"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

alenik
26. feb 2008

eliska,som rada,ze je to u vas uz lepsie.Mylim,ze robite super pokroky.Uvidis,este par noci bude rusnych,ale potom uz to bude OK.Som prekvapena,ale moja mala tiez dobre spi.Aj v noci,aj cez den.Normalne som ju dala o 13 do postielky a po pol hodke zaspala. 🙂 .Uz som aj zabudla,ze take cosi sa da 😀 .Moja prave ze vypije aj 2 litre vody(okrem lucky nechce nic ine)a taky liter mlieka.Kojene deti asi nechcu flase,lebo my tiez pijeme z pohara.Drzim vam palce.A dufam,ze nepovolis,ked si uz dosiahla taky uspech.Neboj,to mlieko sa ti zreguluje.Mala ti pila nonstop a odrazu taky skok...len si po trochu odstriekavaj a bude dobre.

eliska7
26. feb 2008

😀 kino sa nekona,bo ide s frajerkou 😅 tak možme ceckovať dalej,už som neni zaujimava 😀

evka39
26. feb 2008

Ahojte,eli teším sa s tebou,že je to už lepšie.Asi už maličká chápe,že neustúpiš,a keď ju stačí poľuľkať,tak určite už pochopila,že ju ľúbiš aj napriek tumu,že jej nedáš didi.Prsia pobolievali aj mna/teda ten jeden,lebo som kojila rok len s jedneho/raz som si odsala odsávačkou a teraz je už ok.Je ešte trochu naliaty,ale nebolí,tak nechcem odsávať,aby sa netvorilo.Vytláčaj len aby sa uvolnil ten tlak a viem je to nepríjemné,ale daj na to pozor.Ja som mala zápal len taký menší a nebolo to nič príjemné.My sme dnes v noci boli hore 2krát aj to som ju ja raz nechtiac zobudila,čiže v našom prípade možem potvrdiť,že ako sa nekojíme,tak noci sú lepšie...

ankam
26. feb 2008

ahojte,ja uz vas asi radsej ani nebudem citat,lebo lensa rozculim ze uz to mate za sebou,hi 😠
Jaaj nevymenite sa zo mnou??Cez den v pohode,ale keby tie noci neboli....Cosi som sa pochorela,zle mi bolo celu noc,nespala som ani mak a nakoniec som este aj grcala..........dnes som jak vypluvnuta rezanka. 😨 citim ze som max.vycerpana,mozno sa mi podari aj odstavit,lebo ked raz lahnem vecer,tak ma mala ani nezobudi,hi 😀

Alenik moja mala vypije asi tak cca 4dcl.To je vsetko.No a z mlieckom neviem.Bud rada ze ti tolko pije,ved tolko aj ma.Myslim ze tak aj 2lit.by mala vypit nier?kdesi som citala ze 1dcl na 1kg.niesom si ista.

eliska7
26. feb 2008

idem hajť ,dalšia noc pred nami,cez den 10krat cecovala-nedari sa obmedziť cez den,tak zatial to skušame dalej len v noci,rano dam vedieť ako bolo 😔 😔 😔

alenik
26. feb 2008

jasne Eli,daj vediet.Aspon,ze v noci obmedzujete...ale 10 krat cez den-to je dost..no nic,musis vydrzat 😉 .Zajtra daj vediet.Pa Ankam,daj mi malu na noc,ja aj tak nespim 😀 .Rychlo sa vyliec a tiez daj vediet,co mate nove.Su tie noci aspon o trosku lepsie?Aj ja uz idem spat,lebo ktovie ci sa mala v noci nadomnou zlutuje,alebo ani nie... 😅

eliska7
27. feb 2008

5.deň=otras,do 1 vnoci sice spala,ale stonkala,plakala zo sna a potom revala s prestavkami mne do ucha až kým som jej o 4 nedala,vyťahala obidva a potom driemkala do 6.Cele doobedie preskučala,plakala,ale aj slzy mla,či ju boli niečo alebo zato počasko ja už neviem,teraz zaspala o 11.15,som zvedava čo bude ked vstane 😖

