"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

jurocko
15. mar 2008

ahojte ja som kojila malu 2 roky a 1 mesiac teraz som otehotnela a mlieko mi zhorklo a už nechcela ale inak som ju kojila 3-4 denne aj v noci niekedy ked sa zobudila.....

eliska7
15. mar 2008

vitaj v klube 🙂 takže ste uplne odstaveny 😉 aj ako 2roč cez den pila?lebo moja sarina stale aj 10krat min,idemi to na nervy,aj ked sedim pride vytiahne mi cecok-cucne si stiahne tričko a ide 😀 ked sme sami OK,ale ked tu niekto je tto je taáák blbeéé 😅
Evi veru načo umyvať ked ho 100krat docape 😀 ja som toho nazoru(volakedy ale som taka nebola)tak fain mi ten spanok padol,všetko som požehlila,tatino bol vénku s malou dve hod,teraz spi od 19.50-nejako si konečne zas zvyka na režim. 😉

tonicka
15. mar 2008

mne chodi kočka pravidelne upratat 😉 uz od tehu ked som bola rizikova 😉

tonicka
15. mar 2008

a minule ma zachranila, lebo prisla skoro rano, mala bola na mne nalepka ani vycikat bez revu ani umyt, ja uplne na nervy...ma zachranila pohrala sa s nou a ja som sa obriadila 😀 😀 Teraz som si spomenula ze tak do pol roka, vzdy ked dosla poštarka, tak som bola rozhalena a kojila som malu...a raz došla som bola oblečena ako človek, mala spala a z poštarky vyhrklo: "jeeej, vy ste oblečená???" 😀 😀 😀 😀

evka39
15. mar 2008

Konečna spíme 😀 😀 😀 Toni,ty si ako niekedy dávno naše babky dieta na ciciku a hajdy do roboty.....tak aj ty,karolínka prisatá a ty kludne aj poštárke otvoríš 😀 😀 Ale sranda je,že nám je to úplne normálne a prirodzené ale okolie to vníma ináč 😉 Mne keby niekto prišiel upratat,hm hm 😅 😅 to by sa mi lúbilo

tonicka
15. mar 2008

evi, ja to robim dodnes, vytiahnem prso kdekolvek 😀 😀 Je to sranda, vobec si to neuvedomim 😀 Ja mam uzasneho manzela, on ma ju donutil zavolat upratat a uz sme si zvykli...aspon mozem navarit...najviac sa mi paci pridem z plavania a mam upratane 😀 😀 a pozehlene 😀

tonicka
16. mar 2008

ahojte. my sme spali do 2 krasne a potom to zacalo

eliska7
16. mar 2008

čauko a my tradične od pol 5 na cecku a potom rev od 6,lebo som jewj nedala,cele doobedie ceckuje neviem ju nijako odpudiť,už aj džus som jej dala-takmer celu krabičku vypila a hned didi chcela 😅 vkuse skuči sme total na nervy od rana takže krasna nedela 😝

ankam
16. mar 2008

ahojte.Ja si myslim ze sme spali celkom fajn.Len teraz neviem,ci ja som bola taka unavena ze som ju nepocula,alebo ona fakt dobre spala.Ale dala som vecer sirup Junior relax-zeby zabral??? 😀

evka39
16. mar 2008

Ahojte,my sme spali fajn aj sa máme fajn,pokúša starkú ,robí jej prevrat v izbe 😀 hlavne,že si včera všetko poriadili...No je už tretí krát prezlečená,najskor čaj na seba vyliala apotom tak horlivo papala polievku,že....no proste zase prezliect.ešte chcem trošku upratat,lebo nám príde návšteva ale tak sa mi zase nechce.ankam,to čo je ten junior relax,to akože jej dáš,a možeš relaxovat? 😀 😀 čo ste dobrá navarili??? My máme kuracie karbonátky so zem.kašou a somo kuraciu polievočku ...eli,moja zlatá myslím na vás na všetkých,len to vydržte...A Danko bol aký ked bo malý???Tiež si si vychutnala materskú??? 😉

