"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

petova
24. mar 2008

Ahojte, konečne skončil dnešný deň. Nemám rada tento pondelok. Minulý rok bol hrozný, muž v robote a malý ešte novorodenec, stále kakal a grcal a pomedzi sa ja mám venovať kupačom, 😖 Dnes to bolo akože lepšie, malý sa hral, ale ináč ma to unavuje čakať ako blbec. A svokrovci povedia, že prídu až poobede, tak aby som celý deň čakala ako šiši. 😠
Baby, ja mám toho môjho drobca asi o niečo mladšieho, a keď čítam, čo tie vaše staršie s tými vašimi cicinami robia a ako sa dožadujú kojenia, tak mám strach, či aj môj nebude čoraz horší. Nechcela by som sa tak trápiť. Čo mi poradíte? Nemám ho odstaviť potroche, aby som tomu predišla, či čo mám robiť. Ja by som aj chcela kojiť, ale iba ráno a večer, teraz kojím aj na obed, lenže sa bojím, že začne byť taký závisláčik 😅
Tebe Eli prajem naozaj už konečne Dobrú noc 😉

tonicka
24. mar 2008

petova, myslim,ze uz by zavislacik bol,keby mal byt, u nas je to od narodenia, z flase nechcela moje MM uplne ju natahovalo..a myslim ze dievcatka su vacsie zavislacky 😉

eliska7
24. mar 2008

kuk ešte vas kuknem-petova mohlo sa ti štikutať,dnes sarka behala hola,prišla za mnou ba-kakam-v deckej troška,a kym sme ju chytili obserkala cely byt lebo mala hnačku 😀 ako utekala tak to z nej padalo,nevedeli sme či utierať,alebo ju chytať či psa odhanať 😀 to mam zato že som sa ti včera rehnila 😀 a myslim si že maly neni a nebude zavislak,lebo to už by davno bol,v lete ked som chodila so sarou von(9mes)tak som si musela bar kde,aj na kraj cesty sadnuť do travy a ceckovať-skoro auta vyleteli z cesty a kamoška čo chodila so mnou sa vždy rehnila jak koza 😀

petova
24. mar 2008

Dúfam, že tie kakanice si si užila, Eli. 😀 . Teraz sa smejem ja, ale ten smrad mám ešte v živej pamäti. Dnes sme však kakali do nočníka 😉 Potešili ste ma, že už závislák nebude. Ale aj tak asi bude problém odučiť ho od večerného kojenia. 😒

tonicka
25. mar 2008

eliska, vsimla si si,ze sme odstrasujuce pripady 😀 😀 no co, ajj to niekto musi byt 😀 😀

petova
25. mar 2008

Mali sme hroznú noc. 😠 Ešte teraz som vytočená, lebo samozrejme, že teraz je nervózny a urevaný, moje nervy sú v kýbli. Na plavoške ho vymágam ako handru 😠 A vy ste ako buvali, dúfam, že aspoň niekto lepšie. V tom hneve som zabudla popriať dobré ránko. 🙂

evka39
25. mar 2008

Ahojte bambuklky,ja nestíham ani písat,konečne je po sviatkoch..pre pol dna taký zhon 😒 petova ani my sme nespali bohvieako...teda JA ešte o polnoci som bola na telke a potom do jednej som sa prehadzovala v posteli nemohla som zaspat a potom normálne neviem ako Emka spala ale viem,že ma niečo rušilo,tak predpokladám,že to bola ona:::ináč aj ja si myslím petova ,že malý by už bol závisláčik ale...ak chceš kojit len ráno a večer tak skúšaj to zregulovat,tak aby vám to obom vyhovovalo.A u nás bolo najtažšie odučit večerné cickanie teda zaspávanie na nom,to bola hrôza,ale tu sme...Aká bola Velká noc?Emka sa tak tešila.Vyobliekala som ju do sukničky učesala copíček maličký a ked k nám niekto išiel,tak si skoro nôžky dolámala čo bežala otvárat a kým ju oblievali/aj vodičkou/ tak sa ani nepohla a potom povedala,že ešte...Aj sme sa museli dvakrát prezliekat..Ale samo,že celý den nespala potom tu bola neter,ktorá jej brala hračky,s ktorými sa ona začala hrat,tak bol plač a krik,samo,že Emka bola najhoršia,že nechce požičat,ale to že Sandra jej brala naschvál tú hračku,s ktorou sa Emka pekne hrala a nie raz úplne ju provokovala,to nevidel nikto.Tak som bola normálne nasratá.Ja viem,deti by si mali hračky požičiavat,ale ked jej robila napriek,tak ju úplne chápem,že bola nervozna...Ale len moje diete je zlé...a ked som švagrinej povedala,že Emka ako pekne večer zaspáva,že len 20min.to trvá,tak na mna vypleštila oči,že 20min.,preboha,to ja som po 20min už zúrivá,ked nespí,Sandra musí byt do 5min.tvrdá lebo mám nervy...No tak,to asi nepotrbuje ani komentár,že???Ešte doplním,že ju nekojí odtavila sa same v 9mes.Pekný den

