"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

evka39
6. mar 2008

Dnes je tu nejaká dobrá nálada 🙂 Vítam nové spolukojitelky 😀 ...Ankam,eštežš ti má kto dávat také múdre rady,skúšam si malú predstavit na šerblíku v perinke, 😖 no neviem.....Baby čo kojíte,aspon máte ešte krásne PLNÉ prsia,nie visiace kožky/doslovne/Moje didiny ani poriadne nie je vidiet a to som mala vždy väčšie prsia............Takže aspon dalšia kladná vec na kojení 😀 A ešte ankam ty máš múdru švagrinú,ja svokru 😝 Jedno lepšie ako druhé................

eliska7
6. mar 2008

jaj holky,fakt mi chyba ked nemožem sem isť a stale ma sem laka či niektora niečo nenapisala 😀 sara spi od19.50,ale vyvadzala,najprv didi,už spala vybrala som jej rev ako sv..,tak som sa jej spytala či chce kašu do flašky-že ano,išiel tam muž a ten truba prišiel s ňou do obyvky,že nechce spať-tak som mu nadala,ved spala len som jej nedovolila dudlovať zato revala 😅 tak som tam bola potom pol hod,dudel,hladkanie,nakoniec cecok a zaspala 😖 už vidim tu noc ked sa jej on prihovori ako bude ručať 😝

kakatka1
6. mar 2008

Ahojte Fesak uz konecne zaspal,samozrejme bez memenka to neslo.Som zvedava kolkokrat budeme menkovat dnes 5?,10?,15?........ach ach ☹

eliska7
6. mar 2008

😀 nie v zlom ale sa tešim že konečne som našla maminy čo maju rovnake problemy 😀 Aj vam každy vyčita že ste vy na vine,že ste tak naučili a podobne drízdy 😅 moja sestra(velmi ju lubim)nema deti,vidime sa raz za mesiac aj menej a taka je mudra ked dojde,dokedy chcem kojiť,že už stačilo,nech myslim na seba,či mi nešibe a tak -taku by som jej vtedy vrazila-keby sa to dalo tak jednoducho,ale čo ju mam zadusiť aby už stichla vnoci?ved cecok jej nedavam a reve aj tak,tak k čomu to je dobre akurat mam tvrde cecky a bolia ma 😠

eliska7
6. mar 2008

baby super sa totu rozbieha 😉 keby že sa možeme rozpravať zoči voči tak hadam by sme kvakali mesiac vkuse 😀 😀 😀

kakatka1
6. mar 2008

To ano a vtedy sme uplne stastne ze nam nase zlatko pomoze a vypije vsetko. 😀 Ked bol krpec chory tak jedol meme kazde 3 hodinky a vtedy som mala lieka straaasne vela,teraz sa to opat ustalilo akurat postaci na noc.A ja si stale vychutnavam tie chvile kojenia,drobec je pri tom stastny.Ved mozno je to naposledy co kojim tak si to treba uzit,no nie?

riusik
6. mar 2008

eliska, aj ja som si myslela, ze nikdy u nas neprestane nocne kojenie, ale stalo sa. mali sme sice lahsi priebeh ako je to u vas, ale pre mna to bolo aj tak zle... papaval v noci, zacinal asi o jednej a potom kazdu chvilku... najskor som chcela radikalne to zrusit, ale zistila som, ze to nie je to prave pre mna a moje dieta, tak som cakala. postupne vynechaval a nakoniec to skoncilo tak, ze jedneho dna uz nechcel. sam od seba. ked mi to vraveli, ze aj tak sa to da, neverila som tomu, ze moj tomas by to tak dokazal. a predsa. viem, vy ste mali tusim aj reflux ap., my sme boli od narodenia bezproblemovi, ked su nejake problemy, ono sa to potom nabaluje... ale si myslim, ze aj u vas to pride. len sa netrap a netrap ani svoju princeznu.
a co sa tyka tych reci... jaj, aj ja som bola za raritu, ze tomasko mal dvadsat mesiacov a este som kojila. sice len vecer a rano, ale kojila. a som zasadne proti tomu, ze ako si naucis! to je hlupost, kazde dieta si vyzaduje iny pristup, niektore su citlivejsie... a vlastne toho tu uz bolo popisaneho na tuto temu. jednoducho, my mamy, sme nastavene robit veci tak, aby nase deti boli stastne. a to je spravne. podla mna. jasne, hranice stanovujeme my... nemyslim, ze nechat nam detiska skakat po hlavach.
sledujem tvoje snazenie a drzim palceky. vela stastia 🙂

kakatka1
6. mar 2008

Riusik tak tymto prispevkom si aj mna velmi potesila,uz som pocula o tom ze babo si povie samo kedy dost.

