"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

tonicka
7. mar 2008

Caute kočky, som sa pobavila. 😀 Mne tiez vsetci hovoria ci som normalna,ze este kojim... a ja ze budem do 18r. 😀 My totiz z flasky pit nevieme, len didinku. A prsia mam stale kraaasne 😀 😀 aspon manzel hovori 😀 . Kocik tiez nepozname, ale to my odmala... 😉 Ja mam pás na chodenie, vyzerato ako voditko na havinka 😀 ale nespadne a neutecie mi 🙂

eliska7
7. mar 2008

jej ale nas pribuda 😉 vitaj dalšia a zase princezna 😀

tonicka
7. mar 2008

eliska povedz sestre, ze do 12 oducis,ze Danka uz nekojis 😀

tonicka
7. mar 2008

dakujem, vítam a zaradím sa 😀

eliska7
7. mar 2008

diky aspon som sa zasmiala pred hororo čo nas čaka 😅 mala je zlatučka 😉

tonicka
7. mar 2008

ale priznavam,ze ja este nechcem odstavit... ale kojime sa aj my obcas do nemoty...ale teraz nam idu zuby, pred tym sme mali uz len raz za noc asi mesiac, ale potom vysoke teploty a cele dne a noci na didinke...uz 3 týždeň...ale ja som optimista, raz sa vyspim 😀

tonicka
7. mar 2008

Eliška, Sárinka je tiež krásna 🙂

tonicka
7. mar 2008

Inak s tým spaním, Karolinka nespi viac ako 8-9 hodin vseobecne vacsinou o 4 ju ukecavam nech este spi.Aked nahodou spi 5 hodín v kuse bez didinky, tak je uz vyspatá a mame ráno... Vcera zaspala o 8, vynimocne, ale mala svoje klasicke nocne mory, takze sme didinkovali asi 6 krát do 4 a potom mala ráno 😀 😀 ale bola zlata a krasne sa hrala 🙂

eliska7
7. mar 2008

my sme sa ceckovali cele poobedie od 16 do kým nezaspala,pretože bola unavena(ved bola od 12 hore)a nevedela som nijako odputať pozornosť,výdy po 5min,len didi,mia mama 😅

evka39
7. mar 2008

Jéééj,už spinkáme.Večerné zaspávanie trvalo 10min.Super,že?Ale ved ona mi to vynahradí kopancami do tváre, 😀 No,eli ,s tým rúžom to bola sranda.2min bolo hrobové ticho v spálni a už sme vedeli,že sa niečo deje.Najhoršie bolo,že to nešlo tak lahko dole.Ešte o dva dni mala červené líčka.Už aj krém na ritku sme mali na celej tváričke.....A aj na gauči na skrini ...to tiež stihla za dve min. 🙂 Vitaj tonička 😉 Eli,dík za aktuálne správy,lebo ja nemám šajnu,čo sa deje o svete,Ako sme Emke urobili izbu,tak musíme byt len tu,takže večerné správy a vlastne nič nepozerám.Ale o vlkovi a zajacovi,prípadne o včielke Maji toho viem až až.. 😀 Eli a Danka si ako dlho kojila?S nim nebol problém?

bystricanka
8. mar 2008

ahoje baby. Ešte spinkáte? Či ste už vybúvané a nakojené?

tonicka
8. mar 2008

Dobre ranko.my sme vstavali o 5, takze vybuvane ee, ale kojit by sa mohla nonstop 😀

yesno22
8. mar 2008

hlasim 3noc bez kojenia a celkom fajn...bol hore 2x ale to sam zaspal a od 6 sme hore...teraz spinka a ked vstane ideme k babke do zajtra 🙂 ...prsia mam menej bolave ako vcera, asi toho mlieka nebolo vela...a mozno zabral aj ten Lac caninum, ci co to je 😅
tonicka aj ja snivam o prespanej noci, ale este si pockam...Jakub tiez spi v kuse max 8-9hod 🙂

