Odstavenie 29 mesačnej dcérky

33kacora33
20. jan 2016

maminky prosim vas.. rady, typy ako oducit moju 29mesacnu dcerku od prsniku....
nejake skusenosti co u vas zabralo, dcerka je velky zavislak....prosim... a rada nechat ju vyplakat nepripada do uvahy u nas 🙂 dakujem

mayuska112
17. feb 2016

@mlil77 ahoj no veru aj mne to prišlo divne, a všeličo iné 😀 čudné atď a teraz to mam doma 25mes dieťa na prsníku.. Keď si časom uvedomis že prso je jediné čo tvoje dieťa uklidni, uspokojí a dá mu pocit istoty atď nuž trochu sa zmení uhol pohľadu..A ak by to bolo len hop už nekojime.. Tak už nekojime 😀 a to isté môže platiť o fľaše či dudli fuj taký veľký a máš dudel.. Napr🙂 radu ako bez revania a scén odstaviť hľadám aj ja 😀 možno práve tá škôlka zaberie 😉

ivanapetrasova
17. feb 2016

@tehula s tym skypom by som sa velmi nechvalila... 2rocne a pocitac... tiez by sa dalo ta odsudit, tak ako to robis ty inym mamam... takze odporucila by som trosku pribrzdit v sudeni inych. Nie len to co praktizujes ty je spravne. Ano je to tvoj nazor, ale ten sa da odprezentovat aj bez odsudenia inych.

tehula
17. feb 2016

@ivanapetrasova nevidim nic zle na spojeni s rodinou cez skype. Nevezmi to v zlom, ale obrazne nie kazdy sedi za pecou v dvojgeneracnom baraku. Skype je nahodou super moznost porozpravat sa s rodinou pokial je kazdy v inej krajine. Takze porovnavat to nebodaj s tym, ze decku dam tablet do ruky a neotravuj, je trochu scestne.
Neodsudzujem to, co sa ma netyka. Pokial niekto koji diskretne tak je mi jedno, ci to bude robit do puberty dietata. Pokial ale vidim v parku, ze matka vybere 4rocne dieta zo skolky, na lavicke medzi ludmi ho nakoji, nato korculuje dieta samo na inlineoch a "mamkino mliecko"si zajeda cokoladovou zmrzlinou, tak ano, zda sa mi dost nestandardne a istym sposobom ma to poburuje. Tak ma nabrnklo aj bebinko a rozne suslave vyjadrovacie prostriedky dost velkemu dietatu, ktore skor jeho recovy vyvoj brzdia. Ale davam ti za pravdu, netyka sa to mna ani mojich deti, nech si kazdy susle a brble ako mu je libo

alchemilkazltozelena
17. feb 2016

zas moja oblubena tema kojenie 😀 viem ze ked kiknem na taku temu mam o zabavu postarane, tie nazory ze kojit do maturity a pod. :D proste zabava....ale k veci...mam odkojenych 20 mesiacov takze si myslim ze tak akurat, ani nie malo ani nie vela 🙂 ale 29 mesiacov je uz trochu moc nie? uz si mala zacat davno postupne odstavovat a teraz by si to uz mala za sebou...a tie cumle a flasky...zit sa da aj bez cumla, my sme cumlik nemali a som na to hrda, flasu nema mala uz davno, to mi tiez take babatkovske pripada, take velke dieta ma uz davno pit z flase na slamku a mlieko pijeme z poharika z ikey 🙂 sice sa tam zmesti len deco mlieka, ale nevadi, vzdy lepsie ako dudovat flaskovy cumlik :D ako novorodenec

mayuska112
17. feb 2016

@miciluci no ja som sa skrývala keď bola malá mala a časom som si povedala ze co moje dieťa potrebuje bude mať..to ze mladý skôr soplosi si strkaju jazyky do žalúdka a ruky vzájomne do gatí na verejnosti je viac narusajuce tabu intimity ako záber môjho prsníka s dieťaťom na ňom..no nie?😉

ivanapetrasova
17. feb 2016

@tehula ok , vsetko v poriadku len je oboje (aj sudenie dlzky kojenia aj sudenie slovnika mamicky) uplne mimo temy, nikto sa nepytal na nazory ohladom dlzky kojenia, ani ohladom pouzivania nejakeho slovnika...takze prispevky ako boli tie tvoje zakladatelke temy nepomozu a tych ktorym si ich smerovala len sudia a urazaju... To je cele co som tym chcela povedat.