yesno22
6. mar 2008

ahojte...vidim, citam ze ste zohraty tim ale pridam sa...vcera v noci 3.20 som si povedala, ze koncim s kojenim 😔
ale po poriadku:
od narodenia maly spinkal zle(max2,5hod v kuse, aj to vynimocne)..potom sa to zlepsilo/okolo 4-5mesiaca/a kojili sme len kazde 3hod...lenze od pol roka sa to zacalo zhorsovat...cez den pohoda, pekne sme nabehli na prikrmy, kojila som medzi jedlami, neskor 2x denne a x krat v noci...lebo noci boli strasne...ked mal cca 10m uz som mala nastudovanu knihu o samostatnom zaspavani... ked niekolko dni po sebe spal systemom ze do 12stej bol min4x hore, potom od 12stej do 3tej vobec nespal a ked potom zaspal, budil sa min kazdu hodinu...bola som na konci zo silami a tak sme ho prestahovali do izbicky a zacali z drezurou...trvalo to dlho ale asi po 2 mesiacoch zaspinkal vecer po kojeni sam a umerne sa aj znizil pocet kojeni na 1-2x...tesilo ma to a povedala som si, ze to mozem kojit este par mesiacov....lenze posledne 2 tyzdne to uz nebolo kojenie...idu mu zubky a tak sa nielen castejsie v noci budil, ale namiesto toho, aby pekne tahal rozhryzol mi bradavky 😠 a tym, ze netahal, mliecko sa mi prestava robit, uz ho vela nemam a tak som to vcera v noci vzdala...prva noc bola relativne ok...bol sice 1,5hod hore ale nakoniec zaspal...uvidime dnes 😉

riusik
6. mar 2008

katka, s radostou 😅
naozaj to ide, dokonca som bola z tohho troska smutna, ale pssst 😵

alenik
6. mar 2008

ahojte kocky,som rada,ze su tu nove tvare...okrem stareho inventaru 😀 😀 😀 paci sa mi,co povedala Riusik,lebo je to naozaj pravda,ze kazde dieta je ine a preto potrebuje individualny pristup.Babeny,drzte sa a v noci pevne nervicky.jasne,ze prestat kojit sa da,ale nie vzdy to ide podla nasich predstav.A nenechajte sa vytocit tymi mudrymi recami,ze same ste si na vine 😝 .Taketo reci su uz davno klise 😉 Samozrejme,ze nasa princezna zaspala az teraz o 22,kedze cez den si dala slofika.Ja uz to neriesim.Stale som bola zastancom pravidelneho rezimu,ale v poslednej dobe a mi to vymklo spod kontroly.Ako by povedala Zdenka Predna:ked to nejde,tak to nejde... 😀

petova
6. mar 2008

Veď práve, už sa zdá, že idú lepšie časy a figu borovú. My kojenie zvládame v pohode, ale tie včasné rána... Ja rada ráno vstanem, ale chcem si privstať, aby som si v tichu vypila kávu, vypravila dcéru do školy, ale kedy si mám privstať, keď malý vstane už o 5.45!? 😠 Mne pri cice nezaspí, iba na obedné spanie a niekedy večer, ráno nehrozí a ak je manžel už v práci, tak nemôžem pri ňom ani ležať a skúsiť ho ešte uspať. A to ma iba nervy chytia, lebo za hodinu už mrnčí a nič ho nebaví, len okolo mňa sa tmolí a len na ruky. 😝 .
Ale musím ho pochváliť, lebo som bola v utorok na školení a spať ho dával ocino a to aj teda bez cici a to moje zlatíčko vypilo 1deci mliekaUM a v pohodičke zaspal. Som na neho veľmi pyšná, aj na ocina samozrejme. 😀

eliska7
7. mar 2008

14.noc--- 😅 😅 ježíííš hrozneééé.ked večer zaspala zobudila sa o 21.30 tak tam už šiel muž-ked ho zbadala,ludkovia taky rev spustila akoby ju drali z kože,a revala a revala,len dolu z postele,ked sa jej spytal čo vrieska ved jej nič nerobi-posielala ho preč,30min revala vkuse,potom s min prestavkou a o 22.45 zaspala a spala do 4,no potom do 5 skučala á 5min,tak som ju išla nakojiť z lava ,sprava,lenže chcela len dudlovať,tak som vstala ručala jak šiši,dala som jej flašu z mliekom deci stiahla,potom že chce ešte,ale už nepila a revala,tak som ju dala dole z postele bo to nemalo vyznam.Tak odišla dankovi a do ucha mu plakala danielko,danielko až sa musel s ňou isť hrať a zrazu je v pohodew spieva si kolo kolo kolo dokola 😀 teraz ju mučim aby vydžala a skusim ju isť uspať von či bude spať dlhšie ako 20min bez cecku 😀 čo nato poviete,my už fakt nevieme čo sňou,ešte dnes bude spať s ňou ,ale chudak skoro zošalel,teraz odišiel na ryby sa ukludniť 😅 😅

