"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

graziela
29. máj 2009

A este som chcela, Zuzka, urcite neodsavaj, lebo tym by sa ti tvorilo dalsie mliecko...jedine ak mas velke tlaky, prip. hrcky, tak jemne pomasirovat a ten zvysok rucne odsat...inak urcite nie...

eppik.m
29. máj 2009

ahoj, já jsem odstavila ÚPLNĚ DNES 😅 ve věku 15 m.
graziela: to že v prsou máš mléko pořád je normálné, nějakou dobu potrvá než zmizí úplně ...

zuzanat
29. máj 2009

graziela ani neodsavam, hrcky nemam, len ma obcas zabolia, ale inak v pohode. Maly si mlieko vobec nepyta. Aj ja som strasne rada, ze ho som 13.mes mohla kojit, na zaciatku to bolo tazke, nevedel sa prisat, ale nakoniec to takto dobre dopadlo 🙂
Takze este to asi dlhsie potrva, nez sa prestane tvorit? lebo ja teraz pijem uplne minimum a strasne mi to chyba 😔

majcik
29. máj 2009

Ahojte, ja uz tiez odstavujem. Uz som dlhsie kojila tak 2-3x denne, zacala som uz iba raz a teraz par dni kojim uz iba kazdy druhy den, trosku pocitujem napatie v prsnikoch, pijem matovy caj. Moj maly si tiez mlieko nepyta, dokonca niekedy aj odmietol, jednoducho mi zdrhol 😀
Patovi velmi chuti kravske mlieko, ked som videla, ze ho ma rad, tak ma to utvrdilo v tom, ze koncime s kojenim. Takze ho dostane kazde rano pri ranajkach, ucime sa pit z hrnceka, niekedy mu dam aj pobede a vecer z neho robim kasicku.
Zuzanat - myslim, ze trvanlive mlieko netreba prevarat ... a asi ani ziadne pasterizovane. Ja som spociatku prevarala, ale uz to nerobim, iba ohrejem. Davam aj plnotucne a ked nemam, tak polotucne. Vacsinou klasicke, ked nie je ine, tak aj trvanlive.

anarida
29. máj 2009

Moja malá sa odstavila sama ☹

graziela
30. máj 2009

Majcik,
aj ja davam malemu mliecko plnotucne kravske, väcsinou trvanlive, a neprevaram...podla mna je to zbytocne...s cerstvym mliekom som nemala dobre skusenosti...skysnute v den kupy, asi ho zle skladovali v obchode...

magdablaschova
30. máj 2009

ANARIDA: Nezoufej! Našemu malému jsou 2 roky a 5 měsíců a nemůžeme pořád nějak přestat kojit.Teď je s manželem doma sám,první noc se vzbudil 2x,uvidíme dneska.Já jsem u tchýně a mám nalitá prsa,bolí mě...ale doufám,že se konečně zadaří,odvykne si a už nebude chtít pít od mámy,až přijedou 😀

lienka55
30. máj 2009

magduska,tak to ti teda nezavidim je to krasne kojit,ale 2,5r. tak to je aj na kona vela 😀 .
Ja som dala maleho tiez raz na cely vikend prec,ale nepomohlo.Kojili sme sa dalej.

magdablaschova
31. máj 2009

lienka55: Teď jsem četla něco o pilulkách DOSTINEX k ukončení laktace,tak se poradím na gyndě a když už tohle nepomůže, tak snad budu kojit malýho do puberty🙂

majcik
31. máj 2009

Vcera mi suseda ponukla kozie mlieko pre syna ... tak rezolutne NIE som uz asi davno nepovedala 😀

zlatka
31. máj 2009

Homeopatika na ukončení laktace a na bradavky pak ještě náplast, trošku hereckýho nadání a je to.myslím, Magdi, že když Viky uvidí, že máš "bolístku", pochopí a nebude chtít, i když se vrátíš domů.Alespoň u nás to proběhlo tímto způsobem bezproblémově, ale vždycky se musela ujistit, že ještě pořád to "bebino" mám a pak až si dala sunar.

lienka55
1. jún 2009

Aj u nas to s tym leukoplastom na bobenko zabralo,ale to som tu uz pisala.

