"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

evka39
8. mar 2008

Baby,tak my aspon spíme do ôsmej ráno.Neviem,či by ma o 5:00 zobudila 😀 To vám teda nezávidím.My sme boli dnes na návšteve a musím krpca pochválit,bola dobrá a celú cestu sedela v sedačke,čo je strááááááááááááááááááááááááášny úspech.Mliečko už vôbec vôbec nepýta.Len do flašky aj sa sama obslúži v momente je v chladničke 🙂 Eminka tiež spí nejak nepokojne ,ja to pripisujem zúbkom.Ešte nám chýbajú dva potom už neviem na čo sa budeme vyhovárat.Alenik,ankam,poslala som vám IP.Želám vám všetkým dobrú nôcku a hlavne narušenú 😉

eliska7
9. mar 2008

16.noc-- ☹ ☹ ach,neviem čo sa stalo,ale musela som isť s ňou spať ja,velmi sa budila,zase stonkala,mravčala,mne bolo zle od žaludka,tak ani neviem ako sprosta som ju okolo 1-2 nakojila 😅 😅 potom sa tiež budila,ale stačilo ččč,alebo ticho!potom od 5 bola už hore,len sa valala pomne,o 5.30 kojena ,o 6.10 kojena apotom som radšej išla kresliť aby nemyslela na cecky 😒 toto dite asi nepotrebuje spavať?zato počkajte už o 9 sa bude pytať spať,bože len tu skučí musim isť

evka39
9. mar 2008

bože,ja krava,chcela som vám popriat nocNERUŠENÚ 😀

eliska7
9. mar 2008

evi to asi zato 😀 😀 😀 až teraz som si to všimla 😀 😀 už spi od 9.15

ankam
9. mar 2008

cavte baby,aj my sme nemali najlepsiu noc.Dnes som sa vybrala do kostola,aby aspon troska som si oddychla od nej.No len co som prisla 11,30uz ma cakala na posteli a Haji-dinda-jajaja.No tak asi viete co to znamena.To je jej cas na spanie,ocko sa pokusal bez dindy,ale marne.
Uz spinka,poobede na navstevu k rodicom,ale som zevdava na tu sedacku........ 😠 ci bude sediet

evka39
9. mar 2008

Ankam,ste čačaní........... 🙂 Ďakujem!My sa tiež chystáme k rodičom,ked vstane,ale našťestie bývajú len 5km od nás,takže v pohodeAnkam ,aj vy radi sedíte v sedačke????Holky idete aj niekde s vašimi cicíčkami na dovolenku?????

annaola
9. mar 2008

ahojte maminky, chcela by som prispiet mojou skusenostou. mam 3 rocneho synceka a odstavila som ho az nieco po 2,5 roku. urobili sme to takto- kedze byvame v zahranici a v dome spolu s viac ludmi nechceli sme im sposobit traumu tym ze by som maleho odstavila tam.pokusala som sa ho kojit sice menej, ale v noci a vzdy pri zaspavani musel mat svoje mliecko, inak spustil strasny krik.a v noci sa fakt este dost casto budil, aspon 3-4 krat.
pockali sme si na dovolenku a na 3 dni sme ho dali k starym rodicom. dovtedy vobec nevedel bez mliecka zaspat a zrazu vydrazl tie 3 dni bez problemov,a ked uz, tak tu temu nejako nenapadne zahovorili. ked sme prisli , v momente ako ma zbadal, utekal do postele, vyzliekol sa a zacal kricat ze aby som isla spinkat.ja som si predtym zalepila bradavku leukoplastom plus vatu na ne aby to nebolelo pri strhavani.ukazala som mu ze mam bo, a teta doktorka mi tam dala injekciu,lebo ma mliecko boli.tusim hodinu, ci viac plakal, a to fakt poriadne.trvalo myslim nieco cez mesiac kym uplne nan zabudol.a prve tyzdne ho uspaval manzel,obcas aj ja, aby si zvykol s oboma zaspavat.
a predstavte si- odvtedy prespi celu noc!!!!!!!
este musim dodat ze som uzivala aj homeopatika na zastavenie tvorby mlieka, nepamatam si nazov, ale ucinkovali, po 2 baleniach zmizlo.
ale poplakala som si aj ja, ze co strasne to tomu mojmu drobcekovi robim 😢 Hlavne vydrzat a v ziadnej slabej chvilke neustupit!!!!drzim vam vstkym palce.

