"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

siu3333
6. mar 2011

ahojte
tak ja som tu tiez sem tam pisala,,baala som sa prestat kojit maleho,lebo som nevedela ako to zoberie,,a uz od stredy sa nekojime,,vikinko chodi smutny ako bez duse,ale cez den je to ok,,ale tato noc bola hrozna,plackal ale nic hrozne,,ale uz si nepyta didku aj ked niekedy si tak ku mne lahne ako keby chcel mliecko,,mne s toho bolo hrozne smutno,,ale v noci bol skoro celu noc na mliecku a to sa uz nedalo,,,cize som rada ze to uz ako tak prekonavame,,a dufam,ze bude uz len a len lepsie,,teraz mi cez obed pospi aj dva tri hodky v kuse,, 🙂 🙂 🙂

skeblicka77
20. mar 2011

ahojte...citam tu vase rady na odstavenie...ale chcem sa spytat , ze ako dlho vam to trvalo?ja mam doma 8 mesacneho zavislaka,, ktore potrebujem{nechcem, ale som nutena} odstavit maximalne do 1 mesiaca, ale moc sa nam nedari, skusame uz tyzden, flasu s mliekom chyti len vtedy, ked ho oklamem, ze vytiahnem tricko a strcim rychlo flasu, ale aj tak vypije maximalne 70-80 ml a v noci je tiez na mne prisaty asi aj 3 krat...cez den zaspava v kociku a ked nevie inak, tak mu dam pocuckat a zaspi mi na rukach...poradte...

sussanah
20. mar 2011

@skeblicka77 odstaveni 8m mimca se hooodne lisi od odstavani batolatka stariho rok. Precejen starsimu uz ledacos vysvetlis, mimcu jeste ne. Zkus se podivat tady http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=30 jsou tam pripady nutneho odstaveni kole vaseho veku. Rozhodne to chvili zabere, i to zvykani na UM. Kazdopadne drzim palce!

kitchima
20. mar 2011

@skeblicka77 presne ako Ti pise sussanah. Odstavit take babätko je nieco uplne ine ako starsie dieta. Ale podla mna je to lahsie. Napr. ja mojmu zavislakovi, ktory ma 2 roky aj 4 mesiace nedokazem vysvetlit nic. Co sa tyka toho, ze uz nema cecat 😀 😀 😀 A v noci sa budi na kojenie ako hodinky kazdu hodinu a pol. 😉

sesilia
21. mar 2011

Ahojte

narodil sa mi 23. januara 2011 krasny chlapcek ako rizikovy novorodenec a sama nemam pre neho dostatok vlastneho materskeho mliecka a chcela by som sa spytat, ci sa nenajde tu v okoli podobna mamicka, ktora ho ma vela a nevie co s tym, najlepsie v okoli bratislava senec pezinok, prosim.

(sesilia.sesilia@azet.sk)

Dakujem.

henka76
23. mar 2011

ahojte 🙂

tak nám sa zatial úspešne darí odstaviť nášho malého cucka 🙂 cicku pýtal aj cez deň,pred spaním a v noci skoro stále,mala som strach ho odstaviť..nevedela som si predstaviť aké to bude.. začali sme v pondelok 🙂na obed,pred spaním..natrela som si prsník octom,malému som povedala,že cicka štípe a smrdí,ale aj napriek tomu okoštoval...nelúbilo sa mu..nasledoval plač a kopance...ja som zostala kludná,spievala som mu,hladkala ho..a zabralo,do 15minút spinkal...ked sa zobudil,pýtal si zas,ale po slovách,že štípe,sa ukludnil a hned som ho zamestnala,ukladaním autíčiek 🙂 večer sa situácia zopakovala ,ale zase pekne rýchlo zaspal,rýchlejšie ako s cickou-rickou 🙂 a v noci sa zobudil iba raz,poplakal si 15minút,vodičku nechcel,tak sa poprehadzoval a pri mne zaspinkal 🙂 toto sa opakovala aj včera 🙂 dnes už len ukáže,že cicka-ricka neni,smrdí 🙂 ...aj sme začali lepšie papať a hlavne spinkať 🙂 ...ja si dávam studené zábaly a pijem šalviový čaj,mliečko sa stále tvorí 😒 ...ale verím,že sme na dobrej ceste 🙂

