mi jasne to ze v noci jej staci mliecko odomna a iba z jedneho prsnika pri jednom kojeni ale cez den sa nevie dopapat a musim niekedy dokrmit aj 90ml UM ale pribezne jej davam na poziadanie(aj kazdu hodinu alebo podla toho ako sa prebera a mrnka... existuje nejake video ako krmit dieta poharikom? cez striekacku nam to nejde(nevie si z nej vytiahnut) tak zatial som na flasi...ked dokrmujem ale je to max.2x za den raz rano a raz vecer vtedy byva hladnejsia ale inak iba prsnik...

kiwi82
24. jan 2012

odsávala som 11 mesiacov. mliečka bolo dosť. ja som sama odstavila. používala som medelu. najprv piestovú, potom elektrickú, tú vrelo odporúčam 😉

dualcore
25. jan 2012

ahojte tak ja som sa dala z casti na odsavanie.mliecko mam ale cez den ked som kojila bol maly stale hladny a mal silne koliky ako sa nahltal aj vzduchu.v noci pije kludnejsie a jeden prsnik mu staci.tak cez den odsavam mm a davam cez flasku a potom si maleho na chvilu prilozim k prsniku a v noci iba kojim.mam ale obavu aby som takto neprisla o mlieko.☹ odsavam elek.aventkou.myslite ze sa mi takto tvorba moze znizit

beton
25. jan 2012

@sirokez @sirokez tak v prvom rade....flasu okamzite prec. je to dovod nespravneho prisavania. dosledkom su potom okrem ineho ragady a tiez nedostatocna tvorba mlieka. pri nespravnom prisati dieta nestimuluje dostatocne prsniky k tvorbe mlieka. to iste sa tyka cumlika. zaujima ma, ze podla coho usudzujes, ze jej je cez den malo. ako sa sprava po dojceni? kolko mate pocikanych plienok denne? preco jej namiesto flasky nedas po nadojceni druhy prsnik? pripadne sa opat vrat k prvemu a tak to mozes aj viackrat vystriedat. dolezite vsak je v prvom rade upravit to prisatie. ked chces dokrmovat a zaroven zvysit tvorbu mlieka, robi sa to cievkou na prsniku. cievka je vo flaske s UM alebo odstriekanym tvojim mlieckom, dietatko zaroven cicia od teba a stimuluje tym prsnik k dalsej tvorbe mlieka, takze coskoro prejdete na vylucne dojcenie. http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pri-dojcen...
este jedna poznamka. to, ze dieta place nemusi vzdy znamenat hlad. dieta place aj ked je unavene, nespokojne, nieco ho boli, chce byt blizko pri tebe. dojcenie nie je len jedlo a plac nie je len kvoli jedlu. skusila si ju napriklad nosit? subjektivny pocit nedostatku mliecka narobi v dojceni tiez vela sarapaty. dojcenie je v hlave, nie v prsnikoch. mliecka je vzdy dost, a cim viac dojcis, tym ho je viac. to je vlastne zakladny princip zvysenia tvorby mliecka. preto aj ta cievka. skus sa na to pozriet a odpovedz na moje otazky. urcite to vyriesime. uz si mala doma LP (videla som na inej diskusii, ze mas kontakt). urcite by ti mala pomoct s prisatim, lebo to je u vas pociatocny problem, z ktoreho vyplyvaju vsetky ostatne. imazol by som uz asi vymenila za DM, ked si z najhorsieho vonku. si sikovna, dobre rozmyslas a velmi vam drzim palce :o))

