"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

eliska7
13. feb 2008

jaj baby ako som sa schutili zasmiala,napriek tomu že sme všetci ochoreli a sara dnes cely den vysela na ceckoch,normalne ma bolia ako svet,až ma v nich picha 😅 .sú to fakt nezabudnutelne zažitky,teraz asi mesiac ked ťaha si ešte pritom aj pohmkava a vtedy je rozkošna 😀

tevova
13. feb 2008

Môj Oliver niekedy keď cucká, tak sa jednou nohou odráža od gauča a celý sa natriasa, akoby chcel tancovať a cicu natriasa tiež. Je to sranda, ale už keď sa drme až moc, tak ho trošku schladím, lebo mne to už príjemné nie je. Smiešne- to ano, ale mám pocit, že po takom šklbaní budem mať cicu až niekde po kolená a to teda nechcem 😠

eliska7
13. feb 2008

no ved ja sa rehnim ,že si ich budem rolovať do podprdy ked dokojim 😀

tevova
13. feb 2008

Kamoška tomu hovorí Psie uši. Je to výstižné 😝

alenik
13. feb 2008

to mate fakt pravdu,ze je to pocit za vsetky prachy.ale som sa nasmiala na vasich komentaroch.najvacsia skoda je vsak,ze po skonceni s kojenim si to,co kedysi boli prsia mozeme tak akurat zrolovat do podprdy 😀

johanda
14. feb 2008

děvčata nebojte, já kojím už druhé mimo a prsa si přes ramena nehážu 😉 . Furt drží tvar

eliska7
14. feb 2008

bože však ste podarene 😀

rusovcanka
14. feb 2008

Ja som malu kojila dva roky a sedem mesiacov a moje prsia presne zodpovedaju vyrazu "psie usi".Ak budem mat niekedy druhe mimco a podari sa mi ho kojit(jeden nikdy nevie,stat sa moze vselico), budem si musiet vypracovat metodu rolovania do podprdy 😀

alenik
14. feb 2008

som rada,ze mojmu muzickovi to neprekaza(dufam,ze ani vasim nie).Predsa len,uz to nikdy nebude ono(s tymi prsiami).Sice,niekedy mi na ne pozrel a povedal.vy moje jahodky.Teraz pozri,ale nepovie nic! 😀 😀 😀 .Ale nie,je rad,ze su uz len jeho!dobre,ze sa vieme na tom zasmiat a nie hned rozmyslat o plastikach.Hlavne,ze deturence su spokojne,no nie?

johanda
14. feb 2008

můj manžel je docela rád, že kojím, protože se mi prsa zvětšila, aspoň si nepřipadá jako pedofil s tou mou původní lentilkovou velikostí. 😀

tevova
14. feb 2008

Aj moje sú pôvodne lentilky, takže terajšia veľkosť vyhovuje nám obom. Po dcére sa mi tiež vrátili do pôvodného tvaru lentiliek, tak dúfam, že po malom ich rolovať nebudem. Teraz, keď si dám pushup podprdu, tak mám normálne medzi nimi jarček a to už je pre moje sebyvedomie skvellé. Ale aj trocha ovisáky sú podľa mňa sexy, aspoň sa ti má čo hompáľať v pravej chvíli. S lentilkami to nehrozí. Čo sa mňa týka-niet na kojenie.

tevova
14. feb 2008

Keď tak nad tým rozmýšľam, dosť sme odbočili od témy. Ale ja som sa fakt zabavila. No teraz važne- dokedy vy superdojky chcete kojiť a kedy skutočne odstavíte tých svojich cucošov. 😕

kakatka1
15. feb 2008

Ahojte no my sa tiez este kojime ale vacsinou uz len v noci.Tiez uz som rozmyslala ze ho odstavim ale asi to nebude take lahke.Ine mliecka mu moc nechutia a v noci je to vyhoda.Cucne si a spi dalej.a dakovala som bohu ze este kojim pred mesiacom ked bol chory a nic ine nechcel jest ani pit len meme.

atevi
15. feb 2008

My sa kojime skoro dva roky, ale na odporucanie gynekologa musime prestat, lebo mame rizikove tehu. Z troch kojeni sme vynechali obednajsie. Nezaobislo sa to bez fnukania, ale po niekolkych dnoch akoby maly zabudol na mliecko. O par dni zacnem vynechavat ranne a potom vecerne kojenie. Je mi velmi luto prestat, lebo je to take pekne a uz sa to nikdy nevrati. Ale utesujem sa tym, ze pridu dalsie pekne okamihy.

