"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

eliska7
11. mar 2008

všetkým Vasm moc dakujem,že vas mam 🙂

evka39
11. mar 2008

Tiež som rada,že vás mám....Tonička,pozerala som si album,ste zlatučkí... 🙂 Som zvedavá,kedy tento môj čert zaspí..Aleni,malá má teda výdrž...Myslela som,že aspon ráno spíte aspon do 9:00 😉

alenik
11. mar 2008

evik,ja som z nej uz hotova.Minule mi jedna "kamoska"povedala:aspon vies,ze mas decko.Aby si si nemyslela,ze to je prechadzka ruzovou zahradou. 😠 Pomyslela som si svoje 🤐 .Som zmierena so svojim osudom,aj tak by som nemenila 🙂 Uz nikdy sa asi nevyspim do ruzova 😢

evka39
11. mar 2008

alenik,a to som si myslela,že len my máme doma také "problémové"dieta.Môj muž vždy hovorí,že je exemplár.... 😉 Od malička velmi vela plakala až do fialova 2krát sa skoro zašla spávala už aj ako bábätko tak po polhodinke alebo len v kočíku ale za jazdy....Noci strašné aj 10krát hore teraz je to už konečne lepšie,ale teraz ma trápia jej prejavy zlosti.Hádže sa o zem a tlčie si hlávku alebo dupe nohami a je až bordová od zlosti.. 😠 Niekedy už tiež nevládzem a mám toho plné zuby,ale tiež by som ju nedala za celý svet,Vždy si hovorím že hlavne že je zdravá/a viem o čom hovorím,mala som chorú sestru ☹ / a teším sa aká je šikovná.Vie už nakreslit tvár človeka a krásne rozpráva aj básničky a pesničky,takže je v podstate zlatúšik,ktorý zbožnujem.Ale aj ja mám len jedny nervy a občas mi povolia a potom som z toho vždy smutná 😒 A neboj vyspíš sa ,ja si s mužom hovorím,že sa vyspíme,ked sa vydá 😀 😀 Potom nech sa s nou katuje muž. 😀 A môj mužík dodá:"Chudák...." 😉

alenik
11. mar 2008

evi,to s tym kocikom,ktory musel byt neustale v pohybe mi je velmi zname 😉 .Na nasich zlatickach je uzasne,ze najprv ta vytocia do zurivosti a potom urobia nejake mile gesto...a sme zlomene 😀 .Aspon v tom nemam problem,ze mala sa zahra sama,nieje taka,ze ju musim stale vlacit na rukach.To by som uz asi nezvladla.Ma 14 kg,takze to by bolo co nosit.Kazdy vravi,ze nevyzera na tolko.Pozrela som si tvoj album a mala ma fajne baculky nozicky... 😉

evka39
11. mar 2008

No a to vela z toho nespapá.Ona na to nemá čas...Behám za nou s tanierom po celom dome kým sa na to nevy... 😀 Presne ,sú to proste poklady... 😉

alenik
11. mar 2008

my zase s papanim problemy nemame.Mala sama pekne papa za stolom.Vsetko len sama.Nemame problem ist s nou do restiky a pekne sama je.Som rada,ze uz ak si pri nej cez den vobec neoddychnem,aspon mi robi radost.Uz teraz viem,ze sa nestrati.Evi,tvoja mala uz mala strihane vlasky?Mojej rastu nejak pooooomaaaalyyyy ☹

evka39
11. mar 2008

No,nám konečne rastú strihaná bola okolo roka,lebo navrchu mala také chvosty a vzadu a na bokoch nič.Tak sme chceli,aby sa jej to vyrovnalo a rovnomerne rástlo.Ale tak velmi jej začali rást pred mesiacom

evka39
11. mar 2008

Malá je šikulka,to my sme boli v reštike raz na oslave a dlho sa z toho spamätávali 😀 Moje dieta proste dlho na jednom mieste neobsedí 😉 A ešte k tým vláskom ,hlavne že gumičiek a sponiek máme ajajaj ,len tie vlásky nám chýbaju 😀 eli,kde si sa schovala,už spíte.Moja sa ešte nechystá,tak vyvádza neviem kde berie tolko energie,keby mi trochu z nej dala 😀

eliska7
11. mar 2008

užuž som tu 😀 ,sarka až teraz zaspala čo sa dalo čakať ked poobede spala druhy krat a dosť slušne s ceckovanim až do14.40 😉 poobede bola á 20min na didach,asi ma fakt strach že je nedam,aj teraz zaspavala 25min na didi až ma štipu 😀 ,ale presvedčila som ju že mamika je da aj v noci ked bude hladna,tak ma hladkala po didach-pochvalne 😅 Danko spi u našich a muž je v robote až do zajtra.
Ako ste pisali o deťoch ako o našej-nespavosť,kočik v pohybe ,omodravanie,a +ani sa nehra sama iba ked sa zabudne 😀 a tie vlasky?tri chlpy na vrchu a dlhéééé,ale neostrihame ju ,lebo danielko jej tam z toho spraví vrkočík,sponečky a taka je podarena 😀
23.4 ma danko krst,tak sa teším ako malu vyfintime 😉

