Odstavenie 29 mesačnej dcérky

33kacora33
20. jan 2016

maminky prosim vas.. rady, typy ako oducit moju 29mesacnu dcerku od prsniku....
nejake skusenosti co u vas zabralo, dcerka je velky zavislak....prosim... a rada nechat ju vyplakat nepripada do uvahy u nas 🙂 dakujem

mlil77
22. jan 2016

@lennkka17 mas pravdu, vyslovila som svoj nazor a pre mna za mna nech koja aj do 18 rokov, je mi to jedno..........mne to proste pride akoby som videla v meste dospeleho cloveka s cumlikom v ustach......ale nerozculujte sa konikove mamicky, je to moj nazor............

mlil77
22. jan 2016

@lennkka17 a ano kojila som.................len pre zaujimavost

miciluci
22. jan 2016

ahoj,drzim palce v odstavovani! zaujima ma, ako to zvladnete,lebo mame rovnako velke deti.ja takisto kojim,na uspanie a cez den na upokojenie.v noci malinko,raz,maximalne dvakrat, cucne a spi dalej.
ja to zatial nechavam naneho.
pokym som nemala dieta,tiez som si myslela,ze budem kojit do 9mesiacov,maximalne rok,no az pri nom som konecne pochopila ake je to prirodzene 😉

33kacora33
autor
22. jan 2016

@miciluci My sa kojime tak isto ako vy 🙂 vecsinou na uspavanie cez den na ukludnenie ci mojkanie sa a v noci vetsinou raz 2x niekedy viac niekedy menej... zalezi od nalady 🙂vetsinou to zvladame v pohode ale niekedy ma to hneva najma ked si sadnem ku kave tak uz pri mne mala stepuje a pyta cici.. a suri ma nech uz dopijem tu kafe lebo ona chce cici 🙂

lennkka17
22. jan 2016

@mlil77 však ja si myslim, že také velké deti sa už nekoja na verejnosti, ked tak len doma. aspon som take nic nevidela

33kacora33
autor
22. jan 2016

@mlil77 nechcela som reagovat ale budem... ja som sa nepytala na nazor na to ze este kojim svoju 2,5r dcerku... otazka znela inak tak nechapem o com tu pisete...

smatka
31. jan 2016

Ja sa tiež chystám odstaviť skoro 2.r.dcérku. To ako odstaviť by som vedela,ale čo s tým mliekom v prsiach baby?

miciluci
31. jan 2016

No ved to je tennproblem,ze na verejnosti sa Maminy hanbia kojiť staršie deti ,lebo u nas kazdy na to kuka ako puk.pretoze sme generácie sunarov.aj mne je niekedy nepríjemne ked hľadia a snažím sa nájsť si tichšie miesto no ale ked ma uz vidia tak to neriešim 😊Niekto konečne musí robiť osvetu 😀@lennkka17

smutko4
31. jan 2016

@miciluci k osvete sa pripájam aj ja s 28 mesačným synom, tiež závislak na n-tu,

smutko4
31. jan 2016

Vyplákanie u nás nehrozí, skúšam ho dávať spat do detskej tam si v noci na mlieko ani nespomenie, keď je pri mne aj 3 krat za noc, niekedy zaberie už nie je mliečko vtedy sa s hukotom otočí na druhú stranu a spí ďalej, inokedy si sadne a povie dobre kubko počká na meko, toto bude dlhodobý proces, postupne mu uberam ale nezaspi bez toho mlieka ani za svet

mily7
31. jan 2016

@smatka ak budeš odstavovat postupne tvorba mlieka zareaguje na znížený dopyt.bude sa ho tvoriť menej. Najhoršie sú prvé dní keď môžu byť prsia naliate velmi ,vtedy trochu odsaj aby povolili,nie veľa. Vyslovene aby sa ti ulavilo. Ja mám to šťastie že to šlo bez liekov vždy. Niekto musí brať aj homeo ,salviovy čaj napr,aby sa mlieko prestalo tvoriť.

