"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

tonicka
20. mar 2008

poslusne hasim,ze som oboch ulozila 😀

tonicka
20. mar 2008

eliska,ja tiez hladam, co robit s tým nočným placom a nekonečným kojením, tak kludne vypisuj rady dalej 😀 Podla mna si vyber, co ji je srdcu blizsie 😉 Ja som sa tiez predvcerom dozvedela vseliake "mudre veci"...napr. ze ak chcem aby dobre spala, musim ju rano budit v pravidelnom case a to som mala uz robit od 3 mesiacov...alebo ze ju mam nechat plakat, ved je to len sen a ona si zvykne... alebo ju mam dat do druhej izby, ved uz je velka...nemam ju brat na ruky... tak ma nasr... a este ze nemam pouzivat ziadne homeopatika ani nic podobne, ved sa stym raz musi vysporiadat a takto jej v tom branim 😠 😀

marcela11
21. mar 2008

cauko, včera večer som sa fajne rozpisala, medzitym som šla uložit maleho do toho prisiel muž z roboty čosi chcel robit na počitači a cely system spadol. Tak moja sprava bola v haji... Išla som teda pisat ešte raz, no zas to spalo, a ešte raz...Tak ma uz aj prešla chut. Chcela som vám tolko napisat, ale hrozne sa ponáhlam, balime švestky ku babke. Nebudeme doma asi až 10dni...CHcem Vám vsetkym popriat pekne ceckovanie bez kusancou cez sviatky 😀 .
Eliška , tebe som chcela- posielaj dalej taketo prispevky. V niečom s tou doktorkou suhlasim napriklad - že ho ta cica ruši a že ju už nepotrebuje... Ale nesuhlasim, že nenechávat plakat. Podla mna a aj čo som sa informovala to dieta si ešte nebude pametat, psychicky to skor poznačí nás !!!!
Tonička, určite si vyber čo je tvjmu srdcu bližšie, mne pomohlo veeeelmi, že som ho nechavala vnoci plakat. Ale nie ked plače od zleho sna vtedy nie!!! Tiez si myslim, že sa nema brat v noci na ruky a chodit s nim po izbe, aby sa neprebral. Budit by som nebudila a do druhej izby by som tiež nedala, ho sa nemožem odhodlat dat ho len do postielky...
Velmi sa ponáhlam, tak pište čim najmenej aby som potom nemusela dlho čítat. - srandujem 😵 🙂 ahojte

tonicka
21. mar 2008

marcelka, len my sa ukludnime, len na rukách ....a dide samozrejme 😉 inak tato noc bola desná, az mi je do placu, a to som vraj vecný optimista. Cecala kazdu polhodku a plakala zo sna kazdu hodinu... Bradavky ma boli tak,ze mi vadi uz aj podprsenka....ale co, urcite bude lepsie 😀 😀 😀 Tak krasny den 🙂

bystricanka
21. mar 2008

prajem Vám krásne sviatočné ránečko...
ako vidím, tonicka nevyspatá. Skús na bradavky mastičku. Či to nemá ani význam?
Aj my sme spali kadejak len nie dobre. Vkuse sa budil a keďže je "odstavený" tak som ho nadájala čajom. Za noc stiahlo 250ml. Ráno docikaný - až precikaný. 😒

ostatné babenky....ako ste spinkali? 🙂

tonicka
21. mar 2008

bystricanka, nema...ale uz mi je lepsie, manzelik mi spravil ranajocky a dala som si horucu sprsku 😵

