"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

zuzpidka
4. dec 2007

Mňa čaká odstavenie zrejme dnes, pretože som celú noc nespala kvôli bolesti zubov. Rastík už má 7 mesiacov, takže som rada že som vydržala dodnes. Je mi to ľúto. ☹ Uvidíme ako to zvládne. 😢

wladka
4. dec 2007

tamarka, to mi je luto ☹ .. ale to zvladnete aj potom 😉 .. tie noci treba poriesit, ja kojim este, ale uz len rano.. v noci jej nedam, sice obcas spusti revy, ale staci sa obratit 🙂 ..

zuz, ako suvisi kojenie so zubami??

bbmaca
4. dec 2007

caute baby takze vidim ze vsetky mate tie iste problemy kojte co najdlhsie moj ma uz 2 roky a pije cez den aj v noci cajik vobec nechce teda chce ale strasne malo od narodenia umele mliecko vobec kravske toboz takze ja uz sa vobec nesnazim ho nutit daj mliecku pokoj 🙂 skusala som skoro vsetko ale on je taky tvrdohlavy ze skor povolia vsetky ladovce na pole ako moj s prestanim kojenia 😀 😀

ajduska
5. dec 2007

ahoj tamarka, nič si z toho nerob, síce ste sa vrátili úplne na začiatok, ale to neva... 😉 , keď je dieťatko choré, je to úplne iná situácia ako keď je zdravé, vtdy kojenie veľmi pomáha, najmä keď nechce nič iné papať...

začni pekne pomaly odznovu, vynechávaj postupne vždy jedno kojenie (ale buď pri tom nekompromisná, tak ako predtým) a uvidíš, že sa to časom spraví, držím všetky prsty... 🙂 😉

alenaa
9. dec 2007

chcem sa spytat,mam 1 rocneho syna a stale ho kojim.Rano,obed vecer a v noci 2-3
krat.Proste vzdy , ked zaspava.Dam mu na obed zel.polievocku a asi o pol hod.
ho davam spat , ale tak ze pije mliecko z prsnika inac nezaspi.To iste vecer.Zje kasu a potom zaspi pri kojeni.Uz by som ho chcela pomaly odstavovat,ale ked som mu skusila dat ine milieko , tak nechce.Ani z flase moc
pit nevie.vzdy , ked som mu dala do flase cajik,alebo teraz mlieko ,tak s nou hodi.Vobec nepouzivame ani cumel.Ani nam ho netrebalo /zatial/On je velmi dobre babetko,a velmi dobry papkac.Vazi teraz 12,5kg.Poradte mi ,ako ho naucit pit ine miecko a ake by som mala davat?Dik

nenka83
9. dec 2007

alenaa to je problem asi mnohych mamiciek.
ja prestavam kojit, mam skoro 8 mesacnu, a kopjila som 3-4 krat v noci.naucila sa mi pekne na flasu, a v noci jej davam dva krat, sa mi to zda moc. pouzivam flasu avent, s inej mi mliecko nevypije. a as caj mi z avent lase nevypije.len z obycajnej s hnedym cumlom

alenaa
9. dec 2007

Ja som mu kupila Nubi,zevraj je podobna trosku prsniku.Tak mu tam davam raz caj,vodu alebo mlieko.S radostou ju vezme a ide sa napyt,ale ked zisti co tam je,tak s nou hodi.

tamarka
30. dec 2007

ahojte ajduska a wladka, vás dve keď tu vidím, hneď mi je lepšie na duši. S tým zápalom stredného uška sme museli ísť do nemocnice, pretože v ňom mala rezistentného pneumokoka. To početné kojenie pokračovalo aj tam. Keď sme prišli domov, mala som už tak popraskané bradavky, že mi bolo do plaču. Večer som si musela prelepiť bradavky, pretože sa mi ošuchovali o tričko a fakt to bolelo. Keď to Tamarka zbadala, vytreštila očká a spýtala sa ma či mám bobo. Ja že áno. Ona len hladkala a pusinkovala. Vôbec si nevypýtala. Takže HURÁ, sme odstavené už skoro dva týždne. Bez plaču a prosenia. Je úžasná. Vám veľmi ďakujem za rady a podporu. 😉

ajduska
30. dec 2007

tamarka, cez sviatky som na teba myslela, že ako ste dopadli s tým odstavovaním...........tak teda to gratulujem, zvládli ste to úplne úžasne, malá je šikuľka zlatá 🙂 😉