chirabell
1. feb 2016

ja odstavujem 13mesacnu...kvoli mojim zdravotnym problemom...dr ma nechcu riesit kym kojim a teda ze riesena som mala byt uz pocas tehu takze natahujem to dost....zacala som ked mala asi 11mesicov....a posledny mesiac sme na jednom cucnuti nad ranom okolo 3-4 ked uz fakt necldzem vstat a urobit jej UM caj alebo len ju hojdat a tisit na rukach....spi snami v izbe totiz este 3,5r syn a nechcem aby ho placom zobudila....obcas s nou idem n aguc ale aj yak sme sa este uplne toho jedneho cucnutia nezbavili hoci uz sa stala aj noc ze bola bez (strazila ju babka) ale po navrate mala este vacsi deficit ako bezne.....odobne si myslim ze po pol roku je to fakt skor o emociach ro kojenie ako o vyzive a po roku to dieta uz s nami manipuluje....no ale co uz...keby som nmeusela asi este potiahnem ale uz je to fakt nutnost....nema mi kto s nou pomoct tak sa pomaly postupne trapime same 🙂 tiez som ale zacala tak ze som cez den najskor nedavala prso,potom postupne aj noc sme nahradzali...ale u nas zatial jedno kojena nekojena stale sa budi cca kaDe 2-3hodky

mily7
1. feb 2016

@chirabell a keby si nedavala um,caj? Možno by sa nenudili stále,takto majú dôvod prečo vstať,ci? Rešpektujem, ze každé dieťatko je iné,chcem len povedať,možno to niekomu pomôže,že moje dve deti sa ako ťažko závislí odstavili v roku. Zostali na dve, tri noci s manželom, ja som odišla do inej izby nedala som nič za náhradu . Nechcela som meniť jednu závislosť za inú. Tých pár noci aj keby nespala celé rodina,tak to stojí za to. Deti krásne spia. Mala poplace zo sna ale nebudi sa už každú hod ani tri. Markantny rozdiel.

chirabell
1. feb 2016

@mily7 synceka som nekojila...2mesiace odstriekavala a potom presiel na umele...od pol roka da budil raz nad ranom, od roka spava celu noc....mala je kojena a teda mala od narodenia mozno 10noci kedy spala prvu fazu 4-5hodin inak su to 3a zvysok noci sa budi kazde dve hodky...ak idu zuby alebo brusko alebo cosi tak je to aj castejsie ak ma nahodou lepsiu noc tak su to cca 3hodky aj zvysok noci ale to byva malokedy....neviem pteco to je...ak sa zobudi a len ju uspim bez tekutiny tak je o hodinu hore a vrieska na cely dom od hladu....ona ale aj cez den mlao je normalneho jedla...len podje hlad a pyta mlieko...spieham na to ze ke dju odstavim tak bude pit mlieko len kvoli hladu a nie kvoli ukludneniu atd....ze sa to zlepsi...len ona odmieta cumel tak neviem ako bude risit udretia a ine place

mily7
1. feb 2016

@chirabell udretia a iné poriesis objatim tulkanim. Keby že skusis pár noci vydržať, taký týždeň a dávať jesť cez deň pravidelne normálnu stravu,plus dojcit po jedle ale vyslovene v určitý čas a dosť,plus v noci nedať pitie,nastavila by sa na to,že jedlo je na raňajky,desiatu....Nie som odborník,len skúsenosť. Moja sa rozjedla až zistila že v noci sa hlad nedobieha
nedobieha.Ak chceš aby jedlá a viac spala že potrebujes tak musíš byť dôsledná v tom kedy jedlo podnikateľa kedy nie.Deti sú múdre rýchlo sa naucia. Aj prvý syncek bol riadny závislej zrazu keď videl že v noci jesť nebude,rýchlo začal spať. A ak zuby nám išli potom ešte a zle ale viem že tie noci aj tak oveľa lepšie boli. Ak chces aby sa niečo zmenilo k lepšiemu musíš ustat aj dní keď je horšie,lebo si dieťa zvyká na zmenu.

mily7
1. feb 2016

@chirabell budí sa kvôli tomu že hocco jej prejde cez nos tak vie že si môže cucnut 😄malý zavislaci. ak prestanes dojcit b noci,mala by sa menej budiť a viac jesť cez deň,ak jej nepodsunies niečo iné.sorry za preklepy mobil

chirabell
1. feb 2016

@mily7 jasne xhapem...v to aj dufam ze bude lepsie jest...ako ona je dwdova fajta a on ma cez 60a hockedy sa v noci zobudi ze je hladny...ale tka je twnky ako prutik lebo je casto a mwnej...ona zatial to iste...len twda nwch si tak papa kwd bude samostayna 😀 lebo zatial je ro dost unavne....cez den sa uz nedojci...dostava UM ked potrebuje mlieko...a ona zje aj normalne jedlo ale fakt take miniporcie....neviem ci to vsetky dievcata tak ale syn mi jedol teda raz tolko ci mlieka ci tuhej stravy
....no ale ma herwcka smolu lebo mi zaniesla na bradavky daku pliagu,bola minulybryzden chora a dnes som nasla darcek u seba
...takze smola...didi sa liecia 🙂 snad sa do rana nezvlaznime 🙂

mily7
1. feb 2016

@chirabell Drz sa. Ja som tiež z takej rodiny viem o čom rozprávas😄žiaľ syn je fešák stihly ale žije zo vzduchu len. To mňa ubíja. Mala je tuhsia ale presne tak dobe. Po trocha a stále. Držte sa.