eliska7
8. mar 2008

😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 SAPALA VKUSE 9.5 HODINY 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 večer zaspala o tej 18.40 a spala až do 4 do rana,to ma muž rychlo prezvonil,utekala som k nim,nakojili sme sa z L a P,potom takto na cecok driemkala do 5,zrejme sme tak zaspali,lebo potom už len muž povedal je 7 hod 😀 😀 😀 takže po prvy krat za 17 mes spala.evi takže terapia s mužom asi zabera 😉 aj dnes tak budeme spať.teraz spi vypytala sa haji,tak od 11.35 buva.Danka som vobec nekojila,ani slza mlieka,no dnes už viem že navine bola porodnica,nemali vobec snahu pomocť ma naučiť kojiť,nikto mi v tej dobe nič nepovedal otom a ja som bola hlupa-nemala som šajnu,keby som sa vtedy zaujimala o literaturu a všetko ohladom kojenia na 100% som presvedčena že by som kojila aj jeho. 🙂

ankam
8. mar 2008

ELISKAAAAAAAAAA bravoooooooooo gratulujem.Dufam ze uz vam svita na lepsie casy.Zeby som sa aj ja dnes vymenila s ocinom nasim???Lebo zobudili sme sa zase po polnoci a mozno keby som ja nebola pri nej tak by aj spala dalej.Vyskusame. 🙂

kakatka1
8. mar 2008

Ahojte Gratulujem a zroven zavidim vyspinkanym maminam 😵

tonicka
8. mar 2008

yesno u nas výraz "v kuse 8-9 hodi " by som nepouzila 😀 pokial v kuse neznamena tak 3 krát kojenie 😀

evka39
8. mar 2008

ČAute holky,no,ja som totálne zničená po terajšom uspávaaní bez cici ☹ Trvá to ,mám pocit,aj hodinu a ten zlostný plač...ako to bolo fajn,strčila som jej didík a bol klud..V tomto je to pre mna ťažké...Aj som rada,že sme sa už konečne odstavili,ale totp uspávanie 😝 Eli,malá sa prekonala,posielam jej za to pusinku....Nebolí ta hlava,ked si taká vyspatá???? 😀 Tak pokračujte v terapii...Tonička,malá je zlatá,taký smejík a tie jamky v líčkach,podarená...Ankam a aleník,vy nemáte album???Bud som slepá alebo...Yeso,čo je to to Lac caninum???Aj u vás zase pršíííííííííííííí,Bože to je hrozné... 😒

bystricanka
8. mar 2008

eliska...tak super, že ti vyšiel tento fígeľ. Len pokračujte takto ďalej 😉

mne keď sa malý narodil, tak prespal vkuse aj 8 hod. tak do konca 3.mes. Teraz sa budí aj 5 krát(žeby zúbky?)Tajne dúfam, že je to kvôli zúbkom. 😅

eliska7
8. mar 2008

no dobre je ale akasomsi podraždena z toho počasko upršaneho 😠 .Evi uspavať bez didi to tak ani skoro skušať nebudem,stačilo mi tychto 15 dni!snad už nejake hororove revy nebudu a bude spinkať ako treba,hoci od 4 hore neni buhvico 😒 .No na obed velmi malo spala-35min zobudila sa s revom a ked mi nemohla krutiť druhu bradavku začala zjapať ako šiši ,tak bolo po spanku 😠 teraz je ako čert a dokedy vydrži 😖

bystricanka
8. mar 2008

eli...zdá sa, že sme ti predčasne závideli ☹

eliska7
8. mar 2008

no ved ked sa budia myslime si že koli zubkov a v tej blbej knihe ako naučiť dieťa spať tvrdia že zuby nie su dovod aby sa budili-blbci asi ich ešte zuby neboleli,ked to tvrdia 😀 ja som vždy davala sare ked jej išli zuby brufen sirup na noc aj tie gely,aspon bola kludnejšia a niekedy aj dve hod spala vkuse 😉