evka39
27. feb 2008

Eli,a nejde jej teraz aj nejaký zúbok???Naša emka vtedy plače akoby zo sna a spí veľmi nepokojne.Asi ju niečo bolká lebo ked len stonkala keby tak velmi chcela cici,tak velmi plače no neviem to je moj názor.My mám odstavovanie trošku skazené lebo Emka ochorela,čiže je podráždená uplakané a upokojilo by ju didkanie,ale nedá sa nesmiem už ...A eli nechcela by ti cez den jogurtík alebo mliečko trebárs od kravičky alebo iého zvieratka/akože/ alebo si skúste spolu kúpiť nový hrnček iba na mliečko My sme mali takú žabku a keď pýtala méko,išli sme dať do žabky a páčilo sa jej to.Postupne sa cez den uplne odstavila...ale trvalo to aj 2týždne.Tak skús ešte toto držím palce

eliska7
27. feb 2008

neviem,ma už 16zubkov,už len posledne 4 stoličky,ale tie by mali isť až okolo dvoch rokov.No a to mlieko je velky problem,bo mame alergiu na kravs.bielkovinu a jedine sojove može ako tak,to aj skušame z hrnčeka,ked vidi bratríčka aj ona chce 🙂 ,nesmie ani jogurty,milačiky nič 😒 už bola hore ale musela byť smädna,riadne ťahala a zaspala dalej.Včera tak spala cez den dve hodiny s jednym kojenim,čo je dosť slušne 😖 ale dnes od tej šiestej mala 6krat ,aj sa ukludnovala,aj ťahala,musim predýchať a vydržať,stale si opakujem už nesmieš cuvnuť 😵 ,snad dnes bude zas lepšia noc,tak sa to zatial strieda-jedna zla jedna celkom fain 😀
A ty odolaj tiež,lebo budeš vtom až po uši,človek ich lutuje,lebo to je jedine čo ich ukludni,nech sa robi čokolvek 😅

evka39
27. feb 2008

No Emka má dva roky až v máji a zadné stoličky má už dve,takže nikdy nevieš...To je iné,keď má alergiu nám pomohli tie jogurtíky...no tak už neviem,už musíš len pomaličky skúšať a neboj o pár dní tu budeš dávať povzbudivé rady iným zúfalým mamičkám.Pekný den

petova
27. feb 2008

Aj môj drobec dosť zle spal, asi sa počasie mení, lebo nezvykne takto mrnčať, tiež do štvrtej ako tak vydržal, ale potom som už kojila. Presne taká noc ako mala Eliska.

alenik
27. feb 2008

kocky,asi naozaj bude nieco "vo vzduchu",lebo as my sme mali otrasnu noc.Mala sa zobudila presne o polnoci a taky rev nespustila uz davno... 🙄 A co sa tyka tych zubkov,moja ma 18 mes. a uz ma 3 stolicky a ide jej posledna ☹ Eliska-vydrz to nejako... 😅

petova
27. feb 2008

Na nervy je dnes celý deň. Ráno už od 6. nespí, o ôsmej už mrnčí od únavy zo zlej noci, a ja som musela odísť, čiže zostal na starosť svokre, tej potom odkväcol na pol hod. a potom zasa na obed nie a nie zaspať, za pol hod zasa hore a s veľkým revom po nakojení ešte odpadol v postieľke. Dúfam, že stihnem aspoň vymeniť si vložku a dopísať tento mail. A to poobede ešte musím ísť po synovca do škôlky a mať ho, kým nepríde jeho mama z roboty. A poviem vám, ten má tri roky a svoju hlavu a dakedy by som mu už po riti nakládla. Ešte že moja dcéra je rozumné dievča a vie pomôcť, keď treba. Ocko je samozrejme do večera v robote, príde, keď už budem hore len ja. Už nech je aspoň 8hod večer a mám pokoj. ☹

