"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

ankam
21. mar 2008

tak to je super ked chudnes nie???Ja som pred teh.mala 58,pribrala som 20kg a to som rodila v 7mes.do deviateho neviem..... a teraz mam 55.ide to nejak dole.asi stres a kojenie 😒

eliska7
21. mar 2008

ježiššššš z tohto mam strach,mne to muž stale hovori že on to tak vidi,že mala nebude chceť nikdy prestať,ked ju vidi aka je zavisla na mne 😅 😅 😅 už som toho tolko počitala,že fakt neviem kudy-kam 😕 na jednej strane si poviem že je ešte malinka a na druhej je spoločnosť čo ma odsudzuje že ešte kojim 😒 a potom moje vnutro čo nevie čo chce 😅

ankam
21. mar 2008

eliska presne ako by som citala o sebe

eliska7
21. mar 2008

ankam v 7 si rodila?moje zlatko,tak to už maš vela za sebou 😢 ťažkých chvil,musime byť silne dalej 😖

eliska7
21. mar 2008

asi pojdem hajať som dosť zničena vlastne som od pol4 hore 😖 ,ešte dankovi nahram nejake produkty a pojdem spať-poveril ma aby neskrachoval-tolka dovera,minule som mu odpalila pol dediny 😀

ankam
21. mar 2008

no ano v 7.vies kolko som si prezila????Aj preto si nevicitam ze dalej kojim.Vikina bola velmi malinkaaaaaaaaaa
Tonicka nestras nas ze do 4rokov
A aky bol den???Moj brat k nam dosiel,ze bude pomahav manzelovi v praci a nakoniec pomahal mne s malou.Tak som mala troska relax 😀 😉

ankam
21. mar 2008

prave sme tu vsetky 3co mame ten isty problem,ci je den ci noc 😀

eliska7
21. mar 2008

ako fain 😉 vieš,na tvojom mieste by som určite kojila aspon do dvoch rokov-predsa predčasne narodena,potrebuje tu imunitu najviac od maminy a aj ta citova väzba,určite bola dlho od teba odlučena ked bola v inkubatotre,ja by som ju ešte nechala-moc som ti teraz nepomohla,ale tak to citim 🙂 bola som pri kamoške ked sa jej narodil syn tiež v 7 mes a stale sa stretavame ona ho odmietla kojiť už ked sa narodil-fajčila,chvilu si odstrekovala a vykašlala sa nato hoci bol aj operovany na srdiečko,nepomahali ani moje rady,prosby-a to ma sere že taka ma sväty pokoj,maly spi cez den v noci a my čo sa obetujeme takto trpime aj naše deti,lebo nevedia pochopiť prečo im už nechceme dať.juj ale sa rozpisujem,asi spať nejdem 😀

tonicka
21. mar 2008

no my uz spime, jacala strasne vecer...uvidime, aka bude noc 😒

tonicka
21. mar 2008

eliska 😀

ankam
21. mar 2008

ved praaaaaaave dietatko musi byt z toho velmi zmetene podla mna,ked dostava vyse roka nieco skvele a ma istotu a my mu to zrazu nechceme dat.ked tak rozmyslam tak to pre babo musi byt krute.... ☹
Jaaaaaj ani mi nehovor kolko som sa naplakala,ked bola v ink.ani ju chytit ani nic.....este teraz ked si na to vsetko spomeniem tak mi je doplacu 😢

tonicka
21. mar 2008

ankam,uz je to za tebou 😉

ankam
21. mar 2008

ano,dakujem 😉 a aj to kojenie keby uz bolo 😀 😀 😀

tonicka
21. mar 2008

ankam 😀 😀

tretulka
21. mar 2008

ahojte maminy 🙂 , par dni som tu nebola...mali sme v bytovke poziar, rovno pred nasimi dverami...mozno ste to videli na JOJke...hruuuza...potom ma vytocila suseda na domovej schodzi, ked som jej vravela, ze jej dcery robia diskoteky, a ked idem dole zabuchat, tak sa rehocu za dverami , ale neotvoria...a ona na mna zacala hukat, ze moje "decko reve kazdy vecer 2 hodiny...ze ona mala 4 deti, ale tie takto neplakali..." 😠 no viete si predstavit, ake som mala nervy,m je pravda, ze nas zavislak vie riadne vrestat, poznate to ked poviete cickosovi, ze mliecko nedostane, ale zeby plakal kazdy den a dve hodiny, tak to ani omylom...len som jej povedala, ze ona ma asi zazracne deti, ze my take s muzom robit nevieme, ze robime take, co placu 😀 ...porovnavat vyciny pubertakov s placom maleho dietata sa mi zda trochu chore 😠 😠 ... v noci maly visel na cicke od pol 12tej do nejakej 2hej, potom ma to prestalo bavit, tak som mu dala caj, samozrejme sa jedoval a vrestal...suseda bola isto rada 😎 ...no ale vysvetlite niekomu, kto nezazil odstavovanie zavislaka, ze aky je to problem???? som zvedava aka bude dnesna noc...

