"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

martina46
28. apr 2009

mala po odstaveni vobec nechcela viac tekutiny. vypije 350ml mlieka za den a vodu davame z lyzicky. cize odstavenie nam nepomohlo. ale viacerym maminam pomohlo, tak je to asi individualne u kazdeho dietata.

daisy33
28. apr 2009

ja som sa tiez bala ako budem odtsvovat a ako mala bude zaspavat, kedze zaspavala len pri kojeni. ale, ked mala 9,5 mesiaca na poradni doktorka skonstatovala, ze vraj nepribrala mala ani gram a ze jej mam skusit dat UM. toho som sa bala, lebo pred tym ked bola mala mensia som mala nejake alergicke reakcie a musela som si dat antihistaminika a vtedy som jej chcela dat na ten cas UM a by som si odsavala, ale ona UM nechcela. Nuz ale potom som skusila dat to UM a napodiv jej chutilo, tak som jej ho zacala davat castejsie, kojila som uz len ked som ju davala spat cez den a v noci. Neskor som skusila ju dat cez den spat aj bez kojenia a sem tam sa darilo, ako uz zacala chodit mala viac pohybu sa unavila a asi sa jej lepsie zaspalo aj samej. v noci som tiez sem tam vynechala kojenie ked sa obzvlast nemrvila a nemrnkala. Teraz v noci uz nepapa a kojim ju len sem tam, tak raz za den ked je velmi neposedna a nevie zaspat , ale vie uz saspat aj bez kojenia, hlavne vecer. Lezim pri nej ona sa ma chiti, alebo sa trosku pobeha po posteli a zaspi. potom ju prenesiem do jej postielky.

daisy33
28. apr 2009

mam nejake gramaticke chyby, to z toho ze rychlo pisem. 🙂

fifinna
28. apr 2009

monika, ani môj maly pri piti nedycha. On pije, pije a zrazu pusti sosak, alebo slamku a nevie chytit dych. Ja si myslim, ze zatial neprisli na to ako dychat, ked piju inak ako s prsnika. No a k tej prvej otazke. Mam pocit, ze pije menej, ale nemyslim, ze preto, ze uz nekojim. Minuly rok tiez cez leto pil menej ako cez zimu, nechapem. Ale cez zimu pil viac, lebo mu strasne vonku chutil teply cajik. Skusila som mu kupit pol litroveho Jupika a ten za cely den vypil, nova chut, ina flaska, bavilo ho to sa nalievat, ale zase malo zjedol, lebo bol plny vody. Takze uz mu ho nekupujem.

ivetah
28. apr 2009

ahojte, tak sa podelim so skusenostou aj ja. my sme zacali odstavovat postupne, ked mala mala 13,5 mesiaca. to sme kojili 4x, cize rano, pred spankom dennym, pred spankom nocnym a raz v noci. najprv som zrusila denne a nocne kojenie, to slo celkom v pohode. chcela som ale, aby pila mlieko, tak som jej po poobednom spanku ponukla UM. nestle junior nechcela, nutrilon nechcela - pravdupovediac ani sa necudujem, chutili obidva dost hnusne a v porovanani s MM nemali sancu 😀 tak som jej ponukla vanilkovy sunar a zrazu, ze mnam-manm 😀 😅 tak pekne sme kazdy den po spanku vypili trosku sunaru, az raz po tyzdni vypila 100ml a na druhy den 125ml. takze nastal cas na zrusenie dalsieho kojenia. rozhodla som sa, ze zrusim vecerne, isli sme po kupani spinkat a ja som mala nachystanu flasku s mlieckom a ked ju uvidela, tak hned kricala mnam-mnam. vypila 200ml a pekne spinkala az do rana. mne sice bolo aj smutno, ze naozaj prisiel koniec toho krasneho obdobia, ked sme kojili, ale na druhu stranu som aj velmi rada, ze to islo tak v pohode a bez placu. a tak uz teraz fungujeme len na rannom kojeni, co je uz o mojej pohodlnosti, lebo sa mi nechce rano vstat a robit mlieko. tym, ze sme odstavovali postupne, prsniky si postupne zvykali a nie je ziadny problem. takze o par dni, ked k tomu vnutorne dospejem, zrusim aj to ranne kojenie.

