"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

salvinka
26. okt 2010

@juliakocka jeeej kukam ze mate len o dva tyzdne viacej ako my, to ma potesilo, som sa zlakla ze môj je moc maly na odstavenie..
urcite sa neda prestat kojit zo dna na den nie to este z minuty na minutu... uz len kvoli problemom s prsnikom.. ja by som to riesila tak, ze ked sa ti prsia poriadne naleju, tak odstriekat.. ale len do pocitu ulavy, nie viacej.. no a tym sa ti zacne tvorit menej mliecka.. az raz prestane 🙂
moj nazor neskusenej 😀 😀 len si to takto predstavujem v mojom pripade 🙂

talinka
26. okt 2010

@salvinka urcite to nie je malo, sak pekne kojis skoro 8 mesiacov 😵 a keby to slo kojila by si aj viacej..nic sa nestane ked prestanes, ale pokial by sa dalo ja by som kojila urcite kym sa da... 😉 pre dietatko je to len velke pozitivum...a su to len kecy,ked niekto tvrdi, ze po polroku ci roku uz to MM dietatku nic nedava,prave naopak 😉

dadis
27. okt 2010

@salvinka mala som to iste asi v tom veku so Saskou, s Matkom som to nemala a to boli obaja cumlikovi...ak ti mozem poradit, daj si predpisat mast Bactroban...je to antibioticka mast na bradavky, kym som na to prisla, tiez som si uzila...bradavky sa vyliecia a uvidis, kusat prestane, je to len take prechodne odobie...teraz sa sice tomu tazko veri.. ☹ Sasku kojim doteraz a to uz ma 16 zubov...bola by skoda to zanechat, vela usetris na UM, usetris si pracu a babatku das to najprirodzenejsie...
starsieho Matka som odstavila v 15mesiacoch a nebolo to nic strasne...mliecko odislo postupne, prsia mi zostali pekne...vtedy sa dojcil asi 3x, najprv som nahradli poobedne dojcenie sytejsim olovrantom, potom vecerne flaskou a posledne som nahradila ranne flaskou, co bolo pre mna najbolestivejsie - so zalepenymi ocami zarabat v kuchyni UM 😒...kebyze nie som tehotna, tak pokracujem kvoli pohodlnosti dalej..

salvinka
28. okt 2010

@talinka
@dadis
dakujem vam za rady a nazory.. rozhodla som sa predsa len este zabojovat.. bradavka je uz trosku poliecena, vyzera to byt na dobrej ceste.. len dufam ze sa to tak skoro nezopakuje 😔

talinka
28. okt 2010

@salvinka si super, ze si zabojovala, velmi velmi drzim palce!!!! 😵 😵 😵 ale samozrejme nie za kazdu cenu a na ukor tvojho zdravia, oki? 😉 aj ty si dolezita 🙂

daanka85
29. okt 2010

Ahojte baby.. nasla som tuto temu, pretoze odstavovanie zacalo byt aktualne aj u nas ☹ Zial, prisiel ten cas, ktorý je nasledok roznych okolnosti... Ale zas vnimam to tak, ze 19 mesiacov kojenia je dobry zaklad do života...
U nas je ten problem, ze mala mlieko nepije ziadne ine len MM... Ani v noci sa extra nebudi- maximalne 1x... AK ma nevidi dokaze zaspat aj bezmna... (nastupila som do prace a necha sa uspat aj dedkom, aj babkou...) No len ked ma nevidi!!! A uz je taka vybita, ze ak chce spinkat a vidi ma, tak len: daj, daj, cicu, cicu... a jej je jedno ci sme doma, ci na ulici, ci v obchode, proste cirkus jak oci ☹ A ked nedostane co si ziada... AJAJAAAAJ!!!
TAkze tak... Inac, uz som jej "nedala" cca 48 hodin, pretoze vo stvrtok rano ma uz nestihla, cez den sme spolu neboli, vecer- do polnoci som bola na oslave, potom som uz k nej ani nesla lahnut... Rano som ju akosi osalila, zaujala týmto, tamtým... A akosi nechcela, no teraz vecer uz taky rev, ze az 😢 Bola tu mamka so segrou, tak ju vzali, ze na noc, aby ma nevidela...
No ja si vobec neviem predstavit, ze ako to bude, myslite, ze ak dalsie ked aj 2 noci bude bezomna, tak uz nebude chciet, ci ako??? ZAs urcite nie som schopna sa s nou rozdelit na týžden ☹ K tomu moj prsnik je na prasknutie (uz soom kojila len z jedneho ☹ )
Och, som ja ale drasticka macocha ☹ ☹ 😢 😢 😢 😢

