"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

petova
4. mar 2008

No nezávidím ti, Eli, máš to ťažké, ale hádam to nebude donekonečna trvať, raz ju musí prejsť 😒 . Len keby to bolo už za nejaký krátky čas, však 😉 . Tá ťa vycicia ako malé upírča. 😀 . Len nevzdaj tie noci, hádam sa unormálni.

evka39
4. mar 2008

Nevešaj hlavu,viem,musíš byt vyčerpaná...Ten tvoj malý cickoš má ale tvrdú hlavinku..Po kom je taká tvrdohlavučká.Dúfam,že po tebe a že sa teda nedáš.Tak by som ti rada poradila,pomohla ,ale už neviem ako.Jediné,čo môžem je ,že ta podporujem v tvojom boji a stále mysíme na vás a telepaticky posielame malej prosbu:"Netráp tolko tú maminu!"Tak sa mejte.Mna zase trápi denné uspávanie.Bez didi je to také tažké!!!!!Vždy je to s plačom a mne je potom lúto,ked vzlikajúc zaspáva,že neviem príst na to ako si to spríjemnit.Ale čím sa snažím krajšie,tým je horšie.A cici ma už nebolia,ale som strááášne atraktívna..Z Pŕs mi ostali len kožky mekké skoro po brucho.Moje trojočky už nieto 😖 Ešte že sú podprdy push up inak neviem.A vdaka,že mám milujúceho muža,ktorý mi povedal,že som krásna aj tak 🙂

eliska7
4. mar 2008

diky vam za podporu,budem bojovať dalej.Evi a vonku ti nezaspi v kočiku?Ja ked som ju nechcela uspavať na ceckoch išla som ju radšej von voziť,dala čajik do flašky,alebo len tak sedela a zaspala,až potom som ju mohla polahnuť.Na jesen mi par razy takto spala aj tri hod-moje nohy,ale to bolo fakt tak asi 3krat,väčšinou tak 1.5 hod spavala vonku.teraz som skušala isť von,no je moc zaujata a nevie tam zaspať-uspať ju na posteli cez den a bez didi-nato radšej ani nepomyslim 😅 ja ked sa otepli,znova skusim cez obed chodiť von spavať,vyčerpam ju ako svet a až potom vyrazim von.No napriek tomu že prerabaju,dala som jej už dva krat didi a spi 😅 a dnes až tak velmi neskučala cez den,snad idu lepšie dni 😖

evka39
4. mar 2008

No neviem Eli,minulú zimu spávala len v kočíku a nebolo to bohviečo.Musela som ísť von aj d daždi a nič som si potom doma nespravila.Radšej skúsim nájst iný spôsob a tento si nechám nakoniec.A čo prerábajú,,myslíš susedov ???Bývate v byte???Ja mám nervy,ked niekto buchoce ked spí..

eliska7
4. mar 2008

no to je pravda,že nič nespraviš aale ked neni na vyber?ano susedia ,kuchynu celu robia,ale spala do 13.45 😕 to je vykon za poslednych 10 dni

ankam
4. mar 2008

eliska jaaaaaaj,tak ti drzim palce,ale keby moja Viki ku mne tak v noci vstala a pytala si Didy.....neviem,neviem ci by som odolala.Ja placem aj ked vidim ako sa pekne hra sama. 😢 taka som citlivka.
Dnes sme sa prvykrat pustili same do chodkania.Tak som dojata Maximalne.len som usta otvarala a nevedela ci ju chytat ci co.... 😲 Ale nocne odstavenie sme este neskusili.Neviem co by ma k tomu prinutilo.....

