"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

pata31
9. júl 2011

@janula.k hej, kravske, aj ked sme mali teraz problem s kakanim, ju strasne zapieklo, dva dni sa nemohla vykakat, tak teraz jej skusam Hami, ci to nepomoze....ale ona nema problem, vypije aj to 😉

chimenka
9. júl 2011

@stvura ano tak najviac do 3 rokov chcem kojit lebo napr. chcem ist na kupalisko a hambim jej tam dat prsnik...to by bolo ona ma 2,5 vyzera na min-3 roky 🙂 dakujem pekne za odpoved 😵 vela zdravia prejem detickam 🙂

stvura
9. júl 2011

@chimenka 🙂 moj si na verejnosti uz nepyta...xixi...ale do troch rokov, to je krasne...prikladna mamina! 🙂

chimenka
9. júl 2011

@martinka17 este najviac do 3 rokov ja skusam s nou komunikovat ale ona si to vzdy vyvnucuje revom skusala som ignorovat ale ona tolko reje az ju zacne napinat a ostane tepla kolko raz sa zlaknem ☹ ale uz som si dala zaväzok ze do 3 rokov dakujem za radu velmi pekne 🙂

chimenka
9. júl 2011

@pata31 ked ja mam problem prestat niekedy som jej nedala aj cely den a potom mi peislo luto ked prisla a povedala: maminka prosim ta daj mi cici trosku velmi ta lubim... ona sa mi krasne prihovara naozaj som ziadne take male dieta nrvidela a nezacula takto komunikovat s mamou...kolko raz mi povie aka som pekna ze som jej maminka ze ma lubi...zlomilo by to kazdu maminu 🙂 ale myslim si ze do 3 rokov najviac! viac uz nechcem! dakujem velmi pekne za radu ktoru si kazdopadne vazim. vela zdravia 🙂

martinka17
9. júl 2011

@chimenka držím palce, nám to trvalo 5 mesiacov, kým sme prišli ako tak k výsledku,moja skúsenosť, skús postupne dávať iné mlieko ale tvoje (3 mesiace malému trvalo, kým si zvykol na UM ,ale potom bolo odstavenie jendoduchšie, bez UM by som asi ešte stále netušila, čo je to prespať noc 😀 )

chimenka
9. júl 2011

dakujem skusim aj to.

chimenka
9. júl 2011

@stvura dakujem pekne 🙂

elbe
12. júl 2011

Ahojte, pridám sa aj ja so svojou skúsenosťou. Predvčerom som odstavila môjho malého, ktorý bude mať o pár dní 2 roky. Veľmi som sa toho bála, lebo dojčenie bolo u nás spojené so zaspávaním. V noci sa malý budil tak 2-3x, a keď som mu odmietla dať, spustil také revy, až sa okná triasli, zobudil mm aj staršieho syna, tak som vždy poľavila. Ale mala som plán - starší šiel na týždeň k babke na prázdniny, a mm povedal - teraz alebo nikdy. Poobede som ešte malého nakojila a netušila som, že naposledy. Zhodou okolností ma potom neskutočne seklo, mala som veľké bolesti, nemohla som nič, ani sedieť, ani pohnúť rukami, mm ma obliekal aj vyzliekal, plakala som od bolesti. Dojčenie neprichádzalo absolútne do úvahy. A to moje malé zlatko, keď som sa konečne s plačom uložila do postele, pritúlil sa ku mne, hladkal ma neplač, neplač, a ja na to - maminka ma veľké bobo, moc to bolí. Vždy ked sa ku mne pritisol, bolesť mi vystreľovala a ja som plakala a plakala.A on na to, že prepáč, ľúbim, ľúbim, a hladkal ma, no taký bol zlatý. A položil si hlávku na moje plece, špáral mi v pupku a za pár minút spinkal. Nechápala som. Asi na to už dozrel. Včera dokonca zaspal s mm, plakal len pár sekúnd a potom ho mm zabavil s knižkou, čítal mu rozprávku a on do polhodinky spal. Každopádne, ráno som sa zobudila ako Pamela, dávam si studené obklady a pijem mätový čaj a pomaly to poľavuje. Takže naše odstavenie prebehlo super a zase sa mi potvrdilo, že tí naši krpci sú múdrejší, ako si možmo myslíme. 😀