tretulka
16. mar 2008

nas dnes nas poklad zobudil o 5tej, aby sme si uzili nedelu, vecer zaspal o 20tej, o 0,30 sa zobudil, nakojil, potom o nejakej tretej, ale som zaspala, takze spal s nami a kolkokrat si pytal do 5tej ked sa akoze vyspaty zobudil neviem, ale zdalo sa mi, ze kazdu chvilu...to jeho mama toto mnam a pichanie prstekom do prsnika sa neda prehliadnut 😀 ...pytal si aj ked som ho teraz davala spinkat, ale nedostal, len caj...do vecera hadam vydrzime bez cicky...ja som vcera robila zeleninovu polievku, ostala aj na dnes a mame roladu z mleteho masa a varene zemiaky, kysnuty kakaovy kolac, pridu svokrovci a svagrina, tak nech mame co ponuknut 🙂

evka39
16. mar 2008

No moje dieta sa dnes zase rozhodlo,že nebude spat...No,už sa nad tým nepozastavujem ako chce ona,svokra ju zobrala na prechádzku/po dllllllllllllllllllllllllllllllllllhom čase/ ale som jej vdačná samozrejme 😉 Kde ste všetky,čo máte poobednú siestu???Pravdepodobne ste na niekde na návšteve....Alenik,čo je s tebou,mamina je v poriadku??????Tretulka,nejaká si šikovná ešte aj koláčik.Ozaj baby radi pečiete???asi dávam blbé otázky čo ?ked viem ,že niekedy pri našich detoch je problém íst na VC 😀

bystricanka
16. mar 2008

ahojte. Dnes som sa ani neukázala 😅
Evka ja rada pečiem, len bývame v garzónke a tam nemáme sporák ☹ Tak sme bez nedeľných maškŕt.
my sme dnes spali hrozne. Vkuse bol hore. A ani čaj nezaberal. Prso už sa mu hnusí, tak reval ako besný 😖

petova
16. mar 2008

Ja pečiem veľmi rada, ale čas nedovoľuje, aby som teraz robila takéto super dobroty. Ale v piatko som robila tortu, malý mal 13. marca rôčik, tak sme oslavovali. Tortu som prispôsobila surovinami jeho veku, akurát čokoládovú polevu som si neodpustila. Poviem vám, že si pochutil a ručičkami sa v nej s pôžitkom prplal. Starí rodičia nestíhali fotiť. Bolo to perfektné. Po oslave sme aj dobre spali, asi sa mu snívali pekné sníčky o darčekoch, lebo sa zobudil až o 4.hod. Takže fajn. A naobed už zadriemaval pri polievke, takže sme ho len položili do postieľky a bez kojenia spal 2 a pol hod. No super aj pre mňa. Dcéra bola pri našich a ja som konečne v nedeľu poobede sedela pri káve v kľude a čítala knihu. bomba pocit.

eliska7
16. mar 2008

ahojte ,no ako čitam všetky ste mali pohodu a tak to ma byť 😉 Petova malemu všetko naj k ročiku 🙂 aj my sme sare dovolili jesť tortu samej-babka sa vytešovala 🙂 U nas bolo total fiasko,do 12 sme sa obidvaja triasli od nervou(a to muž robi s basistami,ale taketo niečo ešte nezazil)musela som si dať lexaurin na nervy,lebo by som ju zabila 😅 ,neumyta mastne vlasy,zbalila kočik a išla s ňou von,kde zaspala až o 12.45(od 4.30 hore)a išla som peši 3 km na zahradu a modlila sa aby psi nebrechali,motorky nešli a tak 😒 spala do 14.15 potom už bolo dobre,nechala som ju nech si robi čo chce-jedla zem,hrabala nv nej,podarena vyhadzovala nam burinu z kyblou 😀 atak určite ju to unavilo ,lebo od 19 spi.Podržte sa od 12 nemala cecok 😅 a ked som sa spytala o piatej či chce čaj alebo didi-tak povedala:tááj mama 😅 ,takže až teraz som ju uceckovala,ale moc neťahala a ja mam plne cecky až mi tečie mlieko-pomoooooc 😅 😀 😉 prajem krasnu noc,idem hajať,lebo som KO a muž stava o 3.40 do roboty a spava teraz z malym,lebo z gauča ho hrozne boli chrbat.Evi ja hrozne rada vypekam,volakedy aj tri razy za týžden-teraz raz za tri mesace 😀

