"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

evka39
13. mar 2008

No,to by mi moja šikovná svokra musela nechat aspon metrík štvor.pôdy...Ale ona všetko sama,a ja hrdá nevesta nechcem byt na nu odkázaná tak si radšej kúpim 😀

evka39
13. mar 2008

ankam,asi si prípútaná cecíkom k malej,že???Len aby si vadela,že na teba myslím.Toni,22:14 malá už spí,či je ešte málo hodín 😀 😀 😀 Aspon cez den si pospí?????

eliska7
13. mar 2008

už ide vyťah-žeby muž 😖 keby nedojdem tak to bol on 😠 z tej malej som sa aj.... 😀 😀 😀 😔 😔 😔

evka39
13. mar 2008

Dobrú noc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tretulka
13. mar 2008

Baby ja Vas nestiham citat a nieto este prispevky pisat...vcera ma maly uplne dojal, cickos jeden, vymraucal si poobede ked vstal cicku a ked sa nakojil, tak sa ku mne pritulil, slastne sa usmieval, hladkal mapo ruke a opakoval moja mama, moja mama, skoro som ho zozrala...chvilu ma takto mojkal, potoms a usmial,kukol na mna a vraj no a zliezol z postele...chlap 😀 dosiahol svoje, tak uz mohol ist...teraz spinka, od 20tej, raz uz bol hore, cucol si a buva dalej, som zvedava dokedy...a velky chrni na gauci pred tv 😎 , asi zalomim aj ja...prajem dobru nocku

bystricanka
14. mar 2008

ahojte maminy...
ešte spinkáte? My sme klasicky vstávali o pol šiestej. Tak už zarezávam(zatiaľ len pri PC 😀 )

eliska7
14. mar 2008

čauko my sme hore od 4.30,lepšie ako včera.No večer ked zaspala o 19.50tak spala do 1.45 vkuse,len nejake slova zo sna,takže sedalia zabrala.Muž došiel o tej pol 11 a miesto aby som išla hned spať ,rozpravali sme sa do pol noci 😵 ale fakt len rozpravali,bolo tu take tichučko,maly je stale na noc u našich a tu pokoj 😉 ,potom klasika na ceckoch obidva naraz aby ju to ešte uspalo. 😉 teraz už spi od 9.25,dala som jej aj rano,budem jej davať dva krat denne 2.5ml po dobu 10 dni,tak aj pišu a uvidime čo bude.Je troška kludnejšia,ale zrovna dnes som chcela isť poobede kamoške na dedinu,má o 2mes staršieho jerguška,reku nech je s detmi,no ale vyzera že bude spať dvakrat 😖 Tretulka,ano vtedy je to kojenie krasne ked ti povie sladke slovka,pomojka,ale každých 20min-už som zunovana,a ako ma bolia baby cecky posledne tri dni,hrozne,stale ma zachytí zubami,necvakne,len ten tlak ma zaboli 😢

eliska7
14. mar 2008

no spala hod aj ceckom,idem tej kamoške tak držte palce aby tam nerevala,jej maly ešte len pojde spať o pol2 tak som zvedava ako dopadne tato navšteva 😅

alenik
14. mar 2008

saute,my sme boli vonku 2 hod a mala teraz tiez spi 😔 .Aspon vyvesim pradlo na balkon(bez toho,aby som mala kazde oko vytocene jak chameleon do roznych stran,lebo furt je mala pri mne).Prechadzka bola supis,stretli sme deticky z jasliciek,takze mala sa k nim pridala,chytila ich za rucky a mne krici mami cau!Tazko sa mi na to pozeralo a rozhodla som sa,ze skor,ako trojrocnu ju do skolky nedam 😅 .Taky divny pocit,ze vidi deti a na mna sa v tej chvili kludne vybodne 😢 .mne sa stale za,ze je este taka mala,ALE NIEJE!Eliska,dufam,ze vasa navsteva dopadne OK.Moja mala ma rada deti,ale dnes sme boli s Miskom,ktory kazdeho bije,takze toho nelubime.Tvoja Sarka si este sai vyzaduje spanok 2 krat denne,ze?Minule mi este moja prababka rozpravala,ako odstavila moju babču,ktoru kojila do 2,5 roka.Zabijali kozu a z nej vybrali nejaky mechur,uz neviem presne aky 😀 ,nafukli ho a natreli cervenou paprikou.Pradedo ho priviazal na strom a ked sa moja prababka vratila z pola domov a babča k nej pribehla,ze jej strhne saty ako vzdy,aby dosiahla svoje,ukazali jej ten mechur,vraj cicu uz odrezali a je tam hore na strome...este aj tie efekty,ze krv a tak....potom uz bol pokoj 😀 😀 😀 Prababka bola vynaliezava a drzi ju to dodnes.Ma 89 rokov a tvaricku bez vrasok ako detska prdelka.Stale hovori,ze vdaka tomu,ze mala 6 deti a vsetky dlho kojila sa jej precistil organizmus 😉 a preto sa nemusi natierat hovadinami ako my,aby vyzerala k svetu 😀