sirokez
26. jan 2012

@beton ahoj dikes za rady🙂 davam jej cez den aj druhy prsnik...niekedy mam poci ze okolo nej kruzim ako osa okolo kveetku:o) ha ha kazdu chvilu menim strany ale ide o to ze neviem ci aj po pol hodine sa jej vytvori dostatocne mnozstvo mlieka ... fUM jej ponuknem az potom ked nic nezabera ...hej uz som premyslala nad tym aj ja ze nemusi byt hladna ... a chcem skusit satkovanie🙂 ale niekedy ani to nepomaha-myslim nosenie a tak. co sa tyka pspravania po dojceni - taj byva niekedy spokojna niekedy sa srdi a vrti a hneva ako by jej nic netieklo ale ked si stlacim prsnik tak sa mi jedna kvapka objavi tak skusam znova prikladat ale potom ju uz lutujem...a niekedy upodozrievam ze sa jej nechce tahat potom... plienky som nepocitala ale je ich dost🙂pri kazdom papani aj pomedzi to jej ich menim ak je nespokojna viem ze ide aj o toto-nechce by v mokrom.
ako som pozerala to video ze pri krmeni s cievkou ked ide mliecko dieta otvori oci ze nieco tam je🙂 moja ma vacsinou zavrete ako by si o uzivala iba ked sa hneva otvori🙂 co sa tyka toho jej hnevu zo zaciatku vzdy pocujeme ako jej to v puske zblnkoce a hlta - takze viem ze mliecko ide ale po tych 7min.inenzivneho sania uz nepocujem nic.... iba taha ale ja nemam pocit ze by jej nieco islo...
s LP som dohodnuta na buduci vikend lebo teraz sa mi neda ani jej...vravela mi ze ked potrebuje dokrmit tak dobre ale po troske nie naraz.
ozaj ani cumlik na upokojenie nie? myslela som ze cumle sa riesia len tie na flasi...aj ked starsiu som neucila na cumel(sama ho odmietala) a nemali sme aspon problem s oducanim🙂
ozaj chcem sa este spytat na to zvysenie tvorby mlieka-zacala som odsavat ale je to biedne-ked sa mi podari tak zo 20ml z jedneho tak je to uspech.... ako dlho trva kym to nabehne? premyslala som aj nad ymi kapslami More milk plus co ty na to?mam doma homeopatika ale neviem co je najlepsie... ta cievka sa kde kupuje?
inak moj poci z nedostatku mliecka je aj z toho ze pri prvej som mavala viac naliate prsniky, eraz sa mi zdaju mensie a mäkke ...

beton
27. jan 2012

@sirokez uuuuf. dobre si sa rozpisala, skoro ako ja :o)) z opisovaneho sudim, ze mliecka mas dost a na dokrmy zbytocne plytvas peniazmi :o)) a flaskou maties dieta :o(( ked mate tolko pocikanych plienok a je vacsinou spokojna, tak je vsetko ok a mliecka mas dost. pri druhom dietati vela mamiciek nevie vytlacit ani kvapocku. to nehovori nic o tom, kolko mliecka v prsnikoch je. ono sa priebezne tvori aj pocas dojcenia, neda sa uplne vypit. najefektivnejsi sposob ako tvorbu mliecka zvysit je este castejsie prikladat. vsetko ostatne su len doplnky, toto je zaklad. ak zaklad chyba, doplnky nepomozu. to si myslim o more milk atd. myslim, ze ich nepotrebujes, max. pre psychicku pohodu. ak 7 minut intenzivne saje, znamena to, ze vidis pohyby ust s pauzou na prehltnutie, tak sa napapa az-az. potom sa uz len upokojuje. pozri link, aby si vedela rozlisit, ci naozaj pije: http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/kedy-b... dieta si za prve minuty dojcenia vytiahne 90 percent toho, co naozaj potrebuje. ten zvysny cas na prsniku je uz len o uspokojovani potreby kontaktu a tvojej blizkosti, pripadne uspanie, upokojenie a tak. prsniky sa nalievaju najma na zaciatku, pocas sestonedelia a potom pri nejakej dlhsej pauze, ked dojcenie vynechas. pri normalnom priebehu su makke, cim sa vyhnes aj riziku upchateho mliekovodu, zapalu. Cumlik, ci na flaske, ci inde, klobucik...vsetko to iste. upokojit dieta treba opat na prsniku, cim si zas zvysis tvorbu mliecka, netreba ho klamat cumlikom a dojcenie tak vlastne oddalovat. viac info tu: http://dojcenie.wordpress.com/2009/11/29/preco-...
nech ti laktacna upravi prisatie, ktore bude asi vdaka flaske a cumliku zhorsene a hor sa do dojcenia, lebo mam pocit, ze je to vsetko na spravnej ceste. nic neporovnavaj, lebo dojcenie a dostatok mlieka je hlavne o nastaveni tvojej psychiky a sebadovery. v kazdom pripade, ak mas pocit nedostatku, zvys pocet dojceni, pripadne zarad aspon jedno nocne dojcenie medzi 1 a 5 hodinou rano. v tomto case dojcenie najefektivnejsie vplyva na mnozstvo vytvoreneho mlieka. podla mna cievku nevyuzijes, ale predavaju v zdravotnickych potrebach, pripadne ti moze doniest laktacna, ked pride. urcite to dobre dopadne, velmi sa z vas tesim. daj info, ako ste dopadli.

