"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

eliska7
20. mar 2008

už spinka,ale na treti krat som jej didi vybrala čo stale plakala,hrozne tu je zima,fuka ako besny studeny vietor,neda sa isť von

eliska7
20. mar 2008

toto odpisala PHDr.dibarborova-psychologička jednej mamine ktora ma tiež problem s kojenim a nočnym spankom,Podla tejto odpovede som total blba,čo vobec ma robiť matka,ked lekari NEMAJU rovnaky nazor-jeden povie kojte do 2 rokov,druhy blbosť,len do roka 😅 😕 8 mesačné dieťa bohato stačí kojiť 2x za deň (napr. ráno a večer) a najmä, ak už má zúbkov neúrekom. Od 10 mesiacov je dobré prejsť na 1x za deň a na tom ostať podľa potreby, kto už ako chce, ale stačí do 12 mesiacov.
Nekonečné dojčenie NAOZAJ nie je jediný spôsob, ako dieťaťu preukázať lásku ! Nemyslím si, že je pre dieťa dobré, ak do 2,5 roka visí matke na prsníku a potom sa maminka zrazu spamätá, odstaví ho a o 6 mesiacov šup s ním na 10 hodín do škôlky. Vie si niekto predstaviť, čo také dieťa prežíva, ak z absolútnej závislosti zo dňa na deň ostane prevažnú časť dňa bez matky ?? Ak by matka dopredu vedela, že dieťa pôjde do škôlky až v 4 rokoch aj to len na 4 hodiny, nech si ho pripútava, ale ak nie ... Toľko všeobecne o kojení a nekojení.
Váš synček už zrejme stihol prsník povýšiť na cumeľ a to ruší nielen jeho, ale aj Váš spánok.
Keďže 8 mesačné dieťa sa už začína stavať samé na nožičky a začína loziť, viac toho cez deń spáli. Myslím si, že len kojenie je na noc málo sýte. Stačilo to v tých 3 mesiacoch, kedy spinkal aj 10 hodín. Čo by ste mu mohli na noc pridať, Vám poradí detský lekár.
Ak sa budí kvôli zúbkom, malo by mu stačiť, ak si cucne studenej vody alebo čajíku z fľaše. Chladná tekutina robí na zdurené ďasná dobre.
Ťažko Vám takto naslepo poradím niečo konkrétne, ale bolo by dobré nejaké zmeny uskutočniť. Ja nie som za to, aby sa dieťa nechalo nariekať. Prsník je možno najpohodlnejšia, ale zďaleka nie jediná forma, ako dieťaťu pomôcť.



Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:

XXXX Obsah diskusného fóra na Poradne odborníkov na www.rodinka.sk -> PhDr. Kornélia Dibarborová Časy uvádzané v GMT + 1 h

eliska7
20. mar 2008

Ak sa dieťa odstaveniu bráni, počkajte nejaký čas a znovu vyskúšajte, určite by som nepristupovala k žiadnym drastickým metódam ako odchod matky z domu a podobne. Želám veľa trpezlivosti. S pozdravom, Krajčovičová-toto zase odporuča kojaca poradkyňa 😀 idem vam pekne na nervy s týmito radami 😅 no hladam ako nato,aby som teda NENARUšila malu po psychickej stranke,čo natom že mne už hrabe 😀

evka39
20. mar 2008

bay,ja som práve prišla aj o posledné nervy...Moje dieta samozrejme nespí a je ako 100čertov,len reve nedaj bože jej niečo protirečit alebo nedovolit so silami som v koncoch ....Ani prebalit,ani čistú plienku dat ani sa najest ani nič..Hlava mi ide prasknút nemáte niektorá známeho cvokára,ja už asi fakt potrebujem POMOC!!!!Taká som na nu nahnevaná,človek pri nej nič nemôže a to mi ju dnes aj svokra zobrala von a ja som totálne grogy 😢 😢 Prosím napíšte mi,že nie som šibnutá lebo ja o tom pochybujem...je mi de revu a poriadne ☹

evka39
20. mar 2008

eli nejdeš nám na nervy ved tým pomáhaš iným úbožiatkam maminám .No prišiel mi muž z roboty,chudák mal radšej robit do večera 😉

eliska7
20. mar 2008

mojaaaa,bože čo je tym detom,aj sarka len reve,teraz som ju odniesla našim,potrebujem surne žehliť,ale som s tebou,keby som vedela plakať tak reeeevem ☹

eliska7
20. mar 2008

kým spala musela som je dať5krat cecok-pomooooc! a to spala od 11.45 do 13.15 ☹ ked vstala ako inač revom,rychle som ju odputavala na krasnu mištičku že tam mame jablko,banan,mrkvičku,zobrali sme knižku o ovoci a išli papať,ako rozhadzovala rukami zhodila misku-ježíííííš aky rev,miska sa rozbila a jej papu tiež,kukla na zem ukazala na usta že papať a revala 😅 tak mamička rychle struhala a mačkala aby neplakala,tak sme jedli a pozerali na rozbite papu a ronili slzy.potom sme upratovali do koša-bagy,bagy(bac)ooo 😀 čo nas ešte do večera čaka 😅
Kde ste ostatne-už ste v cvokhauze? 😀 tak volam psychiatriu-potrebovali by sme Dr.Hausa z STV1 😀 😀