tretulka
14. mar 2008

alenik - Tvoja prababka je trieda 🙂

eliska - ja to poznam, 20min na cecku, 20min drieme, 20min na cecku...atd. az ma palia bradavky, tiez mam okolo nich perfektne odtlacky matkovych zubov a tiez ma to v takych chvilach uz vobec nebavi a som unavena....takze mne to nemusis vysvetlovat 😉 ...dufam, ze navsteva dopadla dobre

sa mi zda, ze nasmu drobcovi pojdu zuby, strasne slinta, ale neskutocne, tak sa "tesim"...kazdy jeden zub sme si riadne uzili, prerevali cele noci, teplotovali...prve mu vysli ked mal 5 mesiacov, uz ma 16 zubov a som sa nadejala, ze budeme mat na chvilu pokoj...ale asi nie

evka39
14. mar 2008

Ahojte,nestíham ani napísat ,moje dieta sa rozhodlo že dnes spat nebude 😒 😠 No čo už.Aspon nám už prišiel ociko z práce tak aspon niečo Alenik,že pozdravujem prababku 😀 😀 Najlepšie bolo,že sa natierame hovadinami 😀 😀 A ked to povie kozmetičke 😀 Zlatááááá Tretulík aj my sme mysleli,že zadné zúbky idú až okolo 2rokov a už nám chýba len jeden a 2 rôčky máme až v máji....Ach tie zúbky....Eli,dúfam,že si na návšteve neošedivela 😀

tretulka
14. mar 2008

evka, veru, uz som sa snazila urobit prieskum v Martinkovej puse, ale velmi nepolupracoval, zatial som vela nevidela, len tie sliny tomu nasvedcuju, niekedy mu tecu priam potokom...ja som sa utesovala, ze tie stolicky maju vyliezt do troch rokov...a vidis

alenik
14. mar 2008

ach tie zubky.my o tom tiez vieme svoje 😖 .Vcera som bola u zubarky a mala chcela ist so mnou,tak som ju vzala.Zubka nas povozila na kresle a pozrela malej do pusy.Tiez nam chyba uz len jedna stolick a duuuufam,ze potom si najdeme nejaku inu vyhovorku,ked mala bude zla 😀

evka39
14. mar 2008

Ved práve Alenik,na čo sa budeme potom vyhovárat.............................??? 😒 My všetko pripisujeme zubom ...
😀

eliska7
14. mar 2008

jej ahojte,ale ste toho popisali,vidno že prši-aspon u nas 😉 no bolo super,ale ked sme vystupili z auta a kamoška sa prihovorila-oootras rev,tak som sa prechadzala trošku vonku po zahrade a potom sme išli až do nutra,lebo ona maleho uspava na vysavači 😅 a sarka sa hrozne boji 😀 .Sarka sa divila že kde spi-v postielke 😀 a stale mu tam pchala ruky,brala dudel nakoniec ho zobudila po 20min spanku,taky boli zlaty stale sa pusinkovali,hladkali,takže dobre.Naspať zaspala zase v aute,a ked sa teraz prebrala po 30min šlofiku bola mrzuta,ale už sa s ňou hra danko,tak sa teši 🙂 Sara spavala len raz denne už som ju mala nacvičenu,ale ked som začala odstavovať všetko sa narušilo,od vyčerpania spavala dvakrat denne,kym sa unormalizujeme to zas potrva 😠 tretulka akoby naše deti jedna mater mala 😅
veru všetko sa zvali na zuby a čo potom?

tretulka
14. mar 2008

eliska, zeby to bolo tym, ze som tiez z LV, nejaky virus neznameho povodu, co sposobuje zavisle deti 😀 😀 😎

evka39
14. mar 2008

Babulky,cecuškujete???????????????Moja Emina vôbec nespala a spanie ani nespomenút pred nou 😠 Ja nechápem,na čom funguje...Ja už odpadávam a ona naberá druhý dych.. ☹ Ako tak pozerám tak v tomto našom spolku mám najstaršieho čerta 😀 to len tak robím štatistiku 😀 😀