evka39
27. feb 2008

Baby,nechcem provokovať,ale my sme zase túto noc spali ako ešte nikdy.Prvý krát nám prespala celú noc a to má už rok aj 9mes.Normálne sme s mužom nechápali.Zato,žeby bola cez deň nejaká dobrá sa nedá povedať a toto denné uspávanie bez cici ma pripravý o nervy...Trvalo to 40min,ale plaču bolo dosť.Cici si síce nepýtala,ale vidiet na nej,že jej niečo chýba aby zavrela očká.petova ja som si tiež dnes ledva stihla vymenit vložku aj to bola pri mne a spytovala sa ma,čo to ma miminka...No je to sranda ja s nou bežne vykonávam všetky potreby na VC/myslím moje/ a to dnešné varenie...Adrenalín ...Skoro som o ruky prišla a oči by sa mi zišli aj na zadku ,o 4 rukách naviac ani nehovorím....majte sa holky

alenik
27. feb 2008

petova,ja ked vidim,ze den sa nam zacal zle,len sa modlim,aby uz bol vecer.A ked je synovec drzy,ja by som mu urcite capla jednu taku vychovnu... 😉 .Super,ze dcerka ti pomoze.To je sai ta vyhoda,ked mas vacsi vekovy rozdiel medzi detmi,vsak?

eliska7
27. feb 2008

no vidim že všade je veselo 😀 tak nech rychlo pride noc 😝 ,sara spala do 12.45s jedným ceckovanim,takže ešte v pohode,lebo inokedy premyšlam ,či skor-jesť,cikať,kakať,upratovať 😀 a chvalabohu že nemam kramy lebo inač neviem neviem 😝 No je uskučana aj poobede

evka39
27. feb 2008

Jaj baby,no sranda s tými potvorkami...Ja sa nestíham ani zmyť na hlave možem aj rezne vyprážať takú ju mám mastnú teraz keď spí to nemožem,lebo moje dieta spí ako myš na vreci a určite súhlasíte,že ked už konečne zaspala,tak si radšej ani neprdnút aby bol kludPetova ja mávam niekedy moje krsna,ktorá je len o dva mes.mladšia od mojej a to vám poviem,to je sranda.Dom hore nohami hračky aj v záchode a ja vvyšťavená na cucky.U nás začalo svietit slniečko,tak dúfam,že sa zmení aj áladička...

petova
27. feb 2008

No veď ja sa so synovcom nebabrem, to on už vie a má predo mnou rešpekt, ale niekedy mu sadne niečo na nos a bude sa hádať a hádať, bude urazený a keby ste počuli tie jeho reči silácke, no tak by som ho schladila, že by sa divil. Či to aj môj bude mať také mačovské reči, aby si posilnil ego, alebo ho lepšie nasmerujem... Dcéra je super, ale aj tá sa vie riadne rozbesnieť, keď je tento synovec u nás a potom už musím jedine zvýšiť hlas, aby som ich skľudnila, lebo úraz sa stane raz-dva. Bože, mne malý ešte spí a mne už treba ísť z domu,no všetko je dnes úplne naopak. Dúfam, že noc bude ok. Ja ho idem asi zobudiť, veď to moje synovča sa ma ani nedočká. Už som bola aj pri malom obliecť sa, prádlo som odkladala a ten len spí. Inokedy by som bola rada, ale teraz mi to fakt navyhovuje. Keby som to tušila, tak sa dohodnem so svokrou, ale tá už je doma a je rada, že má kľud. Porazí ma.

ankam
27. feb 2008

cavte baby.Ja si musim dat pauzu od odstavenia lebo sa asi psychycky zrutim.Furt nad tym rozmyslam a nieje to dobre lebo ma hlava boli..............lekarka mi dnes poradila ze mam kojit ju do 2rokov,asi sa obetujem
To ze Evka chodis aj na WC?ja uz to robim davno.Mala vojde pomaly aj do pracky,este si ani nesadnem uz mi ukazuje na toaletny ze mam zobrat do ruky.ked umyvame ruky tak aj kefku jej musim dat.A ked sa sprchujem,tak mi vyklopkava na sklo sprchoveho kutu.......ale ako ?Inac sa neda
a to ja som kazdy den sama doma.Manzela mam len na 4hodiny doobeda.. avecer po 20,ale to ja uz som unavena a este ked mala nespi...ach jaj a na plnenie manzelskych povinnosti uz vobec nemam naladu pripadam si ako stara baba

