"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

evka39
8. apr 2008

pipi,ahoj ja som malú už odstavila tak tu je moja rada...ak ich máš bolestivo naliate,tak ručne si odstriekaj mlieko,kým sa nepolaví ten tlak...je dobre to robit pri horúcej sprche.........a my ceculky sme prešli do novej témy,kde sa bavíme okrem kojenia a odstavovania aj o iných veciach,tak pod k nám v batolatách,názov temy:Bežný den mamičiek,ktoré odstavujú babetko...Sú tam super baby,ktoré majú podobné problemy,tak šup k nám moja,budeme radi 😉

pavlicka
9. apr 2008

Jsem teď týden po odstavení 12 měsíčního dítěte. Jen to shrnu a snad vám dodám trochu optimismu. Moje mlíčko dostával poslední tři měsíce jen před spaním a ráno po probuzení, jinak celý den normálně jedl. Odstavila jsem ho sunarem, po večeři normálně misto prsu dostal cca 70 ml sunaru, ráno vypil dokonce tak 150 ml. Po dvou dnech (tj. čtyřikrát jsem vynechala) mě bolely bradavky, tak jsem mu odpoledne trochu nabídla z levého prsu, jen cca půl minutky aby mi vysál to nejvíc bolestivý a stačilo to. Takže v poho, moc toho teda na můj vkus nevypije, ale po týdnu jsem v pohodě a malej teď spí spokojeně celou noc.!!

Chápu, že většinou řešíte starší děti, který jsou na tom závislý i trochu psychicky. Léky na zastavení laktace jsou až skutečně mezní řešení, tak s tím neblbněte, mě bylo doporučený radší stahovat prsa, nepít a ležet na břiše. Přeju hodně štěstí hlavně maminkám na Slovensku!!

katulilinka
29. apr 2008

my sme prave teraz nasho maleho odstavili a chcela som teda napisat par rad, ktore nam pomohli. snad to pomoze aj inym... nam dr. hovorila, ze najlepsie je dat ho na par dni starym rodicom a takto razom ho odstavit. na to sme samozrejme nemali kuraz 🙂 bali sme sa ze to bude pre neho velky sok. takze postupne sme zaviedli UM. i ked nechutilo, skusali sme kazdy den az si nan uplne zvykol (trvalo to asi 2tyzdne). tak sme prestali kojit cez den ale dostal len UM. akonahle si zvyko celkom nan (asi mesiac), zaviedli sme to aj v noci. a bola som prekvapena ale v pohode ho vypil, dokonca sa nam zlepsil spanok (hore sme 2x a to sme byvali aj 8-10x). pijeme ho z flase ale s cumlikom od 6mes. so 4mi dierkami, takze to netrva nejak dlho, kym flasu vypije. kvoli zubkom...

co sa tyka prs, ako to vsetko islo postupne, aj mliecka bolo coraz menej. nezvazovala som sa (bala som sa ze ich to nejak zdeformuje) ale davam si aj na noc taku pevnejsiu a stahujucu push-upku a vdaka nej sa prsia nenalievaju. myslim ze len 1 alebo 2x som ich dala malemu este vypit, ked som spala bez nej a naliali sa. takze bala som sa hroznych scen ale s trochou rozumu, intuicie a lasky sme to zvladli takto krasne postupne bez velkych placov ci sokov.

mirka
27. máj 2008

no u nás asi zaberá, keď mám potretú bradavku tou fialovou vodičkou. Dohrýzla mi bradavku, tak som ju asi 4 dni kojila s boľavou, až mi mamča povedala, že toto pomáha. Išla som do lekárne, natrela, myslela som, že moje dieťa takéto niečo neodstaví, ALE aj sa pricucla, ale ako sa jej to dostalo do pusy, aj keď to bolo uschnuté, už nechcela a v druhej nemám nič 😝 takže včerajšia noc bola prvá bez cickovania a v pohode, trošku si pomrnkala a spala ďalej, stačilo jej povedať, dida je fúúúj 😅 už som ju viackrát skúšali odstaviť, ale márne, tie hysterické záchvaty vnoci sa nedali počúvať 😅 takže takto vie, že to nechutí, už ani moc nepýta a keď pýta, spýtam sa jej či chce takú kakanú didu a je pokoj 😀 som zvedavá, ako to bude pokračovať 😒