bystricanka
7. mar 2008

jaaj petova....ja mám tiež dieťa, ktoré sa mi budí takto ráno. A ja by som táák ešte búvinala 😔 . Tak pekne mu idem urobiť miečko. To boli časy, keď stačilo nakojiť. A nebolo to tak dávno. Však ešte v pondelok krásne cickal a dnes prsník nemôže ani vidieť 😝 . Škoda 😒

eliska7
7. mar 2008

jaj zabudla som vítam nove fanklubky 😀 😀 a dakujeme za pekne prispevky 😉

bystricanka
7. mar 2008

eliska...muž sa ti išiel ukľudniť? Jak mu je dobre. Možno bude na rybách aj 2 dni 😀

aj mne dieťa plakalo v noci. A keďže prso nechce ani za ten svet, tak som ho oklamala čajom. Zabralo 😉 ,zatiaľ.

yesno22
7. mar 2008

ahojte...my mame za sebou druhu noc bez kojenia a celkom dobreeee 😵 len dufam, ze sa to neobrati...zaspal krasne, 1x hore 4.30...za chvilku zaspal sam na hodinu, znova hore...tak som spravila 180ml UM, za sekundu stiahol...moja chyba bola, ze som ho dala k nam do postele...uz nezaspal, len sa krutil vrtel, liezol po nas...ale som rada, ze to ide...teraz uz 15min lezi ticho v postielke, tak hadam zaspi sam....

eliska,sledujem tvoju snahu a drzim palce...mas vytrvalu dcerku, nezavidim 🙂

bystricanka
7. mar 2008

yesno..ja tiež dávam krpca ku mne do postele. A keď vidí, že spím tak aj on zachrapká. Potom ho prenesiem do postieľky. Keď sa zobudí, zase ku mne do postele...a tento kolotoč trvá celú noc ☹ (tak mi treba)

marcela11
7. mar 2008

Ahojky, včera som to asi uriekla, že sa mi maly budi len zo 2 -3 krát. Včera zaspal o 22h, zobudil sa o 23:30 slabulinky plač-už vie ze cicu nedostane z večera. Poslala som muža, že kym sa ja vychystam...Plačkal slabučko, až kym som neprišla, ja pridem lahnem on mi hlavu objime a v momente zaspal. Do pol tretej sa ešte raz zobudil, ale spal dalej. O 5tej ráno už rev a bol zaveseny na ceckách do 6ráno. Myslela som, že už ani nezaspinká. Ale ešte sme spali do 6.45. Teraz už zas spi... Dnes odchádzame na vikend ku babke. Aspon si ráno pospim 😀 Včera pri večernom ukladani som rozmyšlala, že jeho ten cecok normalne ruši - vrti sa a vrti - vyberá a zas berie...ale bez neho nevie zaspinkat. Myslim, že by bolo dobre naučit sameho zaspavat- aj prenho lepsie, len o tom este nevie, že by to bolo lepsie...Počula som, že najlepšie odučit, ked dieta date na tyžden ku babke, ale ja mam babku citlivku, ta ho plakat nenechá. Prichadzame od babky rozmaznany. 🙄

eliska7
7. mar 2008

no boli sme vonku,po 40 min zaspala a spala 1.5 hod,tak super a bez cecku,len ja si nohy necitim 😉 stretla som susedu a že teda je dosť počuť ako plače,ale ona to chape,nevesta kojila do 4 rokov bo nič nechcel 😅

alenik
7. mar 2008

Eliska,aj nasi susedia maju obcas take poznamky,miestami az ironicke.Hlavne tí,co byvaju pod nami.Je mi to neprijemne,ale co mam robit,ked reve?Ale nasa mala ma teda riadne grady 😝 ,tá ked raz spusti.... 😲 .Mala ti dobre pospala,ale keby spala doma,kopec veci si porobis a tak len chodis...a chodis....a rozmyslas,co vseko ta doma caka 😉 .Viem podla seba.Napr.moja mala ani za svet nezaspi v kociari a uz ani sediet v nom nechce.Vsade chodime pesi,potom ju vlacim na rukach a domov pridem znicena,ze by som si aj schrupla,ale mala je nabyta energiou 😀 Kojila do 4 rokov?Uf,tak toto si ani nechcem predstavit 😕