Inac eliska a petova je to lepsie ze mat take starsie deticky ze???Myslim ze keby mi aspon mal kto postrazit ked sa chcem sprchnut alebo na WC,ci pradlo zavesit
Ja si tiez tak planujem druhe babo,ked bude mat Viki aspon 6rokov,skor nie.Aj to ked budem moct lebo mam problemy
mala mi dnes zaspala az o 15.00a vstala o 17.takze do 22,mam postarane o vecer,super
papa

petova
27. feb 2008

Ankam, je super mať dcéru, ktorá vie, čo treba, ale neboj sa pri nej som si to odbila statočne. Ona bola zarevanica 1.triedy. Tiež všade so mnou, muž nevedel pochopiť, že aspoň on keď je doma,tak ju nemusí púšťať do sprchy ku mne, aby som mala aspoň to sprchovanie iba pre seba. Teraz je to lepšie, ale keď je v škole, tak som vlastne s malým sama, takže dakedy tiež nič moc. Dnes som to zvládla a už konečne obaja spia a muž je ešte v robote, tak som úplne sama-supre pocit. 😵

alenik
27. feb 2008

no,kocky,je to s nami biedne.Moja mala zaspala o 21 a o 25 min.uz bola pri mne v kuchyni,prisla ako duch.Kludne som ju ulozila,ale uvidim,co bude v noci... ☹ .Ja by som uz aj chcela druhe babo,ale nemam odvahu,kedze mala je taka "divocina".A to sprchovanie a WC?Som na tom tak isto,ako vy.Sukromie?Co je to?!Aj ked je ocino doma,mala musi byt pri mne.Ved za tebou place,tak co mam robit?...hovori tatino ☹ Mama musi zvladnut vsetko... 😉

petova
28. feb 2008

No mne začal zase úžasne deň. Malý už pred šiestou hore a ani za nič ešte zaspať. Síce hneď neplakal, ale o chvíľu spustil a mala som pokľudnomchystaní dcéry do školy a po rannej sieste pri káve, kým moja prvorodená raňajkuje. Dakedy by som potrebovala deň voľna od života. Nič nerobiť, iba sebe sa venovať. Snívať je pekné, ale je lepšie pre mňa držať sa pri zemi. Aspoň teraz spí. Dnes sa mi ponúkla kámoška, že mi malého bere von, už sa teším, ako mu zakývam a aspoň hodinu budem mať pre seba. Síce budem asi prezliekať periny, ale bez zhonu. Aj to je fajn. A vy ako, ako ste spali? Napíšte niečo.

evka39
28. feb 2008

Ako sme spali???Hrôza!Aký máme deň???Hrôza!!!V noci sa stále prehadzovala mrnčala a cez deň je max.nervózna už mám nervy v čudu,hlavu mám na prasknutie ešte že je doma muž,lebo Kremnica istá.Teraz je s ním v spálni ja som musela po polhodinovom uspávaní v štýle revu odísť,lebo...Vôbec nechce spať ja nechápem na čom funguje...Petova,vychutnaj si tú hodinku prajem ti to zo srdca,lebo viem ako to občas treba.Ako soľ!!!Ach Bože,nech je už večer..........

