"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

ankam
9. okt 2008

ahoj
v prvom rade by to malo chciet aj dietatko nie iba mamina-lebo inak sa to bez placu nezaobide
KUK par stranok dozadu ja som odstavovala-je tam to rozpisane

magda22
9. okt 2008

ankam, ja som vedela, ze mi tu budu tie "lepsie" mamicky vypisovat podobne veci, takze dakujem za radu, vobec nepoznas okolnosti... 😒

radka.m.
9. okt 2008

magdi,myslím,že máš prcka v tom věku,kdy to odstavení zvládneš v pohodě,kdy ještě z něj není závislák,já jsem začala taky odstavovat,homeopatika jsem nekupovala,první dva dny jsem musela prsa malinko odsát,protože se mi dělaly velké boule,ale ted už to jde,tak uvidíš,jak to půjde tobě,tak pak písni,jak jsi dopadla.

magda22
9. okt 2008

ahoj,
dakujem, ze si reagovala..
chcem sa spytat, uz si dokojila? kolko to trvalo, kym si maly uz nepytal prsko? za aku dobu sa strati mlieko?
teraz davas umele mlieko?

bertica.h
autor
9. okt 2008

no baby ja som uplne šokovaná..náhodou som zazrela tento moj príspevok..bolo to pred 2rokmi,čo som to písala 😅 😅

Dnes už máme doma 3ročnu slečnu.Kojila som ju 2roky,bolo to super obdobie.

radka.m.
9. okt 2008

už jsem dokojila,trvalo to necelý týden,ráno ještě dávám um,protože ho malý vyžaduje,ale po tom roce se už mléko dávat nemusí,pokud ho prcek nebude chtít,stačí,že má kašičku a třeba jogurt.

bertica.h
autor
9. okt 2008

radka..nechcem ti oponovať,ale do 3rokov je mlieko pre dieta veľmi doležité..dokonca do 3rokov by malo mať MM alebo UM,ak nie..ta treba vydržať do 2rokov a potom sa može prejsť na plnotučné kravské.

magda22
9. okt 2008

dakujem radka
bertica to je velmi subjektivny nazor...
ja som zas toho nazoru, ze pre cloveka je neprirodzene pit kravske mlieko (mm jasne)
aj ja sama, odkedy som ho prestala pit, som o kusok stastnejsia 🙂

magda22
9. okt 2008

smiem sa spytat preco je dolezite?

bertica.h
autor
9. okt 2008

napíšem Vám teda ako som s kojením prestala ja.
Dcéra mala presne 2roky.Dovtedy som ju kojila asi 5x v noci a cez den asi 4x.Bolo to veľmi unavné a striedali sa horšie noci s lepšími..tie lepšie boli,ked sa budila 4x..neraz som k nej musela chodiť po hodinách a vždy nakojiť..
Tak som si povedala,že už naozaj stačí.
Prišlo mi,že to nabralo spád a je to iba horšie.
Aj mi bolo luto,nevedela som či robím správne rozhodnutie,naštastie dcéra aj ked bola závislá,bola rozumná a ulahčila mi to.
Jedného dne aked sa zobudila a chcela ako vždy nakojiť,som povedala,že nie,že ma bolia dudulky(prsia)a že ideme do mesta niečo kupiť..
Kupila som jej takého krabíka červeného,s tým,že to može uba veľké slečny mať a že už odteraz bude piť mliečko od kravičky,že nám ho bude nechávať pred dverami.
Źe je Viktroka už slečna a vie predsa piť z hrnčeka.
A ona uplne v pohode to zobrala,bez plaču,bez hysterie,boli sme s manželom veľmi milo prekvapení..hlavne ked dovtedy to bolo naozaj niečo hrozné...hlavne v noci..
A tak sme prestali kojiť.
Stačilo jej uplne normálne vysvetlenie,žiadne odchody z domu,vymýšľanie..