baska19
29. okt 2010

@daanka85 teraz musíš asi už len vydržať a nedať za žiadnych okolností lebo ona si zapamätá veľmi rýchlo čo zabralo a bude to skušať na teba
mne sa teraz tvorí asi menej mliečka tak je taka nervoznejšia večer lebo najprv jeden cuca potom druhy a zase to prestrieda ale našťastie zaspí len v noci ked sa zobudí čo je tak max 1-2krát tak sa po mne vaľa a ako keby sa nemohla dopiť tak len dufam že sa naučí čoskoro zaspávať aj bez toho lebo inak to bude tiež boj 😝

daanka85
29. okt 2010

Ahoj @baska19. Tak my sme nezaspavali bezprostredne pri cice, no ak som ju uspavala ja, tak cica musela byt..
A noci sa tiez len 1- max 2x budila, potahala, potahala a spala dalej... No posledne noci sa akosi castejsie budila, kontrolovala ma... Keby aspon tahala ked robila cirkusy a divadielka ako som pisala... MY na navsteve, mala si zmyslela cicu, tak som odisla s nou... tak ma olizala, 20 sekund potahala a bolo ok... Tak aj preto... A asi fakt uz musim len vydrzat ale neviem, ci ked fest bude revat, ci jej dat a niecim si potriet bradavku, ci nedat vobec... Ked ona uz sa sama obsluhovala 😀 .... ☹

nany100
1. nov 2010

@daanka85 ak nebudeš vedieť ako ďalej, skús ešte napísať do témy Ďakujeme Annag vo fóre Bábätká...tam ti baby hádam poradia 😉

daanka85
1. nov 2010

@nany100 Je to pomerne ok, nejak sme to "zvladli", myslim, ze uz sme "za vodou".. Ale v annag... som sa toho vela nedozvedela, tam sa skor venuju tomu ako kojit co najdlhsie.. Tak som este aj mensiu depku chytila, ked mi jedna napisala, ze preco uz chcem skončiť, či mi to prekaža... ☹ A mne to vlastne neprekažalo, tak sa mi vyčitky začali točiť... No už ok... Myslim, ze aj tak som na to bola ovela, ovela horsie ja ako mala...

@baska19 vydrzala som, nedala som sa, dakujem za podporu 😉

fraufrt
1. nov 2010

Ahojte, poradte mi ako ukoncit produkciu mlieka. Od 2 mesiacoch odstrekujem mlieko, pretoze mala mala reflux, nepriberala, museli sme do mliecka pridavat Nutriton, zvykla si na flasu. Teraz ma 6m a 2tt ja som na Atb, lebo mam zapal prsnika. Chcela by som prestat odsavat, lebo je to pre mna unavujuce, neprakticke, zabera to vela casu a teraz este aj ten zapal, poradte prosim. Tym, ze som menej casto odsavala som si privolala iba zapal, tak neviete poradit nieco ine, napr neake caje, homeopatika....

baska19
2. nov 2010

@fraufrt tuším tu dozadu nejake stránky spomínali aj nejake homeopatiká na zníženie tvorby mlieka alebo vraj su aj nejake injekcie u Dr. sa skus spytať určite ti niečo predpíše aby to šlo rychlejšie 😉

@daanka85 to je super že ste to vydržali my sme dnes prespali celu noc bez prebudenia a to večer dostala kakauko od tatika a na striedačku to trošku kombinovala so mnou ale to si fakt len 2krat cucla a bola spokojná takže asi o chviľu už ani mliečka nebude a tiež to ukončíme
ale s tym kakaukom je podarena prvy krát sme skusili v noci pred par dňami lebo vkuse po mne liezla a bola nervozna tak jej tato doniesol poharik a ked dopila tak ho vystískala vybozkávala a že mňam to ako keby že konečne si mi doniesol to čo som chcela 😀 takže u nas zatiaľ boduje toto doteraz mi nevypila večer nič ine lebo mala mliečka dosť ale teraz už asi vie že treba nahradiť 🙂