evka39
20. mar 2008

Eli,ja som sa už vyrevala...Taký hysáčik som spustila a pred svokrou,chudera nechápala ale som rada,že bola pri mne a podporila ma....ach deti...A ten Dr.Haus,at bolo sup,ja ho strááášne rada pozerám ,ale on by sa z nás asi tiež zcvokol 😀

eliska7
20. mar 2008

jéééj tu sneží ako besne,uplne husto,už žehlim-tam sa vyzurim 😀

eliska7
20. mar 2008

kde ste???ja sama tu??? 😕 už som dožehlila,bolia ma zuby,asi mam zase cysty mam hrozny tlak v lici,už od januara,budem musieť isť k zubarke,ale taaak sa bojim,už mi to raz rezali 😒 sarka je u našich zatial v pohode,konečne moje didi oddychuju už od 14 som nekojila,ale až ma picha v didach 😅 je možne že človek ostane tak zavislí na druhych-myslim vas,tak sa tešíím ked niečo 🙂 napisete 🙂 hned je MD krajšia

eliska7
20. mar 2008

dneska si tu pišem sama 😢 večer už nepridem tak zajtra páá

alenik
20. mar 2008

ahojte,s tym scvokavanim nie ste same,kocice.neviem,neviem,ale nam uz asi pomoze lan Dr.Chocholusik 😀 .Mala je dnes jak dábel.Bola som dnes 2 hod. v robotke,ale muz mi 4 krat volal 😅 Dnes by sme si chceli ist vecer s kamosmi posediet,ale stale,ked sa chystame,mala ako na potvoru-nechce zaspat 😠 drzte palčeky.Dnes som stretla kamosku,uci v skolke deticky(najmladsiu vekovu skupinu) a vravela,aby som nevahala a dala malu do skolky,lebo ona sa uz so mnou doma nudi a dieta v jej veku si vraj vyzaduje spolocnost detskeho kolektivu.Vraj preto ani nespi,je (ake slovo pouzit)...zla 😕 Neviem,co teraz.Zda sa mi to skoro,ale pre malej dobro by som to spravila.Minule som pisala,ze nie,ale teraz neviem.Snad,ked bude mat 2 roky... 😕 A vy?Ako?Kedy planujete dat deti do skolky?

ankam
20. mar 2008

eliska tie cysty sa robia castejsie?Prave vcera to rezali svagrovi mal az pod 4zubami.Vsetky 4museli vonku.No ale ako strasne vyzera,tak to ti teda nezavidim.Ja ked som ho videla,tak by som asi nesla.............
a s tym kojenim-stale kazdu minutu na to myslim ze ako my vlastne prestaneme.....a ako stale na nic nepridem,len ze kojim dalej
Ja som dnes stretala ludi a priali mi Vesele Vianoce,lebo tak snezilo,hi 😀

alenik
20. mar 2008

u nas je normalana snehova metelica...brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 😕

ankam
20. mar 2008

alenik ja planujem az ked bude mat 3 aj to neviem ci ju dam-aby mi nebolo smutno 😀
Vies co aj tak na chvilku by si ju mohla davat a uvidis,ci sa jej tam bude pacit alebo nie.aspon tak na 1hod......
mozno sa jej tak zapaci ze ani nebude chciet ist domkov,hi

eliska7
20. mar 2008

ahooooj,ankam tie vesele vianoce ma pobavili 😀 ,muž musi isť do pivnice po zimne boty,lebo v čechach plno snehu 😅 muž išiel na chvilu susedovi tak som sem rychlo utekala,sarka zaspala o 19.50,mne je zle od žaludka fuj. 😝 .alenik,veru mne už dvakrat rezali a ked som chcela vytrhnuť tie zuby-nienie škoda ich-pravda aby mohli zarobiť,min.1000 sk podla toho aka je velka resekcia 😠 neviem ako to zvladnem pri sare a kojeni 😅 ako sa nadopujem liekmi od bolesti 😅 alenik do školky?každe dieťa je ine,sama musiš uznať či je vhodny čas.Pri dankovi sme ho dali od 2 rokov do jasli,bolo hrozne ako plakaval,ale v kolektive nemal problemnikdy,len to odlučenie odo mna,no a stale bol chory,určite teraz taku chybu nespravim,iked deti potrebuje,to vidim každym dnom,tak vyhladavam kamošky s rovesnikmi aspon na občasne stretnutia,skor ako 3 roč neplanujem-čo ked dovtedy neodstavim 😅