ankam
14. mar 2008

ahojky kocenky.
Alenik ten pribeh so starkou bol zaujimavy.Pozdrav ju a nech nieco vymisli aj pre nas na odstavenie,hi 😉
Ja som mala tiez prababku zomrela 1mesiac pred 100.a ta tiez mala taku plet,ze ja mam teraz taku co som mlada.a ked budem v starsom veku...........neviem neviem.Ci sa vobec dozijem.Ta materska je fakt zabijak
Dnes sa mi akosi hlava kruuuuuuuuti cely den len tlak si meriam jak stara baba.No a funguj v takom stave okolo malej.ach jaj
Tonicka nejak neskoro chodite spinkat?mne keby sme boli hore do 22.tak asi sa zblaznim.Do tej 20.30spime stale a rano do 7.30.Boli casy ked sme vstavali o 9.30,hi 😀
Mne uz Viki spinka raz na den naobed a ked aj by niekedy chcela poobede uz ju nedam.lebo vecer by fakt o tej 23 zaspala
dnes sme akosi viacej ceckovali,ale radsej som jej dala lebo ma hlava bolela,aby som mala pokoj

ankam
14. mar 2008

evka prave dosla za mnou tak ceckujeme.uz nevydrzala do uspavania

evka39
14. mar 2008

ankam,to z toho počaska tá hlavička...U nás pršíííííííííííííííííííííííííííí 😖

evka39
14. mar 2008

Bože,svokra pred hodinou tak viletela na malú že som jej skoro vrazila 😀 Pribehla som k nej dole Emu bez slova zobrala od nej preč aona za mnou :Ved ju nechaj,ved ja nič v zlom....Teraz sa mi pchá do r....

evka39
14. mar 2008

Bože ,tie hrubice ospravedlnujem sa dúfam,.že vám nerozbilo monitor 😀

ankam
14. mar 2008

Nie u nas bolo dnes nadherne pocasie ja nerozumiem ze u vas prsi
evka uz minule som sa ta chcela spytat ci dobre vychadzas zo svokrou ked spolu byvate.Ty si varis sama???a karfiol bol???

ankam
14. mar 2008

ta kde si ubzikla??? 😀 ja konecne pridem po celom dni a vy neviem co robite,mate doma manzelov?? 😀
My sme mali dnes hodinku pre seba len ja a manzel.Malu sme dali krstnej na prechadzku
A viete co sme robili??SPALI
Idem malu okupkat a ked zaspi mozno zajdem

tonicka
14. mar 2008

Ahojte kočky 😉 Dnes mame uspech za cely den sme boli len 5 x na didinke, ale poobede ked spala tak ma dudlala hodinu a pol 😖 keby sme nesli na veceru tak jej zoberem, ale potrebovala som aby sa vyspala 😅 Som sa pooooriadne napapkala 😝 joj, zase schudnem, ale co uz 😉 Mat tak moje problemy, zeeee? 😀 😀

tonicka
14. mar 2008

u nas nastastie kupika tatik, aj teraz 😀

evka39
14. mar 2008

ankam,kde som zmizla???no za čertom už bola nervózna hodila po mužovi ovládačku tak som zavelila "do postele!" Za 5min bola tvrdá.A teraz toooooooooooooooooooolko času pred sebou,že neviem čo od radosti,Svokra????????Ona v podstate nieje zlá ale.................................................................................................................................................... 😀 😀 Je velmi múdra do všetkého musí povedat svoje... a čo ma najviac štve ,že nerešpektuje súkromie..bežne mi ráno naklusá do spálne bez klopania ked počuje,že sme hore a podla mna je to drzost..Príde z roboty a hned je u nás hore....A možno je to už aj ponorkova choroba že ma vedia vytočit aj maličkosti...Varím si sama no asi pred 4týždnami boli nedelne obedy u nej ale už som to zrušila.Ja som sa u nej najedla a ked som varila ja,tak si nezobrala radšej jedla svoju týždnovú polievku.Tak som sa nasrala a začala si varit sama aby potom nehovorila,že mna aj celú rodinu musela chovat...Karfiol????Nebol lebo ako som predpokladala,u nás som ho nezohnala... 😒 😠 Toni,u vás kúpe tatík,jéééééééééééééééééééééééééj Moj len po prosíkaní 😒

ankam
14. mar 2008

tak to hej,,,,,,,,,na vecere chodit,kupka tatinko,,,,,,,,,ty sa mas teda 😉

tonicka
14. mar 2008

😀 😀 to kupkanie, si zauzivali .... a ja som sa nebranila. a ta vecera nas pozval manzelov klient a pravnik to je... 😀 nikdy nevies na co vyuzijes 😉

ankam
14. mar 2008

fakt je dobre takeho pravnika mat.Ja by som tiez ani nepomyslela ze ho niekedy budeme potrebovat a stalo sa ☹