alenik
16. mar 2008

ahojte kocky,sorac,ale vobec nemam na vas cas 😕 .Vcera sma mali rusny den a dnes nebol o nic pokojnejsi.Podobne ako Eliska,tiez sa idem hodit do vodorovnej polohy,lebo som KO 😝 .Eli,mozno vam uz svita na lepsie casy.Bola by som rada,keby sa ti uz mala odstavila,lebo ked si to uz sama redukuje,mozno sa to podari 😉 .Nasa mala dnes cez den nespala,ale uz od 20 si pokojne odfukuje-vdaka muzovi 🙂 .Prajem vam dobru nocku a detickam sladke snicky 😔

evka39
16. mar 2008

alenik,naše kočky as dnes dohodli,emka tiež nespala a teraz spí od 20:00.Eli,mám taký pocit,že ked bude von krásne a budeš moct zabavit ju von,tak to bude pre vás super metoda.Aspon dúfam,len tie noci,čoo?Idem aj ja k mužíčkovi,lebo neviem neviem či nezačina na vás žiarlit ,kočky 😀 😀 Dobrú nôcku

petova
16. mar 2008

No Eliska, malá sa pochlapila, keď dala prednosť čaju. Náš malý dostal na narodeniny okrem iného aj sanitku s húkačkou a keď som ho chcela ja poobede nakojiť, tak jedine tak, že sanitku držal v ruke a skoro nasilu som mu pchala cicku do úst, lebo si myslím, že keďže má len čerstvo rok, tak 3x za deň mu môžem dopriať cicku. Ale on by sa na to radšej vykašľal a húkal so sanitkou. Aspoň viem, že čo do budúcna naňho použijem pri odstavovaní. 😉 . Super, keď aj tebe, Eli uprednostnila čaj pred cickou, asi sa ľady pohli a bude fakt čoraz lepšie.
Ináč, málo píšem, lebo mám stále nejaký program a aj malý nedovolí. Pá, idem teraz umyť zubále a spať.

bystricanka
17. mar 2008

ahojte.
Petova, tak malému k prvým narodeninkám srdečne blahoželáme 🙂 😉

eli..ako sa máte? Malá je ešte stále prícucok, alebo sa pomaly preorientovala na čajíček?

evka39
17. mar 2008

Petova,všetko najlepšie malému a Emka mu posiela pusinku 😀

eliska7
17. mar 2008

Petova malemu všetko naj 🙂 ano myslim si že ked bude zaujata iným ako mnou,tak bude lepšie.Dnes tu bola kamoška s malým a cecovali sme len dvakrat do 12 čo je uspech 😉 a ešte jemu zobrala flaškuNuby,tam je dudel ako cecok a velka bradavka-chytila ju a povedala didi a pila až kym nu všetko nevypila 😀 asi taku pojdem kupiť,iked moc by som nechcela aby sa flaškovala,ked pije pekne z hrnčeka-možno na noc to vyskušam 😉 A noc troška lepšie aspon nevrieskala,ale bola som taka unavena že poviem pravdu ani neviem kolko ceckovala-podla prazdnych didi asi dosť 😀 pamätam si len ked už som skoro spalaokolo22(išla som do hajan o 20.45)a to riadne ťahala a rano oked vstaval muž,od 5.30 je hore ale nerevalaááá 🙂 Evi danko bol ešte horší ked bol maly,lebo on mal do mesiaca dvakrat teploty 40 aj tri dni vkuse,takže hoci som nececovala bolo to naročnejšie na jeho zdrv.stav.Zrejme som už moc stara a nezvladam tieto nočaky 😅 Evi zato dosť skoro prestane spavať na obed 😒 to si potom dovečera uplne vyšťavena,ked ju niekto nezobere 😅
Alenik no čo odychla si si?petova bud rada že nechce,nebudeš sa musieť trapiť pri odstavení 😉