eppik.m
1. jún 2009

ahoj, tak jsem ve čtvrtek odstavila svého syna přesně v 15 m. a jupíííííííííííííí on si ani nevzpomene a prsa jsou v poho (dva dni a dvě noci jsem spala v těsné podprsence) a konečně už spím bez ní uf, já měla v těhu a po narození syna strašně veliká prsa (radši nenapíšu velikost 😀) a tak jsem musela pořád i v noci nosit podprdu protože se mi ucpávali mlékovody, teď jsou snád menší než před tehu 😅

zuza80
8. jún 2009

Ahojte mamičky.čítam tu Vaše rady a skúsenosti pri odstavení a je to docela komplikované.ja teda ešte nie som úplne rozhodnutá,ale už mám chvílky,kedy by som aj chcela prestat.potom,hlavne pri samotnom kojení, mi je velmi lúto, že by som prišla o tak krásne chvíle.mám však pocit, že je lepšie už teraz začat s odstavovaním, pretož čím bude drobec starší, tým to bude asi ťažšie. ja kojím strašne často,niekedy aj každú hodinku. v noci tak 2-3krát. dávam mu teda mliečko aj od smadu, preto tak často a k tomu vypije asi 200ml čaju. začnem asi s tým, že budem kojit ráno a večer.vynechám to potahovanie cez den.neviem však, ako to bude so zaspávaním, pretože malý je zvyknutý zaspat pri cicíku.
mamičky, ktoré ste uspávali miminká pri kojení, ako ste to vyriešili? flašku moc nechcem zavádzat, pije z hrnčeku a dudlík nepoužívame.

lujzik
9. jún 2009

Ahojte baby!
Ani neviete,ako ste mi pomohli! 😀
Odstavila som malu pred desiatimi dnami a nevedela som si radu s mliekom a bolestivymi prsnikmi! 🙄
Masirujem,odstrekujem-ked sa uz inak neda,octan som si davala,stahovala,homeopatika mi nezabrali-
a ja si uz aj frcim uvarit tu salviu,to bude ten spravny recept!!! 😠
Zvladnem vsetko, dolezite je,ze to bez vaznejsej ujmy zvladla nasa dcera, a to bola riadny cucacik ;o)))
Drzim vsetkym palce, da sa to, aj ked je to tazke!
Inak malej som povedala, ze didiky su chore a bolia maminku,tak mi ich tri dni pred spanim vzdy pofukala,pohladkala a pochopila.Este si tri dni v noci a rano pytala a potom prestala uplne.Uz treti den nepyta,aj ked rano som si vsimla,ze v spanku este tahala 😅 ale je to uz dobre!!!

fifinna
9. jún 2009

zuza 80. Kludne, ak ti nevadi, ze kojis, tak pockaj s tym odnaucovanim az po jednom roku. Vtedy je babo uz trosku rozumnejsie a da sa viac oklamat. Maly mi nevedel inak ako na prsniku zaspat ( aj cez den aj v noci ) a ja som si ani nevedela predstavit, ze sa mi ho podari od toho odnaucit. Ked mal asi 17 mesiacov, tak ma uz jedovalo to jeho denne vyciciavanie, tak som si dala na bradavku klobucik na kojenie, alebo sodu - bikarbonu a ponukla som mu ho stym, ze mam bo. Mala si ho vidiet, po celom byte som ho nahanala, nech si da a on mi utekal a nechcel. Tak doslo k tomu, ze aj uspavat som ho prestala bez prsnika. Povedala som mu, ze mam bo, lahla som si snim do postele, rozpravala som mu rozpravku a on zaspal. Boli tam aj protesty, ale zvladli sme to. Nakoniec som ho kojila uz len pocas spanku a to sa potom odstavil aj sam. Takze myslim, ze najvohdnejsi cas na odstavenie je od jeneho roka ale nie neskôr ako po 1,5 roku. A este, maly tiez nepouzival flasku s dudlom, ani dudel, takze v noci zo zaciatku, ked bol hladny tak si vypital jogurt, neskôr uz len vodu s flasky so sosakom a teraz uz prespi celu noc. Neuc si maleho v noci pit mlieko s flasky, bude mu to pohodlne a bude to dalsi zlozvik na dlhu dobu. Dieta by malo prespat celu noc, hovori sa ze uz od pol roka, ale to nas pripad nebol.

zuza80
9. jún 2009

fifinna-dík. mne nevadí, že kojím,ale už to obmedzujem. ja som ho fakt kojila aj 10krát za den a ešte aj v noci. teraz mu dám cez den len tak 3-4krát.ešte veru pekne počkám, kým dostane trošku viac rozumu, aby som to mohla zahrat na tie bolavé didky 🙂 no ale ako čítam, tak to bude ešte poriadna zábava.

