"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

nikulka83
3. júl 2010

@sayast: tak gratulace!!! To noční bude OK, neboj!

Já psala 12. června a od 1.7. nekojim vůbec!!! 🙂 Je mi to trochu líto... 😉 Noc byla bez problému, jak už jsem psala.. Kojo před spanim jsem chtěla ponechat, ale nějak se to samo zrušilo.. Minulou sobotu jsme byli na svatbě, v úterý na v Praze na Green Day - hlídala babička a Filípek usnul úúúúplně v poho.. Ještě ve středu jsem mu dala, ale akorát dudlal, pak si napařil dudlík a usnul.. Takže ve čtvrtek jsem už nenabídla a ani se nedožadoval.. Tak jsem ho držela, koukala jak usíná a "smutnila".. Už nemam miminko, ale velkýho kluka 🙂 Vyšlo to skvěle i s mlíkem - ještě do minulýho pátku se mi prsa nalejvala, ale teď už nic... Jsem ráda, že to máme za sebou - byl to závisláček 🙂 Spaní úžasný - buď celou noc, max. se 1x vzbudí a chce k nám do postele, kde se přitulíme a pokračuje se... 🙂

sayast
3. júl 2010

@nikulka83 verco dik. vam gratuluju k odstaveni. u nas to bude ted boj, to vim ☹. hlavne mam hruzu z usinani. dudlika nema, je zvykla usinat jen u prsa,tak si to nejak neumim predstavit 😕 . a nocni bude taky hroznej rev 😒 . to denni bylo nejjednodussi

nikulka83
3. júl 2010

@sayast : ještě.. UM nepije pořád.... Takže denně jogurt, večer kaši (tu bojkotoval několik dní, ale už jí zase chce), ráno má chleba s žervé/lučinou a sem tam vypije jogurtovej nápoj... Myslim, že vápníku má dost 🙂 Ale začíná mamánkovat... Asi je to tim odstavenim.. Stačí jít v noci na WC, když je u nás a hned křičí máma 😅

nikulka83
3. júl 2010

@sayast : já taky myslela, že noční bude děs... a šlo to... maximálně plakal 10 minut - 1. noc... Tak jsem ho chovala, řikala, že mlíčko bude ráno (ale to ho už nechtěl).. Dokonce chtěl stát, tak jsem seděla, on mi stál mezi nohama, až usnul... Čekala jsem to o 100 procent horší... Kolikrát v noci kojíš??? Já už byla zase na 3-4x, což nešlo... Když chodil spát ve 21 a vstával v 6... 😝 Teď jde ve 20.15, spí různě - do 7 - 8...

sayast
3. júl 2010

ze nechce mlikon pry nevadi 😉
me usina okolo 21-22 hodiny cca,v noci jak kdy-ted tak 10x 😒 a vstava kolem 7

nikulka83
3. júl 2010

Tak hned prso nedej... Zkus to.. Za to nic nedáš... Holky řikaly, že třeba chovaly i hodinu, než prcek usnul.. Tak jsem se bála a pořád to oddalovala.. Až když se to vyhrotilo, tak jsem si řekla, že je čas..

atrami
3. júl 2010

@sayast , mne malý plakal 3 noci, jedoval sa, ale prešlo ho to. Teraz si ani nespomenie.

klematis
4. júl 2010

atrami, jiné mlíko právě nechce, zkoušela jsem snad všechny a ne, ted naposledy jsem ještě koupila Hipp a toho si sem tam trošku cucne, ale to je nic..., možná bych mohla zkusit ten citron na prsa nebo něco.. 😕

sayast
4. júl 2010

@klematis na ten citron bacha, fakt mi to popalilo kuzi kolem 😅. ale sul a pepr mi prislo drasticky moc a jen potrit pred kojenim na julcu nezabiralo 😅
jinak me mala mliko taky nepije, obcas normalni kravske,tak ji davam to. a potreba vapniku se da v tomhle veku uz pokryt i jak 😉

