"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

eliska7
13. mar 2008

alenik,to nepoznam a tiež to je na spanie? konečne zaspala a ja neviem čo skor-spať,žehliť,upratať,vyvešať čočo 😕

eliska7
13. mar 2008

tonicka a ešte som zabudla,ked zaspala okrem žmolenia bradavky my ešte aj nechtom strhava dasna zo zubov-ako psychopad 😅 až som dostala hrozny zapal-potom prestala 😒

tretulka
13. mar 2008

eliska, drz sa, mas to naozaj tazke...ja mavam tiez take stavy, ze som strasne podrazdena, hukam aj na maleho ☹ ked v kuse nieco vyvadza, dnes napr, rozbil dzem v 3dcl flaske, kym som sa stihla otocit tak ho uchmatol zo stola a cela kuchyna bola sladka 😝 , potom prevrhol kvetinac, vyliezol na policku k tv a tak dokola, nas maly dabel...

alenik
13. mar 2008

Eliska,ano je to take mierne sedativum a este sa tu pise,ze je to pre deti,aj pre dospelych,ked su nervozni,vycerpaní,v strese...stalo to asi 50sk(dobre,ze homeopatika su take cenovo dostupne).Mozno by to pomohlo aj tebe.Chlipnes celu flasticku a bude ti jedno,kolko prace ta este caka 😉 .Ked tvoja mala musi furt nieco robit rukami(skriabat,stiskat,masirovat 😉 )asi je nervozna.Skus tie kvapky,mozno pomozu.ja som dnes malej dala pred obedom a tiez spi.Nikdy sa mi nestalo,aby zaspala do 10 minut,co ju ulozim do postielky.Jasan,ze jej to nebudem davat vzdy,ale naco trapit dieta(ked chce spat,ale nieci mu v to brani) a aj seba.

alenik
13. mar 2008

Tretulka,mne predvcerom mala vyliala na seba liter mrkvovej stavy.Zdalo sa mi,ze je nejak ticho,volam na nu,ze pod sem a ona:neide,lebo mokry.Uz som vedela,ktora bije.Zo zacietku som sa tiez vytacala a kricala.Teraz si uz len poviem:no co uz,zabijem ju,hlavne,ze jejsa nic nestalo.Ale uz om ju naucila,ze ked nieco vyvedie,musi to za sebou upratat...nie je to samozrejme dokonale,ale snazi sa čaja 😎

eliska7
13. mar 2008

alenik aspon si marozosmiala-že celu flaštičku 😉 veru už som ju dvakrat cecovala,lebo plakala

alenik
13. mar 2008

kamilka spala 45 minut,ale mne to staci.Muz prisiel nahodne domov a hned ma zdrbal,ze ked mala spi,preco si aj ja neoddychnem,ale sedim pri PC.Ja mu na to,ze prave to,je pre mna relax.Odkedy mam malu,neviem len tak lezat a cumiet do stropu...Dnes som stretla kmosku.Dobre vyzerala,nalicena ucesana...ja jej vravim,mony,co si dnes taka kocka a ona,ze:zobudila som sa UZ o pol osmej a nemala som co robit,tak som sa 2 hod.upravovala.Ja jej na to,ze keby ja som sa rano zobudila s tym,ze dnes namam co robit!?Tak to je uz tvoj problem,povedala...riadne ma odfajcila,ale ma pravdu! 😅

bystricanka
13. mar 2008

evka áno. Ja som priamo z BB zo Sásovej. Po 27 rokoch som sa odtrtúšila do NR za vtedy ešte fajerom. Blbá som bola 😒

eli..moje dieťa má vo zvyku pichať mi do oka, ale pchá mi ruku aj do úst. Už mám niekedy nervy, lebo ak to bude pokračovať, tak budem jednooká a bezzubá 😖

luciferek
13. mar 2008

ahojky, tak u nás to byla paráda s odstavováním, protože se malá rozhodla téměř ze dne na den, že už nechce sama 😀, bylo to ve 13 měsících, přestalo jí prostě chutnat. Hůř než ona, jsem to nesla já, když mě naráz odmítla 😢 ...