tini
15. feb 2008

Baby, pridam sa k vam, dobre som sa pobavila na prispevkoch 😉 my kojime uz len 3x denne, v noci som mu to zatrhla tak pred mesiacom a pol a zvykol si, tak nejako som mu urcila rezim a planujem, ze pomaly od 1 roku prejdeme na UM, nenasilne, ale ja skor netusim, ze kolko tak mlieka on potrebuje cez den? Ine mliecne nic nedostava, lebo sa vzdy vyhadzal 😲 takze aj UM bude HA. Totizto my zijeme na inej planete, tu deti smu jest od 9 mes len 4x denne vratane mlieka, takze s tunajsou pediatrickou sa rozhodne bavit nebudem, ona nechape, ze ja vobec kojim 😝

johanda
15. feb 2008

Tini, mám dojem, že denně by mělo mimčo vypít kolem půl litru mlíka. Kde to žiješ, prosímtě? Zvláštní stravovací režim pro 9M dítě 😅

tevova
15. feb 2008

Ano, pol litra za deň. To čo je za doktorku, čo ho chce vyhladovať, môj malý by sa určite zašiel od hladu, ma jeme asi 9x za deň, niekedy osem, v tom je aj kojenie. Dieťa ti samé dá najavo, kedy je hladné, ale 4x je málo aj pre mňa to som dospelá.

tini
15. feb 2008

Johanda, Tevova, my zijeme v 'modernom' Francuzsku 😀 kde sa zasadne nekoji a vsetko je prisposobene tak, aby ta mater mala co najmenej prace s dietatom, teda nie mater, ale opatrovatelka, ved mater pracuje. A ano, aj UM sa dava presne podla casoveho planu, aby si nezvyklo stale otravovat,a potom uz len 4x denne, ale: predjedlo, hlavne jedlo, nieco mliecne a dezert, proste ako dospeli, aby si zvykalo na 'spravny' stravovaci rezim 8-12-16-20. Ale nebojte, ja som este zdravy rozum nestratila a papame podla potreby a ja takisto minimalne 5-6x denne 😵 a to este poviem pikosku, vsetky mlieka pre deti nad 1 rok su uz zasadne tekute v pripravenych flasiach a existuju v 3 prichutiach: vanilka, coko, jahoda. Tieto gebuziny rozhodne pit nebudeme a budeme zhanat najblizsie vo Swiss Nestle Bebu HA 😢 dakujem za odpoved, tak som si to aj myslela, ze okolo 500 ml potrebuje.

tevova
16. feb 2008

Fakt si nedaj radiť tam vo Fr. Aj keď je to hrozné, veď to dieťa by mali mať rodičia, aby sa oň starali a boli zaň zodpovední a nie že ho len hodia na krk niekomu cudziemu. Kojenie už radšej ani nespomínam. Smutné v tom vyspelom svete. Potom sa čudujeme, že je na svete toľko čudákov. Bodaj by aj nebolo, keď chýba tá základná vec- rodičovská láska prejavovaná pozornosťou a nie materiál. vecami.

alenik
16. feb 2008

tevova,to si fakt dobre povedala.Tini je mozno lepsie vo Francii,ale som rada,ze mimcu dava "slovensku vychovu".A v tom vyspelom svete nam mozu len zavidiet,ako sa nase deticky k nam vedia z lasky pritulit a ake su na nas po citovej stranke zavisle.Tini,drz sa 🙂

tini
17. feb 2008

Dakujem, ste zlate, nas je tu viac, mame aj temu v 'regionoch', tak sa navzajom podporujeme v boji proti fr.blbosti 😀 ale poviem vam, do smiechu mi obcas nie je 😖 Tazky kapitalizmus este nie je vsetko. Dokonca aj pediatricka za ma ironicky spytala, ci ma este nehryzie zubkami... 😲 Necham si od vas poradit, ako na pozvolne odstavenie, nasi dojdu v marci aj s Bebou, tak pomaly zacneme. A prejdem z babatiek na batolata 😉

mamkule
17. feb 2008

Ahojik,je tez odstavila maleho ve dvou letech,zabralo koreni a rikat bebi, vydrzela jsem to - malej taky,jen se jich potreboval neustale dotykat,coz mu zustalo do ndesniho dne, ze si proste na prsicka musi sahnout,zvladnul to uplne vpohode,ja naopak bulila, odstavveni jsemse rozodla ja ukoncit,protoze nam zjistili ,ze ma nedostatek jodu-takze jsme sledovani na Stitnou zlazu, tm nam to vlastne doktorka doporucila, jinak bych asi kojila do dnes.S tim mlickem, i ja mela strasne moc nalita prsa,volala jsme i dokonce na laktacni linku,tam mi poradila, kdzy uz jsou moc nalita a boli, muzes trosku do pocitu ulevy odstriknout a davat studene obklady-ja dala do pytliku mrazenou zeleninu-kukurice🙂,mrkvick,y cokoliv🙂 a prikladala, nebo mi maminky psaly i tvaroh mekkky, ze vytahne tu horkost z prsou, za tydne az dva ustalily se bolesti,mleko jsem mela jeste pres mesic,coz sjem odstavila, takze preji at se vam to povede, prsa neboli, zdravim Alena-najdi si odkaz batoalata- jak prestat kojit,co mi tam maminky psaly pa

