"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

wladka
11. okt 2007

ajdu, urcite 😉

ajduska
11. okt 2007

tak držím palce nech aj táto a ďalšie noci budú také super, ako tie posledné 😉

tamarka
12. okt 2007

ajduska, ja už by som tiež chcela pomaličky, nenásilne vynechať obednajšie kojenie, ale nejde to. Nepomáha hladkanie, rozprávanie ani nič iné. Asi fakt budem musieť počkať na mužovu dovolenku. On je fakt super, naňho sa naozaj môžem spoľahnúť. Aj tebe ajduska aj tebe wladka gratulujem a držím palce. 😉

ajduska
12. okt 2007

tamarka, tak skús najprv vynechať ranné kojenie,keď sa malá zobudí, tak ju trebárs vezmi hneď do kuchyne a skús jej ponúknuť mliečko z pohárika, alebo ju nejak inak zaujať, aby sa nedožadovala kojenia...možno to nepôjde hneď naprvýkrát, ale skúšaj a nepovoľ, a ten srdcervúci plač vydrž, detičky plačú preto, lebo vedia, že nás obmäkčia, treba sa len zaťať a vydržať.... 😉 ,

tamarka
22. okt 2007

ahoj ajduska, ranné kojenie už sme vynechali a bez veľkých scén. Sem tam zaplače, ale nie je to také hrozné, dám jej čajík alebo vodičku a je spokojná. Obedňajšie kojenie sa nám ale pokazilo. Vypije mliečko, povie že už nie je a začne plakať, že si ešte prosí. Ja jej vždy poviem, že už mliečko nieje. Sadne si, chvíľu si niečo rozpráva, potom zase plače, potom stíska medveďa, potom zase plače a takto to trvá hodinu a pol. Už som z toho zúfalá, nebaví ma to. Keď som ju dala do postieľky, tak spustila neskutočný rev. Viem, že robím chybu, ale nedokážem ju nechať vyrevať v postieľke. Večer je to tak, že ťahá hádam aj z päty, keď už mám pocit, že spí tak sa snažím jej vytiahnuť bradavku z pusiny, ale to plače, takže jej ju strčím naspäť a čakám kedy tvrdo zaspí a potom ju preložím do postieľky. Viem, že aj to je chyba, ale večer už chcem mať kľud. Stále si hovorím, že čas všetko vyrieši, tak uvidím. Budúci týždeň ideme odstaviť obednajšie kojenie. Drž nám palce. papa 😉

ajduska
22. okt 2007

tamarka, gratulujem k tomu rannému kojeniu, neboj, ono to pôjde aj ďalej, len musíš byť trpezlivá, aj ja som si myslela, že Timku neodstavím tak rýchlo, lebo v noci neskutočne plakávala, a jednu noc to zrazu šlo....nesiľ to nejak veľmi, počúvaj, čo ti hovorí tvoje srdiečko a ak to inak nepôjde, tak počkaj na mužovu dovolenku, nech ju ukladá na obed spať on a ty vtedy niekam z domu odíď, aby nevedela, že si tam...určite sa to raz podarí, možno vtedy, keď to budeš najmenej čakať 😉

verka
23. okt 2007

tamarka tak my sa uz nekojime vobec,bez scen chvalabohu.neviem maly bol velky papkac,co sa tyka kojenia,ale ako sme zacali prikrmovat a uz zjedol taku davku,ze som myslela,ze by aj mohol mat dost,tak som mu uz mliecko nedala.a tak sem akosi postupne prestali kojit cez den,a v noci sme prestali asi pred 3 tyzdnami.
sranda ale je,ze kolko krat,ked napr. vedla mna lezi,tak da si ruku pod tricko a len tak ju ma polozenu 🙂

jacka
24. okt 2007

Ten moj je asi závislí na prsníku.Okrem toho že zaspáva tak v noci ho ešte potr ebuje tak 3-4x.Detská mi povedal že sa odstavý sám.No velmi tomu neverím 😒 Pozna niekto dáku babu čo sa jej odstavilo samé dietatko? 😉

melory
24. okt 2007

ked osm odstavovala hugo, bola som v tom, ze to bude jedno velke divadlo, ale nie, nedala som mu prso, kym si nevypytal, a dako na to po case zabudol.