eliska7
13. mar 2008

luciferik bud šťastna,radšej by som revala ,ale bol by pokoj.Baby jej idu fakt zuby-17 a 18 stolička 😅 😅 plakala a ukazovala mi že bo ,dala som jej hned paralen a gel na zubky.počas poobedneho spanku sme 4!krat ceckovali,teraz je tu mama,nič nepomaha,len didi a mama.Jaj včera niektora pisala že či je mala talianka-no my ju volame ruska,lebo ma total rusky prizvuk,ešte ked aj to Praga vysloví 😀
začinam rozumieť,že som ju zase začala zlom čase odstavovať,ke djej idu zuby-blby napad,lebo o každučkom zube vieme,vždy to cele prerevala,no myslela som že tieto pojdu neskor 😅

lenerka
13. mar 2008

Ahoj

já stále taky kojím,ale jen ráno
Kačce bude 15měs.a vždy ráno to prso vyžaduje,ale mlíčka ubívá!
Naše dračice totiž nechce pít ty umělý mlíka a to jsem zkusila x značek!
tak aspoň jí ještě chci dopřát moje mlíko i když už to není žádná kvalita a vitamíny už asi pražádné!
Ale už budu muset i to ranní kojení zrušit je to naše závislačka na prsech!
no snad se nám to povede než přijde i druhé mimčo 😉 ahoj

luciferek
13. mar 2008

elisko7, tak to na druhou stranu teda fakt nezávidím 😒 , naše malá má zatím jen 4 zuby, takže s kojením bych asi tak moc problém neměla, i když.... (stačí i jedne 😀 )
lenerka, taky jsem s umělým mlíčkem měla véééééééééééélké problémy, sice moje nechtěla, ale ani jiné, po čase jsem narazila na Hipp 3 s vanilkovou příchutí a tu baští jedna báseň 😉

evka39
13. mar 2008

eli,vidíš....hlavne,že sa na to prišlo,prečo je taká podráždená u nás je to so zubom tiež hrôza....Tak skús aj tie homeo.,čo spomína aleník,len aby si jej pomohla chúdatko malé,,,,Nešiel nám internet,tak som zistila,že som už na vás závislá,lebo som chodila ako pes okolo počítača,či už ide 😀 Ináč tie homeo aasi skúsime aj my,lebo dnešné obedné zaspávanie-hrôza des panika rev krik tresnutie dvermi,šte väčší rev ,stískanie vzlikanie a zaspanie na mojom bruchu...Skoro som prišla o nervy ešte aj pes mal zase brechaciu hodinku,skoro som ho prerazila....A potom mi to samo bolo lúto a tak dookola ☹ aj u vás sneží????????????Či to len v tomto zapadákove našom 😀

luciferek
13. mar 2008

evka-u nás v Praze nééééééééééé nesněžíííí 😉 , to by vylo 😲 , ale fouká teda pořádně 😕

ankam
13. mar 2008

cavte babenky.Tak som sa obavala tej noci a bolo to neznesitelne...............fakt milionkrat hore.rano som vstala taka podrazdena....odniesol si to manzel ☹ chudacik za to nemohol 😒 a cely den mam taky teraz.To ked sa clovek nevyspi.....keby aspon 5krat vstala tak OK ale 1000krat mam pocit ze to bolo.kazdu polhodinu,to sa mi neoplati ani zaspavat,ale ani na PC ist lebo furt odbehovat ma nebavi.Ona mi nespala cely den vcera tak mozno aj z toho uz bola moc unavena ze ani spat nemohla podla mna.Cez den sa to da ,kojime max2krat.Noa ale v noci 😠 isla by som zabijat od zlosti.A este si niekto robil diskoteku pred nasim domom v aute-tak som kricala z okna....ked sa dari tak sa dari.
Eliska a Tonicka uz sme 3rovnake.
TONICKA si mi nenapisala kedy sa narodilaKarolinka.Mam pocit ze su rovnako vekovo s mojou Viki.
Eliska ja rozmyslam vazne o psychiatrii,ale zo sebou 🙄 ale fakt vazne 🙄 Dalsie dieta tak za 6rokov 😨