všetkým prajem tiež rýchle a čo najmenej bolestivé odstavenie 🙂

liviaf14
24. mar 2011

ahojte baby 😎
tak my odstavujeme tiež, kojili sme už iba večer na zaspatie a v noci, teda v noci ešte kojíme. včera sme už tretíkrát zaspali s fľašou mlieka a v maminom náručí po sediačky. v noci ešte kojíme, ale tak do 2 týždňov začneme odstavovať aj nočné kojenie, dúfam, že nám to klapne. prečítala som si úplne prvé príspevky a niekoľko posledných strán, tak pevne verím, že sa nám to podarí. dám vedieť 😉

zuzu101
5. apr 2011

Ahojte.Tak, my to už máme úspešne za sebou 😀 😀 😀.Dnes je to osem dní, čo nemal didu ☹ .Pôvodne sme sa plánovali kojiť do dvoch rokov, ale museli sme to ukončiť zo dňa na deň.Aspoň nám to pomohlo v tom, že druhú noc prespal celú 😀 , tak dúfam, že mu to vydrží.Veľmi ma prekvapilo to, že sa synček vôbec nedožadoval cici.A keď ma vidí "hore bez", tak dá pusu, pohladká a hovorí papa,papa 😉 Tak som veľmi šťastná, ako to nakoniec dopadlo.

janula.k
6. apr 2011

ahojte 😉 moj drobec bude mat tento mesiac 16m a tiez som si povedala, ze uz staciii..len neviem, ako na to...maly sa koji cez den niekolko krat a v noci asi 150 krat 😅 Je to o to horsie, ze dudlik odmietol uz v 8mesiacoch, flasu nemal nikdy, caj nechce ani vidiet...takze moj prsnik mu okrem pitia mliecka sluzi aj ako dudlik. A nech si pise kto chce co chce, vstavam rano este viac unavena, ako ked som isla spat. Uz si ani neviem predstavit, ake to je, ked clovek zaspi a suvisle prespi aspon 4 hodiny...

liviaf14
6. apr 2011

@janula.k ja som denné kojenie odstavovala postupne, keď pekne spapal celý príkrm, vynechala som dávku kojenia, takto sme sa odučili pekne cez deň kojiť, potom sme kojili iba večer na zaspatie, v noci a ráno. teraz kojím 3-4x v noci, aj to do 2 týždňov úplne ukončíme. aj my sme v noci aj 100x cuckali, už si od toho odvykol, akosi na to už zabúda sám. ja som tu čítala, že odstavovanie ide najlepšie s ubúdajúcim mesiacom, a nám to fakt fungovalo. držím palce 🙂

janula.k
6. apr 2011

@liviaf14 lenze moj maly ked chce cez den mlieko tak chyti taky zachvat kriku, ze nemam sancu dostat do nho nejake jedlo. Napr. teraz sme boli vonku a chcela som mu dat uz obed, no prisli sme dnu a on sa dozadoval prsnika, tak som mu vysvetlovala, ze bude papat polievocku, no on jacal a krical az kym som mu nedala prsnik a tak aj zaspal...tak ja neviem ako na to, aby si cez den nepytal prsnik..

iinuska
6. apr 2011

@janula.k u nas je to tiez tak. Proste ked si zmysli, ze chce mlieko, tak sa to inac neda.

