"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

ankam
1. mar 2008

no pekne ranko baby
Tak ja som uz odstavila 😀 vecer ked sa zobudila Viki uz o 21 tak som ju nechala plakat..........asi 5min. na to vtrhol manzel do spalne,vynadal mi a som jej dala.On nebude pocuvat ako trapim jeho dceru.............Ale ze ja sa trapim ked nespim tak to nevadi.asi ho poslem niekam na diskoteku kedze nocne nerobi,hi
pekny den vam prajem,u nas tak fuka az +si+ myslim ze mi -okna vyletia

evka39
1. mar 2008

Tu zase tak leje,že si myslím ,že nás odplaví..A muž išiel hrať futbal,no neviem,či si nhemal zobrať plavky.To bude skôr vodné pólo ako futbal.Ale ked sa jedná o šport,tak aj keby traktor podali,tak tam pojde.Emka spala do tretej vkuse a poom bola zase nepokojná,len sa prehadzovala.Dúfam,že je to koli zubku,ktorý sa tlačí von a že sa to zlepší.Zatia nechce ísť spať a ja by som si tak schrupla..jajaj.Ankam ,mna muž vždy v noci zlomil,ked fučal do vankúša že on sa zase nevyspí a rano ide do roboty a ked som ho posielala spat do detskej tak nechcel ísť.Často som bola nervózna s neho a nie z malej.To súchlapi,čo s nimi Múdri sú ale keby to mali robit oni tak stratia nervy po 10min.Ušla mi niekde dcéra,idem ju hľadať..................

eliska7
1. mar 2008

8.noc=otras,do pol noci sa zobudila 6krat,potom sa otočila dolu hlavou,tak že som sa bala že ju kopnem,zobudila sa rano o 4,to som ju nakojila,lebo od 19 večer nepila.ked sa budila,tak zase len ččč a dudu som jej davala,čaj nechcela vobec.Viete najviac ma štve to že niektore mamičky povedia,že jednu noc mrnčala a potom už spala celu noc,no ani neviem či im to mam veriť 😕 že by sa len tak vzdali ceckov a tvrdia dokonca že uplne aj cez deň 😅 Nam to bude trvať asi do 5 rokov 😀 .
Aj tu fuči,prši okna ide vyvaliť,cez obed spala od 12.40-13.15 jeden krat s ceckom,takže fain lebo prišla do obyvky sama usmiata 😉
Baby čo sa tyka muža,moj je dosť dobry on už rok spava v obyvačke na gauči(neciti si chrbat,ale čo už)a v noci ked tak velmi revala vždy bol pri mne,hrozne sa bal o malu,hoci rano vstaval do prace,takže z tejto stranky mam aspon psychicku podporu,vždy mi povie že je nešťastny lebo by mi chcel pomocť ,ale nema ako ked ona len didi chce 😵

nathalie111
1. mar 2008

eliska,obmedzit mlieko v noci,to sa da...aj my sme do skoro do konca minuleho roku byvali v noci hore milionkrat...uz som bola taka unavena po vyse roku vstavania,ze po prvom prebudeni (cca 1.5 hod od zaspania) som ju nechavala pri nas a fungovala az do rana takmer samoobsluzne..lenze ja aj mangel sme sa zobudzali dolamani,ona sa rozvalila v strede postele a my po krajoch... 😒 😠 sme si povedali dost cez Vianoce,ked nechodil do prace a zacali ju ucit spat vo svojej postielke,tym padom aj oducat od prsa...princip bol nevybrat ju z postielky...samozrejme,ze protestovala,budila sa a skusala,ci ju nevyberiem,revala,plakala,som bola pri nej hore,tisila jiu,hladkala,skrabkala,ale nevybrala..ked zistila,ze neuspeje,zaspala...trvalo to tri hodiny,dve,jednu,20 minut...bola vytrvala..ale cas skusania ssa skracoval...a cas spanku predlzoval...vies aky zazrak bol pre mna po par dnoch,ked som mohla spat celych 5 hodin v kuse?????(no nemohla,lebo ja som sa budila,ci je mala ok,ked tolko spi... 😅 ) a este jeden postreh,cajom som ju darmo este viac rozjedovala...takze teraz viem,ze pit nepotrebuje a tych 8 hodin vydrzi...a za odmenu po prespatych 8 hodinych v postielke ju beriem k nam,dam jej cucnut a chvilku si este pospi pri nas...nehovorim,ze noc prespi v kuse,raz boli brusko,inokedy idu zubky,ale nekojime sa v noci a spinka lepsie...