jaja29
17. feb 2008

Ahojte, uspešne som sa prekusala všetkými príspevkami a bola som rozhodnutá že Olivera už odstavím, ale vlastne ked sa nad tým zamyslim tak vnutorne mi to strdce asi neda spravit tento krok. Maly mal vcera rok a zdarne ma vyciciava aj 10 krat za noc ☹ co bol vlastne hlavny dovod preco som ho chcela odstavit.Snazim sa aspon cez den mu mliecko nedavat ale uz ma asi fakt dost toho rozumu lebo sa mi z celej sily snazi dostat pod tricko a najst co potrebuje 🙂 Mliecko z flasky mi uplne odmieta a zacina aj menej papat tak skusim tie noci este vydrzat. Ma niektora z vas tiez dieta co si pyta mliecko tak casto v noci????

andy.a
17. feb 2008

jaja,moja 8-mes.dcéra sa chce kojiť výlučne v noci..niekedy aj každú hodinu a štvrť.. 😉
cez deň kojenie odmieta,nič nepije,fľašku nechce..z fľaše mi nevypije nič,ani odsaté MM,ani čaj,ani UM.. ☹

iwa000
17. feb 2008

ja som mala to iste mala sa budievala na kojenie v noci kazdu chvilku tak som ju v 17mes.odstavila.najhorsie bolo ze nam nic nechcela s flasky pit.a umele mlieko vobec tak sme zacali plnotucnym v sialke a to vypila s jedom aj v noci,ked sa zobudila tak som jej davala s sialky.to bolo jedu.trpela som ale uz som nevedela ako na nu.teraz uz nezaspi kym nevypije mliecko s flasky niekedy vypije aj dve flase po sebe.ale stale plnotucne.a sem tam sa zobudi aj nad ranom na dalsiu flasku mlieka.a cumlik nam nechcela vobec ani ho nema.

eliska7
18. feb 2008

jaja29 ja mam taku istu cecanu,v noci je ticho len ked ma nyny v ustach.momentalne je hrozne nešťastna ,lebo ma hrozne sopliska a nevie dychyť ked ťaha tak plače ale cez to všetko stale si zobere nyny ťaha,už sa normalne dusi-pusti na chvilu nadychne sa ustami a zas ťaha 😀 až muijej je luto,hoci som dufala že to pomože aby sa odstavila sama-ale kdeže ona to nevzdava,aj dnes bola 14 krat hore! ☹

zuzka30
18. feb 2008

Caute, ak chcete odstavit babo, musi byt pevne o tom presvedcena mamina, ze to chce urobit.. Dieta vyciti neistotu. Mne sa osvedcilo urobit razny krok. Predtym som vzdy skusala postupne a bolo to o nicom. Nakoniec maleho zobral manzel na tri dni k svokrovcom a v pohode. Len treba mat obetaveho manzela....maly mal prave 18 mesiacov, ked sme skoncili.
Teraz pije Sunar a zacal spavat celu noc 😉 takze vsetko ide, len treba pevnu volu a silne nervy.

alenik
18. feb 2008

caute mamule.Tak to vam fakt nezavidim to nocne vstavanie.Aj moja male(ked som ju este kojila)sa v noci budila 15-az 20 krat. ☹ .Ako odmietla cicu,hned tu noc prespala celu,aj dalsie noci nebol problem,hoci ja som sa aj tak budila.Ked prestanete kojit(dufam,ze sa vam to podari bez ujmy na psychickom zdravi),tak budete buvat ako babatocka... 😅

johanda
18. feb 2008

mě malá naštěstí v noci moc nebudí - max. 2x, spí s námi v posteli, takže se obsluhuje víceméně sama a já setrvám v polospánku, posléze usínám jako dřevo. Pitomé jsou zuby, rýma a bolesti bříška, ale to se nevyspí nikdo, že jo. Jedu podle zkušeností se starší dcerkou, která se odstavovala sama cca rok a sama si snižovala noční mléčné dávky až je zrušila docela - ale jak říkám, dokud kojím, mám děcka v posteli, abych nemusela vstát a totálně se probudit.

tevova
18. feb 2008

Tak mi máme noci vyriešené, budí sa až niekedy po 3. až 4.hod. a keď sa nakojí, tak ešte zaspí. Nie je ani cez deň taky naviazaný na cicu, hlavne aby mal plné bruško, ale 4x denne sa ho snažím kojiť, nech má to najlepšie kým sa ešte dá.