"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

eliska7
28. feb 2008

no vidiš,uži si ako my včera upratovali sme ako žeravy 😀

evka39
28. feb 2008

Nadomnou sa práve zľutovala svokra a zobrala Emu von.Som zvedavá dokedy tam vydrží.Myslím svokru ha...

evka39
28. feb 2008

A čert je už tu... 😀 😖

eliska7
28. feb 2008

bože to dlho nebolo 😅

evka39
28. feb 2008

To je normálka čo už,aj snaha sa cení

eliska7
28. feb 2008

my sme sa už cecovali ale ešte driemka 😅

evka39
28. feb 2008

Emka mala takéto obdobie,že počas spánku si mussela aj 2krát cucnúť..nie je to bohviečo,ale teraz ti vravím,buď rada,že vôbec spinká.Ja už Emku ani nejdem skúšat dat spat...čiže do večera bude veselo...A výkon dna,umula som si vlasy 😀 😀 😀

eliska7
28. feb 2008

no vstala o 15.15 zase umrnčana 😠 ,ale už je preč zobrala ju mama,ja som si od nervov urobila kalor.bombu:banany v čokolade s vanil.jogurtom-porad dva 😠 a padam žehliť tam sa vyzurim a pripravim na noc 😉 majte sa penve nervy možno večer ešte kuknem,ak sa nepobijeme s malym o Pc,bo muž je tahed

ankam
28. feb 2008

cavte babenky.Noc sme mali ako vzdy...............uz si z toho ani nic nerobim.No ale uz 2vecere sme zaspali bez cici.Noa le predtym sme ju samozrejme mali,no po skakani po posteli a po mne si lahla a zaspala sama,BEZ.tak aspon nieco sa mi podarilo,hi.Dnes sme kojili zatial len raz a to naobed ked isla spinkat.Uz sa asi tak naucila lebo si ani nepyta.a teraz jej dama z pri zaspavani.Takze celkom fajn nie?
no ja som sa dnes dala na okna ,periny.Velke upratovanie ja toto co treba a mala sufliky vsetky hore nohami a faktury ocinkove a CD.Jaaaaaaaj keby to videl dal by nam obom.Ale aspon bola ticho a ja som mohla robit.asi sa aj unavila pri tom upratovani,lebo mi spala 2,5hod co este asi nikdy.len som pozerala ci dycha.No poobede sme zavolali krstnu aby sli na prechadzku a ja truba niezeby som si oddychla ale som este aj po vonku zacala robit poriadky.A teraz som taka dolamana.zajtra ma manzel po dlhhhhhhhhhhhhhhom case dovolenku tak si budem "uzivat"
Mala mi dnes velmi malinko papkala,tak som si myslela ze bude urcite chciet Didnu,ale nechcela.Tak neviem co jej je a neverim zeby nebola hladna..............
a to klamanie ze sa jej chce spinkat len aby dostala Dindu???V tom som ju prekukla uz velmi davno,hi.

ja som ako tehotna pribrala 20kg.a to som rodila v 7mes.Keby do 9som nosila tak priberem este asi aj 20dalsich.
Ale neviem ci je to kojenim teraz mam este menej ako pred porodom.Ja sa tesim ale okolie ma vnima ako anorekticku......ale ja zjem este viacej ako manzel,hi
Evka tak presne som aj ja odsavala asi 1,5mesiaca kym sa mala neprisala.Mala som z odsavania nocnu moru a teraz ju mam z odstavovania.Zacarovany kruh je to.tak papa

ankam
28. feb 2008

evka moja kamoska ma synceka ktory jej vobec cez den nespi ale vobec.A je taky hyper ze jej vobec nezavidim.Ale si aspon v noci pospi v kuse.
Takze mozno ani Emka nechce,neviem
my sme uz tak nauceni ze okolo 11.30 a 12.00 uz spime stale a len raz denne.poobede nedam,lebo bi mi vecer rohy narastli do 24.00