inak sa kojime este 2x,rano (aby som ju teda este chvilu udrzala v posteli a nevstavali sme o piatej) a pred spanim...
pomaly sa s tym vsak chystam seknut,tak sa k vam pridavam a dufam,ze to spolu nejak zvladneme a navzajom sa budeme motivovat a podporovat...ale hlavne je asi nepovolit,ked sa uz rozhodneme...ze? 😕 😅

dadka212
1. mar 2008

Ahojte 🙂

nečítala som celú diskusiu, ale ja som odstavila pred 2-mi dňami malého a na moje počudovanie to zvládol celkom dobre.

Stále sa budil aj 10x za noc na cuckanie tak s ním začal spávať tato a o 2 dni prespal celú noc, respektíve sa raz zobudil, ale po chvílke zaspal sám len troška pošarapatil po posteli 😉 Eliska7 a ver tomu 🙂

Cez deň pýtal papať tiež každú hodinku a nechcel papať iné jedlo okrem prsníkov (to bol dôvod odstavenia) teraz papá pekne primerane jeho veku 😉

No ale nemohla som to robiť postupne musela som to urobiť naraz lebo malý si vyžadoval stále a stále iba prso, len mám problém lebo mám strašne naliate prsníky 😒 musím si ísť asi kúpiť tie homeopatika na zastavenie tvorby mlieka 😝

A ešte jeden problém nechce piť mlieko ani odsaté, takže mu nejde o obsah ale o obal 😒 maximálne vypije 50 ml, ale dúfam, že sa to bude iba zlepšovať predsa sú to iba 2 dni zatial ho "dopujem" mliečnymi výrobkami...

ankam
1. mar 2008

eliska ved prave som aj ja nad tebou rozmyslala ze kazdy pise ze to len prve 2noci su najhorsie a potom uz deticky spia a ty pises ze este stale to nieje ono.Tak som si tiez myslela,komu teraz verit?
No ja tu podporu nemam u manzela tak neviem ako to bude..........dalej s nami

eliska7
1. mar 2008

vidiš ankam,sme dve skupiny mamičiek:jednym to ide hned a druhe sa trapime,ale čo už ako som pisala každe dieťa a každa matka je ina,ja nedokažem nechať saru plakať,ani muž .každy sam najlepšie vieme aky plač je pripustny a aky nie,možno ja som viac citliva tymi chorobami čo sarka prekonava,ale to že aj včera sa budila,určite nieje roztopašnosťou,niečo jej bolo,to vie najlepšie matka 😉 -neplakala,len stonkala a odrazu hrozny rev-bud zle sny alebo ju predsa niečo bolkalo,lebo po pohladkani zaspinkala,vždy som ju našla klačať a bola uplne mimo čiže musela trvdo spať.

eliska7
1. mar 2008

ešte som zabudla napisať,dnes sme vynechali poobedne kojenia!,pytala didi,povedala som jej že si musia odychnuť,velmi sa rozplakala,slzy ako hrachy,vykrivene usta-rychlo sme jej povedali či chce isť babke a dedovi hauka pozreť a zabudla,tak sme kojili až teraz pri zaspavaní 😉 spinka od 19.35,ale nezaspala na didach,vybrala som jej ich z ust,držala som ju za ruku,prehadzovala sa a potom zaspala.Ešte som chcela k tým budeniam,že ked jej robili spankove EEG mozgu,tak doktor sa pytal či nam aj doma tak nekludne spi,jej mozog bol stale "draždený"bola v hlbokom spanku,no napriek tomu plakala zo sna a tak-to su tie poruchy spanku a nie deti čo využivaju,ona sa nikdy nechce vnoci hrať alebo ine,len nevie spinkať 😖

