"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

petova
23. mar 2008

Musela som písanie prerušiť, lebo sa stala kalamita. Oliver mal na sebe už len tepláky a pod nimi nič, nech si toho čvirka troška vyvetrá, cikal do nočníka, tak pohoda, nie? Lenže s kakaním som už dnes nerátala 😕 . Mrkla som pri písaní naňho, aký je zlatý, a čo nevidím: niečo na zemi, niečo rozmazané po ponožkách, niečo na rukách a niečo v ústach. 😝 . No hrúza. Rovno som ho dala do vane, tepláky so zdvihnutým žalúdkom čistila 😒 Ešte teraz cítim ten smrádek. Bol bez tej plienky asi 5min a mne narobil roboty na polhodinu. 😖 Teraz už aspoň spí a môžem sa venovať PC, telke, knihe, jedlu a vegetiť.

eliska7
23. mar 2008

fuuuj petova 😀

evka39
23. mar 2008

No petova,aspon ma prešla chut na sladké 😀 😀 Ale je to sranda.Mne toto urobila spomínaná neter..bola bez plienky sedela na nočníku,aj sa tam vykakala tak som ju ešte chválila a ona ako sa zodvihla z nočníka tak za sebou cez celú obývačku nechávala pekné šúločky vonavé 😖 no,super sa to utieralo a hlavne v rýchlosti lebo samo,že boli obe zvedavé,čo to tam je a už sa do toho chystali.Izbu som vetrala asi hodinu..ináč nechápem doteraz,kde sa to v nej tolko vela nabralo...Ináč,super téma,že 😀 vy ostatní ste aký kakoši???

petova
23. mar 2008

Musím sa priznať, že nám to neurobil 1X, ale aj s holým zadkom predsa musí byť. Doobedu ho muž bavil a dozeral, samozrejme popri tom pozeral formulu v telke a malý sedel pred telkou, čiže sa zdá, že je pod kontrolou. A predsa, mužovi sa najskôr nezdalo, čo sa tak mračí krpec na neho a iba potom zbadá čosi na koberci. Muž raňajkoval rožky a malý svoje bobky 😝 . 2xza deň, fuj. Vyzerá to tak, že mu jesť nedávame, ale on už bol po jedle, zrejme mu chýbal dezert 😉 .Je to náš malý humusáčik, keby mu tak chutilo UM alebo čaj, to by som sa viac potešila. 😒

alenik
23. mar 2008

ahojky,dobre som sa pobavila,na tych hovienkach.Chvalabohu Kamilik uz kaka do WC,aspon je to cista praca.Ked bola uplne mala(asi 2 tyzdne),tak som jej dala dole plienku,chytila som jej nozicky,ze trosku pocvicime...a vtom z nej vybuchol gejzir,ktory zachytil mna,aj stenu za mnou.Cupela som pri nej,takze aj v ociach som to mala. 😀 .Inac dnes prisiel na navstevu krstny,tak mala si tesne po tom,co si umyla zubky pochutila na Kinderku a doplnila to kolieskom klobasky 😝.Sama povedala,ze chce haji,tak som to vyuzila a o 20 min.uz spala.Drzte mi prsty,aby spala aj v noci 😕

petova
23. mar 2008

Veď my už kakanie máme akotak vychytané s nočníkom, preto človek asi nie je dosť v strehu. A to je také chutné, keď behá s tým holým zadkom a fotí ma sním, je to super 😉 . Ten gejzír musel byť bomba, tak to som zase ja nezažila. Mňa občas okakal, keď som ho kojila mal iba plienku. On vždy pri kojení rovno aj kakal. A to mu vyšlo vrchom a mne rovno medzi nohy. Vyzeralo to tak, že som sa to ja potentovala 😀
Už 3x zareval, žeby bola pred nami hrozná noc? 😠 Držím palce, Alenik a aj vám ostatným, aby ste sa vyspali, veď zajtra je taký blbý deň. 😒

tonicka
24. mar 2008

dobre ranecko 🙂 my mame teraz divne obdobie, na nocnik sice sadneme,ale nic nespravi a to ma pred tym sama volala na nocnik 🙂

ankam
24. mar 2008

dobre ranko-citam ze super temu ste nahodili 😀
Alenik ved ty mas uplne idealne dietatko-samo sa odstavi,zubky si umyje,pyta sa sama spinkat.........a este chces aby ti spala aj celu noc???Ved to nemozes mat take vsetko idealne 😀 😀 😀 nech ti troska aj posarapati 😀
Nie nie to len srandujem dufam ze ste sa v pohode vyspinkali -tak ako ja.Len asi 3krat sme vstavali-super

ankam
24. mar 2008

a ozaj uz ste vysibane a obliate???My nie a ani sa nedam,mam taku naladu ze by som vrazdila-ziadne navstevy dnes nemusim

alenik
24. mar 2008

ahojky,u nas dnes tak snezi,ze som az kukla do kalendara,ci noeje december 😉 .Ja asi dnes nikomu neotvorim(kym sme nemali malu,aj som to tak robila,ale teraz svojim krikom prezradi,ze sme doma 😀 ).Dufam,ze Elisku nikto nevysliedi na tej chatke 😀 .My sme spali vyborne.Prvy krat v zivote sa mala zobudila prikryta tak,ako som ju ulozila vecer.Kym maju vase deti plienky aspon mate rano pokoj.Nasa Kami sa zobudi a hned musime bezat na WC.Potom mi uz nedovoli ani lahnut.Niezeby som sa stazovala,vlastne som rada 😉

ankam
24. mar 2008

no co baby nepisete???Mate sibacov ci co??