jacka
24. okt 2007

Ale ani ja mu nedám kým si nevypýta.Ale ked sme samy doma tak začne natahovat tričko.Snažim sa ho zabavit ale po chvili sa to opakuje.Ked je muž doma tak je to lepšie.

verka
24. okt 2007

jacka mojej kamoske sa babo odstavilo uplne samo,len to tvoje je uz v takom veku,ked si to uvedomuje,takze pochybujem,ze by sa teraz same odstavilo.

jacka
24. okt 2007

Tak dakujem za povzbudenie 😅 .Musím sa asi zdekovat na pár dní a potom sa uvidí 🙂

tamarka
24. okt 2007

jacka, moja staršia dcéra sa odstavila sama, mala 13 mesiacov. Ona bola a vlastne aj je veľmi živá a ju nebavilo pri kojení ležkať, nemala už na to čas. To bola paráda. Tiež mám doma závisláka. Chodí cez deň a pýta cici, dokonca zostala normálne vyčúraná. Ona totižto vie, že keď ide spinkať tak mliečko dostane, tak sa normálne začala pýtať spať aj 3x cez deň. Samozrejme, že ju nedám a ona ani neprotestuje. Proste vidno, že skúša, či povolím.
ajduska, zatial je to fakt paráda. Je to naozaj o tom, že nesmiem popustiť, ak by som to spravila len raz, možem začať odznovu. Ale mám z toho veľmi dobrý pocit a to je dôležité. Tamarka zo mňa necíti žiadnu nervozitu a tak to má byť. 😉
verka čau, je to naozaj o tom, že si mu už po príkrme mliečko neponúkala, nebol tak namotaný na prsník. A čo bábo??? Rastiete? dúfam, že mi dáš vedieť, čo to je. 🙂

jacka
24. okt 2007

Tamarka,aj ten moj drobec je velmi živy.Ako sto čertov 😀 .Je presne taky isty ako tvoja.Ale som rada,že aspon daka dobra správa 😉

tamarka
28. okt 2007

ahojte kočky, ja sa musím pochváliť! Nechcem to zarieknuť, ale už druhý deň sme na obed bez kojenia. Včera som musela odísť na celý deň preč (dušičky - veď to poznáte, keď máte niekoho pochovaného mimo mesta). Manžel zostal s mladšou doma, robila trošku cirkus, ale potom stiahla pohár čaju a zaspala. Dnes som jej povedala že cici už nebude a ona nič. Bez cirkusov, ležkali sme vedľa seba, rozprávali sme sa a ona sa zrazu otočila a zavrela očká. Som na ňu veľmi pyšná. Je to krásne rozumné dievčatko. A ako vy? Ako sa vám darí? 😀

ajduska
28. okt 2007

tamarka, to je super, gratulujem, teraz už len nepovoliť, ak by si aj pýtala, tak jej nedaj, lebo budeš tam kde predtým....ale je zlatá, že to tak krásne zvláda... 😉

ja už nekojím skoro mesiac, ale občas sa normálne pristihnem pri tom, že sa pozabudnem a mám nutkanie malú nakojiť 😀 ...bolo to pekné obdobie, len tie neprespaté noci ma hnevali a najmä preto som prestala kojiť a so spaním je to už teraz super 😉

tak sa držte a potom napíš, ako ste zvládli poslednú fázu - noc

verka
30. okt 2007

jej tamarka super,gratulujem,a hlavne,aby vam to vydrzalo.no zajtra ideme na UZV,tak uvdime ci petko bude mat sestricku.inac s tym kojeni,mne to aj chyba,ked si tak lahnem vedla petulka,tak sa mi veru za tym cnie.ale vsak o par mesiacov ma to caka opät.