inak cez den vypije vody tak, ako predtym, ako-kedy, niekedy 160ml, niekedy 400ml. a pritom ma flasku stale k dispozicii a ponukam jej stale rovnako casto. asi to zavisi aj od toho kolko UM pije, ci ma polievku na obed....
a ked pije mlieko z flase, ma uplne ine dychanie, ako ked pije z prsnika. neviem ani ja preco. ale normalne taha, taha ako o dusu a potom si spravi pauzu, sice ma dudel v puse, ale rozdycha to a pije dalej. alebo dudel vyberie, nadychne sa a potom zase pije. a to mame Mam, co ma byt velmi podobne prsniku, ale asi je to "len podobne" 😀

mgurnak
28. apr 2009

a to ti normalne taha z flasky? lebo moj maly o flasi ani pocut...ja by som ho chcela kojit do roka a potom uz asi nie...ale neviem ako na to...

ivetah
28. apr 2009

mgurnak no taha z flasky 😀 ale ja som ju od 7. mesiacov, teda ako sme zacali davat prikrmy, ucila pit vodu z flasky. nevypila vela, ale kazdy den aspon trosku. a postupne, ako sme vyradovali mlieko - teda kojenie a nahradzali ho roznymi prikrmami, tak pila postupne viac a viac vody. a teda napr. z aventu nechcela, ani nic ine, jediny dudel, co u nas funguje je Mam. zatial ani ten naustok nechce.

a chcela som dodat, ze to zo zaciatku nevedela pit a dychat naraz. postupne prisla na to, ako to ma byt a vtedy stiahla tych 100ml. ale trvalo to par dni, kym pochopila princip. takze teraz je to uz v pohode 😉

denisocka
28. apr 2009

baby,ak už cez 2dni nekojima cicky mi ennabehli,možem sa tešiť že už nenabehnu?

sammy
28. apr 2009

Jasne, uz nenabehnu, mas to vyhrate 🙂

denisocka
29. apr 2009

😀 nenabehli ani dnes 😀 a maly mal rano 140ml HIPP a vytrubil do dna 😀 - jo , a na večeru mal iba krupicu a trošku čaju a zobudil sa o 6.00 ,bez jedneho nočneho zaplakania 😉

eppik.m
29. apr 2009

Ahojky, tak u nás jsme zrušili jedno kojení před obědem, zatím vše v poho a v noci se nám stáva že spíme jednu noc bez, pak 1x kojím, pak opět bez, myslím že jsou to už dozvuky a do měsíce skončíme úplně. Zazím tedy kojím ráno a večer před spaním a jednou v noci. Takže budu rušit další kojení ráno, a jsem zvědavá jak mu bude chutnat UM. Nejlepší na celém je že to vypadá tak že se konečně v noci vyspíme bez řevu a probuzení. 😵

eppik.m
29. apr 2009

Co se týče pitného režimu, myslím že jsme také v pohodě, vypije mi cca 500 - 600ml vody, čaje, štávičky a to z flašky, či pohárku (netekoucí hrníček začal odmítat) + kojení a polívka + ovoce, takže tekutin máme dost 😉 .

sammy
29. apr 2009

Jaaj, to mas super, ze ti pije mlieko, Denisocka, ale este viac zavidim to spanie v noci. Nam sa totiz nijak nezlepsilo, i ked priznavam, ze to moze byt tym, ze malej zas zuby lezu 😠 No este si pockam na tie posledne dva a potom uvidi, ked bude mat cely chrup a v noci buntosit 😀