tamarka
30. dec 2007

ajduska, si zlatá, že si na nás myslela. Ja som tiež na teba myslela, ale nedostala som sa skôr na koníka. 🙂

zuz11
3. jan 2008

olinko • 28. dec 2007 o 12:21
Ahojte maminky, prosím rata ☹ môj syn má14 mesiacov kojím ho ešte v noci ale problém je v tom,že mi odmieta fľašu s mliečkom.Mal by vypiť aspoň 500ml a jemu sa nepodarí ani 10ml vkuse reve a cumeľ nedovolí dať ani do pusy.Večer pred spaním spapá 150ml jogurt a to je na celí deň dávka mlieka.Poradte ako ho prinútiť?

wladka • 1d • 28. dec 2007 o 13:08
oli, skus ine flasky.. nie so silikonovym dudlom, ale skus naustok.. predsa uz je vacsi.. 😉

u nas zabral naustok, pred tyzdnom som prestala kojit.. cajik davam do Jupik flase, alebo Lucka - politrovej flase, a odtial mi pekne vypije liter.. mliecko pije z hrnceka s naustkom - kuzelny hrncek z aventu, chvalia aj z Nuk 😉 , cez ktory ale treba tahat, trvalo jej to cca tyzden, kym to pochopila, jak sa z neho pije.. a pijeme Francuzke mliecko, samozrejme, ze trocha cukru do toho, bez toho mi nevypije.. 😒 .. ta je bystra 🙂 ..

a ked nechce mliecko, nahrad ho jogurtami, mliecnymi polievkami atd.. a vecer mu teda sprav krupicku 😉 , aj tam je mliecko 🙂

olinko • 28. dec 2007 o 14:07
dík, ale mne nechce ani krupicu, a skúšala som aj ja rôzne fľaše aj cumle ani jeden nezabral.Ani polievošku v ktorej cíti mlieko odmieta on je proste šibal. 😠

wladka • 1d • 28. dec 2007 o 15:11
oli 🙂 .. asi bude ten typ, co mliecko nebude mat rad..

olinko • 28. dec 2007 o 19:47
fuj akurát som malému napchala do pusinky sunar,bolo to strašné cez cumeľ ho absolútne odmietal a ked som mu vymenila sosáčik tak cez plač vypil horko-ťažko 70ml. ☹ Myslíte, že ho mám trápiť alebo si musí len zvyknúť? Lebo čajík vypije ale aj to len cez sosáčik.Som zúfalá ☹ nechcem aby mal z toho nočnú moru!

sisidl • 3d • 29. dec 2007 o 09:56
olianko,moja dcera vobec nema ani flasu ani cumel,odmietala od malicka ,tak pije z pohara,tak vypije aj mlieko aj krupicu aj cajik..ja ju tiez kojim aj v noci sa mi este budi 😒 .. Skus ho naucit na poharik.

nikitice • 1d • 30. dec 2007 o 18:12
Já mám 18ti měsíčního kluka a taky neustále dokola se mu snažím místo prsa dát v noci mlíko, nebo vodu čas a to se mi povede poprvé když se probudí, někdy podruhé, ale když se vzbudí potřetí řve už tak že mu to prso dám. Jinak přes den pije z hrníčků ruzných normálně. Noc je problém. Už nám to šlo dobře, že spal celou noc, ale pak byl nemocný, měl vysoký horečky, tak jsem kojila jak jsem mohla a teď to zase nejde odnaučit.

zuzka30 • 2d • 30. dec 2007 o 23:02
Olinko nesnaz sa mu vnutit flasu nasilu. Bude to mat opacny efekt. My sme mali rovnaky problem. Asi mesiac som dennodenne neunavne zarabala mlieko do flase a nasledne vylievala. Niekedy si maly cucol, inokedy to len vylieval po byte, potom zasa si flasu ani nevsimol. Nedala som sa a vzdy som ju pred neho postavila... ale do nicoho som ho nenutila. A asi po mesiaci si flasu zobral a na ex ju vypil. Z nicoho nic. Takze treba len pevnu volu, trpezlivost a schopnost vydrzat dlhsie ako dieta.
Kojit som prestala pred 2 tyzdnami, ked si na flasu uplne zvykol. Dovtedy mal aj MM aj umele. Prajem pevne nervy, vsetko chce len cas 😉

vlastulka • 1d • 30. dec 2007 o 23:07
Ja sa už snažím tiež dobré 2 mesiace odstaviť, ale máme to márne. Fľašu mi nezoborie ani za svet. Vyskúšala som X variant fliaš aj hrnčekov a nič...