ankam
1. mar 2008

dadka 212: a v noci ked s nim tatko spal,tak neplakal???Nasa Viki keby zacala plakat,tak uz by bol aj tatko pri mne aj s nou.nevydrzal by to vobec

eliska,vidis celkom dobre ti to ide.Oni tie deticky sa aj daju zahovorit,len horsie v noci a na obedny spanok ju asi tazko zahovorim.dam cici,len aby spala.hi 🙂 a tiez vecer.keby sa mi tie noci nejako podarili tak by som bola velmi stastna

petova
1. mar 2008

Eliska, nemusíš veriť, ale u nás to bola naozaj len 1.noc s veľkým revom, aj to iba rú hodinu, ako som spomínala. Náš malý, ale nikdy nebol ani cez deň tak naviazaný na ciciny, ako vaša, takže sme boli vo veľkej výhode. Pre neho však od narodenia boli moje prsia iba na zasýtenie a nič iné som tým kojením neriešila, žiadne iné plače, boľky ani na ukľudnenie. Aj teraz keď ho kojím, tak nepotrebuje cicnúť, ale napiť sa a vždy mu dám v pravidelných časoch, tak zvyknutý, že cicka sa neponúka hocikedy. všetky jeho ostatné potreby som riešila inak ako cicou. Cica je len na jedenie, nie na ukľudnenie, na ukľudnenie je moja náruč, milé slová a pod. Raz som urobila experiment. Ešte keď som malého nemala, strážila som cez noc sestrinho malého, mal niečo cez polrok. Keď sa zobudil, mlieko odstriekané z fľaše nechcel, reval ako tur. A ja som mu len tak zo zvedavosti ponúkla svoje prázdne prso. So sestrou sme sa už predtým smiali, že to skúsim skôr, než jej zavolám, aby bežala domov kojiť. A viete, čo sa stalo? On sa na moju prázdnu cicu prisal a pil, pil a pil. Nič mu nešlo, ale upokojil sa a spokojne zaspal. Nevedela som, či sa mám smiať, či čo. Nešlo mi to do hlavy, ale je to tak. Aj prázdna cicka zabrala. Keď sa zobudil znava, tak som už volala segru, aby náhodou nehltal priveľa vzduchu. Nemusíte veriť ani tomuto, ale je to pravda. Nie každé dieťa by sa nechalo takto oklamať, ale myslím, že on nebol jediný, že by takto skočil na lesť. 😕

evka39
1. mar 2008

Moja EMka mala cicinku na všetko Na papanie na bolačku na spinkanie,bola som jejdudlík.Som si vedomá,že som ju to naučila ja ale v danej situácii som to proste riešila didou.Emka je velký plačko bývala modrá od plaču a ja som to nedokázala.Eli,iež nedokážem malú nechať revat.Raz som ju od zlosti dala do postielky a zavrela v spálni s tým,že zaspí,keď sa vyreve.No jasné,neviem,či som vydržala 5min.Same normálne nechápem,akosa nám to teraz podarilo.Asi bol ten správny čas aj pre mna aj pre nu.Ktovie.Ale samo som rada.Je mi lúto,že Sárinka má problémy so spinkaním.To je velké mínus pri odstavovaní.Mne by bolo hrozne lúto toho,že sa chúďa nevybuva.Preto ti ešte viac držím palce...a verím,že to obe zvládnete.SPOLU

zuzka30
1. mar 2008

Dadka212 homeopatika pomozu a este je dobra horuca sprcha na prsia, samo vytecie co je navyse, taktiez, aby sa Ti nezapalili tak odstriekaj len trocha rukou, nie odsavackou. Lebo sa Ti bude tvorit mlieko nadalej. Plati tu ekonomicke pravidlo ponuka - dopyt, cim viac odsavas, viac sa tvori mlieko. Mne este pomohlo, ze som mala stiahnute prsia elastickym obvazom, alebo som sa nasukala do o 2 cisla mensieho elastickeho, stahujuceho tricka, tiez treba obmedzit tekutiny. Drzim palce, tieto rady som vyskusala pred 2 mesiacmi na sebe a funguju. 🙂