sayast
4. júl 2010

jinak melo byt 😀 (syry,kase,jogurty)

klematis
4. júl 2010

@sayast jogurty, kaše i sýry jí, tak to um. mléko bych ani neřešila, dá se místo citronu a soli použít něco jiného? Nebo kdybych si potřela tím citronem jen když bude chtít a pak zas umyla, tak by to třeba nemuselo popálit 😕

atrami
4. júl 2010

@klematis , treba skúšať 🙂 , ale ak papá jogurty, syry, kaše a občas urobíš nejakú omáčku s mäskom, tak je to super a mliečku príde na chuť neskor. Ja som malého naučila tak, že stále nakúkal keď som pila kávu, urobila som mu do šálky slabé kakao a on pil svoju kávičku 😀
Natieranie citrónom, paprikou som nikdy neskúšala.

dagina
4. júl 2010

@klematis, malá také nechtěla a nechce UM, zkoušela jsem to průběžně cca půl roku (poslední pokus před týdnem), různě typy mlík a nic, navíc jí natahovali na blinkání, tak jsem se na to vybodla. Má též dost jiné výživy, tak jsem UM přestala řešit, nutně ho nepotřebuje.
Když jsem otěhotněla, byla jsem kojením (nejen) hrozně unavená, navíc mě bylo dost špatně, v té době jsem kojila cca 4x, prostě bych byla v té době ráda přestala. Holky na jiných diskusích též radili potírat si prsa kde čím, a že si dítě jen vymýšlí..., nějak mě tyhle rady přišly nedůstojné jak vůči mě, tak vůči malé. Nicméně kojím do teď, nyní už tak 1-2x, zbytečně jí nenutím, ale když si řekne - většinou večer, popř. ráno, v noci začala už měsíc krásně spát, takže jedno kojo odpadlo.
Nakonec jsem ráda, že jsem s kojením vydržela, a ještě chvíli vydržím. Jsou to jedinečné chvilky pro nás obě.
Ale na druhou stranu chápu, že když se dítě drásá v autobuse za výstřih a řve, není to příjemné, tohle naše malá nikdy nedělala... . Každopádně pokud tě to hodně "obtěžuje", poraď se laktační poradkyní, mě osobně hodně pomohla Annag z koníka, má už i svůj web, pokud by jsi měla zájem, pošlu odkaz.

klematis
4. júl 2010

@dagina jj, s Annag jsem se radila, když malý bojkotoval a hodně mi pomohla. Zatím mě to ještě tak moc neobtěžuje, jen mi vadí, že mě kouše, a že když už teda chce, tak by se mohl aspoň pořádně napít, jen dělá krávoviny a mě pak bolí bradavky, chodí tak několikrát denně, noční kojení bych určitě ještě nechala, jen nějak omezit to denní.

dagina
4. júl 2010

@klematis Malá mě kousla asi dvakrát, poprvé jsem to nečekala, jsem zařvala jak tur, se chudák lekla, že z toho tři dny nechtěla pít. Pak už jí stačilo říct "nekousej" a přestala 😅. A přes den kojíš teda asi 4x a 2x v noci?!

klematis
4. júl 2010

@dagina přes den asi tak 4x, ale má i dny kdy umí dojít i víckrát, v noci většinou tak 2x a pak jednou ráno když vstává

klematis
4. júl 2010

a taky se mi jednou stalo, že mě teda fest kousl, začala jsem ječet a malý se rozplakal, říkala jsem mu že mám bebí, ale jeho to bohužel od dalšího kojení neodradilo 😝

marselina
6. júl 2010

holky pomooooc,já jsem se snažila odstavit tobiáška už 2x,ale neuspěšně.asi na to jdu moc rychle,v jednom týdnu jsem mu sebrala dudlík,prso i plíny na den a odpolední spaní.
ztráta dudlíku a plíny v poho to zvládl na jedničku,ale kojení neee,vždycky přišla nemoc nebo nějké bebí třeba zoubky a mlíčko na uklidnění u maminky přišlo vhod.
uvítám každičkou radu.bude mi chybět ten kontakt,ale zároveň už mě docela otravuje pořád s tím jeho k'oo(mlíko),vysvléká mě všude ve školce když mluvím s učitelkou,na poště,u doktora,v obchodě u pokladny prostě všude.