mamkule
28. feb 2008

Ahojik maminky, i ja mela problem jako vy,jak odnaucit meho 2leteho synka kojit.Zjistili nam nedostatku jodu,to pry byva udlouho dobe kojicich deti,tak nam na Endokrinologii doprucli odstaveni,ale jak to mi nikdo nerekl, takze zkousela jsem vynechat nejdrive kojeni po obidku na spinkani, pak odpoledni k ojeni, jen to vecerni na hajani,to nam zustalo.Jednoho dne jsem si potrela korenim na ryby 🙂 prsa,rekla ze mam bebi a ze to moc boli, tak mi rikal mami bebi a foukal, od te doby jsme prestali kojit,bylo mi to lito,i jsem to obrecela ☹ ,do dneska mu zustalo to,ze si musi sahnout na jeho prsicka,mazlime se ,takze cit mu nechybi ,leten kontekt s tema prsickama vyzaduje.To budeme muset odburat nez pujdem za dva roky do skolky 🙂 .Ale nastal problem co s mlickem, jak zastavit laktaci,prsa bolela nalevala se, volal sjem na gynekologii ,tam mi rekl stahovat,nezabralo to .Volala jsem na laktacni linku, tam mi doporucili ledovat a stahovat, dala jsem si zeleninu do pytliku a stahovala,jeste mi rekli ,ze od bolesti trosku mohu odstriknou, jen od bolesti.Pak jsem psala i na konika,tady mi jedna maminka poradila mekky tvaroh,ze vytahne ten zanet,horkoust z prsou,opravdu po tydnu ci dvou vse ustalo, jen mlicko jsem mela jeste mesic ci dele.Takze mam zkusenost,doufam,ze vam muze alespon pridat nejakou zkusenost ci radu navic.Mejte se slunickove.Mamkule

ankam
28. feb 2008

ahoj mamkule,zaujimalo by ma ake ste mali noci u takeho 2rocneho synceka kojeneho.A ked si si dala to korenie tak v noci potom co bolo???Uz nechcel a spinkal??pripadam si jak blba ale ma to zaujima

evka39
28. feb 2008

Ten moj krpček teda cez den nespal a teraz ...už je okúpkaná a čakám..Keď sa jej spýtam,či nejdeme hajať,tak ani počuŤ.Očká má také unavené a hlavne uplakané.CElý den sme viacmenej preplakali.Dúfam,že zajtra bude lepšie...

ankam
28. feb 2008

evi neboj,vecsinou to tak byva ze jeden den zle,druhy dobre.Dva dni po sebe zle si ani neviem predstavit 😠

evka39
28. feb 2008

No hurá.Emka bola za 5min tvrdá.Som zvedavá,ako ide spať.Ked býva taká uťahaná,tak v noci väčšinou zle spí...Mne by už tak nevadilo,keby cez den nespala,ale keby nebola taká zlá,nervózna.Dnes len revčala a hádzala sa o zem.Už sa teším na zajtra,ale ako som spomínala.to ideme k našim.Spravíme si výletík a nech sa s nou žujú aj oni.Trochu zmeniť prostredie a vzduch...

mamkule
28. feb 2008

Ten den ,co jsem si dala koreni na prsa- na ryby koreni,jetakove na zelenkave,vypadalo to asi opravdu pro maleho jako bebi,metedy stipaliy prsa habaku,jeje ☹ Ale muzu Ti napsat ankam,ze tu noc jsem se divila jak usnul,sice si prsicka musel drzet, ale usnul,v noci se vzbudil na piti- dala jsem mu slaby cajik-bylinny pije je od malicka,ted teda zacal vnimat,ze existuji piticka jakoJ upik atd,coz ja nerada,ale vn coi se mi budil treab jednou ci dvakrat,trikrat na piti cajika, ted tedy jak mu byli dva roky, tak jsme odbourali i pliny,tak uz nepije v noci skoro vubec,ale ke kojenimu.Budil se nadale, ale kdyz jsem kojil,atka byl prisaty snad kazdou pul hodinu, pro me to bylo uz i vysilujici, nevyspali jsme se ani jeden.Ma postylku pristrcenou k nam, takze mame jedno velke letiste, takze u nas byla samoobsluha vn oci, jak se mu zachtelo, vim ,ze ted bych pri druhem vse jinak.Ale prekvapil mi,ze neplakla, ze by chtel mlicko, takze docela uspech ,myslim si ,ze ty deti ve dvou letech to pochopi, prece uz vnimaji slova smysl.Snad jsem vse napsala.

eliska7
28. feb 2008

bože baby ručala aj u našich aj ked došla domov,niečo ako jeleň 😅 ,agresivna,urevana-ako evi u vas 😅 ,večer sme išli spať o 19.20,vycecovala obidva a len sa hadzala ,prevracala,hrozne až po pol hod zaspala-toto robi už treti večer,inokedy vždy zaspala na didach 😅 neviem čo je jej,zatial spi tak sa modlim nech to vydrži a auž sa pripravujem na rane skučanie 😀 😔 😔
Inač evi,ankam ja som odsavala do 7 mes všetko,asi som to už pisala a v porodnici sa mi až na6 den začalo tvoriť mlieko,revala som tam ako blba že sa aj diablovi upišem nech len mam mlieko-muž sa teraz smeje,že ma asi vypočul 😅