sirokez
28. jan 2012

@beton ahoj no momentalne mame sopliky a sem am zvysenu teplotu(chytila o od starsej) a tak spinka v noci pri mne - co ma za nsledok ze je pricucnuta takmer v kuse ale nesaje a trosku ma to hneva lebo ja som potom zase nevyspata🙂 a rano sa neviem spamatat z noci ha ha.skusam nove polohy...celkom sa mi paci "futbalova" ci ako sa to vola🙂 ako pri tandemovom len ho mas na jednej strane podlozene vankusom akurat ma z toho boleli bradavky trochu inak uz dojcenie neboli🙂a zda sa mi ze ani RF sa velmi neprejavuje iba mam biele bradavky po kojeni ale bolest nie je chvalabohu... dikes a prajem pekny dnik

petra46
28. jan 2012

Ahojte, volam sa Petra a v decembri sa nam narodil Matusko. V stvrtok som rodila, prsia sa mi naliali v nedelu-den pred odchodom z nemocnice-super 😖 ale na nestastie mam nepodarene bradavky, kt. si maly nevie chytit, tak mi sestricky doniesli odsavacku a musela som si odsat-bolelo to, lebo som mala prsia ako kamen, ale treba to vydrzat a potom prisla ulava, odsala som si 15ml a bola som stastna, ze kolko mliecka som si odsala a potom som ho prikrmovala 50 -60ml Nutrilonu. Pondelok sme prisli domov a ja som odsavala a prikrmovala, skusali sme aj kojenie ale nevedel si chytit tak som si kupisla klobuciky Lovi-Tescovacke sa mi neosvedcili-su prilis velke a cez klobuciky mu to zacalo ist, len nastal problem-psychicky-bola som z toho nervozna-nevedela som kolko vypije, maly bol nespokojny,vydrzal mi spat len 2hodinky a uz bol hore, takze som si vobec bneoddychla a grckal mi, mna boleli prsia lebo nevytiahol vsetko a badala som na sebe ze mam menej mliecka ako predtym.nehovoriac o tom, ze ked som kojila z jedneho, z druheho sa mi valilo mlicko po celom tele, prezliekala som sa 5krat denne, no hroza, tak som to vzdala. Dnes ma maly mesiac, ja si mliecko odsavam a malemu ho davam z flasky, je spokojny, spinka mi 3-4 hodiny, ja viem kolko vypije 90-100ml a som v pohode a stiham popritom aj domacnost. radsej by som kojila,ale zda sa mi toto lepsia alternativa pre oboch-ved hlavna vec je, ze ma moje mliecko a kontakt medzi nim a mnou nie je o nic ochudobneny, praveze mu davam viac lasky lebo som spokojna a kludna. Odsavam si každe tri hodiny, trva mi to asi 20 min,elektricku odsavacku vrele odporucam,mam aj rucnu,ale to je makacka. Takze drzim palce tym co tiez odsavaju a dufam, ze vydrzim prinajmensom do pol roka.Petra

beton
1. feb 2012

@petra46 len v skratke http://dojcenie.wordpress.com/2009/12/06/preco-...
odporucam laktacnu poradkynu domov. vsetko sa da vyriesit.