eliska7
4. mar 2008

zlatko ak sa na to necitiš ani to nerob,vr je moc ťažke,ja mam krče už teraz či vydržím jej prosby.Muž je dnes pripraveny ked mu zavola aby zohrial mliečko do flašky a skusim jej podať to či ju nasýti a bude kludnejšia 😒 ak ho prijme 😅

bystricanka
4. mar 2008

ahojte. Eliska, tak ty to máš doma perné, keď ťa malá takto stále cicá. Ja som tiež kojila,len môj drahý synček sa včera rozhodol, že už nechce moje prsia a zo dňa na deň som ho odstavila(teda odstavil sa sám). Je to taký zvláštny pocit, keď už nie je závislý na mojom mliečku. 😢

evka39
4. mar 2008

ankam,tiež si myslím,aby si to až tak nesilila.Jasné,plány môžeš mať ale ak to pre teba nie je nejak otravne/kojenieú,tak sa nenút.A blahoželáme malej k chodkaniu.Teraz to začne mamika 😀

eliska7
5. mar 2008

ahojte,ankam veru k chodeniu gratulujeme,aj my sme začali uplne smami až 13.5mes 😉
12.noc- 🙂 do pol3 sa nezobudila,ale potom stonkala a zase plakala zo sna o 4.06som ju kojila(asi sa jej pačia .06) 😀 potom o 5 a od 6.bola na didach až do pol7. 😒 takže lepšie ,ale stale nad ranom to nejde.doobeda skučala dvakrat kojena do 11.10,takže fain boli sme vonku a teraz už hod spi

evka39
5. mar 2008

Super Eli...len tak dalej...Mne emka teraz tak pekne zaspala,až sa mi chce plakat.Čítali sme trochu rozprávky,potom sme sa stískali a ležkali a ona zaspinkala.Uspávací čas 20min..Pohodička

eliska7
5. mar 2008

no vidiš,ved mi to zvladneme 😉 len nam to bude dlhšie trvať 😀 no a čo,ved nato sme doma s našimi princezničkami 🙂 -ako som dobre naladena,čo?No sarka spala len 1.15,to je jej obvykle spanie,potom začala ručať,tak som volala mame nech ide po nu,ma dojť kamoška,ale kým dojde,aj sara bude späť. 😒

ankam
5. mar 2008

cavte babenky.Eliska uz sa ti to lepsiiiiiiii.Evka ty uz mas taku pohodu.keby sa aj mne sama odstavila.............to by bolo radosti.Dnes sme boli na ocnom,ale ked zacala plakat tak hned aj dindu si pytala.Tak som samozrejme dala,lebo som ju lutovala.Nic ju tak nedokaze ulkudnit ako Dinda hmmmmmmmm.To je liek na vsetko.A dalsia lekarka mi tam poradila-kojit dalej.Ja si uz pripadam ako uchyl.Kazdeho sa pytam na nazor 🙂

eliska7
5. mar 2008

ankam,netrap sa tým,ved je ešte malinka,keby sara sa v noci tak moc nebudila(min.10krat!)tak by som ju neodstavila ani na noc.Ja stale budem kojiť cez deň,aj teraz došla od našich po 4 hod! a prve čo chcela didi,tak som jej dala,velmi ma to ukludňuje a aj ju,časom sa odstaví cez deň sama,pevne tomu verim,ved cez leto budeme stale vonku a tam ju už bude inšie zaujimať ako moje didi 😉

eliska7
5. mar 2008

zaspala 19.40 a kým ťahala rozpravala som jej aka je velka,že v noci sa spinka a nepapa-ona len krutila hlavou že nie,akože nebude spinkať,tak som jej povedala že bude plakať,tak ma začala hladkať po didiach ☹ ja sa z nej zblaznim,čo na tých ceckoch vidí 😅 ale bola hrozne zlata.Tak začala od včera rozpravať,moc je podarena-ako sa volaš-arka,všetko opakuje.My sa vytešujeme,lebo syn začal dosť neskoro rozpravať,skoro tri roky mal a ona taky drobizk a už jej jazyk ide vkuse 🙂

eliska7
5. mar 2008

bože už bola hore-didi,didi-toto vari nebude nikdy koniec,ved to je už 13noc 😅 😅 presna ako hinky-presne po hodine 😅 ,ja zas depkujem ale fakt už nemam nervy na dalšiu prebdenu noc 😢