petova
28. feb 2008

Tieo naše kojené babule robia iba problémy. Čo mám známe, ktoré nekoja alebo včas prestali, tak žiadne preóblémy nemajú. Ja vyzerám tiež ako rezanec, každý ma s tým otravuje, ale mne to už lezie na nervy, lebo všetko na mne visí, aspoňže cici teraz nejaké mám. A môžem aj slona zjesť a ledva gram na mne ostane. Malý bol s kamoškou hodinu, tak som aspoň niečo urobila a vypila si v kľude kávu. Potom sme si s kamoškou dali u mňa pivo a kecali sme. Malý Oli sa pri nás hral vyhadzovaním DVD s police. Potom prišla dcéra a hrala sa ona s ním. Teraz už idem do postele a dúfam, že zajtrajšie ráno bude kľudnejšie. Vyspite sa do ružova. 🙂

eliska7
29. feb 2008

7.noc=bola super až do 3.20-vobec si nepamätam či bola hore 😅 to ešte nebolo 🙂 🙂 🙂 ale potom plakala a plakala lebo som jej nedala didi,ale tak som sa rozhodla že najskor o 4.30.Skušala som čaj,ale ked som ho držala len mrnkala,ked mi vypadol plač,tak do tej pol 5 si to odplakala ☹ ja som už vobec nespala,ona driemkala striedavo sa kojilaL-P o 6.45 už lozila po mne.Predstav te si teraz pytala o 10 didi,a aj my zaspala na rukach 😅 ,uplne ma to dojalo,chuda moje 😢 a

petova
29. feb 2008

Vidíš, tak sa to zlepšuje. Cez deň pre mňa kojenie až tak nevadí, som rada, keď si dá, kojím ho 4x za deň, ale v noci je dôležité, aby spalo. My sme spali do pol4.hod, ale hladkaním sme vydržali driemkať do 4., tak potom som mu už dala. Len ráno bol zasa pred 6.hod hore 😒 . Ale horko-ťažko zaspal s mužom na polhodinu, tak som si dcéru v pohode vypravila do školy.

evka39
29. feb 2008

My sme spali do tretej vkuse,potom sa stalo niečo,čo už dávno nie.Emka sa precikala...Celé pyžamko mala mokré,čiže sme sa museli prezliecť.Myslela som si,že bude problém zaspat,keď sa prebrala,ale zhasli sme svetlo,objali sa a hajali...Dnes sme boli u našich,nálada bola lepšia ako včera a tak pekne zabuvala,až sa mi chce plakať aká vie byť zlatá...A cici si už vôbec nepýta,ani keď sa o tom rozprávame s rodičmi tvári sa,že sa jej to netýka.Takže asi sme už za vodou.Držím vám ostatným palce a eli,myslím,že si na dobrej ceste.Obdivujem tvolu výdrž a je super,že si stojíš za svojim.Je to veľmi dôležité,lebo tieto malé cicíky naaše skúšajú tia mamin dovtedy,kým niekto neustúpi.A deti toho teda vydržia veľa...veď vieme svoje..Aj u vás tak pršíííííííííí?????Čaute

ankam
29. feb 2008

no eli super zatial vam to ide.Vy uz budete spat pomaly celu noc,len ja sa este neodhodlam.Ja by som odstavila rozmyslam,ale len od toho nocneho.Da sa to aj tak??????
Dnes si mala prosila mliecko,ale nedala somaby si nezvykla.To chcela poobede,vzala som ju ku zvonkohre(to je jej hobby,buchat po nej)a tam aj zabudla.Takze zas jej dam len vecer.
V noci som si robila ciarky na papier ze kolkokrat sa zobudi(blba co?)tak 5krat vstala.je to vela?asi dost co??fakt je to zlozvyk uz by mala spat.Cez den velmi nechce a v noci,,,,,,,,,,,katastrofa,,,,,
eliska mne je do placu s tebou len pozriem na sarinku.staci mi fotka.
presne si predstavte ako sme odsavali len aby sme mohli kojit???Keby sme vedeli co nas caka ze???
evka aj tu zacalo prsat poobede

eliska7
29. feb 2008

pekny večer,ked som dopisala o 11 to bol jej celodenny spanok,asi tak 45min a inač bola hore,teraz po hod krize zaspala o 19,tak uvidime čo bude,ale ja som už ko.Ankam,ked ti mam povedať pravdu,pokial sa mi ju podarí uplne odstaviť v noci,to mi bude stačiť.Nerozmyšlam nad tým že aj cez deň,lebo to by bolo momentalne na mna privela,jedine čo cez deň robim kontrolujem aby sa len nehrala s didami 😉 -t.j.ukludňovanie na ceckoch a pod.a ked bude teplo budeme stale vonku,tak dufam že bude zaujata inymi vecami.Chcela by som aby to ostalo na večernom a ranom kojeni,aspon dovtedy kým uplne prejde alergia na kr.mliečko.Takže len to som ti chcela napisať že sa podla mna da kojiť len cez den a v noci nie-vidiš ja to už 7 dní skušam a myslim že som uspešna-bože snad to nezakríknem 😅 ked sa obzrem dozadu a spomeniem si že bola 20krat hore za noc a teraz je možno dva krat 😉 a bola som presvedčena že sa to neda.Aj ja som si robila čiarky,raz muž ratal a ked naratal35!odišiel do obyvačky 😀 😀 spavať nadalej.Evi dufam že si si odychla 😉