blanch12
2. feb 2012

Ahojte..mozno poradim niekomu mojou skusenostou - s mlieckom nebol problem, malicka sa vzdy fajne najedla a uz na porodnici sa prisala tak, ze som mala pocit, ze mi taha z chrbtice 🙂 ..a tak to islo cca 8 tyzdnov a potom odrazu - zacala plakat - odtahovala sa od prsnika - nechcela sa prisat, ked sa "pricucla" a okamzite jej mliecko netieklo, tak sa odtiahla s placom...LP skontrolovala prisatie - bolo ok a tak som prikladala a odasavala (kvoli produkcii) a tak stale dookola...problem bol ten, ze som sa dostala do "laktacnej krizy", trvalo to asi 2 tyzdne (tazke dva tyzdne...) a tiez, ze malicka sa nechcela prikladat. Akonahle som ju dala ku prsniku, hned sa odtahovala, aj ruckami do mna buchala a strasne plakala. Takze prikladanie u mna nebolo mozne...odsavala som a hned jej davala z flase - a papala...sice nepriberala a kupila som uz aj UM - pre istotu - -nastie mi stoji na policke neotvorene...po tych dvoch - troch tyzdnoch sa trpezlivost vyplatila...MM bolo opat dost a aj ked som nemohla prikladat- neustalym odsavanim sa to akosi dalo do poriadku...inak ta kriza prisla zo stresu z prace 😖 - takze mamicky nestresujte sa 😉 a drzim Vam vsetkym palce, aby ste mohli svoje deturence dojcit bez problemov a hlavne vydrzat 🙂

sirokez
2. feb 2012

@beton cauky ak fubalova poloha je za nami🙂uz ju nechceme ale mienim sem tam este skusit,lebo pre maminu je to absolutne pohodicka v takej polohe🙂 co sa tyka mliecka skusila som ricinus kedze odsavackou neslo nic... a beriem to uz taky 5.den no mliecka dako vela nie je ale vcera som k tomu vypila vineu tak vecer som po 3 hodkach citila aspon jeden prsnik naliaty ale odsavackou som dala zase iba 30ml ☹ trosku ma to mrzi... ako dlho sa ma uziva en ricinus? mam doma aj senovku a benedikt v tobolkach mam prejst na ten? strapco mi pisala o domperidone-liek Costi ze je idealne ak sa berie spolu s bened+senov. tak si dam zajra aj ten predpisat ale chcem to skusit najprv bez ak ak iba so senovkou a ben. co si o tom myslis?... ozaj nevies mi poradit.ked sa napapa(je to uplne jedno ci odomna alebo +dokrmenie tak kym zaspi stihne podla mna cast vyzvracat-je to zaujimave tym ze ona sa tolko vrti pri zaspavani a napina ze nakoniec grcame...mrzi ma to hlavne ked ide o moje mliecko...cauky

beton
3. feb 2012

@sirokez nemusis sa citit naliata a ani odsavackou sa nemusi dat mliecko vytiahnut. to vobec neznamena, ze tam nie je. babatko si to vie vytiahnut aj tak. niektore mamicky nevedia vytlacit ani kvapku, ale dojcia uplne v pohode. nestresuj sa tym odstriekavanim a zistovanim, kolko tam toho je. ja by som vyskusala najprv iba tie bylinky a hlavne casto a vela prikladat. to, ze sa po napapani kruti, je normalne. kruti sa preto, ze si chce odgrgnut alebo odvrackat. moze kvoli tomu aj plakat, ked nevie zaujat dobru polohu na odvrackanie. ked to nie su nejake velke davky a napriek tomu pribera, tak je to uplne ok. je to neprijemne, ale nie je to nic zvlastne. drzte sa. b.

petra46
5. feb 2012

Ahojte, ak mozem poradit, ja pijem caj pre dojciace matky-Tesco a neviem ci je to tym,ale mliecka mam dost.Odporuca sa ho pit 3 krat denne,ale kedze mam mliecka dost ja si davam len jednu salku. Skusala som aj vineu,ale z nej ma len nafukovalo, ja som pocula,ze zabera cierne pivo alebo skus si kupit jedneho radlera. A chcela by som sa pripojit do debaty o grckani, lebo poslednou dobou mame prene taky isty problem, maly ma 5 tyzdnov a na jeden krat mu davam 100ml ako kedy a maly mi to vzdy vyvracka, niekedy az oblukom,krasne si odgrgne ale napriek tomu sa po kazdom krmeni povracka, pije moje mliecko z flasky-odsavam si, v stredu idem do poradne tak aom zvedava co mi na to povie doktorka,len dufam,ze to neovplyvni maleho vahu, lebo doteraz mi pekne priberal.