alenik
24. mar 2008

naozaj,dnes nikto nepise.Sneh sa u nas zmenil na dazd,takze este lepsie 😠 .Ankam,tak co,vy s Viki uz ste vysibane,ci ani moc nie?My len tak decentne 😉

ankam
24. mar 2008

alenik vies co?ocko na nas zabudol asi......... 😀 skor som mu poedala ze nemusiiiiiiiiii ,ale dedko prisiel,tak nas tak decentne pokropil 😉
aj u nas prsi-tak staci ked vyjdem na dvor a som obliata 😀 😀 😀

ankam
24. mar 2008

a ty mojko?-vysibana? 🙂

tonicka
24. mar 2008

ale, my s,me spali a mna zobudili sibaci...o 12tej a karolik este chvilku pospala, branila som jej spanok zubami nechtami 😀 😀 ..tak prave vstala 🙂

tonicka
24. mar 2008

ankam sibacov uz nemame, len mne sibe 😀 😀

ankam
24. mar 2008

😀 😀 😀 😀 😀

eliska7
24. mar 2008

ahojte babulky.Včera sme boli poobede so sarkou vonku kočikom,až v meste,boli tam kolotoče,ale len sme kukali,brat jej kupil vrtulku a lizatko-tak si kupil 😀 už sa mihla aspon na nho kuknuť 😉 boli sme dlho do 17vonku,hadzala kamienky do vody 😖 cela oprskana.Chlapi došli o pol6 to bolo radosti,same mnam,doniesli a včer sme kukli film a unaveny šli hajať,.celu noc lialo ako z krhli tak sme nešli na zahradu,ale predsa našim,ked sa ho už nebala.rano ju tato šibal a danko ju zatial oblial rovno na hlavu teplou vodou-chuda take xichtiky hadzala a nechapala čo sa deje,len naťahovala tričko a danielko bac 😀 .tak sa jej to pačilo ked ešte aj mna a babku oblievali 😀

ankam
24. mar 2008

no super,eli-aspon vy ste pooblievane poriadne 😉

eliska7
24. mar 2008

inač babulky,mali sme zase hrounu noc,len didi-ale neťahala a nekonečny rev,nad ranom už svitalo nevedela som čo tak som jej ztej novej flaše strčila do ust len ten dudel a tak zaspala-neviem sice kolko,no o 5.30už pomne skakala,u našich mi ostalo normalne na odpadnutie a to som sedela 😅 obidvaja sme ako poflame,darmo spal vedla že stale ju počul 😖

ankam
24. mar 2008

jaaaaaaaj eli nezavidim 😒

eliska7
24. mar 2008

vieš ja zase verim že ta masarka čo knej chceme isť po sviatkoch pomože lebo fakt nevladzem.Najhoršie je že ona si rano nič nepamäta,ked sa prebere uplne,smejuska sa 😖

ankam
24. mar 2008

to som zvedava sama ako tam dopadnete.A ona masiruje a co???

tonicka
24. mar 2008

eliska, ja som strasny kludas ale od kedy sa mi mala hrava z druhou bradavkou kym z jednej pije.... nesmierne ma to vytaca a som nervozko 😅

tonicka
24. mar 2008

inak, boli sme u svokry, babky a pod... a oni ju chcu nasilu brat na ruky a odtrhat odo mna, pripadne ju neustrazia a ma same urazy a vzdy to skonci jedným a tým istým...mala sa po mne lepí, jedine co ju ukludni je dida... a potom vsetci chodia okolo a kecaju vety typu: ty si maminkin cecacik 😠 mna to neskutostne vytaca 😠 aj u vas sa take deje?

eliska7
24. mar 2008

evi,masiruje nohy(asi šlapy)k tejto pojdeme po prvy raz tak uvidime,budem vas informovať.Toni moja,to prežívam aj ja strašne som z toho nervozna ked musi držať a točiť druhu bradavku,nedokaže zaspať ked ju nema v ruke 😕 normalne nanej vidím že sa tým ukludnuje 😅 as tym ked ti ju beru z ruky-mala vtedy utrpuje psychicku ujmu akože ju beru od teba a preto sa to všetko zhoršuje to ccecovanie,ja som toto musela do tych 8 mes stale preživať a aj navštevam som povedala -nie! a nedovolila som nikomu ju zobrať na ruky,lebo vždy by to skončilo hroznym revom,jedine muž a mama mohli,tých tolerovala,inač nikoho 😅

eliska7
24. mar 2008

inač teraz poobede som upiekla narychlo take slané kysnute,boli sme na prechadzke s haukom,ale moc fukalo tak len tak 20min 😉 hrame sa vegetime aj tatinom.jáááj a včera poobede sa mi podarilo len 1 ceckovať od 12 do 17 🙂 lebo sme boli vonku. 😀

tonicka
24. mar 2008

supeeer, eliska, ja tiez malo cecikujem, ked sme vonku..uz aby bolo leto...i ked vcera chcela aj vonku ale to bola velmi unavena 😀

eliska7
24. mar 2008

bru nocku,idem uložit malu a potom možno ostane čas aj na mužička 😀

ankam
24. mar 2008

ahojte-to s tou bradavkou je aj u nas a mne to takisto strasne vadiiiiiiiii.a dnes sa mi aj zahryzla co sa mi este nestalo a ja tak z reflexu som ju hned buchla co som lutovala potom,ale to bol fakt reflex-hned mi ruka vyletela
a ked sme na navsteve u nas je to takto-ze mala mi nikde nechce papkat(napr.tak ako doma v stolicke)ked sme niekde tak zje len troska a potom je samozrejme taka vyhladovana ze ma ide roztrhat-tak koli tomu velmi nerada chodim na navstevy.Alebo len na kratke-ze sa napapa doma,hned ideme a tak na hodinku.Aj u vas je to tak ci nie???