lila794
9. jún 2009

Aj mne na bolave a tvrde didy veeelmi pomaha salvia 😉

dianga
9. jún 2009

aj moj Davide si je istý ze má cici tak velmi jedlu neublizi....ochutna vsetko ale nezje poriadne nic.... skusala som doma na Slovensku prestat ale tu v taliansku akosi nedokazeme.... naleju sa mi prsniky a tak aj ja som happy ked mi to vsetko vytiahne a netrpim....dnes dokonca pytal aj na detskom ihrisku.... strcila som mu do pusy poharik s vodou a preslo ho to... ale zaspavat bez materskeho mlieka ani na obed ani vecer sa mi nedari....

graziela
11. jún 2009

Ahojte,
ja sa hlasim po takmer mesiaci, ako sa mi maly sam odstavil...Vsetko je v poriadku, len jedna vec ma trosku zaraza, ked si stlacim dvorec, este vzdy tam vytecie kvapka mliecka, reps. takej cirej tekutiny... 😲 PO mesiaci by sa mi to hadam uz malo nejako ustalit, alebo je to normalne?

lienka55
12. jún 2009

graziela neboj sa je to normalne.Pocula som ze niektorym mamickam aj rok po odstaveni este vytecie mliecko.Takze to este mozno potrva. 😉

vlasa
12. jún 2009

jezisi maminky,ja vam tak zavidim,ze sa vam dari odstavit deticky,ja budem tiez kojit asi az do puberty,ako magda 😀 bojim sa,ze mala skonci na psycho,ked jej zrazu nedam ☹ mam pocit,ze cim je starsia,tym je viac zavisla...asi tiez bude jedina moznost lieky na ukoncenie laktacie,ale vraj je to hrozne svinstvo.nemate niekto prosim skusenosti?

magdablaschova
13. jún 2009

Zlatka: Homeopatika ani zalepení prsa nepomáhá,on to pofouká a že dobrý...ten weekend tomu taky moc nedal,takže snad už ten Dostinex??!!! 😖

lienka55
13. jún 2009

vlasa par prispevkov dozadu som to tu pisala ako mi bolo blbo z tych liekov na ukoncenie laktacie. 😝
Bianka ma uz dva roky,navyssi cas skoncit.Lebo potom to bude len a len tazsie. 😉

majcik
13. jún 2009

Ja som odstavila minuly tyzden, bolo to pomerne bezbolestne, mne to obcas prislo aj pride luto, ale snazim sa to nerozpitvavat a moj krpec? Hm... nevie mi to este povedat, ale moje mliecko si vobec nepyta, pije cez den vela vody, rano kravske mlieko a to mu velmi chuti.
Ked som odstavovala, dost ma boleli prsia par dni, pomahal mi matovy caj, znizila som prijem tekutin na minimum a uz je to OK. Drzim palce vsetkym 🙂

katty22
13. jún 2009

majcik a prečo si odstavila? Nie že by som to chcela riešiť, len sa totiž neviem rozhodnúť, či to aj ja mám urobiť. Malý pije ráno, keď sa zobudí a potom podľa chuti a večer pred spaním. Už aj tak bolo ,že som si myslela ,že končíme , lebo cez deň si ani nespomenul, ale teraz posledné asi dva týždne je schopný ma povyzliekať z trička, keď ho napadne, že chce piť. 😅 😅 A najväčšia sranda je , keď vyzlieka svoju sestru. 😅 No a presne k tomu som sa nechcela dopracovať, aby ma vyzliekal hoci aj pred návštevou. 🙂 Noc prespí celú, takže ma to inak neobmedzuje, len teraz neviem, či už prestať, aby nebol závislák ešte aj v dvoch rokoch , ale zas mi je to aj ľúto. 😔
A k tomu kravskému mlieku, všade píšu, že má byť UM do troch rokov, čoho zástanca úplne nie som, ešte tak do dvoch by som brala, ale bola som veľmi prekvapená, keď mi naša doktorka povedala, že mám prejsť na kravské mlieko, že stačí polotučné a dokonca , čo ma už šokovalo, trvanlivé!!! a pritom som čítala , že keď už kravské , tak plnotučné, ale v žiadnom prípade nie trvanlivé, že je to ako konzerva./ tak radí pediatrička v poradni na stránke Mama a Ja/ tak ja som už z toho jeleň. 😕 Ani tí lekári nie sú jednotní.