bystricanka
21. mar 2008

ešteže máš takého super manželíčka, čo sa o teba postará 😉

tonicka
21. mar 2008

veru 🙂

eliska7
21. mar 2008

ahojky,už sme samé 😢 ,sara spi lebo od 3.30bola na cecko do 5.30 apotom som povedala dosť,ako tonička ved si ich už necitim.Inač večer ked zaspala sa zobudila tri krat do 21.30,tak som zarobila 170ml riedkej kaše,nasilu strčila do ust a vypila 😅 potom spala až do tej 3 kedy začala skučať didi,takže celkom fain od 22.15-do 3 keby to tak bolo stale=takže dnešnu noc sa mi i podarilo troška odstaviť,skusim aj dnes tu kašu.Inač večer bol hrozny,ked došiel muž chceli sme sa rozpravať z malým,ale ten odmietal komunikovať a reval ako besny,po hodine sa ukludnil,že ide spať,tak som šla za nim-terapia silnym zovretím-pomohlo,tak zase reval až vzlykal,že už nebude vymyšlať a tak-pozeral stranku sex,kde hned na začiatku je cez cel obrazovku p... 😅 tak som mu donemoty vysvetlovala že doteraz sme si vždy vraveli všetko aj o sexe,tak nech sa nezatvara do seba a nech je rad že ma rodičov čo sa o nho a jeho problemy zaujimaju a tak,potom sme sa všetci stiskali do pol 11,same emocie 😀 ,ale asi pochopil.
tonička budeme dalej hladať čo stymi babulami,aby neboli tilko na tom cecku či čo?neni su fakt koli tým zubom take 😕

eliska7
21. mar 2008

toni odkial si ,ja pochadzam zo Senca 😉

ankam
21. mar 2008

cavte baby-my sme mali strasnu noc,asi ako Tonicka 😒 a rano este horsie,prave spi,tak relaxujem a zbieram silu na poobedie.
Ach,kedy to len skonci???Pytam sa od rana
Eliska vidim ze asi cim starsie deti,tak vecsie problemy,ci nie???Niesi terapeutka???

eliska7
21. mar 2008

asi budem-určite raz kojaca poradkyna a pubertalna majsterka 😀

eliska7
21. mar 2008

ankam inač moje chuda,tieto noci su najhoršie,moja reaguje aj na Spln-to som zabudla ešte ,vaše deti nieje,skuste si všimnuť 😉

alenik
21. mar 2008

ahojky kočeny.vcera sa nam predsalen oplatilo vyrezit von 😵.Sli sme okolo 22,ale bola taka muka,ze ja vravim muzovi,ty ostan a ja dujem domov.Nasadla som do taxiku,muz zaplatil a kedze taxikar so mnou cely cas viedol zivu konverzaciu,uplne som zabudla,ze nemam kluce,mobil a ani peniaze 😲 .Vravim si,nic to zaklopem a mama mi otvori.Trieskala som do dveri pol hodky a nik mi naotvaral.Tak som sa vybrala pesi za mojim drahym.To uz bolo po pol noci.Riadne som sa bala.Pol hodiny mi trvala cesta,ale nestretla som ani zivu dusu.Dovalim sa za muzom a on uz v dobrej naladke mi hovori,tak co mojko,chcela si ma vymaknut?Skoro som ho roztrhla od nervov 😠.Povedala som mu,ze nemam kluce,tak sa so mna vsetci smiali a aj mna presla zlost 😉.Potom sme uz sli domov spolu-pre istotu 😀.mala je ako na potvoru hore od pol siestej a teraz som ju dala spat,ale revala ako diva ☹ .Eliska,mne sa paci tvoj pristup k dankovi,aj my s muzom mame v plane zvolit vychovu takeho stylu.Je lepsie vzit sa do problemov nasich deti a nie sa nad ne vyvysovat(vies,kto som ja?).si zlata 😉

tonicka
21. mar 2008

eliska, z ba ale chodim do pk na plavanie a obcas zabludim do senca 😀
ankam, eliska lutinky vas, neviem preco, ale presne viem ako sa citite 😀 😀 😀
eliska asi idu tie zuby...nam sa deru 3 a tusim stolicka...
inak a si tiez pripadam jak poradkyna,ja zase radim kamoskammmmm 😉

tonicka
21. mar 2008

inak eliska, moj superman, ma brata, ktorý bude mat v juni 13 rokov...su ako otec a syn... 😀 😀 😀