chirabell
2. feb 2016

@luba41 ano ten clanok na mamole som citala uz pred rokom...ja mam vsak chronicke problemy ortopedickeho charakteru a tam sa davaju silne lieky a uz pocas tehu som bola bez liecby takze tento dalsi rok je fakt ze dost zataz....a navyse aj alergie a nechcu ma nikde pretestovat kym kojim ....je fajn vedit o tom ze mozeme uzivat atd...ale neviem si predstavit u nas v malom meste ako by som sa hfala s dr aby ma otestoval vysetril dal liecbu ked raz povie nie....

chirabell
2. feb 2016

@luba41 no a my sa odstavujeme postupne a vzhladom na ro ze syna som nedojcila a vidim ze nema ziadne problemy tak si nemyslim ze prinpostupnom odstavovano bude mat problem ona alebo ja

luba41
2. feb 2016

@chirabell tak ešte je malinká na postupné odstavovanie..podla mna....pri alergii normálne ženy užívajú lieky a ortopedické problemy takisto ženy riešia liekmi a dojčia..ja som takisto riešila neurologické, gastro problemy..len treba prístupného lekára a toho , ktorý má rozhlad a prehlad a nie takého, ktorý len zadubene hovorí až po "skončení dojčenia".. v skupine https://www.modrykonik.sk/group/2015/ alebo https://www.modrykonik.sk/group/4722/ nájdeš určite podobné, s podobnými zdravotnými problemami

mily7
2. feb 2016

@luba41 áno podľa mamilly je možné jesť všetky lieky a dojcit. Kto tomu verí nech sa páči. Su tu ale mami ktoré zažili aj riadne koliky u deti aj potom čo mama zjedla trochu strukovin napr. Nechápem ako je možné bezpečne dojcit aj keď uzijem lieky. Hlavne že gynekológ pri zápale prsníka povedal brať paralen max 3denne. Detská lekárka pri otázke čo môžem brať aké lieky pri mojej chorobe a dijceni povedala že len tie ktoré by som dala malej lebo 80percent ide do mlieka. To bol šok. A ďalší keď ma hospitalizovali kvôli dehydratácii,keď som ako dojciaca matka chytila virus a hnačky. Lekár mi nechcel dať nič žiadne lieky lebo som kojila. V mnohých chvíľach treba používať asi zdravý sedliacky rozum.

luba41
2. feb 2016

@mily7 práve ..poniektorí ílekári zabudli používať sedliacky rozum..prečo niektorí nemajú problem liečiť tehotné a dojčiace niektorí majú s tým problem? asi tie ich zdroje, odkial berú svoje vedomosti nebudú rovnaké....a pediater bez probelmov predpíše niekolko týždnovému dieťaťu ATB a dojčiacej žene nie? ...a podla mamily nie je možné požívať všetky lieky, presne vedia ktoré látky ako fungujú v tele..čo lekári nevedia takmer ani jeden..

lauricka
2. feb 2016

@mlil77 myslim, ze zakladatelku nezaujima, ci vam to pripada divne, je nutne pre vas, mamicky, co to nechapete, fakt vsade tlacit tieto nazory? To mamicku, ktora svoje dieta dojci dlho, lebo chce, naozaj nemusi zaujimat. Nehnevajte sa. Pride mi to zbytocne. Je to vyhradne na matke a dietatku, co im vyhovuje. Ked uz toto ludia nechapu a pokladaju za divne, tak co potom ostatne veci? ja sa nedivim, ze je svet tak zly a netolerantny a bezcitny. To akoby zas my sme sa zacali divit mamam, ktore dojcia kratko, len pol roka, ake divne....a k comu je to dobre?

mily7
2. feb 2016

@luba41 možno máš pravdu,ale je ťažké ako úplný laik povedať,resp. dohadovat sa v tomto s lekárom, že ale veď na internete mamilla káže že môžme dojcit. Ak už potrebujeme lekársku pomoc tak ozaj im veríme viac ako jednej stranke. V tomto je to veľmi zle,ja som napr.bojovala doma s 40st horuckami a zápalom prsníka sama,lebo gynekológ odporúčal čakať do rána a tak ísť na pohotovosť pre antibiotiká. Až neskôr som sa dozvedela že je možné dojcit aj s antibiotikami na zápal prsníka. Máme predsa len rešpekt pred lekármi.