sophie1981
2. nov 2010

@daanka85 mam presne ten isty problem....mozno o nieco horsi, leBo moja mala nechce s nikym inym zaspat okrem mna..... 😒 .....ale odstavit ju uz musim, kedze uz rok sa snazime o dalsie babo a nic, gynekolog mi vravel, ze pokial kojim, tak to on riesit nemoze 😔 , tak po 20 mesiacoch kojenia som si vravela dost, je cas na braceka alebo sestricku.....ALE....u nas je ten problem, ze mi ju nema kto vziat aspon na 2-3 noci, mm ju tiez nemoze uspavat vecer, lebo z roboty musi utekat bud na fusky, alebo na nasu stavbu.....takze netusim ako to urobit...cez den sa to da uhrat s cajikom, ine mlieko nechce aj ked cim je starsia, tym viac sa zacina obsluhovat sama, trhat mi tricko vsade ked si zmysli ze je cas cickovania...ale vecer je najvacsi problem....ona cici ceeee a hotovo, nedam tak akoby ju rezali.....sa bojim, ze susedia na mna zavolaju socialku co tak krici.... 😔 ...ako ju odstavit?.....

fraufrt
2. nov 2010

@baska19 zajtra idem k dr.na kontrolu, tak sa na tu injekciu opytam, i ked prestat zo dna na den... ☹ , aj zvazujem, ci este neaky cas nevydrzim,ale uvidim,co zajtrajsia kontrola a konzultacia s dr..

lu777
2. nov 2010

@fraufrt mně pomohlo extrémně omezit tekutiny na asi 3 dny, fakt pít jen naprostý minimum... je to nepříjemný ale zabírá to.... pak jsem pila víc ale tak týden dva ještě přece jen míň, aby se to zas nerozběhlo...
pokud budeš mít ještě mlíko tak lehounce odsát ale jen co je nutný.... a jestli máš sklon k zánětům prsa jako já, tak je ještě dobrý to pak rozmasírovat a plácnout na to tvaroh na noc... i třeba preventivně při týhle celý proceduře 😉

a jinak je na to homeopatikum Ricinus Communis 30ch, dá se objednat třeba na netu pokud nemáš poblíž lékárnu která prodává homeopatika

daanka85
2. nov 2010

@sophie1981 Poznam, aj s tou stavbou, aj s tým, ze muza doma nieto ☹
Ja zas s muzom ani sa nedalo ju odstavit, uz jeden pokus bol, no uz potom plakal aj manzo a krical: daj jej!!!
Preto som sa rozhodla takto, kým je prec...
A aj ked ste spolu sa to vraj da... Skus ten ocot, na to sa vela deti oducilo.. Samozrejme parkrat bude rev, krik- ako aj u nas... A nezaobijde sa to ani bez tvojho zialu a lutosti... ALe pojde to, verim tomu.. Len po ruke stamperlik s octom a ked si zmysli- sup 😉 A nasej uz potom stacilo iba privoniat, uz hned vedela kolko bije..
No neviem, ci take nieco existuje, no asi mame abstak cicy... DAco jej chyba, fest sa nervi a nevie co.. Pevne verim, ze je to len prechodny stav... Alebo mozno aj ocaky... Kaka jak za ligu 😀
TAk ti drzim palce... A vies co je najhorsie? Zacat a vytrvat, nepovolit! Depky sice u mna boli, no islo to... 😉
Drzim ti palce, nech to ide ok, daj potom vediet, budem mysliet 😉

angel22
2. nov 2010

Tak baby idem ziadat o radu aj ja. Moja dcera ma 17mesiacov a je to riadny zavislak. Som s detmi sama ( syn ma 5rokov ), lebo manzel chodi na tyzdnovky prec, takze uspavanie vyhradne moja cinnost. Mala je na mne taka zavisla, ze neznesie pri sebe nikoho ineho. Aj muz musel bojovat ako sa dalo Ked som v byte, tak v pohode, ale akonahle ju chcem nechat s babkou, alebo idem vyniest smeti tak nasleduje plac na umretie. Od mala malicka som ju uspavala na prsniku, Pri synovi som nemala to stastie kojit a tak som sa hrozne bala, ze aj pri dcere to skonci velmi skoro a tak som robila vsetko mozne len aby som kojila. A teraz mam pocit, ze sa mi to vypomstuje. Mala zaspi len so mnou, cicka musi byt. Navyse je hrozny jedak - teda skoro nic nepapa. Ako taky vrabec. Zob sem zob tam. A dostava sa do stadia, ze vie byt az neprijemna ked sa dozaduje prsnika, doslova ma tlaci na zem, aby mi mohla tricko vyhrnut a dostat co chce. Takze u nas sa spaja problem kojenia ako takeho, slabeho jedenia, a spolocneho spania a uspavania na prsniku.