ankam
9. mar 2008

Evka dakujem.my sme tak radi v sedacke ze som dnes skonstatovala ze nam tam len zavadzia...... 😖 A to my ideme k mojim rodicom 30km tam a 30spät.A samozrejme v aute musi byt dinda.ked sme doma tak staci raz na den ale momentalne ked sadneme do auta.........ja tomu nerozumiem. 😒
A dovolenka???Mame vybratu uz aj zaplatenu do chorvatska a podrzte sa AUTOM.Sak mna porazi!Ked bude cely cas na Dinde a nesediet v sedacke...No ale co uz:Nejak to len zvladnem ved niesme prvi ani posledni co pojdu.Ale dost sa bojim aj pobytu..........Ale keby som tak mala rozmyslat tak nikde v zivote nepojdem 😀
Preto aj myslim ze sa mi to kojenie zijde na dovolenke,ked neviem ako sa mi tam bude mala stravovat,hi 😉
Evi bud rada ze mas rodicov blizsie 😵

eliska7
9. mar 2008

no nato že spala dnes len 40min a od 10 bola hore,ledva zaspala taka bola unavena o 18.50,dnes bola hadam vkuse na ceckoch a aj večer ked zaspala a vybrala som jej zase rev ako des-ja sa už z nej zblaznim.A dovolenka?Ja teda odmietam z mojou dcerou niekam chodiť,mam toho plne zuby len do zahrady-8min cesty.čo maju klaustrofobiu,čičo v tom aute tie naše babule 😕 No ankam niekedy je aj lepšie mať rodičov dalej 😉 naši sa prisťahovali do levic pred 3 rokmi,byvali sme 110 km od seba.Aj tak bolo nafigu,aj teraz niekedy je nafigu-všetko vidi,dovšetkeho kibicuje...ale zase aspon mam kam dať deti 😅

evka39
9. mar 2008

Baby,my sme dnes otrasní 😠 Ja už naviem,či to to počasie nepodarené alebo čo...Horor.Je nervná,hádže sa mi o zem až sa niekedy bojím,že si rozbije hlávku.Som z toho smutná ked vidík ako si ubližuje 😖 S cicíkom som ju aspon ukludnila ale teraz co....Ani tak ani tak..Ja už neviem,čo je horšie či kojit alebo sa zlostit takto inak...Dnes som pesimista tak vás velmi nepovzbudím,radšej končím DOBRÚ NOC!!!!!!!!!!!!!!!

ankam
9. mar 2008

mas pravdu,na nieco je to dobre,na nieco zle.........Vasi sa koli tebe azda prestahovali?To by som asi nasim nedovolila 😠
My sme mali tiez nejake blbe zaspavanie.aj dindy aj televizor aj mobil.Vsetko naraz.skakanie po hlave,ach jaaaaaaaaaaj.Clovek si mysli ze je unavena a v nej este tolko energie.Toto neznasam.mam rada ked jej dam dindu a za 5min.spiiiiiiiiiiiiiiii

yesno22
9. mar 2008

ahojte..

evka39...Lac caninum30CH je homeopatia na zastavenie laktacie...podobne ako Ricinus communis 30CH, ale ten ma len "znechutit" mliecko aby dieta menej pilo a tak sa bude menej tvorit...Lac caninum priamo znizuje tvorbu mliecka... 😉
petova...moj zlobrik odkedy spava sam v izbe spi lepsie...u svokry spaval s nami, ale uz sme ho tiez prestahovali...nastastie bolo kam...skor sa bojim dovolenky, manzel sa smial, ze ho dame ku kamosom spat a my si vezmeme ich dcerku 😅 a mas pravdu s porovnanim, ze su ako polovnicke psy...moj nielen cuchom ale aj sluchom... 😀

mrzi ma, ze sa poniektore tak trapite s odstavovanim, u nas to prebieha celkom dobre...najviac som sa bala, ze sa mi naleju prsia...figu...je 5ty den a ja mam pocit, ze som nikdy nekojila, asi toho mliecka uz bolo minimalne 😔

ankam
9. mar 2008

yesno22:tiez idete na dovolenku??A kam?
tebe je super,ani nekojis uz a ani problem s prsiami....hmmmmmmm