ankam
8. mar 2008

Eliska necitaj tie bludne knizky.Ja som raz citala kdesi ze je normalne ked sa deti medzi 1-2rokom budia.vtedy idu zubky a je to normalne.............
Evka nemam album-my sme tajne 😀 Ale ak si na mna zvedava a na Viki tak poslem foto na mail.ked das. 😉
Eliska asi ti chyba nocne vstavanie ked si podrazdena,hi 😀 😀 😀
Ja som sa teraz vratila z prechadzky ale som viac unavena ako mala.uz by som hned spala

eliska7
8. mar 2008

aj ja chcem vidieť 😉

ankam
8. mar 2008

tak poslite adresssssssssssssss

eliska7
8. mar 2008

jááj 😀 nato že dnes spala 35 min až teraz zaspala o 19.50 😅 ,vyvadzala ako besna,u našich sa najedla prašku na pranie 😅 ,potom dostala krizu tak pol hod bola prisata ako prisavka ani bohovi pustiť,ale nezaspala,potom došiel danko besnil ju tak nevedela kedy dosť,juj mam strach čo bude vnoci,ale ked sa zobudi do dvoch hod budem musieť s ňou spať ja ,lebo drahy ide rano do služby a to musi byť fit 😖

alenik
8. mar 2008

ahojte kocky.Dnes som vas cely den zanedbavala,lebo sme boli KE.Mala bola dnes nadmieru energicka,takze uz spi,co je u nas tiez pokrok.Velmi sa teskam s Eliskou,ze konecne jej snaha ma aj nejake vysledky.Uvidis,ze teraz uz bude len dobre 😉 .Evka,ja nemam album,lebo tie fotky treba zmensit a ja to neviem.Muzicek nema cas,takze ho musim znasilnit,aby mi s tym pomohol 🙂 .Ale na mail by som vam mohla poslat,ak chcete(opakujem po ankam) 🙂

eliska7
8. mar 2008

ok,poslem mail 😉 ☹ už som smutna ,bo už bola hore plakala 10min,musela som tam isť ja lebo muž u suseda sklada stolik 😠 takže všetko je v r...,aj teraz mrnkla a zas odznova 😢

alenik
8. mar 2008

juuuj,Eliska,co sa deje?Asi ma Sarka nejake zle snicky.Moja mala,ked sa cez den velmi besni,v noci to preziva este raz.Hocikedy brese ako havo,smeje sa,hovori mami stavaj 🙂 .Tvoj muzicek je fakt chudak.ked ho nevyuziva sused,tak ty 😀 .Neboj sa,zvladnete to.Je na svete taka nespravodlivost,ze niektore mamy ani nekoja(lebo nechcu),aby s na ne dieta prilis nenaviazalo,supnu ho k babke a ono si bez problemov zaspi,ani na mamu nepomysli.A my sa tu snazime,aby vsetko bolo ako ma,tesi nas,ze deti su na nas zavysle...a toto je vdaka?Prebdene noci,ani krok bez deti...dufam,ze nam to nase deturence raz vratia...som o tom presvedcena 🙂 🙂 🙂

petova
8. mar 2008

Bože, Eli, teraz ti závidím aj ja. Ja som si myslela, že náš už je naučený spať do tej 4.hod, ale zasa sa mi začína kaziť. Už 2. noc reve ako pavian, ja mám pocit, že to ide k horšiemu, ako som sa vrátila do spálne, asi pôjdem opäť na noc do obývačky. Aj suseda si chváli, že spí lepšie, keď je mimo. Č je to dieťa lovecký pes, že zaňuchá mamu, keď spí pri ňom? A to naše čudo spí v postieľke a nie pri mne, tak by ma hádam nemusel odhaliť, že som pri ňom. No na nervy 😝 .Aspoňže ráno pospal do siedmej a nie do 5.45hod. Už by som bola rada, keby sa nám to ustálilo a mohli by sme normálne spať.Ešte si ale počkám.
Eliska, len nech to malej vydrží a dovolí sa ti vyspať do ružova, aj ten deň sa lepšie potom zvládne. Majte sa na dnes, idem pomaly do postele, lebo čo nás čaká v noci netuším. 😒