fraufrt
2. nov 2010

@lu777 s tymi tekutinami to bude tazke, ja celkovo malo pijem, menej si uz ani neviem predstavit. Odstriekavat menej som sa pokusala, ale privodila som si iba zapal, i ked s tymi obkladmi by som to mohla skusit, ale asi najskor vyskusam tie homeopatika. Hned zajtra sa po nich pozriem v lekarni, zatial dik.

lu777
3. nov 2010

@fraufrt tak pak asi nejlepší ty homeopatika....
ono záleží jak dlouho jsi kojila a jak moc mlíka jsi měla.... jestli dost, tak asi to homeo bude potřeba....
já měla mlíka tak středně, pak už málo, ale stejně to chvíli trvalo než se to úplně zastavilo

lu777
3. nov 2010

@fraufrt tak pak asi nejlepší ty homeopatika....
ono záleží jak dlouho jsi kojila a jak moc mlíka jsi měla.... jestli dost, tak asi to homeo bude potřeba....
já měla mlíka tak středně, pak už málo, ale stejně to chvíli trvalo než se to úplně zastavilo

carodejnica
3. nov 2010

@angel22 Máme rovnako starú dcérku. 🙂 A akoby som čítala o nej. Uspávam výlučne na prsníku. Dcérka málo je, ako vrabec, aj keď už sa to zlepšuje, len ju musím nechať samú nech sa obsluhuje, chvalabohu za vývarom s rezancami, zeleninou a mäskom sa ide zabiť. Našťastie sa po mne necápe, len večer keď sa prezliekam do pyžama kričí na mňa, mama mňam no a samozrejme nemám staršie dieťa, ktorému sa treba tiež venovať. Ja ešte nechcem odstaviť, rada by som to nechala "doznieť" v duchu tohoto článku od Katky Glavovej, lakt. poradkyne (annag tu na koníku).
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/20/dlhodo...
Ak takto bojuje, nie je na to zrelá. Takže, čím urputnejšie budeš brať prsník, tým urputnejšie bude ona oň bojovať, nakoniec ju zrejme zlomíš, ale neviem, či by ma to tešilo.
Čo by som skúsila urobiť ja? Stanovila by som si pravidlá hry, proste nemôže dostať prsník, vtedy kedy chce, je to ako s hračkou, sú hranice, urči si dobu na dojčenie, povedzme výlučne pred spaním a ráno (ja dojčím len vtedy, sú situácie, keď je chorá, alebo jej idú zúbky, keď na mne visí, to ale nie je často). Možno to pomôže, možno nie.
Samozrejme, nič ti nechcem vnucovať, ono máš toho zrejme vyše hlavy, inak by si tu nepísala, ale určite sa tu nájde niekto, kto ti poradí v inom smere. 🙂

fraufrt
3. nov 2010

@lu777 tak som dnes bola na kontrole u gyn. po tom zapale prsnika, uz by to malo byt celkom OK. Pytala som sa na ukoncenie laktacie, hned mi prdpisala hormony v tbl., ale ked som si doma citala vedlajsie ucinky, tak som sa trochu zlakla a asi ich nepouzijem, pokial sa mi nevrati zapal. Ani manzel mi to nedoporucuje a on trochu tomu rozumie. Pytala som sa aj na tie homeopatika, ale k tomu sa mi dr. nechcela velmi vyjadrit a v lekarni ich sice mali, ale povedali mi, ze by bolo dobre skonzultovat to s homeopatom, hovorila o nich dost opatrne ... Takze este pokial sa mi bude dat, skusim este odstrekovat a davat malej, lebo moje MM jej predsa len chuti najviac. Denne sa mi podari odsat cca 400ml, z jedneho prsnika 50 az 80ml, ako kedy, tak neviem, ci je to malo alebo vela. Postupne skusim znizovat mnozstvo odstrekaneho MM a uvidim.

brisalek
5. nov 2010

ahoj vsem tak se hlasim se snad uspesnim odstavnim. Budeme mit miminko, takze kuli tehotenstvi jsem uz odstaveni nechtela odkladat. Za prve, abyc si odpocinula a za druhe, aby si mala co nejrychleji odvykla a na prso uplne zapomnela a nespojovala si to s tim, ze ona nedostane kuli miminku. Kojili jsme uz jen vecer na usinani(usinala tak asi od 3 tydnu kazdy den) a ted uz jen jednou v noci. Kojeni pres den uz jsme zrusili v roce.