eliska7
28. feb 2008

6.noc 😀 pisala som stale den,ale je to noc=zaspala 19.35,neviem kolko bolo hod,ale ked začala plakať dala som jej deci čaju,všetko vypila a potom nepamätam či bola hore až rano ked už ručala o 4.50 a kojila som ju,potom ešte z prava a od 6 je hore--takže asi super noc!,zase skučala cele doobedie,bol doma aj muž po hod mal toho plne zuby aj on,vyvaral na dva dni bo šiel do prace.Sara ma dobehla,ale dnes som ju prekukla.Stale sa pytala spať,lebo vedela že vtedy jej dam po novom didi 😅 a tretí krat mi to došlo,vždy ma vycecala a začala vyvadzať,tak som jej potom už nedala,išli sme von že bude spať,velke h...vratili sme sa domov a teraz zaspala o 13.20 a ja som ko,poobede ju dam našim a budem žehliť a kukať telku,nemam vobec na nikoho naladu-ako pišeš opusteny ostrov a sama,len šum mora,ešte aj ten by mi išiel na nervy 😅

evka39
28. feb 2008

Tebe aspoň zaspala,zato tento moj čert je plný energie a točí s nami všetkými.Ja už niekedy neviem,čo s nou.Dnes som až vyleštila stôl v obývke a pozametala schody bordel je tu ale môžem sa na to vys...Ako vydím,dobrá nálada je všade..Eli,závidím ti poobedie.Ja som sa rozhodla,že zajtra pojdeme k našim nech si jej trochu užijú.Potrebujem vypnúť aj ja

evka39
28. feb 2008

A Eli to s tým spaním mi robila aj Emka,chcela spať už o deviatej ráno,lebo vedela že bude cici...Ale sú prešpekulované tie deti...

eliska7
28. feb 2008

evi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 veru ale mne to vobec nedochadzalo až dnes 😅 tak už verim že musim len vydržať onoto prejde,len dufam že to nebude trvať polroka 😅 a čo ma štve?hoci toto všetko musim trpieť neschudnem ani deko,ešte mam 16 kil na sebe od porobu 😅 😠 pri synovi som mala do pol roka žalud.vredy a schudla som 13kil za dva mesiace-dva roky som sa liečila na žaludok 😅

alenik
28. feb 2008

caute babeny,na rozdiel od vas,my sme mali taku noc,ze lepsiu si fakt ani neviem predstavit 😉 .Mala sa zobudila o pol siestej,hodila som ju k nam na postel,ztrubila pohar vody a zobudila som ju ja o 9:03 😲 .Take nieco je rarita a urcite sa to uz nezopakuje ☹ ,aj keby som veeeelmi chcela.Den je tak isto bez spanku,ako u teba Evi,ale teraz je pri nej tati,tak uvidime.Zatial sa z detskej ozyvaju len zufale vykriky:maaaaamiiiii,maaaamiiii 😀 .NEREAGUJEM!!!Idem dnes k zubarke,tak si idem umyt hlavu,lebo jej zaspinim kreslo 😀 😀 😀 .Aj ja by som rada vypla,ale nemam malu kam pichnut...skoda! 😕

evka39
28. feb 2008

Ja som mesiac po pôrode skončila na operačke so žlčníkom.počas tehu sa mi spravili kamene a mála som neskutočné bolesti nasadili mi dietu ale skončilo to na operačke.Týžden v nemocnici bez jedla a pitia 9kg bolo dole.A irónia,vieš ako som ručala v nemocnici,že nebudem mocť kojiť???Poctivo som si odsávala aby sa mliečko tvorilo a Emka sa hneď prisala trápili sme sa lebo po diete som mala vodu a nie mlieko,ale podarilo sa.Keď si na to teraz spomeniem,ako som hysterčila,že chcem kojiť..ha 😀 Mam ,čo som chcela.Ja som ale schudla aj kojením,čiže aspoň toto pre mna výhoda no a chudnutie začalo naberať rýchly spád,keď Emka objavila nôžky...

petova
28. feb 2008

Hurá, práve som zavrela dvere za malým a kamoškou, ale neviem, do čoho sa mám skôr pustiť. 😨 Som taká natešená, že som sama doma, až sa mi ruky chvejú. Mne sa deň vylepšil, drobec spal v kuse 2hod, takže vyspatý do ružova a teraz, keď ho ani nevidím, tak je taký zlatý, že šiel s tetou. 🙂 .