eliska7
28. máj 2008

ja len zavidim moja herečka cez zuby ťahala aj horčicu na dide,slzy jak hrachy a ked konečne precicala horčicu povedala že didinky dobro 😅 ne pokanene(pokazene) 😀 ,neviem čim jej prejsť cez rozum

vlastulka
30. máj 2008

Pridám aj ja moju radu ako som odstavila moju 16 mesačnú dcérku... Trvalo nám cca 2 mesiace, ale podarilo sa 🙂 Cez den sme sa už nekojili takmer od roka, lebo už papkala všetko, no len nám robilo problémy večerné zaspávanie..Pred spaním som jej dala napapať normálnu stravu čo bolo navarené, zapila čajíkom a tým pádom už bola plná a didi nechcela.. no a takto sa teda Vikinka viacmenej odstavila sama.. No a vnoci raz dvakrát za noc, ked sa obudila som jej dala didi, no ale teraz už ked blaboce, vie si vyptať "tajík", tak postupne nechcela didi, ale vyptala si "tajík"... No a takto skončilo naše kojenie 🙂 🙂 Ale aj tak som veľmi rada, že mi mliečko vydržalo až doteraz, a ked mám pravdu povediac, už mi to aj chýba, ked v noci si už namiesto mna vyptá "tajík" 😉
No ale ešte jedna super správa, spinkáme úplne celú noc, od 20.30h do rána 9h...

nathalie111
14. jún 2008

baby,potrebujem poradit..mozno ste uz niektora zapasili s podobnym problemom... 😖
chcela by som malu odstavit a zaroven ju naucit spavat vo svojej postielke,ale neviem,ako na to..vacsinu noci spi pri nas,halabusi stale a budi sa, a ja uz nevladzem..len by prso chcela..niekedy uspejem,ze jej dam dudu a ona mi prsnik len chyti a zaspi tak,ale niekedy mi ho "masiruje"tym stylom,ze sa bojim,ze bradavky budem mat az po kolena rano... 😅 a to sa opakuje viackrat za noc..
teraz neviem,ci ju mam odstavit tak,ze ma spat pri mne a skratka jej nedam,alebo nedam a bude v postielke...
co myslite,nebolo by to prilis vela zmien naraz?? 😒
alebo,nedrazdili by ju prsia keby spi pri mne?? 😢
chcem s kojenim seknut,ale neviiem,ako na to...aby to slo hladko...poradte prosim... 😔
kazdopadne to bude tazke,lebo pri jedovani ma vyyydrz... 🤐 😨 🙄 😕

pipetula
16. jún 2008

Nathlai a co místo prsu, když se v noci budí jí dát flaštičku s čajíkem?? Takhle se odstavila naše malá.

nathalie111
16. jún 2008

cajik ju darmo rozjeduje... 😠 😠 a vykrikuje ze daaaaam daaaam 😢

hruska22
16. jún 2008

pipetula možno je to blbá otazka ale ten čajík može byt aj studený že?ja inak tiež obmedzujem kojenie už sa mi ho podarilo odburat uplne cez den ale v noci je to stále hrozné chce pit tak 4-5x za noc a teraz má nejaké obdobie že zaspí len ked je s nami v posteli ale vidím že asi nie som sama kto má taký problém 😎

lenca13
16. jún 2008

Nemate taky problem len vy.Tiez malu kojim uz len v noci a vecer.Mne nechce pit ziadne mlieko a nema problem vypit caj z flase.Tiez spi s nami na posteli ale vecer ju chodi uspavat aj manzel ona nemusi mat pri zaspavani prsnik tiez by som ju dala rada do postielky ale ako ☹

bystricanka
16. jún 2008

lenca..aj moje dieťa zaspáva v našej posteli.A ked už tvrdo spí, tak ho preložím do postieľky. Nikdy sa nezobudí. Tvoja malá sa pri prenášaní zobudí?