evka39
7. mar 2008

Čaute kočky,nestíham sa vám ani venovat,ale u nás je tak krásne,že sme boli von a potom som sa chytila umývat okná.Ale všetkého vela škodí,treba si aj odýchnut a tak som tu 🙂 Kojit do 4rokov???Jemine 😕 To by ma vycicala na cucky 😀 Alenik,eliška,ja som rada,že bývam v dome/ale so svokrou 😝 /Takže som rada,že nemám takých susedov,lebo u nás je niekedy také ródeo,že by som sa napočúvala.My najnovšie v noci spíme zásadne tak,že mám jej nohy na hlave,prípadne ma kope do brucha a ja v záujme nezobudit ju len tíško trpím a nechám sa okopávat.... 🙄

yesno22
7. mar 2008

bystricanka...ja som s malym spala v jednej posteli 10m, ale uz som nevladala...a jeho moja pritomnost rusila, lebo ak nahodu sme boli u svokry a ona-zlata zena- si ho vzala na noc, ze mi ho prinesie len na kojenie tak sa budil tak 1-2x...nuz sme sa rozhodli prestahovat ho do jeho izby...
eliska...aj moj spi v kociari, len ked sa ten hybe a donedavna boli poobedia, kedy spal aj cez 2hod...a ja v tej zime v parku, po meste mrzla som ako Nastenka z Mrazika 😀 😝

eliska7
7. mar 2008

yesno 22 aj ja ako Nastenka 😀 a to som nosila o dve čisla väčšie čižmy aby som tam napchala 4 ponožiek a tak bolo super 😀 ,4 nohavic a pulovrov-kym som sa potom povyzliekala muža aj chuť prešla.... 😀 😀 😀 😀 😀

evka39
7. mar 2008

eli,ináč malá má krááááááááááááááááááááááááásnu izbietku.Nechceš aj k nám príst nieečo krásne namalovať???? 😉

ankam
7. mar 2008

baby sa necudujte ze susedia pocuju plac.ja byvam v dome a ked mala place tak ju pocut az na ulicu a to uz je o com uvazovat.Minule ma tiez jedna baba stretla,ze co tak plakala.Lebo okolo nas chodia do kostola.......... 😲 Eliska ja by som to vzdala,ved uz je to dlho a aj tak ti nespinka 😕 co ty na to???Mam dalsiu susedu a ta sa ma pyta ci som normalna ze kojim.Uz ked ju stretnem tak poviem ze nie.. 😠
Alenik ,Evka co sa vam nepaci ze kojit do 4rokov??? 😵 Ved ja planujem asi do 6 😀 😀 😀 😀
Co sa tyka Cicy:tak ja nemam nic moc ale zase ani natiahnute sa mi nezdaju tak este mozem,hi
my sme mali taku noc ze sme sa prvykrat zobudili o 24.00 co som neverila.Tesila som sa ze asi uz bude do rana spat,ale co zameskala tak po polnoci to dobehla poriadne 😀 A este aj cez den si zmyslela viackrat-asi zubami to bude lebo len dava prsty do pusy a place jaj,jaj,jaj 😢 podarena je ale uz ked pocujem ze place ta mi vlasy siveju........ 😀 alergicka som

ankam
7. mar 2008

eliska aj ja ta pozyvam malovat a vezmi aj Sarinku,podaju si rucky s mojou 🙂

evka39
7. mar 2008

ankam,tak do šiestich???? 😉 tak to ti držím palce ,hi hi.No ja ked som našim dedinským tetuškám hovorila,že ešte kojím,tak ma skoro uklincovali,že taká velká...a pozerali na mna akoby som bola na hlavu 😝 alenik,my sme tiež zanevreli na kočár,tiež všade peši akurát s detským kočárikom,ktorý tlačí dva domy od nás a potom ho ja trepem v ruke,druhou chytám ju,lebo ja ju ani za ruku nemôžem držat"emka sama" a tak...Oči by sa mi zišli aj na zadku a ešte zo dve ruky a bolo by to OK 🙂

ankam
7. mar 2008

no to som myslela samozrejme ze do 6rokov,koli tomu ze aka som ja mekka,na plac.Hned odolam.A ked to bude dalej pokracovat tak fakt do 6 😀

eliska7
7. mar 2008

diky za malbu,to ja sama,obkreslovala som z knih potom na stenu,potom farby,fixy a tak 😉 evi mala je podarena,ten ruž 😀 a tie babulky 🙂 no sarka spinka od 18.40,tak čakam a premyšlam čo spravim ked začne plakať 😕 inač to horí u nas -levice,obchodny dom 😅