elbe
12. júl 2011

jaj a ešte som zabudla, prešli sme rovno na kravské mlieko, aj starší (4r.) ho pije a mladší mu z neho už ochutnal, a znáša ho v pohode, tak sa ráno budú tešiť na kakavko obaja 😀

nani811
27. aug 2011

zucha chcem sa ta spytat ako sa volali tabletky na zastavenie mlieka, kamaratkina mala nechce prsnik, no jej sa ajtak tvori mlieko rozhodla sa jej kupit bebu ha no nemozem jej to tu nikde najst...dakujem

loren
6. sep 2011

ahoj mali ste niektora problem pri odstaveni starsieho dietata ze chcelo zaspavat na rukach , chcem odstavit 2 rocnu dcerku pri prvej to slo ako po masle a tiez bola zavislacka no tuto druhu neviem odstavit ona sice prijme ze cici sa pokazilo a je kysle tam problem nieje ale ako nahradu chce lezat v naruci nehrozi ze by som si lahla a nona ku mne len musim sediet uspat ju na rukach a ked zaspi idem ju polozit a ona v tu ranu je hore a zas odznova zacat vydrzala som to do 3 rana potom som uz nevladala tak som jej znovu cici dala uz nechcem kojit ma ma len ako uspavaci nastroj podotykam ze cumel nemame nechce ho

maruska22
13. sep 2011

baby, ktoré ste odstavovali od kojenie, kedy sa vám prestalo tvorit mliecko? lebo ja som malého odstavila pred 6 dnami a stále mám také napnuté prsia, beriem aj lieky aby sa mi mlieko netvorilo, prsia mám už sest dni zaviazané obvazom a nic...uz som z toho zufala...netusila som ze to bude taký dlhý prosces. Malý to zvláda bez mliecka v pohode, no ja som uz skoro týzden mimo☹ 😖 😢

bibap
13. sep 2011

@maruska22 ja odstavujem teraz, spim na bruchu, uz nekojim, pijem salviovy caj a som v pohode

maruska22
13. sep 2011

@bibap musim teda vyskusat ten salviový caj...a vobec si si neobvazovala prsia? mne to príde ako postup z 19. storočia 😖 velmi mi to vadí...este aj tie tabletky co beriem, su také divné...je mi z nich na vracanie a som hrozne unavená... ☹

bibap
13. sep 2011

@maruska22 nie ja si nic neobvazujem, prosto to nejak odislo, Skus este homeopatikum - ricinus communis 30
este dnes v noci som raz kojila, ale uz fakt nic netecie
tak papa mliecko 🙂)

maruska22
14. sep 2011

@bibap tak dnes to skusam s tým šalviovým čajom...mám pocit ze sa to mierne zlepšuje...tak snad to zaberie...diky za tip 🙂 o tých homeopatikách som tiez pocula, ale skor negativne skusenosti, tak neviem...

elbe
18. sep 2011

@maruska22 ja som na tom bola podobne, pri neznesiteľnom tlaku v prsiach som si trochu mlieka odstriekala, ale moc to nepomohlo. Tak som si jeden večer odstriekala všetko mlieko a už sa nové nevytvorilo 🙂

maruska22
18. sep 2011

@elbe ja už som tiez na tom ovela lepsie...tie prvé dni boli hrozne 😒 ale postupne som citila ze mliecko sa mi prestáva tvorit...teraz este citim, ze v jednom prsniku mám mlieko, ale uz je to bez bolesti... 🙂

zvonkohra
4. okt 2011

Maminky som strasne rada ze kojim ale co je vela to je vela....mala je strasne zavisla na "cici" a ja uz nevladzem...celu noc je na prsniku....cez den ju kojim len raz pred obednym spankom ale v noci na nevydrzanie...ano je to krasne to dojcenie ale nie vtedy ak je dieta zavisle....tak chcem ho ukoncit s toho hladiska ze jednoducho uz nevladzem...som nervozna nevyspata..dajte mi niejaky typ ako to zvladnut len nie tabletamy...niejako postupne aby mala s toho nebola moc vykolajena ak sa to vbec da niejakym takym sposobom ukoncit...len mi nepiste ze trpezlivo kojit dalej dakujem dcerka ma 20m...ine mliecko mi odmieta s flase nepije vobec 😒