lenca13
16. jún 2008

Uz som to davno neskusala ale ked som ju kedysi prekladala tak sa vzdy zobudila ☹

vlastulka
26. jún 2008

Ja ked som ešte kojila Viki, tak ma nebavilo nestále stavanie sa z postele a vyberať ju dookola z postielky, tak už odprostred noci spala snami v posteli.. čo sme sa viac menej s manželom tlačili... No ale nakoniec manžel dal z postielky jednu stranu preč, matrac prispôsobil výške manželskej posteli a teraz spí pekne Viktorka sama v postielke tesne vedľa mna, ale už sa netlačíme 🙂 🙂 No a teraz máme jedno veľké letisko 😀

katka76
27. jún 2008

ahoj maminy, tak ja som sa po dnesnej noci rozhodla, ze asi koncime s kojenim. pred mesiacom som spala tri dni mimo spalne a ocinko sa staral o malu, lebo pytala pomaly kazdu hodinu. ustalilo sa to na 1-2 razoch, no potom bola chora a vsetko sa vratilo do starych kolaji. cajom sa ju nepodarilo oklamat, flasku smarila cez celu spalnu a ked jej davam cumlik, tak najskor vsetky(5ks) zahodi, zuri, skrieka, niekedy sa predsa len podari ostat pri cumli a nie hned na prsku.
takze rano som 1x zarobila UM, herecka ho vypila, no ked sla teraz hajat, predsa len si cucla. uvidim, ako sa nam bude darit pocas dna a vecer, pretoze pri kazdom jej nezdare, frustracii, zlosteni sa dotuli ku mne a vyhrna mi tricko

dadkaa
30. jún 2008

Ahojte, moze mi niekto poradit ako odtsvit 4 mesacne dieta, plne kojene. Musi tak urobit zo zdravotnych dovodov. Ako to je najlepsie, ale asi postupne... Zajtra ideme ku doktorke tak som zvedava co ona navrhne, bo budem musiet zacat brat tabletky a zatial neviem ako chytro no asi co najskor.

edita33
30. jún 2008

caute,tak uz mozem aj ja napisat do tejto témy,,v piatok mal maly 2 roky a zaciatkom juna sme sa tiez snazili koncit z kojenim,bala som sa, ale na moje prekvapenie to preslo hladko,,,zacala som mu podavat polotucne mlieko a nanoc kojit,potom som mu vravela ze cici bibi,tak mu dam do flasky,,,a tak postupne presiel na flasu,,,stalo sa este niekedy ze potahal tricko,ale som si ho nevsimala,,,a teraz pije tolko mlieka ze nestiham kupovat,,,a ja?cakam kedy moje mlieko odide,lebo tak ma bolia prsia,,,akoby sa stale plnili,,,tak zelam aj vam hladky priebeh,, 😅 😉

emjee
14. júl 2008

smska1979 • 1d • Dnes o 07:33
Ahojte, chcem sa spytat, ci nema niekto skusenosti s odstavenim laktacie za pomoci liekov. Vcera som zacala brat lieky na zastavenie tvorby mlieka, stahujem si prsia elastickym obvazom. Cez noc sa mi prsia naliali, ale nemam ich odsavat, aby sa mi netvorilo dalsie mlieko. Nehrozi tym padom zapal? A este ma zaujima, kam sa "vypari" to mlieko, ktore mam teraz v prsnikoch, ked ho nemam ani odsavat ani nic s tym robit?

greta24 • 2d • Dnes o 09:57
Preco ukoncujes laktaciu, ked mas take male babo ? Inac, na znizenie laktacie sa dava salviovy caj

betina1984 • 1d • Dnes o 10:27
To by ma tiež zaujímalo, prečo končíš pri mesačnom bábätku? Ja mám doma 3-mesačné a tiež som skončila, ale len pred pár dňami. A to preto, že som už strácala mliečko a malá sa nechcela prisať. A už bola zvyknutá na dokrmovanie. Ja som to nechala tak. Nič som s tým nerobila. Jednoducho sa mi už nenalievali. Mám tam ešte trošku mliečka a nechávam ho tak. Ale keď sa tebe veľa nalievajú, prečo nechceš kojiť? Vieš čo by som za to dala, keby bola malá len kojená?