evka39
5. mar 2008

😉Eli ,hore hlavu....A hlavne nebud nervozna/to ti hovorí ináč tá pravá/ Mysli na to ,že to raz skončí...A čo vidí na didách,jááááááááááááááááááááááááááááj ved to je taka dobrotka a hlavne je to na maminke ktorú strááááááááááááááááááášne ľúbim....-to by ti povedala Sárinka. 😀 Ankam, tiež si myslím,že malá je ešte malá 🙂 tak sa neponáhlaj a vychutnaj si ešte kojenie.A prečo by si mala byt úchyl,ved načo sme tu,aby sme sa postažovali,poradili si a tak.....Prirástli ste mi k srdcu holky...Ja už sem ani nepatrím,ale nezbavíte sa ma

alenik
5. mar 2008

ahojte kocky,vidim,ze naladicky nasich deti,su ako aprilove pocasko 😖 .Eliska,musis to vydrzat,aj ked sa ti miestami mozno zda,ze robite 1 krok dopredu a 3 dozadu... ☹ Ja v posledne dni,nemam koli mojej zabke cas absolutne na nic ☹ Citala som vas,takze infosky mam.Nemohla som prehliadnut,ze tu mame novu "chodulku"Vikinku.Ankam-blahozelam!Ako ste dopadli na tom ocnom,vsetko OK?Moja mala dnes zaspavala...jednym slovom-otras!Skusam mozne aj nemozne a stale je to o tom istom. 😝 Cez den nespi vobec a vecer zaspi okolo 22.S nervami som v koncoch,nechce nikoho,len mna.Muz uz nemohol pocuvat jej plac,tak ma prisiel zachranit....mala surovo na nho,tati chod prec.A mne skace po hlave...doslova 🙄 Evka,ja sem tiez nepatrim,ale kto ma vyzenie 😀 😀 😀

eliska7
6. mar 2008

jaj baby zlate,neodidte odtialto,kto ma bude držať nad vodou 😅 .
13.noc--neskutočne,o pol 2 som jej narvala čaj,len ho držala možno 20ml vycucala,potom to iste mrnky a tak,o 3.40 som jej išla zohriať mlieko,vypila deci 😅 a ešte ťahala,ale riadne jej žblnkotalo v bruchu,ešte ťahala nebolo čo,tak zas revala,volako som ju utišila,ččč a hladkanie pred 5 som jej aj tak musela tie cecky dať a pred 6 znova,teraz doobeda už tri krat cecovala,ale tak ťaha že mi až smotana ide z nich-neskutočne dieťa 😀 No volal muž zajtra ma dovolenku,tak dnes pojde spať s ňou,to som zvedava ako to dopadne 😉

kakatka1
6. mar 2008

Ahojte Tak ako citam nie sme jediny zavislaci. 😀 My mame podobny problem,krpec sa v noci budit asi milionkrat na memenko a ja sa idem z toho zblaznit.Cez den sa to este da,vzdy mu poviem ze memenko sa bude papat vecer v postielke, tak chudatko moje caka,ale obsac sa necham prehovorit aj pre poobednym spanim,hlavne ze rychlejsie zaspi.Tiez uz rozmyslam nad figlami ako ho odstavit ale neviem,neviem.Inak v januari som bol ozaj stastna ze este kojim ked bol drobec chory,nic ine ako meme nechcel.Tak vsetkym maminam prajem vela stastie pri oducani MM a budem k vam chodit na rady 😵

alenik
6. mar 2008

eliska,drzim palce pri tom uspavani.Dufam,ze ockovi sa to podari.Priprav sa vsak na to,ze bez placu to nebude. 😨 Ale mozno budeme vsetky prekvapene,ako to s nou tatko zvladne.my sme to zanedbali a teraz ju musim uspavat len ja. ☹ Dnes planujeme zmenu planu,takze aj u nas bude tatino uspavat a mamina pojde pre zmenu von s havkom 😉 Aj ty radsej malu nakoj a duj niekam prec 😀 poviem ti Eliska,ze doma chovas riadnu osobnost.ta ti ma vydrz jak fras 😀.Co jej nedas v noci,dozenie cez den,logicke nie 😀 . Ale je zlata,ako nevie bez teba zit.A my mame novinku taku,ze uz 3 dni mame suchu plienku cez den,ale na noc este davame.Stale len behame na WC a dookola pocuvame:cika ano,kaka ano 😀 .Ale sme veeelmi dolezite,ked si behame v gatkach(daťky) po byte.8-)