yesno22
9. mar 2008

ankam...nic konkretne...grecky ostrov alebo koncom roka Egypt...bude porada a rozhodneme sa 😉
a s tym kojenim som rada, ze je ako je...ale ja ked sa pre nieco rozhodnem, viem byt nekompromisna...aj ked sme ho ucili sameho zaspavat...dufam ze mi to vydrzi aj do Kubovej puberty 😀

kattom
9. mar 2008

ahojte - tak sa pridavam do tejto temy - tak my sme dnes zvladli prvykrat zaspat vecer bez prska. tak som rada. "odstavujem" nenasilne uz treti tyzden - to som prestala kojit cez den - uz dostaval iba po obede a pred spinkanim, tak po obede to som uplne vynechala. neskutocne sa jedoval, krical, chytal hysaky az do slz.. par dni asi 30 minutove, potom 10 a teraz tak minutu. ale prezili sme. vcera sme skusili prvykrat vecer, ze mu nedam uz vobec prso, ked pojde spinkat.. ale po 20 minutach revu a kriku, som to nezvladla a vtrhla muzovi do spalne (lebo uz aj susedia vybuchovali po radiatore - ach jo..). ale dnes maly plakal iba 5 minut a hned zaspal. a este spi.. tak zajtra si este idem kupit tie homeopatika, aby sa mi netvorilo mliecko.. a dufam, ze maly sa s prskom rozluci.. este neviem, co bude dnes v noci - lebo sa zvykne budit tak dvakrat a to som mu prsko davala.

evka39
10. mar 2008

Dobré ránko ciculky 😀 Vyspinkanéééééééééééééééé?????

evka39
10. mar 2008

Ankam,eli my ideme na dovolenku,ale len na Slovensko max hod.cesty.S mojim nervošom si na viac netrúfame.... 🙄

bystricanka
10. mar 2008

yesno22...aj aj som odstavila pred 7 dňami a mám pocit, ako by som ani nikdy nekojila. Tie prvé dni po odstavení, som si ešte musela mliečko vytláčať, ale teraz to už je v poho... 😉

bystricanka
10. mar 2008

baby...vy idete na dovolenku? Aj ja by som s radosťou išla ale prerábame domček, tak dovolenka bude pracovná 😢

evka39
10. mar 2008

No,bystričanka to ti nezávudím,ale zase na druhej strane budete mat pekné hniezdočko.Aj to by som brala 😉

bystricanka
10. mar 2008

evka...my teraz bývame v garzonke a potom sa ideme sťahovať do domu, kde susedka bude moja svokra...Tak sa teším,na jej múdre rady 😒

eliska7
10. mar 2008

17.noc--obesim seba ,alebo ju? 😀 😅 😅 ludkovia,vrieskala celu noc,spal s nami aj muž,dala som jej čaj o 1.20,vypila o 20minzase rev,len mi trhala tričko,o 2.30 som jej zarobila mlieko 130ml,kym som ho robila zbadala muža ešte viac vrieskala,ked vypila na 40 min stichla,od 5 je hore,mam migrenu jak svet,samo že teraz spi od 9.30 a zas bude cecovať cely den,dnes sme boli aj na krvi,takže je vkuse prisata 😠 myslite že niekedy prestane 😕

bystricanka
10. mar 2008

eli..hlavná vec, že sa vraví, že dieťa po 1.roku už v pohode prespí celú noc....hahaha. To je len tak asi zbožné přání, že ☹

evka39
10. mar 2008

Chúďa eli,ty máš teda poriadneho ceckoša doma...No my sme sa vyspali celkom dobre a aj tak je nie najlepšia a ak ťa to aspon trochu poteší,aj ja mám migrénu...asi z počasia...Mrzí ma,že ta malá tak skúša ja by som na 100%prišla o nervy 😉 Hlavu hore,hlavne ,že je zdravá šikovná...aspon ja som sa takto vždy kludnila..Pekný den 😉

eliska7
10. mar 2008

no fain som sa zasmiala-migrena 😉 teraz spala od 9.30-11.15 s dvoma cecovaniami,je plna elanu a ja idem skapať 😀 čakam v akom stave pride muž 😀 počitam že aj s malym sa odsťahuje k našim 😀 alebo povie aby som jej dala tie poo...cecky 😅 dnes ked sme išli na odbery-5min autom,sedela uplne v pohode tam aj späť,takže snad ta vymena s kamošou sa vyplatila 😉