maca793 • 3d • 30. dec 2007 o 23:17
kamoška odstavila malú pred 1,5 mesiacom ale ani za toho nechce mlieko, našťastie pije krásne s pohára alebo s fľaky so sosáčikom.

olinko • 1. jan 2008 o 19:32
ja som už zúfalá,až mi je do plaču.Je to strašné ked si predstavím že na svoj vek má vypiť 500ml mlieka a ten môj nevypije ani kvapku a večer zje 3/4smotanového jogurtu niekedy celý.Neviem čo mám robiť.Poradte

mimi • 1. jan 2008 o 19:50
olinko, aj my takto bojujeme, moj maly bude mat 17 mesiacov a flasku nechce ani vidiet. Maly nechcel pit ani cajik z flasky, ale konecne sa to uz zlepsuje. Mliecko do neho nemozem stale dostat, tak to riesim tak, ze mu podavam mliecne vyrobky, teda jogurt, syry a kasu. Maly bude asi po mne, lebo ani ja nemozem citit mlieko 😒

lenadka • 1d • 1. jan 2008 o 20:02
kamoska to riesila drasticky, nakolko MM mliecko nemala a maly flasu odmietal bol hladny, no a ked uz bol naozaj ale naozaj hladny tak to mlieko z flase vypil a bolo, no nemala na vyber, lebo krpec nemal este ani pol roka a MM stratila nahle z vecera do rana. Zaujimave je ze sa jej to tak nahle stratilo pri vsetkych 3 detoch, len pri dvoch dalsich ked boli starsie mali cez pol roka a mohli uz aj prikrm.
skuste mliecko dat vtedy ked budu hladne

tretulka
4. jan 2008

ja by som uz tiez chcela odstavit maleho, najma po poslednych nociach 😖 , pyta sa cicku kazdu chvilu a ked mu poviem, ze nedostane, tak spusti taky rev, ze by pobudil cely panelak, co sa tyka placu tak ma vydrz 😠 ...tiez cez den zaspava na cicke a niekedy si pyta aj cez den len tak cucnut, keby ste videli aky je pritom blazeny 😎 ...ked mu ponuknem caj z flase, ani neotvori usta...

wladka
4. jan 2008

tamarka 😵 😵 😵 uzasne..gratulujem 😉

tamarka
6. jan 2008

wladka, ďakujeme 😀

mimmulik
6. feb 2008

ahojte mamulienky!lidka,ty nie si krepa.si obycajna milujuca mama,ktora chce to najlepsie pre dietatko.ta krepa budem asi ja,pretoze ako martanko zo zdravotnych preblemov musim prestat,ale dako sa k tomu nemam.Berti,asi treba na to vela sil,pevne nervy...ja to skusam.dari sa to asi tak,ze cez den kojim raz,aj to ked zasopava,alebo fakt v krizovych situaciach.no v noci to je tazsie.to je nalepena,aj ked nepije kazdu hodinu.už ta noc trva nejaky mesiac,takze moj chrbat...uz pomaly dava vypoved.ale co by sme nespravili pre svoje milovame ratolesti.len ci sa nam to raz aj vrati 🙂 ved spomenme si na seba...takze tebe,aj nam ostatnym prajem silne nervy a snad to dako pojde.mozno zaberie ten dzem a mozno ocot-au ,mozno mast ,alebo velmi,,chutny,,krem .samozrejme nieco,co ked si zmyslia tie nase deturence ochutnat,tak aby to nauskodilo 🙂

tretulka
11. feb 2008

tak ja som vcera vyskusala "odplasit" mojho synatora octom, kedze posledne noci su na nevydrzanie, maly sa budi kazdu pol hodinu az hodinu a ak mu poviem, ze mliecko nie je, tak spusti taky strasny rev, ze sa az okna trasu 😖 ...no moj syn zareagoval presne ako som predpokladala, darmo som mu tvrdila, ze mliecko sa pokazilo, schuti sa prisal a pil...ocot mu zrejme neprekazal, hoci v spalni bola vona ako pri zavarani uhoriek 😀 ...som zufala, uz naozaj neviem, ako ho odstavim...