monikaaerik
13. jún 2009

Ahojte dievcata,
tak aj my sme odstavene 😀
Prislo to necakane, dnes je to presne tyzdne co so posledny krat cucla. V piatok vecer som jej ponukla kravske mliecko cez slamku ( lebo nevedela pit z flase,nevedela dychat nosom pri tom ako pila, ale z prska uz vedela dychat nosom ) a ona to mliecko 80 ml vypila a zaspala, tak som jej prsko uz nenukala, povedala som, ze pokazene, ze ocko musi opravit a Emk povedala, ze ,,Ano", tak som jej prevarila kravske,lebo sme ine doma ani nemali a ked sa v noci zobudila,tak som jej ponukla vo flasi 120 s okruhlim dudlikom a moja pipinka to stiahla na ex a ja som len z velkym ocami cumela, ze kedy sa to dieta naucilo pit z flase a dychat pri tom nosom, 20 mesiacov jej to neslo a teraz zrazu. a takto sme pokracovali, lenze ani mne nedalo,ci robim dobre, prevarala som jej 7 dnove plnotucne mlieko, tak sme isli k pediatricke a ona patri k zastancom ze UM do 3 rokov, ze kravske mliecko zatazuje zaludok aj oblicky, tak nam odporucila bebu alebo nutrilon, tak sme kupili bebu a pekne sa chytila aj na nu, lenze teraz nas trapi tvrda stolica ,kaka bobky.
Pije bebu rano aj vecer a potom nadranom okolo 3-4. A spinka v pohode, ked som ju kojila tak vstala aj 3-5 x,ale pravdepodobne od hladu,lebo ona tej beby vypije aj vyse 300 ml,akokedy.ale min. 200 ml a potom sa zobudi az nadranom. A zlepsilo sa aj pitie tekutin. Pocas kojenia to bolo mizerne, tym ze nevedela z flase, tak pila iba po glgoch ,2-3 si glgla z pohara alebo sosaka a dost, teraz jej dam do flase,a ide to.
Tak tolko moja skusenost, ono niekedy deti naozaj vyriesenia problemy za nas. teraz este musime poriesit to tvrde kako. TAk sa drzte. papa

karamelinka
8. júl 2009

ahojte tak pomaly uvazujem aj ja o odstaveni...mame zajtra rok a chcem uz skoncit...len sa toho hrozne obavam maly je dost nervacik od mala a tak to bude ozaj zabavne hlavne v noci myslim ze cez den sa to bude dat ale neviem si predstavit tie noci a zaspavanie kedze sa uspi pri kojeni...ideme na dovolenku aked sa vratime tak chcem zacat...a tiez neviem ake mliecko mu nasadim hovori sa ze sunar detom najviac chuti tak neviem cim mam zacat...

syko1
31. júl 2009

Ahojte, potrebujeme aj my poradit. Maly ma dnes 10 Dni maminka ho kojila do 7mich dni ale on nevie riadne sat a potom je velmi nervozny, ked ho nechame vynervacit alebo sa dlhsie snazime papat z prsnika tak maly zaspi hned v priebehu 3minut, po 30min sa zobudi a je opat hladny. A teraz co cert nechcel tak mame zapal. Masirujeme a davame rozne obklady dokonca aj ATB nam doktor predpisal, mame 40ky horucky a kazde dve hodiny odsavame. Toto mliecko v ktorom su ATB a paralen tak mu samozrejme nedavame. Ked sme kojili tak sme nakojili dokopy max 40ml a teraz pri zapale je to cca 20-30ml (to sa trapime cca 40min). Rozmyslame o odstaveni mlieka. Neviete nam niekto poradit ako odstavit bez tablediek? nejaky prirodny sposob?

fifinna
31. júl 2009

syko, neodstavujte. Jurko je este strasne malicky , potrebuje materske mliecko. Ked doktor predpisal mame antibiotika a vedel, ze koji, urcite predpisal take, co babätku v mliecku nevadia. Pozrite si pribalovy letak, alebo sa u neho informujte. Stalym prikladanim sa mliecko zacne viac a viac tvorit a prispôsobi sa potrebe babätka. Nech maminka priklada maleho aj kazdu hod - hod a pol. Spojte sa s laktacnou poradkinou, alebo chod do babätiek a tam je tema dakujeme Anag, ona radi ohladom dojcenia.