eliska7
25. mar 2008

ahoooj,aj my sme mali hroznuuu noc,rano vstala z revom,musela som jej dať paralen natreť zuby a išli sme sa povoziť na aute aby prestala byť agresivna,už spinka,bože aka bude poobede?čo to je s tými našimi detmi?ked čitam že aj vaše vyvadzaju-tak už pochybujem že mi nejaka maserka pomože 😅 tu je zima ako v decembri,fuka hrozny vietor ako vždy 😝 evi take maju sťastie.ako tvoja švagrina,taka ani nepochopi čo je odstavenie 😉

bystricanka
25. mar 2008

ahojte. Dlho som Vás nečítala. Ako sa máte?
Ako vidím eli stále kojíte. A kukám, že všetky detičky zle spávajú. Tak sa teda pripájam k Vám pripájam. Aj moje dieťa zle spí, ale je to kvôli kašlu. Ktorý je hrozný. Zakašle, zobudí sa a plače až kým nezaspí...A to je stále dookola. ☹

evka..tvoja švagrinka je riadna "sekera". Chúďa Sandra maličká. 😖

alenik
25. mar 2008

ahojte,kocky!My sme naopak spali celkom do pohody,ale to uspavanie stalo za to ☹ .Teraz tiez mala spinka 🙂 🙂 🙂 .EVI,nasa Kami vzdy dala detom hracky a nikdy jej neprekazalo,ak jej ich niekto bral...raz bol u nas kamos Filip a doslova jej rozkopal jej najoblubenejsiu hracku(este po ockovi,taku rusku babiku,ktora sa neda zvalit,len sa hojda a tak pekne zvoni,teda zvonila),uz sa nedala ani zlepit 😢 .Ja som nestihla zreagovat,ale moja mama ho vyhresila.Jeho mamka mi povedala,ze aj jej svokra robi koli nejakej posratej hracke rodeo.Som si pomyslela svoje o tom,akym prikladom ide svojmu synovi,krava jedna 😠 .Aj u nas je kosa,fuka,sem tam nieco kvapne...BYSTRICANKA,dufam,ze malicky sa rychlo uzdravi ☹ .Niediv,ze su deti chore,v takomto pocasicku senzacnom 😖.EVI,ak svagrinka vytoci uspavanie dlhsie ako 5 minut,kpichnem jej na par dni Kamču,ktora ma teraz zase 2,5 hodinovky 😀 ,nech vie,co to je uspavanie 😀

alenik
25. mar 2008

Poradte,co robite v takom pocasku?Mne sa nechcelo ist von,tak sme si spravili modnu prehliadku.Vytiahla som jarne a letne vecicky,ze kuknem,co mame a co treba dokupit a mala chcela vsetko skusat.2 hodiny sme mali o zabavu postarane 😉 Poobede musime ist von,lebo to by uz nevydrzala 🙂

petova
25. mar 2008

My sme boli plávať. Alebo inokedy ideme do detského centra pohrať sa. A niekedy aspoň okruh po sídlisku s kočíkom, aby mi čas prešiel, čosi kúpim a ideme domov. Ale už sa fakt neviem dočkať, keď bude teplejšie a budeme môcť byť vonka oveľa viac, všetko bude veselšie. 😎

petova
25. mar 2008

No Evka, švagriná je asi nervák, akými my sme len občas a už preto máme nečisté svedomie. Tá sa s deckom nebabre, ale na druhej strane si ju bude zastávať, keď by mala trošku výchovne pôsobiť. Máš to potom ťažké, keď neuzná aj tvojmu dieťaťu, že je v práve. Nič si z toho nerob, pre Emku je to škola života, veď ľudia su rôzni a svet nie je ružový. Ešte ju čaká kadečo. Aspoň bude ostrieľaná a vybojuje si svoje. 😉

evka39
25. mar 2008

Zase nespíme ☹ ☹ ja už na toto nemám síl...45min.mi vrieskala do ucha pre nič za nič aj som ju od zlosti dala do postielky a tresla dvermi za sebou a ona si tam začala s hračkami rozprávat ale nezaspala...Alenik,ty malú skúšaš každý den uložit,alebo už len vtedy,ked sa pýta????Ach ,moje nervy....................................