alenik
11. feb 2008

Ahojte maminy.Vsimla som si,ze vacsi problem je odstavit chlapceka ako dievcatko.Ja som kojila dcerku do 15 mesiacov.Posledny mesiac uz len raz denne,ked isla cez obed spinkat.Jedneho dna som jej ako vzdy chcela dat prsnik,ale ona mi stiahla tricko a povedala nie...uz som ju viac nenukala.Po tyzdni zacala mat take finty,ze mami daj mnam,ale nedala som.Poviem vam,ze uz nekojim 3 mesiace,ale normalne mi to chyba.Odrazu sa mi zda,ze dcerka je uz taka velka a mna uz nepotrebuje...stale mi smatra vo vystrihu a hladka "moa cica"

eliska7
11. feb 2008

alenik,bud rada že sa odstavila sama,moja ma 16 mes a som z nej už zrela na psychiatriu,cecky su jej hoby 😀 najradšej ich ma stale v ustach,cez den kojim tak 6-10krat a v noci ma stale v ustach,len občas ho pusti aj to na 10-20min 😅 ,som z nej zufala,kriči moja mama mňama nyny,ked som jej napr.aj dnes vnoci nechcela dať čo ma už tak bolelinyny aj klby a ruka čo stale musim byť na boku.Je to užasny pocit kojiť,ale nie za každu cenu,muž sa len zo zufalstva smeje že budem kojiť do 5 rokov,ke toto bude robiť dalej 😉

olinko
12. feb 2008

no nam sa to podarilo nedobrovolne, syncek chytil zapal ustnej dutiny a mal plne ústočka aftov a nedalo sa mu papat to trvalo tyzden a v noci som sa mu to snazila nahradit studenym smotanovým jogurtom a zabralo to.Teraz uz fungujeme takto treti týzden a je to fayn.Ja som nemala žiadne problémy kedže už papal len v noci.Len ten blby pocit že už nie je na mne závislý. ☹

eliska7
12. feb 2008

no aj ja mam tu dylemu,že chcem aby prestala ,no na druhej strane mam pocit ako by som ju stracala-som blba,či čo?

tevova
12. feb 2008

Ahojte maminy. Chcela by som sa poradiť, ako často kojíte cez deň? Môj malý ide mať v marci 1 rok a zatiaľ kojím5krát za deň. Tým som vlastne dosť viazaná na malého a bez neho nemôžem ísť z domu na dlhšie. Ako to robíte vy? Mám mu jedno kojenie nahradiť UM, ak chcem niekde ísť, alebo ho jednoducho vynechať? Ďakujem za poradenie.

alenik
12. feb 2008

eliska,tak to ta fakt lutujem ☹ .Moja mala bola tiez zavislacka,preto ma zarazilo,ze sa odstavila sama,zo dna na den...Skus este trochu vydrzat,onedlho bude vonku teplo,budete castejsie vonku a mala sa podla mna do leta urcite spamata 😎 .Verim,ze ta to neustale kojenie doslova ubija a nici,ale vies,ze zufalstvo ti nepomoze.Deti su take potvorky,ze stale robia to,co my nechceme.Podla mna by si mala odstavovat postupne.Kazdy tyzden vynechaj jedno kojenie.Ked bude mala vystrajat,radsej ju vezmi von a tak.Dufam,ze to nejako vyriesis.Drzim ti prtty... 😉

johanda
12. feb 2008

tevova, tak zkus odejít - malý tě nebude vidět a mlíčko mu nebude chybět (snad). Já kojím občas dosud, ale malá od 10 měsíce vydrží beze mlíka i víceméně celý den, pokud nejsem k dispozici. Když jsem doma, klidně by sosala v novorozeneckém režimu 😉
S UM jsem neuspěla, nakonec jsme ji vypotřebovali jako mlíko do kafe, dlouho kojené děti prý nemají rády suspenze, cítí ve vodě ten prášek.

ankam
12. feb 2008

eliska presne ako ja.Len kojim cez den menej,ale neodhodlam sa na to prestat.Neznesiem ked place a ja jju mam pocuvat?Neodolam a dam jej.Tiez si myslim ze budem kojit do 4rokov,hi.
baby sem napady ako sa prekonat a nedat jej.ako ste to zvladli vy,ked vam babo plakalo?