evka39
6. mar 2008

No čaute,tá moja potvorka len teraz zaspala,horkoťažko 😒 .Uf!!!!eli,tiež držím palce.Alenik,to ste teda šikovní s plienočkami.Moja malá je staršia a na tému o záchodíku alebo nočníku sa so mnou zásadne nebaví ☹ Tvári sa ,že ma nepočúva.Takže blahoželám k úspechu.. 🙂 Kakatka vitaj 😉 No ,idem aj niečo robit.Dnes som mala velké plány upratovat a zatial som umyla riad a vysypala smeti,šikulka som,že 😀

eliska7
6. mar 2008

kakatka vitaj v klube 😀 Alenik,super že cika.Ja som urobila v lete hrubu vychovnu chybu a teraz musime začať od znova.ona chodila od 8 mes na nočnik,kakať,cikať,pytala sa takym zvukom a my sme vedeli že chce na nočnik,ale vonku mi to bolo trapne nosiť šerbel,tak som jej vravela že može do plienočky-vysledok ked mala 11mes pozrela na mna a ja som pochopila- 😅 ved si povedala že možem a odvtedy sme zase na plienkach.teraz ide na nočnik len ked ona chce vtedy ma aj vola že kaka.Dnes vonku,kym som volala s mužom mi skoro vybrala na ulici cecok-kým som sa spamatala už som bola odopnuta 😀

tretulka
6. mar 2008

aliska, ja mam doma tiez takeho maleho zavislaka, len dufam,z e to bude jeho jedina zavislovst v zivote 😀 , kojim ho rano a vecer, cez den sa stane, ze si pyta, ale sa ho snazim zabavit a poviem mu, ze mliecko teraz maminka nema, az vecer, niekedy to zaberie, niekedy je plac...zaspavame tak, ze si lahne do postielke, ja ho hladkam a spievam mu kukulienku, aj ked spievat neviem, niekedy na mna skusa tahy, ze ma objima, stiska, moja mama, tam a ukazuje na manz. postel, a hladka mi tricko..no cez den mu nedam....stalo ma to take nervy oducit ho, ze sa k tomu nechcem vratit, kojim ho vecer pred spanim, prelozim do postielky a dufam,,ze bude dobra noc...ale take su velmi zriedkave, budi sa casto, ked mu poviem, ze mliecko nie je, tak sa jeduje, place strasne, no ale to iste poznate, neviem ako sa toho zbavit, nic nezabera, ale na mna jeho srdcervuci plac zabera na 100%...

eliska7
6. mar 2008

jééj dalšia do klubu 😀 ,ved to ja už nevladzem odolavať ved aj tak nespi,ked som jej dala didi aspon bolo ticho

alenik
6. mar 2008

kocky,ja tiez neznasam malej plac.Radsej jej vyhoviem a mam pokoj.Ale len odtial-potial 😀 .babule,chape vas.Ma vam dieta vystrajat a nespat,radsej djte cicu a do 5 min.je klidek.. niektore mudre mamicky by povedali,ze nech sa vyreve,ale nedostane co chce.My asi niesme az take mudre,vsak? 😀 .tesim sa na noc,lebo mala bez slova zaspala a buvala cez 2 hodky.Asi sme na spravnej ceste,lebo sa nepocikala...aspon to ma tesi...Dobre,ze mame take ojedinele deticky,lebo aj napriek vsetkemu,co si pri nich vytrpime nam robia neskutocnu radost 😉 .Evka,nam velmi pomohli take schodiky na WC.Na tom by sedela......... a sedela.......😀.Ja som sa uz davnejsie rozhodla,ze malu nebudem do nicoho nutit.mam pocit,ze ked deti do niecoho nutime,akoby nam potom robili napriek 😕,certici jedni malí... 😀 😀 😀