evka39
20. mar 2008

Jaj,tu som,žijem.Moje dieta dnes so mna urobilo trosku.Ale už spííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí ☹ A zavŕšenie dnešného super dna,prekvapko na záchode,krámy ☹ 😠 To idú byt sviatky,na brufene.Alenik,ja som práve vypisovala Emmke prihlášku do škôlky,ale nieže by som ju tam už chcela dat/aj ked po dnešku neviem neviem/ ale u nás je taký blbý systém ,že musíš dieta zapísat rok dopredu aby sa potom nestalo,že ti ju nezoberú.Teraz by som ju asi nedala,neviem,ako to vôbec prežijem aj o rok ale tak ako napísala ankam,na tú hodinku dve by som asi aj pristala..Tak skús a uvidíš ako to prospeje jej ale aj tebe...Ináč,som zvedavá na toto ako sa rozhodneš a ako to bude prebiehat,,,toto ma zaujíma..A kde ste všetky????????????????,,,,,,

eliska7
20. mar 2008

tutu,len som zas zažila šok,ked som zbadala aku stranku otvoril syn 😅 ....normalne mam dosť čo sa snim deje 😕 ,včera muž samo ani netušil čo som mu ja povedala-oklamal aj jeho,neviem ako nanho isť toto nikdy nerobil 😅 sara už revala musela som jej dať didi-vobec neťaha len dudluje 😠 ježíš či ma seru 😠

ankam
20. mar 2008

evka tu som,len som vam prisla napisat ze mame asi tak 10-15cm snehu.Tak sa predsa len vratim pre zimne boty a vetrovky a kozuch...........Takze Vesele vianoce naozaj-miesto oblievacky bude gulovacka,hi 😀

Eliska fakt neviem ako to zvladnes-lebo to treba vela kludu ked ti to spravia a napr.svagor len leziiiii lebo ked vstane tak mu krv z nosa ide.A tebe nemuseli zuby tahat?on to mal pod zubami tak museli ist vonku.ach tie zuby keby radsej neboli.Ked bolia je veeeeelmi zle

evka39
20. mar 2008

To je dnes den,asi všade super...Ináč,mi sa ideme asi zajtra sankovat 😀 tolko je tu snehu..a vraj Velká noc -sviatok jari 😀 Hm,dankom asi lomcuje pubertička...no ako tak čítam,tak sa strááášne teším Eli a čo to bolo za stránku,to ma zaujíma 😀

petova
20. mar 2008

Ahojte, ja som sa tu dostala až teraz. Ráno som bola v detskom centre, malý sa vyhral, je medzi deťmi strašne rád, tak ja som mala celkom pohodu. Poobede ale bolo horšie, asi to počasie, u nás bola asi 3x metelica, boli sme aj von a zrejme to malého riadne vyčerpalo, lebo počasie bolo fakt hrozné. Spí už od 6.45hod, tak dúfam, že nebude príliš koro vyspatý.
Eliska, a Danko sa ti s ňou pohrá, či má iné záujmy? Naša Rebeka šla dnes mimo na prázdniny a možno aj preto bol mrzutý. Ona má ale iba 7rokov, takže ju to baví, keď môže robiť zo seba niekedy doslova až opicu. Malý ju potom id e zožrať.

evka39
20. mar 2008

Babenky,idem sa zregenerovat,kuknút ordináciu,možno sem ešte kuknem ak nie,tak dobrú noc!Zdôraznujem DOBRÚ noc 😉

ankam
20. mar 2008

eli daj link aj my sa ccheme pozriet,ci nas to sokne 😀 fakt asi puberta

tonicka
20. mar 2008

caute nervosky 😀 😀

ankam
20. mar 2008

supermanova manzelka provokujes? 😀 😀 😀 😀 oddychnuta a zrelaxovana po masazi?

tonicka
20. mar 2008

jasneee, len moja superdcera nespi 😀 a dnes som snou lietala po polke bratislavy 😝 a tusim to zmohlo len mna 😀

ankam
20. mar 2008

noooooooo to su tie nase deticky.my sme zlomeny niekedy uz naobed a ony plne energie 😀

alenik
20. mar 2008

ahojky!Baby,co sa to deje s tymi nsimi hryzadlami?Ja uz mam korunku,az sa hambim,lebo niekady to mavali len stari ludia 😅 .no co uz 😕 Eliska,ty to zvladnes 😉 .No s tou skolkou este uvidime.Uz hodinu cakam muza,ze pojdeme von,ale on siel ulozit malu a neviem,ci nahodou nezaspal s nou.Bojim sa tam nakuknut,lebo ak mala nespi,bude zle nedobre ☹ .Eliska,necuduj sa,ze tvoj syn chodi na divne stranky,ja som minule vymakla muza 😀Tonicka,tvoja supercera je tej istej "sorty" ako moja.Cim viac s nou lietam kade-tade,tym viac som unavena a ona nabita energiou 😀 stale sa smejem,ci tajne nepopija redbull,alebo co 😅

ankam
20. mar 2008

alenik asi nic z toho vecera.......... 😀 vyzlec sa a chod hajat aj ty

ankam
20. mar 2008

babenky a ceculky dobru noc vam prajem.U nas to uz teraz vidiet ze nebudem vyspata doruzova.Tak aspon vy spinkajte 😉