eliska7
11. mar 2008

zaspala o 20.10 a už som ceckovala o 20.45 😀

ankam
11. mar 2008

ahojte babenky,vidim ze vam nechybame........... 😀 tolko ste tu popisali co clovek cita uz hodinu
Eliska uz som aj ja kludnejsia s tym odstavenim ked som si precitala prispevok.nemam sa kam ponahlat.A tebe to tiez radim,lebo Sarinky mi je tak luto-az skoro placem.
S tymi detickami si mozme asi podat ruky.akoby som citala o nasej Viki.Vlasky tiez nemame bohvieako-ale asi budu kucerave-lebo sa pomaly stacaju.Aj ked neviem po kom.asi sused 😀

Tonicka kedy sa narodila mala???Myslim ze ma asi taky vek ako nasa Viki.
Eli to myslis ze ako Danko sa bude krstit?dobre som to pochopila??
Eliska mna dnes priiiiiserne boli hlava(problemy a ja vsetko tak prezivam)a ked ty mas migrenu castejsie tak ti to vobec nezavidim.Ja si nemozem ani vlasy rozcesat tak ma boli.......... 😖
a konecne po roku vyzeram jak clovek-manzel ma dnes zaviezol ku kozmeticke.....
Alenik v tom mas vyhodu ze byvas v meste-ides hocikedy kde chces a naco potrebujes..a ja z dediny len musim cakat kedy pojdeme do mesta a kto ma zavezie-kedze sama sa uz neodvazim soferovat

eliska7
11. mar 2008

ankam,jaj kozmetička,tak by som radšla 😉 ,áno je to smiešne že sarka je okrstena skor,ale ked sa palculienka narodila,chceli sme obe deti naraz pokrstiť,no nedalo sa,tak daniel musel začať chodiť na naboženstvo,do kostola a teraz bude krst a 18.maja prijimanie-blbe,čo?pre pochopenie,ja som druhe nikdy nechcela ,ale vieš ja som raz vypovedala vetu ked bih bude chcieť tak budem tehotna ani nebudem otom tušiť 😅 a ono fakt sa tak stalo 😀 na valentina som skoro skolabovala-vlastne som začala zo šoku rovno farbiť 😅 a hned som skončila v nemocnici-preto som sa tak rozhodla s krstenim našich ratolsti-teraz nas diakon tlači aj do sobaša-robime si srandy že ked budeme spolu 20rokov tak potom 😀

evka39
11. mar 2008

Aj ja chcem íst ku kozmetičkeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😠 Už sa objednávam rok 🙂 ankam,čo treokáš jasné,že si nám chýbala,no ale ked vysedávaš pri kozmetičke,potom nestíhaš.Presne aj mna serká,že do mesta nemôžem íst hocikedy,vždy sa zberáme aj týžden.Ja šoférovat v pohode,ale s uvrieskanou Emkou NIKDY.. 🙄 Emka zaspala pred deviatou aj to poriadne protestovala,že nechce íst buvat....Očká ledva držala otvorené,len tak žmúrila a ešte protestuje jaj jaj.Bože,ja sa tu nikdy s nikým nestretnem on line???????????????????

alenik
11. mar 2008

caute kocky.Vy ale mate stastie!Musime sa niekedy vsetky stretnut a ja vam spravim kozmetiku-som kozmeticka 😎 .Som velmi stastna,lebo s kazdou z vas mam nieco spolocne.Teraz som zistila,ze aj s Eliskou.Dnesne zaspavanie bolo hrozne.Ulozila som malu ako vzdy o 20 a v jednom kusa revala a revala..... 😲 😲 😲 Vypila liter vody,5 krat sa vycikala do nocnika a stale nebola spokojna.Uz som dostala take nervy,ze som vybehla z izby,nakricala na muza,ze kamila ma 2 rodicov(nie len matku),tak nech duje k nej,lebo ja uz nevladzem.Na moje pocudovanie,bez slova siel k nej,ale ta spustila rev ako....nic ma nenapada 😒 .Stale len kricala:tati chod gauc,mami pod tu!Isla mi hlava prasknut,tak som zdrapila chudaka psa a isla som ho vyvencit.Prisla som domov a mala uz spala...Doslova som sa vkradla domov,lebo ta ma usi...Dobre mi padla ta prechadzka,hned som sa ukludnila. Ankam,jasne,ze si nam chybala 😉 .Moja mala ma tiez kucierky,takze cim ma vlasky dlhsie,tym ich ma kratsie,lebo sa jej stacaju ako slimaciky.Muz vola jej harko ze,golden locken 😀 😀 😀