olitka
29. apr 2009

Ahojte žienky 🙂 ,pripájam sa do klubu mamičiek, ktoré chcú odstaviť. Moja Rebeka má rok a tiež už ma bolia bradavky ale hlavne mi vadí to nočné kojenie. Bohužiaľ malá je závisláčka. ☹ Začala sa dožadovať cickania kedy sa jej zachce. 😠 Zatiaľ toto fórum len poctivo študujem a naberám informácie. Mám už kúpené aj homeopatiká na zastavenie laktácie ale zatiaľ som sa neodvážila. Najhoršie je večer. Síce zaspí rýchlo pri kojení, ale kým nespí riadne natvrdo (cca do 24hod) budí sa mi aj každú polhodinu a chce pocicať aby zaspala. 😖 Skúšala som jej dať fľašu s čajom ale to som ju len rozčúlila. ☹ Ale dnes som zaznamenala prvý úspech. Dožadovala sa cickania a tak som jej strčila do ruky fľašu so 100ml trvanlivého mlieka. A na moje prekvapenie ho vypila. 😀 (Už ho totiž používam aj do varenia pre ňu a aj tvaroh jej riedim s týmto mliekom. Nič je nieje. Aj staršia dcéra mi pila trvanlivé mlieko od 11. mesiacov.) To len aby ste sa neľakali,že jej dávam trvanlivé mlieko 😀.Čajík a vodu pije z flašky od Jupíka, ale aj kojeneckú fľašu používame a pije dosť. Ale z toho jupíka vypije viac. Máte takú skôsenosť, že po odstavení začnú detičky piť menej tekutín? 😨

denisocka
29. apr 2009

sammy 😀 samozrejme že uplne do rana bez prebudenia spal zatial 3x tusím za cely čas,potom je par noci s jednym prebudením,ale zatial vedu tie,kde je od polnoci pri nás.vtedy sa síce nebudi,ale budí nás tým,že putuje po posteli

teraz už pekne spinká,spapal krupicu pred pol hodinou a hned nato zaspal,bez čaju...a mlieka,ide teraz prichystať horucu vodu do termosky k posteli a uvidim,či do rana vydrži byť treplá a rano mu dám ranajky do postele 😀

bec
29. apr 2009

Ahojte kocky, precitala som par stran ale nenasla som podobny pripad ako je nas. Tak skratke: mala ma 7 a pol mesiaca a kedze cakame dalsie babo musim ju odstavt. Problem je ale v tom, ze ona ani len dudel neda do ust, o flaske ani nehovorim. Zatial lyzickujeme ale vypije strasne malo - za den max 1,5 dl mlieka (to je uspech, dnes to bolo len jedno dl). Okrem toho ine tekutiny tiez nechce, dostanem do nej max denne 0,3 az 0,5 dl vody - caj absolutne. V noci ju stale kojim cez den sa snazim kojenie obmedzovat na max 2krat. Myslela som, ze jej UM nechuti, tak som jej do neho supla trolilinku vanilk. cukru. Neviem ako do nej dostat viac. Viete mi kocky poradit ako na taketo mimco?

momonka
29. apr 2009

bec: to mi přijde strašně málo těch tekutin... u nás byl rovněž problém UM, absolutně odmítal, dudlík rovněž neměl. řešila jsem to tím, že jsem z UM mu dělala kaše, a to až do 15měs. ,kdy jsem přestala kojit a začal pít z láhve. Dokud jsem kojila mléko z lahve odmítal, ale ty kaše mi jedl.

bec
29. apr 2009

momonka - vecer jej davam kasu, tu spapa bez problemov - to som zabudla este napisat

momonka
29. apr 2009

bec: tak to dávej i ráno nebo přes den, aby jsi pokryla ten denní přísun mléka, jak to tak dělala.

ivetah
29. apr 2009

momonka skus ponuknut iny druh mlieka. neviem, ake si davala... ona si casom snad zvykne, ved este mlieko potrebuje. dudle su rozne, aj to skus rozne druhy, mozno jej nejaky sadne. nasa mala tiez odmietala pit vodu, ale nakoniec sme nasli Mam dudel a ten prijala, dost sa podoba na bradavku 😉 a v noci mozes postupne vypustat kojenie. tak ma napadlo, niektore deti lepsie spolupracuju v noci, tak mozes skusit v noci dat UM. drzim palce.