majada • 2d • Dnes o 10:35
...hm to máš nejaký vážny dôvod ...čo by dali niektoré maminy za to keby mohli kojiť...
...netreba s tým robiť nič mliečko sa postupne samo bude strácať...

mucha • 1d • Dnes o 10:40
majada, ale nemoze sa stat, ze jej prsia zatvrdnu a zapalia sa? lebo mne ked sa prilis nalievali prsia a maly nevytiahol tolko, tak mi zatvrdli a musela som si davat obklady, lebo by sa zapalili...

zucha • Dnes o 11:59
ja mam skusenost s branim liekov na zastavenie laktacie. Zacinala som brat pol tabletky 2xdenne a ked sa neobjavili vedlajsie ucinky, ktore mimochodom mozu byt fakt priserne, tak som davku zvysila na jednu tabletku 2xdenne. Ked som citila, ze sa mi prsia aj tak naliali, tak som trosku odstriekala, ale naozaj len trosku. Do dvoch tyzdnov sa to zastavilo. Predtym som mohla robit co som chcela a stale som mala mlieko. Nepomahali citrusy, salviovy caj, vyvezovanie, no proste nic, preto som zvolila lieky. Ked som ich nebrala a zacala som odstavovat mala som tak strasne zapaly, ze mi z toho ochrnula jedna ruka. Bolo to otrasne. Ked som brala lieky, vsetko prebehlo hladko a bez problemov

kvetinka511 • 2d • Dnes o 12:00
Ahoj smska keď som mala prvého syna, tiež som zo zdravotných dôvodov ukončila kojenie takým spôsobom ako ty. Malý mal vtedy 6 mesiacov. Najpr som dostávala injekcie, tie žial nezabrali. Potom som dostala lieky, prsia som si stiahla obväzom. Mala som strašné bolesti, pretože som mala veľa mlieka a prsia sa mi cca 2 týždne stále nalievali. Mala som ich tvrdé ako kameň, mlieko som samozrejme neodsávlala vstrebalo sa samé. Zápal som nedostala, ale bolesti boli riadne. Je škoda, že dobrovoľne ukonšuješ kojenie, ale zrajme máš na to svoje dôvody.

mucha • 1d • Dnes o 13:19
smska supni si tu do vyhladavaca temu "odstavenie babatka" . mamicky sa tam o tom rozkecali a urcite tam najdes nieco zaujimave...

smska1979 • 1d • Dnes o 15:31
Ahojte, nie je to dobrovolne, preco odstavujem kojenie. Je to kvoli tomu, ze jeden prsnik bol od zaciatku "nefunkcny". Od porodu sa mi v nom netvorilo velmi mlieko, len cca 20 ml. Spravila som asi chybu,ked som na zaciatku nerozmasirovala jednu hrcu a teraz po mesiaci mam zdureninu velku cez pol prsnika a lekari nevedeli, ako pomoct. Za mesiac som mala 3 zapaly na tom prsniku, dost to bolelo, mlieko som si nevedela ani rucne odstriekat, vyslo iba par kvapiek a ta zdurenina sa vobec nezmensovala. Tak som vcera bola na pohotovosti a lekarka mi dala na vyber, bud sa budem este trapit s tym prsnikom, alebo mi da tabletky na ukoncenie laktacie.. Samozrejme mi je l uto, ze sa mi odstavi mlieko, sice sa ho nerobilo v tom druhom prsniku tolko, kolko moj maly potrebuje, ale odsavala som a dalo sa nazbierat a vacsinu dna som mu davala MM. Ked tolko nebolo, dala som UM. Takze nie je to tak, ze mam nadbytok mlieka.

smska1979 • 1d • Dnes o 15:38
este som zabudla, skusala som na tu zdureninu a zapal vselijake babske recepty, alkohol, 60 perc. lieh, tvaroh, kapustne listy, kremy ale nic nepomohlo, tak preto to skoncilo tak, ako to skoncilo

emjee
14. júl 2008

tanja61 • 1d • Dnes o 13:40
baby co ste robili ak ste prestavali kojit aby sa mlieko viac netvorilo?