parker36
2. feb 2016

@33kacora33 Ja som odstavila svoju uz velmi davno. Kojila som ju do 27 mesiacov, bola neskutocna zavislacka, tiez som mala velke obavy. Na moje pocudovanie to slo velmi lahko. Mozno to bolo aj tym, ze som nebola nikym a nicim tlacena. Ja som si zalepila bradavky, povedala som malej, ze mam bibi a ona to pochopila. Nemali sme ziadnu histeriu, ani plac, aj v noci som jej povedala, ze mam bibi, samozrejme som aj ojkala ... nekaje tri dni som chodila so zalepenymi bradavkami, potom som uz odlepila a stale som vravela, ze ma boli... Mala upne v pohode, akoby spolucitila so mnou a boli sme odstaveni 🙂 Drzim palce, niekedy su tie obavy zbytocne, veci idu lahsie ako cakame. Deti v tomto veku su uz dost vnimave a aj rozumeju.

tehula
2. feb 2016

@parker36 bibi? Prepac, ale to tak sa zhovaras s vyse dvojrocnym dietatom? Niekedy mam pocit, ze matky si uzivaju to materstvo so zaujmom urdzat si deti malicke nunucke, koja ich do nastupu do skolky, niektore aj dlhsie, v kocari vozia do 4rokov lebo nunu malinke neprejde. A rozpravaju sa s nimi na urovni batolata. Moja dcera ako dvojrocna vedela pekne hovorit, dokonca ovladat skype, v kocari sa nevozili od dvoch rokov. Kojenie som stopla v rozumnom obdobi kedy dieta malo plnohodnotnu stravu vo veku 1roka. Len tu sa niektore hraju na "lepsie a zasluzilejsie matky" no casto je to dietatu nie na osoh.

parker36
2. feb 2016

@tehula ano presne tak som sa zhovarala s vyse 2 rocnym dietatom. A predstav si, ze aj moja starka mi este v 10 rokoch na bolacku hovorila bibi. Je s tym nejaky problem? Dcera uz ma 10, je premiantkou triedy pte nadane deti. Na tvoje pocudovanie som jej nesposobila ujmu. Normalne som cakala, ktora supermatka sa ozve... Aj keby som ju do 10 rokov vozila v kociku, je to len a len moja vec 🙂

marka13
2. feb 2016

@33kacora33 Ahoj, vyplakavanie dietata ani podla mna nie je spravna cesta, ci uz ide o naucenie na postielku alebo ukoncenie dojcenia. Zbytocne to dieta stresuje a vysledok nulovy - teda aspon u nas to tak bolo, takze som take pokusy velmi rychlo ukoncila ( pri zaspavani). Ja som dcerku odstavila ako 18 mes. , no velmi pomaly a postupne. Trvalo nam to takmer 3 mesiace. Postupne som po tyzdnoch uberala z denneho dojcenia, az sme ostali len na noc a aj to nakoniec len na zaspavanie a rano. Cez den som jej vzdy dajako odviedla pozornost, ponukla ovocie, jogurt, cajik, zabavila hrou....takze hned aj zabudla ze chcela mliecko. Ako posledne som ukoncila to nocne na zaspavanie. Malej som pripravila do poharika sunar a povedala, ze mliecko uz nemam a ze islo do poharika, ze uz je tam. Pochopila hned a dojcenie bolo ukoncene bez jedinej slzicky ci hnevu. Dnes ma uz 23 mes. a niekedy si spomenie. Nakukne mi do vystrihu a povzdychne si ze: " Uz mama nema mecko, uz som spapala." Tak mi je to aj luto dost, ze som tak skoro skoncila, no musela som kvoli speci vysetreniu v narkoze...:(
Ja som potom mala este asi tyzden problemy , lebo sa mi tvorilo dost mlieka a aj hrce sa robili... Tak som musela vzdy trocha odstreknut a potom som si kupila homeopatika a salviovy caj + som menej pila par dni ( co ja aj tak 🙂 ) a preslo to. No kazde dietatko je ine , niektoremu staci raz povedat a pochopi, inemu treba ten ocot na bradavkach , dalsie zial trocha poplace ...Idealna cesta je podla mna to postupne odstavovanie. Drzim palce