evka39
2. mar 2008

Zuzka,akoby si ma vyslišala.Chcela som poprosit o radu,bolí ma cicoš,a rada je už tu.Baby,nekojím už týžden a teraz ma cecok tak bolí na dotyk...Na spodku mám malé hrčky a tých ani dotknúť..Peknú nedelu vám prajeme a dobrú chut k obedu

eliska7
2. mar 2008

evi tie hrčky treba vytlačiť a perfektne su obklady zo švedskych bylin,len to velmi farbi,ale mne to okamžite zabralo,poriadne som si dala na vatu toho roztoku pricapila na cecok a plienku a po par hod zmizol aj zapal 😉 aj obyč.smotana je super 😀
9 .deň--čo sa tyka odstavenia nočneho=super 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 večer zaspala o 19.35 a kojili sme až rano o 5.30,potom ešte o 6.30 a bola noc za nami,bez didi,dudu-to ani nechce ani čaju.A spanok-opras bola hore 13krat!,ale stačilo pohladiť,ččč,treba spinkať aj mama haja---taketo tíšenie je uplne PROTI PRAVIDLAM krore zdorazňuju na stranke "Ako naučiť dieťa spať"-no možem sa im na pravidla....keby som ju nepohladila a tak tak by revala do rana,som velmi spokojna že sme sa vnoci odstavili,dufam že to tak ostane dalej,ešte zvladneme ten spanok a bude super.zrejme jej vadi moment.koli alergii upchaty noštek,vobec nekurim v noci bere aj spreje,ale velmi otras počasko tak asi zato. 😉
Petova,ja sa od narodenia riadim podla kojacich poradkyn a tie praveže zdorazňuju,kojiť čo najčastejšie,dieťa nepotrebuje čaj ani dudel ved ma didi,takže asi by nesuhlasili s tym čo si napisala 😀 ,ale to zaleži podla mna aj od toho ako si dieťa naučime,pravdaže ja som malej strkala cecok zakaždym ked mrnčala,preto je taka zavislačka,resp.bola 😀 Kolko mamičiek tolko skuseností a ja si važim každu ktora vobec dokazala kojiť a bdme radi že mame komu naše didi dať-su mamičky ktore by radi dali a nemaju komu..... ☹

petova
2. mar 2008

No veď ja viem, ja som kojila, keď bol malý niekedy aj každú hodinu, podľa jeho potreby, ale ako sme začali s príkrmami, tak sme začali mať pravidelné časy kojenia aj papania, lebo on je veľmi pahltný, tak som ho musela kontrolovať, aby som mu bruško nepreťažila. Navyše sme mali reflux, takže dávky navyše leteli oblúkmi von. A tým som si ho asi trošku naučila, aby tie cici furt nevypytoval. Ja som mala dcéru takú závisláčku, ako máš ty a aj synovec bol podobný. Chcela som kojiť, ale nechcela som mať tieto starosti, ako som mala pri dcére a ako máš teraz ty. Mne malý spával skoro do polroka až do piatej. Po polroku sa začal kaziť a ja som tušila, že by to dospelo do sústavného nočného dudlania. A tak, skôr, než sa mi mohol takto naučiť drankať v noci cici, tak som to zatrhla, lebo cez deň kojiť ešte chcem, ale v noci sa chcem vyspať. Mám kamošku, ktorá kojila do 2. rokov a dieťa spalo celú noc, takže som vedela, že sa to dá aj takto naučiť. Len ťažko je vystihnúť ten moment, kedy cicku netreba dať a dieťa sa upokojí. Potom, ani nevieš ako a vznikne začarovaný kruh. Potom to máš veľmi ťažké. Moja sestra robí laktačnú poradkyňu, viem, ako to myslíš, ja napr. chcem kojiť ešte dlho, čo vlastne aj ony preferujú, takže možno len ráno a večer, ale kojiť budem, len som zabránila tomu, aby to dieťa bolo také ucickované. Nechcem mať boľavé prsia a prestať kojiť, lebo sa nevyspím. Ja prestanem asi až keď bude môcť kravské mlieko, ale nebude to pre mňa také, ako o tom píšeš ty. Nehnevaj sa, ja ťa chápem, pri dcére som to tiež zažila, tak viem, čo prežívaš, ale ver aj ty mne, že som si ho naučila tak dobre, že on je vyrovnyný a spokojný aj bez cici a ja som spokojná, keď mu ju môžem 3x za deň ponúknuť. Pre mňa je to ideálny stav.