tretulka
10. mar 2008

ahojte, dlho som nepisala, ale precitala som si Vase prispevky....eli, mala ma teda riadnu vydrz, velmi mi pripomina mojho Martinka 😀 , teraz mame krizu, pyta si cicku aj cez den, len za na mna liepa a opakuje mnam, mnam, mama toto daj, mnam, mnam...vecer som ho nakojila, zaspal, trosku s placom, ale celkom pohoda, no o 23,30 sa zobudil s takym revom, ze hruza, nevedela som najprv, ze co sa deje, lebo sa metal, obzeral sa okolo seba a vrestal, ked som ho vzala na ruky tak sa odtahoval, ked som ho polozila do postielky, zas spustil krik...nakoniec ked sa trosku ukludni, tak som sa ho spytala, ze preco place, tak sa na mna smutne pozrel, pozrel mi na prsia a vraj toto mama....pokusila som sa povedat mu nie, ale skoncilo to velkym revom a tak som ho nakojila, ale nechcel ist ani za svet do postielky, len ku nam sa tahal, ked konecne zaspal, ale musela som mu hladkat chrbatik, tak este zo sna vzlykal....ach jaj...

eliska7
10. mar 2008

bože tretulka čo budeme robiť,prave rozmyšlam že kašlem nato už po tretí krat a nakojim ju v noci,lebo toto dlho trva a sme už riadne vyčerpany,malej sa uplne pokazil denny ritmus,spi hocikedy podla toho ako vrieska v noci,ved takto to dalej nejde,nič nemožem planovať lebo netušim čo ma rano čaka.. ☹

evka39
10. mar 2008

Eli,možno fakt treba ešte počkat.Ak sa pamätáš,moj prvý pokus pdstavit som vzdala ked mala rok a ty si vydržala poriadna dlho to ti teda poviem.. ateraz ked už bola staršia tak to išlo lahko,možno to pochopí lepšie ked bude staršia.Fakt to trvá dlho ja by som sa zcvokla.Neviem zlatko ako pomoct,ale nech sa rozhodneš ako chceš,hlavne aby ste boli OBE spokojnéé ☹ 🙂

eliska7
10. mar 2008

jaj dik za podporu,ale mam strach že ked to tento treti krat vzdam už ma takto bude tyrať stale hadam aj v 18 😀 skusim sa ešte spojiť z poradkynou čo ona nato povie,hej niektora tu pisala že sestru ma kojacu poradkynu-NeSPYTA sa čo mam robiť,či vzdať a kojiť nadelej aj v noci,či ešte bojovať 😅

alenik
10. mar 2008

caute kocky.vcera som na vas ani nekukla a dnes tiez nemam cas ☹ .vcera sa mi zlomil zub a dnes ho idem o 16 zachranovat.Zubarka mi povedala,ze tehotenstvo a dlhe kojenie musi zanechat nejake nasledky...Som taka nestastna,vdy som mala pekne zubky 😖 nemala som ani cas,poslat vam fotky a vy si o mne teraz myslite,ze som klamarka 😒 Dnes aj mna boli hlava a to ma nikdy nezvikne.Tie,co mavate migosky,uprinme vas lutujem. Eliska,co sa to tam u vas deje?Ja som si myslela,ze uz malu zlomis,ale vidim,ze je to zlozitejsi,ako sme si tu vsetky mysleli.Je mi ta luto,lebo ani ty sa nevyspis,ani mala....a vieme si predstavit,co dokaze nevyspate,podrazdene dieta. ☹ ☹ ☹ Kedze moja mala cez den spat nechce,nemam problem z planovanim 😀 Dnes som bola zubke ukazat to,co mi ostalo zo zuba a mala muzovi zaspala v aute(priputana v sedacke) Ankam,aj mi idema z kamosmi na dovolenku do Chorvatska na autach,takze mozno sa stretneme.Podla mna,bude to super,lebo si zastavis kedy chces a mala ti nebude vrieskat niekde v lietadle,alebo nedajboze v autobuse. 😝 A kocky,nezufajte,male vam vyrastu z toho,ze nechcu byt v sedacke.Moja uz neprotestuje.Sice Evka ma starsiu a nehopa....no ja uz neviem,sme originalne,lebo kazde nase dieta "vynika" v niecom inom.Zaklad je,ze tu sa vzdy stretneme z pochopenim 😀 .Prajem pevne nervy!!!Eliska,myslim na teba a neubliz malej 😀