tamarka
30. okt 2007

ajduska, to ano je fakt zlatá a rozumná. Niekedy mi je to ale naozaj veľmi ľúto, že to už končí, bolo alebo ešte je to krásne obdobie. Keď tak večer zaspáva a vidím ju aká je spokojnučká a ako si dudká. Musí to tak proste byť. 😉
verka, som teda zvedavá, koho Peťkovi donesiete domov. Len nech je bábätko zdravučké. Ale pravdupovediac, veľmi ti nezávidím. Som 4 a pol roka doma a už mi to akosi stačí, nevedela by som si predstaviť, že mám začať odznovu. Som šťastná, že už máme babinec väčší. 😉

maia
6. nov 2007

čaute maminy, nemala som čas prečítať si úplne všetky príspevky v tejto téme, ale chcem sa niečo spýtať. Malá má 15 mesiacov, kojenie sa pre ňu už v poslednej dobe stalo prostriedkom na obmedzovanie mojej osobnej slobody, tak som sa rozhodla zo dňa na deň ju odstaviť. Na počudovanie, zvládla to zatiaľ relatívne v pohode, včera naobed pri zaspávaní bolo 15 minút revu, hlavne keď som jej povedala, že mliečko už nie je, odišlo do hrnčeka 😉 Ale rev prestal vo chvíli, keď som jej povedala, že mamička ju veľmi ľúbi. Malá si len vzdychla, pozrela na mňa smutnými očkami a stískala mi ruku. Zaspala hádam do 2 minút, ešte rýchlejšie, ako keď zaspávala na cecíku. Večer ju uspával ocko, opakoval sa ten istý scenár - rev, ocko jej povedal, že ju veľmi ľúbi, malá sa utíšila a zaspala.
Dnes tiež zatiaľ bez komplikácií, darí sa mi ju obalamutiť čajom. Ale problém mám ja - mám strašne naliate prsia a potrebovala by som vedieť, či sa mi to už vytvorené mliečko stratí samo od seba, alebo ho mám odsať

jacka
6. nov 2007

Mliečko si musiš po troche odsat lebo sa ti zapáli prsník a to nie je sranda.Už som to mala a neprajem to nikomu.
Tak to si ju pekne odstavila .A v noci si to ako riešila?ja si musím ešte počkat.Neviem či by to bolo také jednoduche u nás.On je totižto závisli na prsníku. a flašku nechce
Držim palce aby ti to vydržalo.

maia
6. nov 2007

v noci sa zobudila s revom hadam 4x, ale zakazdym po chvili zaspala s cajikom a s drzanim za ruku... teraz za mnou tiez obcas pride "nam nam", ale drzime sa. Ale budem musiet trochu odsat, lebo to nechcem prepisknut. ale tiez sa uz zacala prejavovat ako "zavislacka" 🙂

ajduska
6. nov 2007

maia, aj mne , keď som odstavila malú, sa veľmi naliali prsia, aj to dosť bolelo, ale len som si trošičku odsala, aby sa mi uľavilo, ale aby sa mi netvorilo ďalšie...aj tak to trvalo asi týždeň, kým sa mi postupne strácalo, ale chodila som "flekatá", čo mi tak samé tieklo, našťastie zápal ma minul, tak to, verím, obíde aj teba 😉

maia
6. nov 2007

no, bublina zaspala aj dnes večer hladko, som zvedavá, aká bude noc a ako sa ja budem cítiť zajtra. Ale myslím, že sme na dobrej ceste 🙂

tamarka
7. nov 2007

ahojte babinec, u nás je stále všetko po starom. Kojíme sa večer. Cez deň ešte skúša a pýta, ale dá sa. Je chápavá.
Čo sa týka mliečka, bola som u gynekológa. Pýtala som sa ho na homeopatiká. Na tie mi povedal, že ich neodporúča, pretože nezastavia laktáciu, len ju zmiernia. Predpísal mi parlodel. Takže keď sa odstavíme začnem ho užívať aby som sa vyvarovala zápalu. Po staršej mi predpísal medocriptine, alebo tak nejak sa to volalo. Po ňom mi bývalo strašne zle. Prvý týždeň som stále vracala, tak uvidím, čo je toto. Určite by som to ale nenechala na náhodu.

ajduska
7. nov 2007

tamarka, tem Medicriptine poznám, predpísala mi ho dr. pri Tomášovi, keď som ho odtavovala, ale zobrala som len jednu tabletku, lebo mi tiež z neho bolo príšerne zle, tak som to vzdala a nechala som to len tak a mliečko sa stratilo samé bez zápalu a to isté sa mi stalo aj teraz pri Timke, znova som si dala Medicriptine, ale len jeden, myslela som, že zomriem, čo mi tak bolo zle, tak som to radšej ďalej neskúšala...ja osobne ho vôbec neodporúčam na zastavenie laktácie a ako vidím, nie len ja s ním mám takú zlú skúsenosť....ale obdivujem ťa, že si ho vydržala brať, ja som to nezvládla....ale aj teraz sa mi mliečko postupne strácalo aj samé, bez akýchkoľvek liekov a nemala som ani zápal, našťastie....