lenka_da
4. okt 2011

@zvonkohra ja som pri dcerke najskor uplne odstavila denne kojenie, musela som ju uspavat v kociku, lebo doma zaspavala len na prsniku... samozrejme, spala tym padom kratsiu dobu 😒 Neskor, ked uz bolo aj cez den chladno, "uhojdala" som ju v hojdacom kresle 😨 Az ked denne zaspavanie zvladla bez prsnika, zo dna na den som uplne stopla aj nocne kojenie - a bola som nesmierne prekvapena - zaobislo sa to bez placu, dokonca dcerka zrazu spinkala takmer celu noc, budila sa len 1x aj to som ju rychlo znovu ucicikala. Ale moj syncek, hm, to bude tvrdsi oriesok, nie kazde dieta zvlada odstavenie tak dobre ako moja dcerka. 😉 Navyse, pri druhom dietati nemam tolko casu kocikovat ho kazdy den cez obed, aby spal 😖
Akurat, co si vobec neviem predstavit - ako vyriesis pitie - ked ti z flase nechce pit... Moja sa riadne pred spanim nabumbala mlieka, potom uz do rana nebola smadna a spinkala ako dudok.

zvonkohra
4. okt 2011

@lenka_da noo u nas je ten problem ze ja som u naucila zaspavat na cici lebo zo zaciatku mi to tak vyhovovalo..panecku to bude u nas tolko placu lebo ked jej nechcem dat pred spankom vsetko sa u nas trasie ☹

lenka_da
4. okt 2011

@zvonkohra Toto velmi dobre poznam 😀 preto na zaciatku to uspavanie v kociku.

zvonkohra
4. okt 2011

@lenka_da snad sa niekto najde co mi pomoze 😀 😝

monka1305
4. okt 2011

@zvonkohra Ahoj zvonkohra, keď som čítala tvoje príspevky, mala som pocit, že píšeš o mojej dcérke. Jediný rozdiel (myslím že úplne zanedbateľný) je, že moja Laura má 18 mesiacov. Rovnako ako vy aj my sa cez deň kojíme len pred obedným spánkom (v prípade že sa zobudí po hodine a ešte chce spať, znova sa musíme "cickať"). Ale večer... riadne sa navečeria, okúpeme sa, oblečieme a už kričí na celú spáleň MLIEČKOOOOO!!!!!! Môžem jej hovoriť už si papala, ponúkať jej fľašu (už som skúšala aj umelé mlieko, vodu, čaje...) začne zúriť a fľaša len tak letí 😀:D:D
V noci ak nechcem aby sa zobudili aj susedovci vo vedľajšom vchode, tak vždy povolím a cickáme sa niekedy aj 5-6 krát za noc. Tiež som už z toho zúfalá a hlavne keď všetci do mňa hustia ako už mám s tým prestať, že ma len citovo vydiera. Pritom mám už veľkú prvú dcéru ale tú som kojila len 4 mesiace. Na druhej strane sa ale utešujem tým, že vôbec nebýva chorá, že to kojenie asi má zmysel...

monka1305
4. okt 2011

@zvonkohra Jééj, len teraz som si všimla, že aj ty máš Lauru.... 🙂

zvonkohra
4. okt 2011

@monka1305 tak to bude tym menom LAURA 😀 presne sme na tom istom och ona ma ma ako cumlik...aj ja si myslim ze to je len zvyk a vlastne nemyslim lebo tak to je ale uz fakt nevladzem

monka1305
4. okt 2011

@zvonkohra ja už som aj skúsila pár nocí (ale nie po sebe) nedať jej cicku... ale to boli strašné noci a na ďalšiu noc som povolila... je to aj na nas a na tom, že keď sa na to dáme, musíme vydržať... Mne puká srdce, keď kričí na mňa, maminka, mliečko, daj jej 😀 posím ťa 🙂 🙂

zvonkohra
4. okt 2011

@monka1305 ved aj mne ale nebudeme kojit do 18stky nie?raz mi smutno a raz veselo ale posledne dni katastrofa

monka1305
4. okt 2011

@zvonkohra myslím, že v tomto veku to ešte nepochopia nejakým vysvetľovaním, to len rezolútne urobiť rez a koniec... vydržať, aby zabudli že cicka s mliečkom vôbec existuje... ako ľahko sa to píše, že?