ankam
6. mar 2008

cavte babenky 🙂 tretulka a kakatka vitajte v klube,uz som myslela ze sme len dve s eliskou co kojime...... 🙂
eliska-ja by som to uz vzdala na tvojom mieste.fakt to trva nejako dlho.prave preto nemozem prestat,lebo tie dindy su aj vyhodne pre mna.ked je fakt nervozna mala,tak ako dnes,asi zubky 😠 tak len dinda ju utisi a moze byt co chce......
Kocky mne ste tak prirastli ze stale na vas myslim,co asi robite 😀
Alenik vitaj-dlho si nebola.dakujem Vam ku gratulaciam ,ale asi som to uriekla,lebo ako vtedy mi krasne chodkala sama,tak uz akosi nechce.Esteze som ju nakamerovala,lebo by mi asi nik neveril.Tak neviem co sa stalo..... 😨
Na ocnom sme dopadli vyborne,dokonca ani neskulime,co sa mi obcas zazdalo.SUPER 😵
Eliska ved tvoja Sarinka je len myslim o 2mes.starsia,tak mozes este aj ty vydrzat v noci nie??? 😀 😀 😀 hi
Ked mozem ja tak aj ty vydrz a mas pokoj,aspon ti hned zaspinka

Ja este ani zdaleka neucim na nocnik,hrame sa s nim,ze davame do neho kocky 🙂 Ale na leto sa chystam tak uvidime
Najlepsia bola moja"nastavajuca svagrina"Uz od perinky si ju mala davat-vyhlasila..........truba

alenik
6. mar 2008

ahoj Ankam,neboj,nic si neuriekla.moja mala sa pustila sama chodit,ked mala 10 mesiacov,ale potom nam raz spadla a mesiac mala taky strach,ze stale chodila len za ruku.Ja som stresovala,ze uz ani sama chodit nebude.Nas nocnik nam donedavna tiez sluzil len ako vedierko na kocky,alebo klobuk 😀 .Mate este cas.Mala si teraz trosku cikla,ale plienku nechce ani za svet,len gatky.A tvoja svagrinka by nechcela robit nejaku poradkynu v oducani od plienok?Nema nejake "eso v rukave",ako prestat kojit?Mozno aj Elisku by to zaujimalo 😀 😀 😀 Ankam,super,ze mate ocka v poriadku.Pravdu si povedala.Aj ja,ked ma mala v noci zobudi,rozmyslam,ktora z vas je tiez v podobnej situacion.Dobre,ze mame konika,komu by sme sa mohli postazovat a pochvalit... 😉

ankam
6. mar 2008

hej sak ona je jak keby vychovala 10deti a pritom este ani nema sajnu co to je starat sa o dieta......Ale s manzelom sa dobre na nej aspon pobavime...
sa cudujem ze mi radi aby som kojila co najdlhsie....
Vdaka vam za podporu 🙂

marcela11
6. mar 2008

Cauko maminky, pripájam sa k Vám, tiež už nejaky ten čas premyšlam ako to urobit s odstavovanim...Maly ma 1rok aj 4m zaspáva len na ceckách samozrejme medzi nami na posteli... Z flaše pije vodu prip. krabičkove mliečko si trošku sosne. Ale niekedy je den, ked sa ho ani nedotkne. Papka veeeelmi maličko, 3krat do pusi na obed raz do pusi...Je to o nervy. 😖 Cajik, džusik, kaše, vyživu no on pomaly nič nechce, len čistu vodu a cecujeme... Ved to poznáte. Dudlik nechal sám ked mal asi 10m. S nočnym spanim to bolo 😠 uffff. Okolo roka sa to tak zhoršilo, že horšie už nemohlo byt. Budil sa aj po 8minutach, bolelo ma rameno no všetko... Nechali sme ho plakat, plakal iba po prvy krát hodinu a prvy krát spal 4hod v kuse - paráda... Teraz sa budi 2 alebo 3 krát nad ránom. Ale za noc mi neprespi - ked to zrátam dlhšie ako 8, 9hod. Takže žiadna sláva...