evka39
2. mar 2008

Dík za radu,už je to lepšie.Muž ma aj stiahol elast.obv.,Emka kukala ako ťuk,čakala som nejaký komentár,ale nič.Asi už zabudla.Eli,to je super,že si spokojná,treba mat pohodičku a ono to pojde.Ale som už teraz múdra,čo 😀 Ale ešte jedna múdrosť odomna.Aj ked bolo odstavovanie ťažké,nelutujem ..........Bolo to krásne také osobné,len naše a je mi aj lúto,že je to už preč.

dadka212
2. mar 2008

Ankam plakal 2 noci a potom tretiu už spal iba s 1 prebudením a stačilo ššš a spal, teraz už prespí celú noc 😉 najlešie je to realizovať cez víkend 🙂

Zuzka ďakujem vyskúšam 😉

ankam
3. mar 2008

eliska zavidim ti a tesim sa s tebou ze si to zvladla.Drzim palce.

ankam
3. mar 2008

baby myslite si ze by mi s tym nocnym vstavanim mohla pomoct aj krstna malej????Namiesto manzela,lebo on sa vzdava toho.Ja by som spala v inej izbe a ona s krstnou spolu.Bojim sa toho,ale skusit mozem ci nie??????Lebo ked budem pri nej tak to mliecko bude citit stale......ale zase kto iny ju vie lepsie utisit ako mamina,ze???Poradte a idem na to

eliska7
3. mar 2008

10.noc--cecovanie skončilo,kojili sme zase až rano o 5 potomo 5.30 🙂 🙂 🙂 🙂 takže už sme len na dennom kojeni,ktore regulujem ako piše petova-žiadne dudlanie nedovolim-ale ta to noc horor od 1 plakala až do rana s prestavkami tak 40-50min,neznesitelne,takže hoci nekojim aj tak sa budi a splačom,neviem zrejme počasie.Na ňu vždy hrozne vplyvalo už nech je slnko a spime jak treba.teraz ručala cele doobedie a to s revom vstavala,vypytala si didi a o 10 zaspala,no ale dole prerabaju tak to nebude dlho 😠
petova reflux viem čo je ,koli tomu som musela odsavať 7mes a zahusťovať do flašky 😉 inač to nešlo 😅

petova
3. mar 2008

Tak mi sme na tom až tak zle s tým refluxom neboli. Aj mne malý túto noc buntošil, ale tiež som mu nedala. U nás ale asi platí, že čím väčšia moja snaha , hladkanie, držanie za ruku, tým horšie. Tak som ho nechala tak a dala som si vankúš na ucho, aby som nepočula nič. Za chvíľu ztíchol a spal, takže je to fajn. 😉

eliska7
3. mar 2008

to som si všimla aj ja nema moc rada ked ju hladim,skor capkať po zadku 😅 ankam pomocť ti može každy koho mala ma rada natolko že ty doveruješ a nechaš ju s tou osobou samu 😉

evka39
3. mar 2008

Eli,aj my,hoci sa v noci nekjíme,tak malá spí dost nepokojne..Prehadzuje sa v jednom kuse.Tiež si myslím ,že pošasko,alebo tie zúbky..No ktovie.Dnes sme mohli ísť aspon von po dvoch dnoch.Ankam,mne pomáhala s týmto svokra,zobrala ju spať k sebe o poschodie nižšie,no ale ja som to nikdy nevydržala a po druhom plačlivom:" Kde je moja mamika???"Som išla po nu.Svokra ma potom glbala,že čo vlastne chcem...Čiže,záleží na tebe,či vydržíš.Ale skús,možnože malá to zoberie úplne inak,veď vieš,každé dieta je iné...Čiže vyskúšaj,možno ťa krpček prekvapí..Držím palce..!Petova,aj na moju malú platilo,radšej nechat tak lebo čím viac som ju čičkala,tým bolo horšie.Ale teraz zase,musíme spat v objatí....Čo týžden,to zmena 🙂