evka39
21. mar 2008

ahojte,ja nestíham ani písat a to dnes Emka spala skoro 2hod.Nechápem to raz potrebuje spat a na druhý den nie,normálne sa v nej nevyznám....dnes emka pozerala video s nou,kde ako maličká cicikuje a mali sme veeeeeeelký problem.Skoro na mne dodriapala tričko 😀 Mysleli sme,že jej to už nič neurobí,no chyba...Necickáme už mesiac a ...No,sranda...Žerkám orechovú šuhajdu mnam,takto ale neschudnem,no čo už... 😒

eliska7
21. mar 2008

jééj baby zlateééé 🙂 alenik super,ja by som ho zahlušila 😀 evííí ako ste to potom zvladli,ako si jej to vysvetlila 😅
Som strašne nasrata,lebo moj "milovany brat"došiel po 3 mes k našim a ked ho sara zbadala-stuhla,hystericky rev prisala sa na cecok a zo šoku zaspala 😅 nevedela som ju dať dole,lebo by som jej zlomila telo 😅 tak spala 40 min,takže teraz miesto toho aby už spala tu beha a ja mam po oddychu na Pc,to som mala plany 😠 😠
Jáj ešte segra mi poradila kupiť malemu lahky eroticky časopis,aby nekukal taketo stranky,celkom sa mi to pozdava,dam mu to ked ma vyšibe do balička 😉 určite si u ňho zdvihnem mienku 😀 jaj lepime,kreslime,robim cely den čiapky-my sme smely vojaci.... a pištole a šable strihame-ako v školke 🙂

evka39
21. mar 2008

Moja malá dáva všetky zvieratká a bábiky buvat ale kedy pojde ona ,to je vo hviezdach 😀

eliska7
21. mar 2008

na moje divenie,ale už spime,chcela didi a hajať,prehovarala som ju na kašu,trvalo nam to 15 min a to vypila len 50ml 😒 ,a to som jej slubila že ked vypije dostane didi-musela som jej dať.skusim ked sa zobudi,zrejme ospala to skor prijme 😉 aspon takto redukujem kojenie,aby ma tie cecky neboleli 😖

petova
21. mar 2008

Ahojte, konečne som sa k vám dostala. Eli, s tým synom si to podľa mňa super zvládla, vykúpaný erotic. časák, no sila 😉 Kamoši mu budú závidieť, ak sa prizná, že ho má od teba.
My sme ochoreli, máme teploty, zatiaľ bez antibiotík, vraj je to vírusové, tak sme celý deň doma, no a z 3 kojení denne sme zvýšili na asi 7X denne? ani neviem ☹ . A celý deň iba pri mne na rukách, pri mužovi plakal, tak som ho len vláčila a vláčila, mám už ruky až po zem 😝 Dúfam, že zajtra bude tomu nášmu drobčekovi lepšie. Aspoň dcéru sme odprášili na prázdniny ku kamarátke, lebo by nemala nijaké prázdniny.Takže nemusí sedieť doma s nami a nudiť sa.
Evka, šuhajdu by som ti hneď uchmatla, ja neviem, či stihnem niečo napiecť pri tej mojej chorôbke. Muž robí na zmeny, takže som zajtra aj ďaľšie dni sama väčšinu dňa. Budem doma celý deň a nespravím nič. Dúfam, že mi malý dovolí vymeniť aspoň vložku, ináč neviem. 😅

eliska7
21. mar 2008

jaj petova,hruza akorat na sviatky 😢 no toto je na porazenie a potom odnauč,ale ked vždy niečo pride dotoho 😠 snad to zajtra budeš mať lepšie,len aby ste nemuseli brať antibiotika 😖 S dcerou dobry napad,aspon si užije 😉

petova
21. mar 2008

Ďakujem, Eli, aj ja dúfam, že to bude lepšie a bude usmievavé slniečko, ktoré nechá mamine cici na pokoji a bude sa venovať hračkám. Majte sa, idem spať, neviem, aká noc nás čaká. Pá, vyspite sa