Teraz už rok nekojím..ked sa prezliekam malá často si vypýta prsko aby mu mohla dať pusinku,asi si niečo ešte pamatá..kto vie..ale bolo to krásne obdobie a ako som ju prestala kojiť,začala spávať celé noci.
nenaučila som ju na čaj,vodu..nič..ked ide spať sa trochu napije,vyciká a ráno zas.

radka.m.
9. okt 2008

bertica,ted nechcem oponovat já tobě,ale musím,protože nemáš pravdu.mm je nejdůležitější v prvním půlroce života,proto se potom už začínají zavádět příkrmy.po roce dítěte je mléčná dávka 500ml za den,pokud dítě jí kaši a jogurty,tak má denní limit splněný!150ml jogurtu se počítá jako 250ml mléka.takže ta dávka není jenom mléko,ale mléčná dávka.zkus nakouknout na www.kojeni.net-tam se toho dozvíš více přímo od laktační poradkyně!

bertica.h
autor
9. okt 2008

neviem ti to vysvetlit a nechcem rozputať okolo toho diskusiu..
jedni hovoria,že kravské mleiko je akurát tak pre teliatka,že ho detom vobec netreba dávať,iní hovoria,že v KM su pre dieta (ale už staršie)zastupené látky potrebné pre jeho správny vývoj..

určite ale úpodávať KM dietatu v roku je veľmi zlé..jeho telo musí vedieť už spracovať KM..takže od tých 2rokov minumálne.
moc malé deti KM zatažuje..hlavne obličky.

ale niesom len odborník.
Len verím laktačným poradkyniam,pediatrom,že oni vedia lepšie ako my,čo je správne.

bertica.h
autor
9. okt 2008

Mm je uplne najdol.prvé dni po porode,ked sa vytvorilo kolostrum.
potom je pre dieta kojenie do 2rokov,prípadne do 3 rokov ,pokiaľ to mame aj dietatku vyhovuje to najlepšie čo mu mama može dať.

Nemyslím,že by moja dcéra tratila na tom,ked som ju kojila v roku asi 8x za 24hodín.len v tom mala viac ako 500ml mlieka,k tomu každý den biely jogurt,Lučina,žervé syry..mala toho akurát tak dosť.a je ok.

bertica.h
autor
9. okt 2008

ale..aby ste ma pochopili..neberiem Vám Váš názor..len ten moj je trošku iný 😉

radka.m.
9. okt 2008

bertica,to jsi si špatně vyložila,kravské mléko by se určitě nemělo podávat do dvou let!to tady ani nikdo nikomu nedoporučoval,pouze jsem napsala,když matka přestane na roce kojit,tak není potřeba,pokud si to dítě nevyžaduje samo,aby se podávalo mléko,že do té mléčné dávky se počítají i mléčné výrobky.

bertica.h
autor
9. okt 2008

myslíš?ale ved to,čo je v jogurte nemusí byť v mlieku,aj ked je to z kravského mlieka..mlieko je mlieko..neviem..nehádam sa 😉
moja dcéra si mlieko vyžaduje,najradšej by pila iba to,takže jej ho dokonca korigujem..

ale ako si ročné dieta vyžiada mlieko?ked mu ho neponukneš..nebude ho asi pýtať,ale ak mu ho dáš,myslím,že sa rado napije.

magda22
9. okt 2008

bertica a preco si myslis ze tie latky potrebne na vyvoj dietata su zastupene iba v KM?

magda22
9. okt 2008

bertica tvoj prispevok svedci o tom, ze si toho o stravovani vela neprecitala, ale nic v zlom...

bertica.h
autor
9. okt 2008

no,myslím,že toho viem dosť okrem toho som zdravotná sestra a dosť mamičkám som v okolí pomohla s kojením a su mi za to vdačné.

magda22
9. okt 2008

berti to je super a je to pekne, ale to, ze si zdravotna sestra, neznamena, ze toho vies o tychto veciach viac ako ja alebo hocikto iny, a to plati aj na doktorov, nie su to ziadny nadludia...moj nazor..piece

bertica.h
autor
9. okt 2008

napísala som niekde,že viem toho viac ako ty??????? 😕 😕 😕 😕
nemyslím si..naozaj nie.