eliska7
25. mar 2008

aj my sme už hore ako inač z revom,teraz sa trošku ukludnila,tak lepime a kreslime,neda sa isť von,strašne fuka.

tonicka
25. mar 2008

halooo, my mame prerezany kus stoličkyyyyyyyyyy 😀 😀

evka39
25. mar 2008

Toni,blahoželáme...u nás sneží ☹

eliska7
25. mar 2008

toni aj my mame kus stoličky,ešte prejde času kym vylezu cele 😠

tonicka
25. mar 2008

u nas asi ani nie, nam ked sa zub prereze, uz ide zavratnou rýchlostou 🙂 teda dufam i pri stoličkách 🙂

bystricanka
25. mar 2008

tonicka..vám už stoličky idú? My máme 2 hore 4 dole a voľáko sa to zastavilo. Už mesiac nič nevychádza. ☹

tonicka
25. mar 2008

bysricanka, nam za mesiac vyslo 6 zubov potom 4 mesiace nič, az teraz 1.marca vysla spodna 2 a nartnute 3 a dnes som objavila stolicku 😉

ankam
25. mar 2008

baby my mame 4hore a 4dole.a potom uz tie co budu su stolicky ci az ktore su stolicky???Nam neskoro zacali vychadzat.zima jak v rit......ale boli sme vonku aj tak

tonicka
25. mar 2008

ankam, este 3 to su očne, špicaky a tak vseliak ich volaju a potom 2 stolicky na kazdej strane

tonicka
25. mar 2008

a tie 3 zvyknu chodit aj posledne 🙂

eliska7
25. mar 2008

jáááj tu snežíííí velke vločky a zimaaaa,neboli sme ani vonku,teraz je tu mama tak rychle pišem,lebo sara je jak prisavka 😠 .Nam ide už 3-4 stolička,takže potom ešte dve a mame pokoj,snad bude potom normalna 😕 muž je v robote až do zajtra tak sme sami 😒

ankam
25. mar 2008

eliska a nebojis sa sama?hlavne v noci by som sa bala.ja som velky bojko aj teraz sa bojim................bububu

evka39
25. mar 2008

babule,nám chýba ešte jeden zub a sme v cieli,ale to som myslím spomínala...Zase tu bolo krsna a zase sa bili o hračky...a ao náhlle odišli domov,tak emka je dobručká na to ,že nespala..Myslíte,že má emka teraz také obdobie ,že sa bije so sesterkou???Od malička sú spolu denne a teraz ma to mrzí,že sa takto k sebe správajú...A toto počasko ma už poriadne se......

ankam
25. mar 2008

evka ale to asi vsetky deticky si nechcu dat hracky.....Ja ked pridem ku kamoske,chlapcek ma auticka a vikine sa pacia.Akonahle vezme jeho hracku-on ju chce tiez.Ked jej dam dalsiu tak aj tu chce........a potom placu obaja ze ju nemozu mat.Dnes bola kamoska s nim u nas a toto iste.On chcel hracky malej a len co si nejaku vzal,tak Viki taky rev spustila.A nevedela som ci mam lutovat jeho ze mu neda alebo ju ze jej berie.
A ked prideme ku kamaratke co ma o polroka viacej,tak tam sa Viki uz duplom nemoze s jej hrackami hrat.Vsetko zrazu chce aj ona.........tak neviem.Take deticky sa este nevedia podelit,nechapu to...asi...

ankam
25. mar 2008

😵 😵 😵 😵 😵 😵 baby cokeby sme si zalozili nejaku temu,kde by sme si mohli pisat take vselico?Lebo odstavnie babetka to uz asi nieje.preberame tu vsetko.Ci to moze ostat takto?? Len ma tak napadlo,aby neuzamkli temu 😲 😕 😨 samozrejme ze v tamtej o vselicom by sme aj kojenie preberali 😀

tonicka
25. mar 2008

ankam, ja som za 😉