ankam
21. mar 2008

petova,prajem vam skore uzdravenie,aby nebolo horsie
Alenik,tak si sa vcera prechadzala? 😀 😀 😀 ja by som bola tiez nasr.ked dojdem uz domov a nemam kluce 😠
Eliska s tou kassou ja neviem.............stale jeme vecer o tej 19.alebo 19.30.Po 20 uz spi a o 21uz je hore ako napr.aj dnes.A taha jak divaaaaaaaa tak neverim ze je hladna.Co to vlastne znamena?Vysvetlite mi to prosim.Ked taha tak je hladna nie???Ale ako moze byt ked sa napapka?Alebo je to fakt o zvyku????tak to sa potom toho asi nikdy nezbavime 😒
Evka ty len mi tu chutky robis s kolacikami.Ja nepeciem-neviem alebo som leniva-to asi skor.Mamka mi napecie 🙂 esteze ju mam 😉

tonicka
21. mar 2008

ahojte 😀 my sme mali jacavy vecer,teraz zaspavame na ceciku 😅 petova drzime palceky na skore uzdravko 😉 Ankam, nam kasa nefungzje,resp.funguje tak,ze celu noc pýta cicik...akoby bola minimalne smädna,ja davam bud cestoviny alebo vyživu 😉

eliska7
21. mar 2008

ja som dnes len taky rychli pernik,aspon niečo.ankam ak sa poriadne naje cely den neverim že je hladna,su len proste deti ktore potrebuju v noci piť-jsť,a ona miesto čaju ťaha mliečko-to robi aj sara.ked som skusila čaj,otrepala mi ho o hlavu,proste didi je pre nich všetko-dudu,ukludnenie,potrava,čaj.mne sara večera okolo 18,ale ona strašne malinko dzobka,tak preto som včera vyskušala tu kašičku(dosť riedka,hustu by nechcela)ale dnes bola len smädna a chcela sa len ukludňovať.Mame to fakt ťažke,ja stale vedieť so sarkou rozhovory otom ako len malinke babätka piju didiky a velke z flaše alebo poharika,všetko chape,ale ten PUD sania je moc silny,bude to chceť dlhši čas-snad kym skonči MD to stihneme 😉

tonicka
21. mar 2008

inak ja peciem, dokonca rada,ale na sviatky nie,to mi svokra vzdy posle tolko,ze to nema zmysel 😎 a mam opacny problem ako vy,ale v postata je rovnaka...nesmiem sa prezierat inak strasne chudnem 😅 teraz mam 47kg,pred tehu 52 a pribrala som 13+3kg

ankam
21. mar 2008

jaaaaaaaaaaaj tak to si dufam srandovala s tou materskou.Chcela by som si ju aj vychutnat bez nocneho kojenia. 😀 ale asi to fakt nepojde
ja myslim ked jej dam vyzivku a potom na to mliecko-neprehana to???

eliska7
21. mar 2008

😅 čože tonička,bože ja sa napijem vody a mam dve kila na sebe a tak milujem sladke,mäso nemusi byť 😀 už hajate?ako bolo cez den?

tonicka
21. mar 2008

a mam odstrasujuci priklad ...kamoskina mala sa kojila 3,5 roka a to kamoska chodi od 2 rokoch do roboty...nedalo sa od ucit, vysvetlovala...vsetko vyskusala, az musela brat 3 mesiace antb. tak uz sa nedalo,ale mala jej do 4 a pol r. obchytkavala prsia 🙄 ,uz bola z toho zufala, vlastne az pred nedavnom prestala. A ked sme tam dosli, a Karolik chcela didu, tak co ta robila,lepila sa na mamu, vyvadzala strasne...posledne ked sme tam boli tak akoze kojila prve co chytila do ruky...napr.domcek 😀 ,alebo sa hrala na male babo...