Skor ty si sa do mna pustila,že som si toho veľa neprečítala o stravovaní..myslím,že moje dieta mi ukazuje,že som vybrala správnu cestu.Nikdy v živote nebola chorá,nebrala ATB,kojila som 2roky..som spokojná. 😉

magda22
9. okt 2008

vsak to je super!

radka.m.
9. okt 2008

pokud matka se rozhodne,že své dítě v roce odstaví,tak je to jen její věc.jak můžeš napsat takovou volovinu,,že pokud ho dítěti nabídnu,že se rádo napije???samozřejmě,bud neodmítne,ale je taky spousta dětí,co mléko nechtějí,dokonce prý hlavně dlouhodobě kojené děti pak mléko odmítají,neznammená,že když tvoje dcera chce mléko,tak že ho budou chtít i ostatní,bud se chceš hádat a pokud ne,tak si raději najed na ty stránky kojení,aby jsi byla v obraze.a to,že jsi zdravotní sestra opravdu neznamená,že máš pravdu ohledně stravování.

bertica.h
autor
9. okt 2008

je mi luto,že ste sa do mna takto pustili,pretože všetko,čo som sem písala som písala s dobrým umyslom,určite nemienim vyvolať nejakú hádku.
O kojení toho viem myslím naozaj veľa,prešla som si hocičím,od zápalov,cez kojenie iba z jedného prsníka..a dašie veci ani rozpisovať nebudem.Všetky stánky ohladne kojenie doverne poznám,okrem toho,že mi lakt.poradk.pani Prochádzková vždy pomohla aj ohľadom stravy, kojenia,príkrmov..tak ma ona sama mnohému naučila a verím,že to,čo robím je správne.

ja viem,že ked moja dcéra chce mlieko,že možno ho ostatné deti nebudu chcieť..napísala som,že si to MYSL9M?že by sa rado napilo,.pretože pre dieta je to skok..mať MM a potom nemať žiadne mlieko.

Hádať sa nechcem,hlavne som Vám chcela napísať,ako som odstavila ja.

ankam
9. okt 2008

Magda 22 to som pisala pre Gabcsi.................
kedze ty si sa pytala na homeopatika a s tymi nemam skusenosti.... 😉

magda22
9. okt 2008

haloo a su tu mamicky, ktorych manzelia alebo priatelia nesuhlasili s odstavenim po ukoncenom roku??? taki, co by najradsej keby sme kojili aj tri roky?? 🙂

radka.m.
9. okt 2008

ahoj magdi,tak u nás to bylo manželovi jedno,kojím přece já a naše mamka byla docela i ráda,protože ona sama viděla,že malý začíná být docela fixovaný a když ho pak měla hlídat,tak s ním někdy bylo k nevydržení,jak byl uřvaný.a u tebe ti to rozmlouvají?

magda22
9. okt 2008

ahoj,
no moj priatel by chcel, aby som kojila do dvoch rokov, tak aspon hovori, ale este som mu nepovedala, ze chcem uz teraz skoncit, ale chystam sa, tak som zvedava..
on je totiz v takychto veciach dost egoista 😒

radka.m.
9. okt 2008

tak ti držím palečky,at to s ním nějak skoulíš,nevím teda,jak bych se domluvila já,asi bych v tomto směru byla neústupná,ale nevím,u nás to proběhlo bez řečí. 😀

magda22
10. okt 2008

ahoj radka,
uz som to vcera priatelovi povedala a samozrejme, ze reagoval tak, ze myslim iba na seba a pod, ze proste nie som dobra matka, ale dnes som to povedala aj jeho babicke a ta mi to uplne odobrila, ze ma obdivuje, ze som rok kojila, takze som cim dalej tam viac presvedcena, ze robim dobre... 🙂