tevova
12. feb 2008

johanda,dík za radu, zajtra sa chystám do mesta a mám v pláne vynechať dopoludňajšie kojenie. Náš drobec je pahltný, dnes som mu skúsila len tak zo zvedavosti dať UM a on vypil 70ml, čo na 1. pokus nie je zlé. Potom som ho ešte nakojila, samozrejme, že si dal, ale následne nato si grcol,lebo toho bolo v ňom až nad mieru.
Ankam, myslím, že ti pomôže, keď občas od nej budeš mimo, lebo je fakt, že keď ťa má na očiach, tak si spomenie, čo dobré pre ňu máš pod tričkom. A tiež byť von čo najviac, aby mala veľa podnetov a zabudla si pýtať. Johanda mi dobre poradila. Veď každá mama chce pre to dieťa to najlepšie, čiže kojenie, ale občas nie je zlé myslieť aj na seba. Ja normálne rozmýšľam, že začnem chodiť plávať, aby som trocha od detí vypadla, lebo keď nie som s malým, tak som s mojou školáčkou, aby aj ona moju lásku cítila, lenže niekedy mi už hrabe. 😅

eliska7
13. feb 2008

zlatka moje našej nepomaha ani choduť von,ani ked ju dam babke.Ked sme vonku,momentalne mi aj vetrovku rozopne,len aby ziskala čo chce.a ked bolo teplo,kojila som všade,na každej lavičke,dokonca aj na kraji cesty,len aby stichla,no a najlepšie to bolo v taxiku a to mala 13 mes 😀 ked je u babky a dostane chuť,začne babke žmoliť bradavky 😀 😀 a pchať pod tričko riky.babka sa rehni,že nepotrebuje ani dedka stači jej vnučka 😀

tevova
13. feb 2008

Elisak, tak to máte poriadne cieľavedomé dieťa, tá sa len tak nedá odradiť. My ešte len ideme mať rok, ale zatiaľ je to v pohode. Dnes som vynechala jedno kojenie, bola som v meste a malý spapal ako náhradu jablko a ockovi spal dokonca dolhšie než mne. Zatiľ bradavky babke nešteloval. Dúfam, že na také niečo už nedôjde, aby dedko nežiarlil. 😉

alenik
13. feb 2008

eliska,aj ked malu odstavis,furt bude uchilacik na ciciny 😀 .Aj moja mala to robi babke,mne....ked bola uplne mala,zopar-krat sa prisala aj manzelovi na jeho chlpatu hrud 😀 .Fekt ti nezavidim,ze nemas chvilku pokoja,ale tym ti tvoja dcerka dava na javo,ako ta miluje.Moja ma napriklad kedykolvek rada uhryzne(kdekolvek) a potom fuuuuuuka,aby ma to nebolelo.Minule si takto zgustla na mojom zadku,az som skrikla od bolesti.Pytam sa jej,preco si to urobila?A ona na to:Kami jubi Mami 😀 .Vidrz este,ked ti zacne chodit na diskoteky,odstavi sa sama! 😀 😀 😀

johanda
13. feb 2008

alenik - já mám doma teda řádného úchyla 😀 . Někdy mám dojem, že by se obešla bez jakéhokoli jídla, kdybych jí dovolila přícuc co půl hodiny.Starší holku jsem kojila skoro do 3 let, sice jenom občas večer před spaním nebo když se někde vymlela a řvala. Okolí mělo tendence považovat za úchyla mě 😉

eliska - kojení na nemožných místech znám taky - ty moje krkolomné polohy, když jsem ji kojila v autosedačce za jízdy na dálnici měl někdo vyfotit do příručky "kojíme v netradičních situacích"

Já chodim na půl dne v týdnu do práce a když přijdu domů, malá se na mě vrhne a i kdyby nakrásně právě sbaštila oběd, vypije snad litr.

tevova
13. feb 2008

Nech je ako chce, myslím si, že keď žena kojí dlhšie ako ten polrok, tak zažije neuveriteľné chvíle, sú to zážitky na celý život. Poznám mamy, ktoré cielene prestali kojiť ešte malé miminká z pohodlnosti- netušia o aké nádherné zážitky prišli. Mne kojenie vyhovuje aj zo sebeckých dôvodov. Mám totiž dosť malé prsia, ale teraz pri kojení majú akurát takú sexi veľkosť, takže som spokojná a mám vyššie sebavedomie. Ale najviac sa mi páči, ako vždy malý otvorí ústa(viac sa už nedajú) a potomschmatne prso do úst a už si hovie- ešte sa popri satí na mňa usmeje a dudle ďalej. To sú nádherné okamihy a som šťastná, že si to viem vychutnať. Môžme byť na seba len pyšné. 🙂