pata31
6. apr 2011

Ahojte, skusala som tiez odstavit malu, potrela som octom bradavku, ale ona len kukla, ze co to, ze inaksie chuti a papala dalej... 🙄 tak neviem, ako sa my odstavime, este asi pockam, aj ked tiez by som sa uz rada v noci vyspala 😝

janula.k
6. apr 2011

@iinuska ale ako pozeram, tvoj uz prespal celu noc 😉
@pata31 😀 tak tvoju malu neodradi asi nic 🙂 ked mne je tych drobcov luto, ze to mliecko zrejme este potrebuju, potrebuju sa pricucnut, ukludnit...ale ja by som sa chcela uz trochu viac vyspat 😕

pata31
6. apr 2011

@janula.k ved aj mne je to luto, jej nedat, ked tak zboznuje cicu a aj zaspava len tak...ale tak nejako este vydrzime a raz pride ten den, ked bude viac pripravena byt bez cicy 😝 teda dufam, ze to nebude dalsi rok trvat 😕 😀

janula.k
6. apr 2011

@pata31 no vsak ale to, ze nam je to luto je zly predpoklad na odstavenie 😀 ano aj moj maly zaspava vecer len na prsniku a neviem si predstavit, ako inak by zaspal. Ked pocuvam niektore mamicky, ze ich deti zaspavaju o 11 vecer co ich nevedia nijako uspat, tak si hovorim, vdaka Bohu za to, ze u nas to funguje takto...

janula.k
6. apr 2011

@pata31 a vidim, ze nase deti su rovnako stare. Moj maly je tiez decembrovy 😉

pata31
6. apr 2011

@janula.k ona mi vecer zaspi aj bez cicy, ale na obed ani nahodou, jedine v kociari 😉

iinuska
6. apr 2011

@janula.k hej, uz aj bolo nacase po skoro dvoch rokoch. Dovtedy tak 3-5x za noc kojenie. ten posun casu mu asi prospel 🙂

iinuska
6. apr 2011

@janula.k a kolko ma tvoj syncek ?

janula.k
6. apr 2011

@iinuska tento mesiac bude mat 16m 😉

kikus29
13. apr 2011

Ahojte, aj ja by som uz chcela odstavit moj maly poklad 🙂 . Uz mam malo mliecka, zacala som tyzden davat sunar, ze aspon deci pred spanim cez den. Ale vypila ho len 2x a uz nechce. U nas je ten problem, ze nepozname cumel, ani flasku, takze zaspava stale len na prsniku ci cez den alebo vecer. Nastastie sa v noci casto nebudi, len 1 - 2x na prsnik. Tento tyzden ked ideme spinkat tak si zacina vydobijat prsnik krikom. Predtym nekricala, proste som jej dala prsnik a zaspinkala. Ked sa zobudila, nemusela som jej prsnik dat. Ale teraz aj ked sa zobudi place a utisi sa az ked jej dam prsnik. Uz si to moc zacina uvedomovat, tak je asi najvyssi cas pomaly odstavovat. Lenze ako? Ked mne je to luto ked place a nedala by som jej. Nedokazem ju nechat plakat, poradte 🙂

liviaf14
13. apr 2011

@kikus29 ja som odúčala postupne 3 mesiace. naučila som malého na fľašku a kravské mlieko (podľa rady detského dr.) viem, že koľko hláv, toľko názorov, že lepšie je umelé mliečko............ atď. skúsila som, vyzerá, že nemá naň alergiu a postupne si zvykol ho piť. teraz kojíme už iba v noci, a aj toto nočné kojenie do týždňa ukončujem. ja som mala z toho dilemu na začiatku, že či vôbec odstavovať, ale lepšie spíme ako menej kojíme, je už dosť jedošivý malý, by si to čím ďalej tým viac vydobíjal, takto postupne zabúda na kojenie, až odstavím celkom. a máme 2 zuby vonku, kuše nimi riadne, takže aj pre mňa je to takto lepšie. snáď som trošku pomohla 😉

szilvia31
13. apr 2011

kikus29 skus vynechat kojenie na obed a daj jej len pri vecernom zaspavani.najlepsie je postupne odvykanie aby nemali pocit ze nieco stratia.postupne zabudne na cicik nam to pomohlo uz tyzden nekojim.sem tam si spomenie pohladka a pomojka sa a je dobre.ja som malej povedala ze ma bolia a ze oddychuju. 🙂