petruska77 • 1d • Dnes o 13:52
ja som uzivala homeopatika, ktore mi doporucili v lekarni a postupne sa mi mlieko prestavalo tvorit 😉

alififi • 1d • Dnes o 14:16
tych tem tu uz je :
odstavenie babatka, zastavenie laktacie ......

bashenka • 1d • Dnes o 14:23
hlavne si uz nesmiete to babatko tolko prikladat ak nechcete teda kojit... lebo cim viac ho prikladate tym viac sa robi, a nepit vela tekutin radsej zjest nejake to jablcko

zuzka99 • 1d • Dnes o 14:51
napr.
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

adikasb • 1d • Dnes o 14:56
tanja, hlavne by som neodstavovala zo dna na den... Pokial to samozrejme nie je nutne zo zdravotnych dovodov alebo tak. Ja som odstavovala postupne, ani neviem presne ako dlho - nejake 3-4 mesiace a hoci som sa odstavenia dost bala, nakolko Sofi kojenie milovala a vzdy pri nom aj zaspavala, tak to islo celkom fajn. Postupne sme znizovali pocet kojeni cez den - najprv sme vynechali kojenie po obednom spinkani, po cca 3 tyzdnoch ranne kojenie, po nejakych tyzdnoch ranne kojenie, potom pred obednym spinkanim, a potom sme skusili vynechat aj nocne kojenie - toho som sa najviac bala, lebo v noci dietatko nezabavis inou cinnostou a Sofi sa dovtedy dost hnevala, ak som ju nechcela v noci hned pri zamrncani nakojit, ale aj to sme zvladli 🙂 Este nejake noci sa pravidelne budila, ale hladkala som ju a mojkala a nakoniec aj to nebolo take zle, ako som cakala a odvtedy spinkame celu noc, co sme dovtedy nepoznali. A ako uplne posledne sme vynecali vecerne kojenie pred spinkanim - to som si tiez nevedela predstavit ako bude zaspavat, ale ide to. Takze naozaj odporucam pekne postupne odstavit - nie je to taky sok ani pre dietatko ani pre Teba, mne sa mliecka tvorilo postupne menej, a po vynechani aj posledneho kojenia som len raz, po 2 dnoch mala viac naliate prsia, odstriekala som a mliecko sa uz netvori.
Kojila som do 18. mesiacov, ak raz bude druhe babo, tak budem tiez tak dlho kojit, ak sa bude dat 😉

junovka • 2d • Dnes o 15:56
pit salviovy cajik 2x dnne po 0,5 l a studene sprchy na prsniky.U nas to zabralo 😎

lalupa
14. júl 2008

neviem vlastne na koho reagovat, kedze boli naraz dve temy vytvorene
ja som tiez musela liekmi ukoncit laktaciu, este po troch tt sa mi tvorilo mlieko, mala som ho vela, len sa mi stale mliekovody upchavali, mala osm priserne bolesti a nik mi nevedel pomoct, presla som si vsetkym, odsavanim aj 400 ml niekolko krat denne, kapustne listy, zemiaky, ocot, tvaroh a kadeco este na cicky, salviovy caj a studene sprchy absolutne nepomahali 😅, zviazane cicky sa liali, priserne bolesti, musela som si trochu odsat, davala som si ladove obklady a lieky brala 2x1 a neskor uz mi zvysili na 3x1, cca po mesiaci som mohla skonstatovat,ze zhruba ok
prerevala som tyzdne,ale neslo to inac, zblbli ma v spitali, nenosili mi deti, hoci som ich strasne prosila od zaciatku, tym padom som sa 4 mesiace trapila, ale vydrzala som
teraz som asi pred troma dnami dala zo srandy mojim tahat, zavreli ocka a uzivali si 🙂 , no kurnik, take sikovne deti, ale uz sa do toho nechcem pustat zas 😅