Jak tady nekolik holek psalo zalepila jsem si bradavky a rekla, ze prsicka maji bolistku tak uz nemuzou delat mlicko. Nechala jsem male svetylko. Mala se chvili po me sapala, koukala na prsa, snazila se zkusit cucat, ale zadny krik. Cetli jsme krtecka, pak zhasli a povidala jsem ji. Obcas rikala ham, ham a zase se koukala na prsa, ale vse bez breku. Pak se zacala uvelebovat a kroutit a kdyz uz skoro usinala tak zacala trochu knourat asi na dvakrat. Uspavani trvalo asi 45 minut, coz je skoro normal jako s prsem(spala odpo az do pul 5, takze nebyla zase tolik ospala). V noci se vzbudila ve 12 bez kriku zase usnula jen pri hlazeni a chlacholeni. Pak o pul 4 zacala kricet a chtela ham, mnam tak dostala kousek bananu a pak uz se zklidnila a za 5 usnula. Rano ani moc cucat nechtela.

A pridam jeste zkusenost sestry, ktera kojila do predvcera 25 mesicniho syna i nekolikrat za den , v noci treba 10x. Zalepene bradavky mely stejny ucinek. Pres den nepil vubec, usnul bez breku a bez prsa a v noci vstval jen 3-4x. Uz je to tak druhy den.

Takze vrele doporucuji a drzim palce. U tech mensich bych asi nejdriv pri nejake odrenine, riznuti, spalenine...🙂 ukazala mimcu, co to znamema bolistka a ze je potreba ji zalepit, aby vedel o co jde🙂

ollako
5. nov 2010

Ahojte ja som kojila 15 mesiacov, najprv bol dlhy boj o kojenie a potom o odstavenie 😒 ...Skusala som rozne metody prelepenie bradaviek, postupne odstavovanie, no vselico, no nic nepomahalo. Odstavit som chcela len kvoli nocnemu castemu budeniu aj 10 x za noc, kvoli dudkaniu ani nie jedeniu, Petko nemal od malicka cumlik.. Skusala som uz predtym mu davat sunar z flase, no odmietal, vsetky druhy UM, ani obycajne nechcel....
Skusila som sa vytratit pred kupanim. Muz ho okupal a dal mliecko do flasky a tak ho skusal uspavat, vypil troska mliecka, ale nezaspal 😒 ....
Potom mal Petko anginu, tak aj to nas zase oddialilo od odstavenia, lebo nechcel nic ine papat, tak som mu prsnik neodoprela samozrejme. No blizili sa Vianoce , Silvester a kamarati nas pozvali na chatu na dve noci na Silvestra....Ja som bol uz z toho neustaleho vstavania unavena a nervozna. KOjenie sa mi celkovo pacilo, milovala som ten pocit, ked sa pricucol a spokojne papkal, ale vnoci to bol uz fakt strasne, takmer stale bol cicik v ustach inak spat ani hadam nevedel, nevyspala som skoro nic....

S maminou sme sa dohodli , ze to pozvanie na chatu skusim vyuzit na odstavenie. A stal sa zazrak moj Petko ostal doma s maminou od rana. Takze ked ma cely den nevidel skor prijal , ze som ho vecer neukladala ja, ale starka. Dala mu do flasky mlicko, vypil plnu flasku....prvy zazrak... a potom zaspal za hojdania a spievania, Zobudil sa za celu noc len raz dal si par glgov caju a znova zaspal a spal az do rana. Druha noc to iste....
No zazraky sa deju...Prisli sme domov a Petko si zacal cici pytat samozrejme, ale povedala som mu, ze uz nie je mlieco, ze ma vo flaske a neprotestoval 😅 . Od vtedy sa budi len raz za noc 🙂 a obcas sa uz stane, ze prespi celu noc, ako napr. dnes a zobudi sa az nad ranom 😉 Tak na pomohlo jedine odist...bolo to bez placu a nervov uplne v klude 😵 . Teda ja som mala troska nervy, kedze som tak dlho od neho nebola, bala som sa ako to bude zvladat a tak, ale ja som to asi znasala horsie ako on 😉

brisalek
5. nov 2010

@ollako u nas tahle metoda neprichazela v uvahu, protoze mame babicky daleko a mala je vidi jedno za 2-3 mesice a neni a ne zvykla. Je vazana na me . Jen kdyz ji nekdy manzel vzal z koupelny, abych si jeste pred uspavanim dosla treba na zachod , tak hrozne plakala. Je zvykla, ze jsem v noci a vecer u ni jen ja bohuzel🙂.Takze bych nemela to srdce nechat ji samotnou🙂.