Alenik si sikulka ked robis,taku robotku by som si aj ja robila.Ked mas dobru malu tak si ju aj mozes vziat tam nie???

ankam
13. mar 2008

alenik mne minula vypila kavu........skor ju na seba vyliala ako vypila.ale som sa divila kolko kavy je v tom hrnceku-vela sa mi to zdalo,nastastie studenu,ale ja som pri tom zhone zabudla kavu na stoliku kde ona dociahne a samozrejme ze to preskumala hned.No co narobis
Evka u nas je dnes super pocasko,kraaasne slniecko svieti

tonicka
13. mar 2008

ankam 27.12.2006

evka39
13. mar 2008

Ankam,len klidek,,viem,že je to hrozné,ked sa nevyspíš a potom musíš celý den fungovat.. ☹ No,unás je všetko biele,tak sneží,ale my sme koniec sveta,tak sa nečudujem 😀 Ale ide ma z toho 😠 lebo už chcem slniečko a teplúčko..................................

evka39
13. mar 2008

Moje dieta toho tiež povylieva,ale najlepšie to bolo s tým rúžom Kuk moj album Alebo aj Sudocrem na ritku bol po celom gauči a skrini a ona bola ponatierana ako ked sa muž ide holit....Z toho gauča mi to nezišlo,však mastný krém,môžem ju vyhodit.... 😠

tonicka
13. mar 2008

evi ja mam taky odmasťovač, je to dobre aj na mastne veci v domacnosti ako čistenie digestora, ale aj na pradlo 😉 poslem ti?

ankam
13. mar 2008

Evka presne koli tomu sme si kupili kozenu sedacku
Tonicka my 22.12.2006
Mne ked mala nieco vyparati tak som
samozrejme ja na vine ze ju neustrazim.No ale daa sa????????fakt sa neda

ankam
13. mar 2008

baby ale budeme mat aspon na co spominat ked deturence vyrastu.
Aj na to nestastne nocne kojenie 😀

evka39
13. mar 2008

toni,dakujem,aspon mám dôvod drankat od muža novú 😀 táto sa mi už aj tak nepáči 😀 Veru,máme na čo spomínat a to sú ešte malé,ešte toho bude 😉

ankam
13. mar 2008

evi este pockaj ci ti ju Emka neskrasli viacej 😀 a potom kup novu

evka39
13. mar 2008

no ved práve ešte počkáme,nech ju dorazííí 😀

bystricanka
13. mar 2008

ahojte. Tak som už tu. Dieťa som už uspala, tak mám kľud 😉

tonicka
13. mar 2008

sa mas bystricanka. Ja keby som cisto nahodou aj teraz uspala dieta, tak o 2 mam rano 🤐

evka39
13. mar 2008

Ja som teraz len osprchovala moju zasraničku zakakanú a tak ju to prebralo.... 😀 😀 Skákala po posteli holá...to je jej holana...Teraz asistuje ockovi pri sprchovaní.... 😉

bystricanka
13. mar 2008

tonicka...tak to ti kedy dcérka zaspáva? Mne tak o siedmej a ráno o pol šiestej vstáva. Aj som rozmýšľla, že ho trošku posuniem aby zaspával o ôsmej, ale on už od 14.h nespí,tak do ôsmej nevydrží 😒

evka39
13. mar 2008

bystr,ešte je malinký to verím že nevydrží,časom si to možno sám posunie 😀 Potom budeš len spomínat na skoré zaspávanie ked ti o 22:00bude pobehovat po dome 😀