ankam
21. mar 2008

Ozaj ,prajem Vam krasne Velkonocne sviatky-neprezente to zo sibackou a oblievackou 😀 a bez ujmy na zdravi 😀

tretulka
21. mar 2008

eliska - aj mna vytacaju tie "rady", jeden Ti povie, ze mas kojit co najdlhsie, minimalne do dvoch rokov, dalsi povie, ze netreba a najradsej mam tie zacudovane pohlady, ked sa ma niekto spyta, ci kojim a ja odpoviem ano...si fakt niekedy pripadam ako vadna...ale potom si poviem, ze vadni su oni 😀 ...niekedy to pomoze....Boze, co by som ja dala za prespatu noc...zavidim maminam, co koja len rano a vecer a nechapem, ako sa im to mohlo podarit...

ankam
21. mar 2008

tretulka nezavidim a troska som sa aj zasmiala ked som si prestavila ako sa hadas zo susedou 😀
a o tej zavislosti fakt ten kto nezazil sa moze len cudovat ze ako to je mozneeeeeeeeee 😕
tie co nekojili tak vedia davat o tom najlepsie rady 😀

eliska7
21. mar 2008

veru tretulka to ani ja nechapem ako možu kojiť iba rano a večer,nevidela som nemame jojku,ale viem si predstaviť aj my sme horeli pred par rokmi na chodbe za dverami 😝

ankam
21. mar 2008

eliska uz urcite ceckuje aj s tonickou 😀 😀
ja sa nesmejem lebo uz idem asi aj ja

ankam
21. mar 2008

baby ved ja kojim naobed a vecer,ale v noci si to vynahradim 😀
ale ked su zle dni tak viacej a aj ked ideme v aute tak samozrejme ze kojim tiez
ja uz zavidim rovno takym maminam co vobec nekoja 😵

alenik
21. mar 2008

ahojky,tretulka,to iste aj ja prezivam so usedmi pod nami.Hruza des.Tiez sme sa par krat pohadali,ale uz kaslem na to.Kocky,to kojenie,ze rano a vecer sa da(ale vase deti na to asi z vysoka... 😀 ),ved ja som ku koncu kojila len raz denne a to popoludni,ked sa mala zobudila.Dnes bola hrozna,aj zespavanie vecer mi vzalo chut zit 😕 Tiez som nepozerala spravy,som rada,ze sa vam nic nestalo 😉

eliska7
21. mar 2008

samo že sme cecovali ak inač-nechať revať-to určite,nemam srdce z ladu,idem pá 😔

alenik
21. mar 2008

ankam,dobre si to uzavrela 😀 😀 😀

ankam
21. mar 2008

ja tiez odkedy mam malu tak som spravy nevidela.........len internet 😀

alenik
21. mar 2008

tak na net sa musi vzdy najst cas 😉 Eli dobru nocku 😔

eliska7
21. mar 2008

alenik super som sa zasmiala,že deti nam nato z vysoka...maš čistu pravdu-su to mliekoholici,ako som niekde čitala 😀

ankam
21. mar 2008

alenik to som si myslela ze ked prestanem kojit,tak uz problemy nebudu..........ale asi budu a to zaspavanie a dalsie ine sa najdu,ze?

tonicka
21. mar 2008

no, my sme este nemali prestavku, ale dýcha 😀 divim sa obvykle uz mame jednu za sebou 😕 idem spat, zajtra ideme ku svokre az do nedele, ale beriem pc, tak sem nakuknem 🙂

alenik
21. mar 2008

eli,viem o com hovoris a dakujem bohu,ze u nas to takto skoncilo 😉 nasa Kami ma taku povahu,ze teraz by som si s nou uz urcite neporadila 😠