atrami
6. júl 2010

@marselina , ja som takto odstavovala prostredného 😀 . Nakoniec sa mi to podarilo v 26. mesiaci. Prostredný v pohode. Najprv cici, potom cumel 🙂

jchrastova
12. júl 2010

ahojte prosím viete mi poradiť, náhle som sobotu musela prestať s kojením kvôly antibiotíkám. Nekojila som veľa už dva x denne môžno try maximálne aj to iba tak asi 5 minut z jedného aj druhého možno 10 viacej nie. Teraz cítim, že sa prsia plnia a cítim tlak v nich. Obviazala som si ich plienkov. Ako najlepšie zastaviť kojenie aby mliečko už netieklo. Som v cuzdine tak tu nemám ani lekára svojho...dakujem

atrami
12. júl 2010

@jchrastova , skús sa obrátiť na annag, ona ti určite pomože 🙂

jchrastova
12. júl 2010

@atrami kto je to annag?

atrami
12. júl 2010

@jchrastova , annag je poradkyňa v dojčení a veľmi skúsená mamina. Napíš je buď IP - to skor odporúčam alebo je aj téma - ďakujeme annag-

jchrastova
12. júl 2010

ako sa môžem na to IP dostať, alebo ako to funguje, sorry, nie som v tom skúsená moc

atrami
12. júl 2010

@jchrastova , IP = interná pošta. Nájdeš v hornej lište-klikneš- na pravo je napísať novú správu-klikneš- do kolonky KOMU napíšeš annag, pridáš predmet správy. dole napíšeš aký máš problém a je to.
Vyhľadaj si tému ĎAKUJEME ANNAG a napíš tam, určite sa TI ozve.

jchrastova
12. júl 2010

@atrami dakujem moc

stankapk
28. júl 2010

ahojte.
chcela by som poprosit o radu. odstavujem malu od kojenia, uz mi pekne papa sunar. este dva dni dozadu sa mi prsia nalievali, mala som aj taku hrcku, ktoru mala neskor vypila. vcera som este raz kojila, dnes nie a prsia ma nebolia, ani nie su naliate, ale zvacsene su. davam si homeopatika ricinnus a pijem matovy caj. mam este to mlieko odsat, alebo pripadne prilozit? lebo urcite tam nejake este je a neviem ci sa to "vstrebe". dakujem za rady.

nikulka83
28. júl 2010

@stankapk : pokud tě nebolí, tak by je nechala... já odstavovala pomalu, ale taky se mi někdy bolestivě nalily, tak jsem buď dala malýmu napít (pokud to bylo ráno - ale většinou už nechtěl), nebo jsem spíš trochu odstříkala - do úlevy... Mlíčko budeš mít ještě dlouho - nekojim měsíc a pořád ho mam, když zmáčnu bradavku.. to může být i rok.. 😉

loren
30. júl 2010

ahojte ktora ste odstavila dieta v 11 mesiacoch? potrebovala by som poradit 🙂

alexo
30. júl 2010

Pekný večer, neviem koľko krát sa ešte kojíte. ja som odstavila v 14 mesiacoch a bez kriku sa to neobišlo.Nakoniec som išla k rodičom, na víkend, aby mi pomohlil. Celý deň sa malému venovali a večer-vtedy zvykol veľmi rád dudkať a papkať dlho a dlho, musela som odísť von, aby ma vôbec necítil.Kúpila som vtedy na večer sunar vanilkový, aby sa chytil a pochutnal si aj na inej bašte.Pár dní mu to trvalo, ale zvládli sme to. Cez deň pil mlieko od nestle nutrilon a večer spomínaný sunar.
Tak veľa trpezlivosti-to budete potrebovať.
Pá 😅 😕