ankam
29. feb 2008

eliska a to ti pomohlo v noci len cccccccc?a hladkanie?lebo nam to nepomaha vobec.celkovo nerada sa hladka

petova
29. feb 2008

Ankam, aj ja som odstavila len od nočného kojenia, teda kojíme sa okolo4.hod. ale to mi nevadí. To sa spolieham, že aj samé odoznie a bude spať až do rána. Cez deň kojím ešte 4x a nechcem prestať. Za chvíľu máme rok, tak potom opäť zruším jedno kojenie cez deň a tak pôjdem postupne. Dúfam 😉 U nás tiež leje. Muž má konečne zajtra na nás čas, ale počasie ide byť úžasné, tak to bude oničom víkend. Eliska, ide ti to super. Potroche tie naše deti naučíme, že ciciny sú len na pitie a nie na všetko.Možno, keď je také spavé počasie, tak bude dobrá noc. Keď tak nad tým rozmýšľam, možno som to ani spomenúť nemala, aby som to neuriekla. Držme si palce, nech tí naši drobci dobre spia. Ahojte. Dobrú noc pre istotu neprajem, aby bola fakt dobrá. 🙂

ankam
29. feb 2008

petova a ty si tiez tak placom???dalo sa to vydrzat?

eliska7
29. feb 2008

no ankam,už plakala o 20,ale pomohlo to hladkanie aččč moja spinuškaj 😅 ,aj ja sa tomu divim,ale ja ju odstavujem už treti krat.Prvy krat ked sme začali,že som ju uspala na cecku a zobudila sa po 20min ako vždy už som jej nedala-strašny rev,vrieskala,lozila po mne,žiaden dudu ani čaj nič,len hrozny rev.Takto to išlo 7 dni až napokon dostala zachvat(niečo podobne ako epilepsia)potm sme to radšej vzdali.Druhy krat to iste akurat na druhy deň po 1.5 revu od vyčerpania vypila aj to soj.mlieko zaspala na 4hod,ale v obyv na gauči a ja som do rana sedela pri nej aby nespadla.Potom ochorela a boli sme zas tam kde sme nechceli.Teraz bola chora,tak som využila situaciu a povzbudili ste ma tu na tatošovi 😀 ,začala som veriť že ma využiva a asi sa to vyplatilo-bože už zase je hore,dala som jej čaj nechce len mrnka,vopchala som jej dudu-to bude desna noc,padam 😔

petova
29. feb 2008

Ano, tiež s plačom, ale len hodinu v 1.noc, potom to už bolo lepšie. Ale predstavte, aké sú tie deti prešpekulované. Keď som ho učila v noci spávať, tak som sa asi na týždeň odsťahovala do obývačky, aby som nepočula každé jeho šuchnutie a dieťa začalo spávať do 5.rána. Keď to trvalo týždeň, tak som si povedala, že sme za vodou a vrátila som sa do spálne. Akoby ma zavetril, začal sa budiť o 2. a reval a reval. Asi si myslel, že sa poddám, ale vydržala som a asi po týždni si zvykol, že som tam, ale cica nebude. Teraz vydržal maximálne do pol piatej. Dobré, nie? Čo je doberman,či čo, keď zistil, že som pri ňom. 😝

evka39
29. feb 2008

petova,to môj muž na Emku hovoril,že je kopov/poľovnícky pes/tá zavetrila hneď moju prítomnosť,nestila som sa zakriť.Babule,moja dcéra dnes spala 2ajpol hodiny..Chápete???Ja nie.asi dospávala včerajšok.Eli,ja som Emku odstavovala,keď mala rok ,ale potom dostala 40_ky horúčky/zo zubov/ anechcela mi žiadne tekutiny ,len mliečko,tak jasné,že ma to zlomilo.A potom sa to s nami viezlo 9mes.kým sa to podarilo.Nebojte sa ,veď hádam nebudeme kojiť do 6 rokov....????He he.Áno,odýchla som si,ale vďaka tomu,že Emka mala dnes dobrý ďen,kým nezletela zo stoličky na hlávku,to bolo plaču aj sme sa zlakli...Tak vyspime sa do ružova!!!!!!

petova
29. feb 2008

Pokojné spanie, maminy. Stretneme sa zajtra. Pá,pá