kikus29
13. apr 2011

dakujem Vam, skusim zajtra prvykrat nedat na obed. uz teraz sa bojim... Mam z toho dilemu,nervy, strach. Nam vysli zatial len 3 zubky, zacali ist dost neskoro.. Som sa tak upokojovala a ospravedlnovala, ze ma zacne hryzt a potom budem musiet skoncit... ale nehryzie 😉 . Drzte mi palce... len neviem ako ju uspim?? Ked ona musi mat prsnik ako cumlik... vlastne ani moc nepije cez den, len cumlikuje....

szilvia31
14. apr 2011

drzim palce.klidek mala vyciti ze si s toho celeho nesvoja a tiez bude nervozna a o to viac si bude pytat.skus byt rozhodna a ista s tym co robis tak sa aj mala s tym vyrovna a bude to brat ako samozrejmost ze je velka a uz nepotrebuje cicik 🙂

nany100
15. apr 2011

@kikus29 písala som asi o stranu späť, ako som si ja poradila 😉 ...nám sa nedalo postupne, bola silný závislák a hlavne zaspávala na prse, takže by som jej asi ťažko vysvetlila, že cez deň na spinkanie nedám a večer dám...museli sme to uťať zo dňa na deň a vyšlo to...skoro 2 mesiace sa nekojíme...ale myslím si, že hlavne preto, že keď som povedala, že je didík pokazený, tak to pochopila...15 mes.drobcovi by som jej to ešte nebola vedela vysvetliť...držím palce 😉

liviaf14
21. apr 2011

ahojte, tak my sme pred 2 dňami odstavili od cicíka, aj spinkáme lepšie, len nech nám to vydrží 😀 všetkým maminám držím palce, aby to šlo tak pekne postupne a bezbolestne ako u nás 😉

skeblicka77
23. apr 2011

ahojte...no tak my sme sa odstavili tak, ako som to planovala sa to aj podarilo, najtazsie bolo to nocne kojenie, lebo asi tri noci sme preplakali 🤐 🤐 , ale podarilo sa.. 😵 😵 ked maly nechcel mlieko, uz som nevedela co s nim, tak som kupila v lekarni glukopur/ to je hroznovy cukor a pridavala som mu po troche do mlieka, to trvalo asi tyzden a teraz uz vypije aj bez cukru..a inak, ako som ho prestala kojit v noci, tak prespi celu noc, len obcas nas trapia zubky....

jaro2008
24. apr 2011

@kvietok23 Ahoj, já mám chlapečka necelých 13 měsíců a chci už přestat kojit...přes den kojím ráno, 1x dopoledne a 1x odpoledne a před spaním a v noci...bohužel si syn zvykl usínat u prsa, jen někdy usne bez něho, když je už hodně unavený a v noci se celkem často budí, rekord má 6 hodin spánku v kuse v noci, jinak vydrží asi 2 - 3 hodiny, když bolí zoubky tak i po hodině je vzhůru a nic jiného ho neutiší a neuspí jen to prso...chvilku pososá a pak zase spí...zkoušela jsem mu už dát přes den umělé mléko Beba, ale jen si cucnul a jak zjistil, co to je, tak mi odstrčil ruku...nechci ho odstavit tak, že ho nechám v noci plakat...to bych asi nevydržela...strašně moc naříká, potí se u toho, zalyká se...jak ho ale v noci naučit spát bez buzení se na prso...a jak ho naučit pít umělé mléko...nebo mám zkusit normální mléko?
A jak se ti daří odstavovat Miška? Jejda, teď koukám, že tvůj příspěvek je z února, tak to už asi není aktuální...tak se spíš zeptám, jestli se ti to už podařilo a jak?

... A když tak poradí mi i někdo jiný?