momonka
30. apr 2009

ivetah: dík, ale radila jsem bec 🙂 , my v pohode, hezký den. 🙂

eppik.m
30. apr 2009

ahojky, tak ranní kojení jsem dnes zrušila, uvidíme co na to moje prsa, takže už zbývá večerní a 1 noční 😔 . Ráno jsem zadělala UM, měla jsěm vzoreček nutrilonu obyč., Michal vypil 200 ml ani nedutal, takže jsem ráda že to bude v pohodě. Jinak už mám doma zásobu Nutrilonu HA - máme AE a vzoreček od Hami Junior 200g.
bec: vanil. cukr v 8m. 😝, jaký dudlík používáš, třeba jí nevyhovuje, já bych zkusila jiný tvar (mi používáme ty ortodontický, zkosený) nebo jí vadí matroš latex, nebo silikón ... je potřeba to vysledovat. A jinak nabízet pořád dokola ... já taky ze začátku zkusila lžičku(protože při kojení kůli kazení techniky se lahvička nedoporučuje) , no ale to jsem rychle zavrhla, nejen že víc mléčka teklo ven z pusi ale taky ta doba než to do něj naláduješ, jsem se na to vykašlala dala lahvičku s dudlikem a panečku jak si bumbal (měli jsme tehdy cca 2m.,) a kojím zatím dodnes 😉

fifinna
30. apr 2009

bec a to ti nakazal lekar, aby si odstavila ? Lebo teraz je to dost rozbehnuta tema, ci kojit v tehotenstve, alebo nie. Neodporucovalo sa to , ale teraz sa dochadza na to, ze to vlastne nevadi. To som citala v casopise. Ale tusim je tu tema tandemove kojenie, ak to spravne pisem 😅 , skus sa pozriet. No a skus namiesto dudla, flasku so sosakom, my sme ju pouzivali skoro od narodenia. A este na vodu skus pouzit flasku s jupika, detom sa strasne paci, mozno ju to bude lakat viac pit. 😉

ivetah
30. apr 2009

momonka prepac 😅 aj ja som to pisala bec 😉
a teda neviem, ale myslim, ze to musi byt dost velka zataz pre telo matky "zivit" dve deti 😉 uz aj tak mas moj obdiv, ze ked si v 17tt este kojis... ale tak kazdy, ako uzna... v kazdom pripade drzim palce, nech vsetko dobre dopadne 😅

lienka55
30. apr 2009

Asi 1 alebo 2 strany dozadu som pisala,ze ako sme sa celkom dobre odstavili,cca 3.tyz.Vsetko bolo ok,a a si 3 dni dozadu ma zacali boliet prsia,myslite si ,ze by sa mi mohlo zacat zase tvorit mlieko?Po takom dlhom case?
Zatial sa to da vydrzat,ale kedze ide predlzeny vikend tak som sa poistila a zavolala som svojmu gynekologovi a ten mi predpisal tabletky Medocriptine,vraj maju vela neziaducich ucinkov,mate s nimi niektora skusenost?
Inak som si zacala varit aj salviovy caj z cerstvych bylin.

denisocka
30. apr 2009

po troch týždnoch sa ti zas tvori? to sa mám ešte na čo tešiť 😒

eppik.m
1. máj 2009

tak u nás se v noci už více méně nepije vůbec, (jednu noc si cucne druhou ne ... ) ráno dostal UM 233ml Nutrilon Ha a vypil to vše 😀, takže když mi tedy prso nevyprázdnil doufám že do večera se nic nestane když mu dám cucnout z něj až před spaním, to jsou už dost dlouhé pauzičky tak doufám že se laktace bude jen znižovat ...

denisocka
1. máj 2009

mame dalšu prespatu noc - prisaham,keby mi niekto pret týždnom povedal,že ked odstavim,tak maly prespi celu noc,tak ho vysmejem !

eppik.m
1. máj 2009

denisocka: to je známa vec, že když není prso tak není ani poptávka 😀, u nás se to taky zlepšilo ale ten můj pacholek nechce spát v postílce tak s tím ještě bojujeme 😝

sammy
1. máj 2009

Nam to nefunguje - ze prespate noci, budi sa stale rovnako, nepyta mlieko, ale mrnci, prehadzuje sa a nevie zaspat 😒
A mlieko sa mi tiez zas nejak zacalo tvorit - samovolne mi to vyteka, no neprijemne 😖