ollako
5. nov 2010

@brisalek no ved jasne ja by som ho tiez nemala to srdce nechat ho niekomu na koho nie je zvyknuty...my byvameu maminy takze ona je snim denno denne...svokrovci tiez nebyvaju daleko, ale aj to Petko len nedavno zacal u nich sem tam spavat....svokrovci chceli, ale tiez som mala nervy na dranc a nevyspala som sa 😅 ....len som napisala, ako to bolo u nas viem, ze nie kazdy ma taku moznost...a hlavne som rada, ze to islo bez akychkolvek stresov, ci placov. lebo predtym som skusala metodu proste mu nedat a bol schopny preplakat aj celu noc a to som fakt nevedela zniest 🙄 ..vzdy mi ho prislo luto a "podlahla som" 😉

maca8
5. nov 2010

ahoj my sa tiež pokúšame odstaviť.už druhy deň som ju nekojila-zatiaľ jej chutná umele mliečko-a začíname s kašami.Mame problém v noci sa zobudí 5 krát-niekedy aj viac.Okamžite sa postaví v postieľke-čiže na ňu neplatí- pohladiť,zaspievať.Musím ju zobrať na ruky-na cumlík sa nikdy nenaučila.Stále si vybojuje Nutrilon-a to ho vypije každé 2 hod- 125ml.Večer jej dávam krupicu

vicky
9. nov 2010

My mame 8m chlapceka, kazdy den okolo siedmej sa ide okupat, potom nasleduje flasa (od narodenia je bohuzial viac menej na UM), chvilku sa este zahra s hrackami a okolo pol deviatej ide spat - teda ja som pri nom, obcas mu spievam alebo len hladkam a on zaspi. Len problem nastava ze okolo polnoci chce mlieko - to sa este da zvladnut ale potom nasleduje este niekedy o pol tretej, niekedy o pol stvrtej a potom este jedno okolo siestej ( to tiez ako kedy). Rada by som ho nejak oducila od toho nocneho krmenia, len neviem ako. On totiz nikdy nebol velmi na mlieko ale cez den ho vela nevypije, teda rano mava kasu, potom ovocie, obed a potom okolo stvrtej mlieko (to vypije okolo 150ml) a potom este vecerne mlieko (tam padne asi tak 220ml). Pocas noci je mi schopny vypit dokopy aj okolo 300ml. Viem, ze by mal prijat okolo 500 - 600ml za den, len ako to dosiahnut? Viete mi niekto poradit alebo teda povedat kde robim tolko chyb??? Dakujeme

brisalek
10. nov 2010

@vicky jste jeste maly, ale zkusila bych dat rano mleko ne kasi a kasi odpoledne, aby se vice najedl vecer a nemel odpoledne jen mliko. No a vnoci je to stejne jako s kojenim, proste nedat. Nebo vydrzet, jestli to prejde samo.Nic jineho nezbyva. Moje mala take vstavala okolo to ho 8 mesice i 8x na kojeni pak se okolo roku vylepsilo a vstavala postupne 3-4x pak uz jen 1-2x. Drzim palce.

jabera
10. nov 2010

ahojte, precitala som si par prispevkov... uz velmi uvazujem o odstaveni, len sa stale neviem rozhodnut, ci do toho ist, alebo este cakat...strasne sa bojim, aby maly neocherel , ked prestane mat mliecko. mate s tym skusenosti niekto?

vicky
10. nov 2010

@brisalek no prave v tom je problem, ze on rano, teda okolo tej osmej - pol deviatej mi absolutne mlieko odmieta, tak preto som to riesila kasou, bo tu aspon zje, nerobim ju uplne nejak hustu, len trosku. On od cca 7m zacal odmietat rano mlieko a bol schopny vydrzat az do obeda. Skusala som mu dat kasu aj na vecer, ale to potom sa budil este castejsie ako keby ho bolelo brusko. 😒