nisa
9. nov 2007

Ahojte maminy,
Lalinku som plne dojčila 6 mesiacov a teraz už prikrmujeme, papká na 1 a cez deň si cucne len keď ju dávam spinkať okolo piatej inak spí v kočíku vonku alebo na balkóne. Starosti mi však robí to, že večer mi o 19.00 spapá krupicu lyžicou lebo z flaše nechce a zaspáva mi pri kojení na prsníku, neviem ako ju pomaly a jemne odučiť od tohoto zlozvyku. Kojím ju ešte 1 až 2x v noci raz tak raz onak neviem od čoho to závisí, ale bez večerného cucania nezaspí a tým pádom nemôžem nikam odísť. V lete sa chcem vrátiť do prace a v začiatkom decembra musím odcestovať na 2 dni do Blavy tak neviem čo robiť-poraďte mi. dík 🙂

annase
9. nov 2007

AHOJTE
Tak ja mám doma 15 skoro 16 mesačného valibuka a kojíme stále a dosť intezívne aj v noci aj cez den. Minulý týžden mal črevnú vyrozu nič nechcel okrem môjho mliečka verte alebo nie bola som nesmierne rada že ešte stále sa kojíme.
Občas mám sto chutí s tým skoncovať najmä ked v noci je každú hodinu ale potom zase ked vidím ako mu chutí moje mliečko uvedomím si koľko som ušetrila a nepoznám krásnejšie slová z jeho úst ako je mami prso ham 🙂

tamarka
14. nov 2007

ajduska, tiež som sa obdivovala po každej prevracanej noci, ale vtedy som si myslela, že iné východisko nie je. Uvidím ako to bude teraz. Stále sme na tom rovnako. Papáme večer a cez deň stále vypytuje, ale ja sa nedám. Je to super.
nisa, tiež som si myslela, že Tamarka inak nezaspí len na prsníku, a to som začala riešiť vlastne až pred mesiacom. Bolo to ale úplne v pohode. Ležkali sme vedľa seba, hladkala som ju, rozprávala som jej a ona zaspala. Hlavne nenásilne a všetko ide ako po masle. Čo sa týka tvojho odchodu na 2 dni, je to ťažké ti poradiť. Asi bude dôležité zistiť, či máš na tie dva dni schopnú opatrovateľku so silnými nervami! Asi by si tiež mala zvážiť, či nieje iné riešenie. Musíš odísť?? Viem, že je to ťažké. Od Tamarky som ešte neodišla na viac ako jeden deň.
annase, úplne chápem o čom píšeš. My sme boli 2x v nemocnici, obidva pobyty boli velmi dlhé a vďaka kojeniu sme to zvládli. Vtedy nechcela nič len mliečko. Kojenie je proste úžasná vec.

sisa29
21. nov 2007

ahojte.ja mam 2 rocnu ninku.tiez som do teraz kojila nevedela som alebo aj nechcela prestat.bolo to pre mna strasne drasticke zobrat jej nieco co tak miluje.2 dni pred jej narodeninemi som si dala 2 dcl bieleho vina a to mi stacilo nato aby som prestala kojit.proste som sa bala ze by jej tie 2 dcl mohli ublizit tak som jej nedala a kupodivu ani nepytala.a od vtedy si ani nespomenie

tamarka
4. dec 2007

Ahojte babinec, zase sme sa vrátili späť. Tamarka dostala zápal stredného ucha, 9 dní mala vysoké horúčky a nič nechcela papať len stále pýtala mliečko. Nemala som iné východisko len jej dať. Predsa nenechám dieťa s teplotou nad 39 plakať do nemoty. To sa proste fakt nedalo. Štve ma to, lebo to išlo fakt krásne a je to horšie ako predtým. Lebo teraz pýta aj 5 krát za deň. Budí sa v noci a plače, že chce cicík. Už som 3 týždne nespala.