ankam
3. mar 2008

tak to my sa nemozme ani nahodou pohladit.A to som si myslela ze iba moja Vikina je taka.ale ako citam tak aj vase deticky to moc nemusia.Normalne ked ju hladkam tak az z nervami mi odsunie ruku 😉

petova
3. mar 2008

Ja by som zverila, mne odúčal dcéru môj muž a šlo to rýchlo, keďže ma necítila. Aj malého som v noci odstavovala tak, že som spala v obývačke, tiež zo dňa na deň k lepšiemu, zajtra sa chystám 1x preč poobede tak, že prídem až po uspatí, takže manžel mu bude musieť dať UM. Nech si zvyká. Čo keď budem musieť ísť pre niečo do nemocnice alebo pod. Tak aspoň to nebude pre neho veľká zmena. Veď mu to potom aj tak vynahradím. 😉

eliska7
3. mar 2008

vidiš to neni zly napad,kedže v noci nekojime skusim cez vikend aby spal pri nej muž a na ranne kojenie pridem do postele 😉 možno to pomože,muž spi tvrdo možno ani nebude počuť že mu reve do ucha 😀 No zato poobede sme dosť cecovali-a aj ťahala ako besna,skušala som jej všeličo ponuknuť ale nič len didi,bola nervozna tak som jej radšej dala lebo toho ručania mam dnes plne zuby 😒 celkovo 3krat od 15 do 18.30,ešte nespi,prekonala o 17 agoniu,tak čakam kedy pride dalšia 😀 a to je hore od 11.15 po 1.15 spanku s jednym cecovanim 😅 prajem nerušenu noc 😔 😔 😔 😔

petova
3. mar 2008

Jednoznačne musím odporučiť spanie v inej izbe. Oveľa menej počuť aj jeho hemženie a prípadné zaskučanie len zo sna, čo ma vždy vyrušilo. Keď som bola v obyvke, tak to bolo tlmené- úplný pokoj. Aj malý spal nerušene. Vyskúšajte. Veď keby plakalo moc, tak aj tak sa dá vstať a ísť pohladkať, ale náš napr. niekedy poplače, čo ja viem, možno zo 2min, možno kúsok viac alebo menej, ale v pohode zaspal sám, takže som za ním nemusela ísť, spala som nerušene ďalej.
Eli, to teda dosť často ceckuje,to náš je potom rekordman, že mu to tak nechýba. Asi nemá kedy myslieť na cicku, lebo keď príde dcéra zo školy, tak má oči iba pre ňu a mňa hádam ani nepotrebuje. A keď je hladný, zje hocičo, hlavne, že má brucho plné, takže asi mám šťastie, že moje dieťa je takéto. 😕

evka39
3. mar 2008

Babenky,skúste to oddelené spanie,možno to je klúč 😉 U nás to nezabralo,lebo som bola mekká.Alebo som možno chcela urobit napriek svokre??? 😀 😀 Aj to je možné.Dobrú noc

petova
3. mar 2008

Dobrú nôcku.

eliska7
4. mar 2008

evi zlata 😎
11.noc-no budila sa po 30min,po 20min,po 5 min-potom išiel k nej muž ked došiel večer o 20 z roboty,hladil ju a capkal po zadku,zaspala na 55min a takto celu noc,o 3.06 😀 mam to pred očami vyliezla na mna,položila si tvaričku na moju a tiško:didi moja mama-och ešte teraz sa mi chce plakať,tak som jej narvala čaj,zase troška spala a rano o 4.30 som ju už nakojila,ale ked som jej vybrala didi z ust strašny žalostny rev,tak som jej musela dať druhy potom sme ešte driemkali a od 6.10 bola hore. ☹ dnes som z toho zničena,po tolkych dnoch a jej teraz začnu chybať jej didi,dnes sme už do 12 -4 krat kojili aťaha ako besna,normalne mi ostanu len take onuce vyžmykane 😅 .Bola tu kamoška čo rok kojila,odstavila bez problemov,po jednej noci 😕 a bola šokovana ,že kde mala si cez den ani nezmyslela 😅 ešte je len zač tyždna a ja neviem ako to zvladnem dalšiu noc..