ankam
11. sep 2008
fibus
14. sep 2008

len dnes som nasla tuto temu a precitala vase rady ako odstavit maleho, snazim sa uz od roka no neuspesne ,
uz od narodenia ma neviem asi averziu k gumenemu cumlu, umelemu mliecku , jenoducho nevieviem don ho dostat um, ak ho dam do poharika so sosakom s ktoreho od 6 mesiacov pije caj tak nic ochutna a nic nechce, pusti rev, skusala som rozne cumle na flasky rozne antikolikove flasky aj obycajne s teska a nic. je jednoducho zavislak na cicke , tak je to aj s vecernym zaspavanim potrebuje cicku, niekedy staci ze len prinom lezim a zaspi, a este tak nadranom cica, . pocas dna teraz cica asi 3x, ale vydrzi aj cely den bez, no vecer to musi dohnat,
tak by som vas rada poprosila ako nato, co vylepsit, uz sme zapojili aj tatika do veerneho uspavanie ale ten plac som zatial nezvladla ja

ankam
15. sep 2008

fibus-poradim ti moj nazor
Ja som sa pokusala velakrat odstavit malu a neuspesne,lebo mi srdce trhalo ked plakala,ja som plakala s nou 😢

Ale teraz uz podla mna bola aj mala na to pripravena,lebo ked som jej ukazala s horcicou-tak to prijala spokojne a bez jedineho plakania a to aj bez nocneho plakania.Takze to znamena,za uz bola aj mala pripravena na to odstavenie,ked neplakala a to sme boli zavislaci ako hrom-v noci nonstop a cez den ani nevravim-stale prisati

velakrat uz som chcela odstavit,ale nedalo sa tak len som zatinala zuby najme v noci a vravela si ze musim este vydrzat 😒 a dockala som sa 🙂

a mliecko nedavam ziadne,lebo nechce ani cumle nema a sme tu.papkame vela jogurtov a syrov a somarin mliecnych........Ja som tiez nepila mlieko a ani ho nepijem a som zdrava
Mozno sa ho casom nauci pit

fibus
15. sep 2008

ankam dakujem, presne ako hovoris , to po kazdom pokuse sme obaja revali, az som to vzdavala a dala mu cicat.
ale teraz uz mame info , tak ideme skusat dalej 🙂

tonicka
15. sep 2008

fibus, skus jej dat actimel 😉 alebo take tie drinky... 🙂

zade
19. sep 2008

My sa tiez neuspesne odstavujeme od roka, teda vyse doch mesiacov. UZ sme sa naucili pit UM. Hrncek nebol problem, skor flasa, tu nechcela a z hrnceka pist pred spanim znamenalo, ze mliecko sa da tak kraaaaasne vylievat na plachtu 🙂

Tak sme nasli flasu LOVI s uzasnym nekvapkajucim sosacikom a tak pijeme. No zaspat vieme jedine na prsniku. Predtym obcas pomohol aj kociarik a uhojdanie, teraz uz nie. Niekedy sa atk dodikujeme aj 1,5 hodky. raz z pravej, potom zasa z lavej a zasa z pravej. Az spustime kriiiik a potom konecne zaspime. V noci sme jasnacka hore aj 5-6x. No co uz, raz z toho predsa musi vyrast 🙂

emjee
22. sep 2008

katuska883 • Dnes o 16:51
ahojte potrebujem poradiť pre moju kamošku ona nema pristup na net. Chcela by skončiť kojenie lebo musi isť do prace nevie či sa ma obratiť na lekara či ako to ma spraviť prosim poradte.

sirinka • 1d, 5tt • Dnes o 16:55
nesmie kojit ani odsavat. ak by mala moc plne prsia a boleli ju, treba odsat minimalne mnozstvo mliecka, aby citila komfort a nic viac. ak by ale mala stale plne prsia a bolestive, radsej zajst za dr.

martina.d. • 2d • Dnes o 17:23
homeopatikum, ricinus communis 9CH. na ukončenie laktácie. Mne to pomohlo.

magda22
8. okt 2008

ahojte,
prosim vas, chcela by som skoncit s kojenim, chcela som sa spytat na vasu skusenost s homeopatikami na ukoncenie, ake su vlastne minusy?

magda22
8. okt 2008

a ako to funguje? dakujeem!

gabcsi
8. okt 2008

čauko!!!
aj ja by som chcela skončiť s kojením,ale neviem ako začať??? poradte mi ..... ďakujem 😉