eliska7
11. mar 2008

sme my partia 😀 už som chcela isť haji,ale ešte počkam 😀 alenik,aj my mame psa,ale teraz väčšinou u našich,lebo odmietam besne dieťa a je....psa(tak sa škerime na našu džinku,tvari sa ako člen rodiny a spočiatku nenormalne žiarlila,až zakaždym pohryzla malu ked sa k nej približila-teraz su naj kamošky a sarka ju miluje-jedia s jedneho taniera 😝 )jaj veru tak domov keby došla kozmetička 😉 to už hej

eliska7
11. mar 2008

pište nech ma 20stran 😀 😀

alenik
11. mar 2008

Nas Sany cele tehotenstvo sa odomna nepohol ani na krok,stale mi spal na bruchu.Ked som isla rodit,pichli mi taku injekciu,po ktorej som vraj mala spat 2 dni,tak som zavolala mame,ze podme vsetci spat,rodim az rano.ale mne sa kontrakcie este vystupnovali,takze som porodila este v noci o 02:10 a nas pes zacal o druhej zavyjat a behat po celom byte.Mama uz vedela,ktora bije...on to normalne citil.Najhorsie je,ze nemozem na Kamču ani kricat,lebo hned na mna vrci.Mala na nom cvala vo velkom,ale ona moze vsetko.Tiez mu rada asistuje pri zrani... 😀

evka39
11. mar 2008

Jaj baby až plačem od smiechu....Alenik,len napíš adresu a zajtra ti stojím pred dverami s mojim.........................................................................ksichtom/dobre som to napísala??????/Asi si mala taký stav ako ja dnes naobed 😀 Len ja som našeho psa skoro zaškrtila,lebo brechal pod spálnovým oknom ked som sa snažila ju uspat 😠

evka39
11. mar 2008

Alenik,tvoj havo je lepší ako poslíčkovia 😀

alenik
11. mar 2008

Nasej havov brechot nevadi,to len ja sa v izbe nemozem ani pohnut,ked ma herecka siestu 😀

evka39
11. mar 2008

No u nás ked ema zaspí,tak prvú polhodinku rýchlo rýchlo robím všetko naraz lebo potom.....Tiež ani pohnúť,chodíme ako pavúky 😀 a nedajbože že mi pukne v členku 😠

eliska7
11. mar 2008

no rehnim sa ako krava...ankam ešte aj ty napiš že maš psa a už sa budem valať na zemi 😀 Alenik ta moja sučina tiež somnou spavala,stale nalepena na mne,volala som ju moje babätko 😀 a ked sa mala narodila už bola len chod ty s...preč,nechaš ju 😅 hrozne som sa bala,lebo aj škaredo na ňu kukala-je to maly jazvečik.zvykla si až ked mala tušim skoro rok,bala som sa že ked ju stale hryzla ,že sa bude bať psov,ale čerta stareho 😀

alenik
11. mar 2008

ale ked ma mala dobry den a tvrdo zaspi(prave vtedy,ked mi velmi nevyhovuje,ze tak dlho chrape),mozeme doma aj drevo rezat motoovou pilou 😀 😀 😀 a furt drichme.Minule muz vrtal do steny priklepovou vrtackou,co robi tky strasny ramus a na malu to posobilo ako uspavanka 😀 Elikaaaaaaaa,kde si???

alenik
11. mar 2008

aha,tu si sorry 😅

eliska7
11. mar 2008

tu nejako sa miňame,počkaj rehocem sa a zachvilu budem plakať 😅 no ešte 5min a idem spať 😉

evka39
11. mar 2008

Bože,nepíš o mojom dietati?????????????????????????Ked mame ist niekde preč tak chodíme s mužom pospálni trieskame všetkým a nič a ked si chcem oddýchnut,vtedy ju zobudí aj ....................Ked spí tak ani hajzel za sebou nesplachujem len potom 😝 😀

eliska7
11. mar 2008

evi ííí,presne aj ja ,a vtedy aj tri krat idem... a nemožem splachnuť 😝

evka39
11. mar 2008

No aj ja idem nabrat sily do chrápajoviec 😀 Mužíček už išiel,tak letím za ním aby mi nezaspal 😀 😀 😀

alenik
11. mar 2008

aj ja,lebo noci su krute,ze?dufam,ze ma muz nebude otravovat,ze nieco chce 😀 😀 😀 .Asi zacnem ziiiiivat a ujdem do postele skor ako on a budem sa tvarit,ze tvrdo spim....ano,dobry napad! 😀