alenik
17. mar 2008

ahojte kocky,mala prave zaspala,takze som prisla mrknut,co nove 😉 Eliska,myslim,ze uz si aj ty pokojnejsia,ked si v noci aj trosku pospis,vsak?Ja by som zu flasu aspon na noc skusila,ved cez den ju schovas a vytiahnes vylucne na noc 😉 Mala nam uz v noci dobre spi a preve sme rano s muzom skonstatovali,ze o kolko sa clovek lepsie citi,ked dieta v noci spi 😀 .Neviete si ani predstavit,aka som stastna,no zaroven sa aj bojim,ze sa to zase poser.e 😅 Za posledne dni sme najazdili tolko kilometrov,ale pre mna ja to relax.Mama je uz z nemocky doma(bola na gynde na cistenie),ale ak mam pravdu povedat,samym nam bolo lepsie(uz len par mesiacov byva s nami).Inac pohodicka.S malou sme boli vonku a tak strasne sa rozprsalo,ze sme sa museli schovat,ale inac mame velmi teplo.Cestou spet sme museli poskakat po vsetkych mlakach,ale stalo to za to 😉 .Aj ja prajem malemu PETOVCATKU vsetko len to NAJ 🙂

eliska7
17. mar 2008

jaj alenik,prajem ti takých noci veláááá,aj ja sa tešim ked už to bude,momentalne jej radšej dam ten cecok,nech len neplače,lebo tyých 18 noci bol des ,ktory tak skoro skušať nebudem.Nič nieje krajšie ako vyspata mamička a usmiate babätko! 🙂

evka39
17. mar 2008

😠 😠 ☹ Do kelu,už som mala všetko napísané a ono ma to vyhodilo...Tak v skratke,eli schvalujem flašu aj Emka si sama pýta ked ide spat,ale len sa napije odložíme a zaspáva bez nej.Podla mna je to menšie zlo 😀 Aj mi konečne dobre v noci spávame ved po 20mes.bolo načase 😀 Ale aj ssa bojím o tom hovorit aby som to nezakríkla.Emka dnes spí huráááááááááááááááááááááááááá a celkom v pohode síce si poplakala ale za 15 min buvala 😉

eliska7
17. mar 2008

tak odychuj 🙂

evka39
17. mar 2008

ved oddychujem pri pc 😀 😀

alenik
17. mar 2008

Evi,ja sa tiez stale bojim,ze to zakriknem ☹ .Len si pekne pddychujte,lebo ja makam 😠 .Vesiam pradlo.Ako ste vykendovali?Mne sa zda,akoby vykend ani nebol 😅

evka39
17. mar 2008

Bol víkend???? 😀 😀 😀 elú sobotu sme mali preč ocíka, čiže nuda no a sadili sme von kvietky to bolo sup/kuk do albumu/ A nedela..pre mna smutná.Mala príst k nám sesterka ale maju vážne chorého ocina ktorému sa velmi pohoršilo tak mi v hlave vírili divné a smutné myšlienky.A teraz som zase nahnevaná na počasko Prší 😖

evka39
17. mar 2008

A ešte alenik,nikdy by som neverila,že nám odstavenie tak vylepší nočné buvanie,len aby to tak naozaj zostalo.Ináč malá spí s nami v posteli a u vás????

alenik
17. mar 2008

Evi,ved prave,ze aj nasa Kamča spala stala s nami,ale asi taky tyzdnik-dva mala nechce uz spat s nami.Vecer som ju polozila na nasu postel,ze ideme spat a ona,ze chce ist do svojej postielky.Dala som ju tam a odvtedy spi len "vo svojom" 😉