"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

evka39
17. mar 2008

jéj to je super,dúfam ,že aj Emku to trkne ale ja som si zvykla spat s nou,takže nejak to nesilím.Kamilka je rozumné dievčatko,však čo sa bude tlačit s vami ked sa može rozvalovat na svojom 😀 😉

eliska7
17. mar 2008

jej Eminka ja zlata ,tie vlasky ako sarinka 😀 mile tie sponky,ja jej na jar dam zrovna takto ,aby každy videl že je to baba-stale jej hovoria:to je chlapček? 😅 a pritom ju len do červeneho,ružoveho obliekam a oranžoveho-čo su blby tý ludia aj naušky ma 😕 a tie ovečky,jaj chcela by som tak žiť,pre deti to je lepšie a aj mne sa tak pači,na dedine je väčši klud,či nie?alenik ,evi tešim sa a vami že spinkate celu noc 🙂

tretulka
17. mar 2008

no ja neviem co sa deje s nasim malym, ale posledne dni nechce is tspinkat cezd den, stale je velky plac, potom ked vstane place az kym mu nedam cicku...a tak som sa tesila, ze cez den uz nekojim...veru, to mi potvrdilo uz par maminiek, ze ked prestali kojit deti im lepsie spali...ale ako prestat kojit, ze ano...nas maly uz od narodenia spat nemusi...cez den mi spi max. 1,5hod a to som uz happy...dnes som bolap ozriet kamosku doobeda a potom sme si pisali a vraj mala este spi, ani sa mi ju nechce budit, tak dobre odfukuje...od 11tej do 15tej a spat sa pytala sama...toho sa ja asi nedozijem 😀

tonicka
17. mar 2008

ahojte kočky. My mame problem s tými zlymi snami, uz som pisala aj do nejakej poradne a nič. neviete mi niektorá poradit kam napisat?

evka39
17. mar 2008

toni,netuším... 😒 Eli o našej Emke tiež vrčaveli,že je chlapec a ružovšia už ani nemohla byt 😀 😀 A tie naše dedinské tetušky.jeden den som jej povedala,že je to dievča a na druhý den nás stretla a zase vysvetlovanie,že je to baba..Ach jaj 😀

ankam
17. mar 2008

ahojte kocky.
Petova vsetko najlepsie malinkemu k narodeninkam 🙂
My sme tiez ruzoviiiiiiiii,ale tie baby stare,ach jaj.A to je chlapec??a mna ide porazit. 😀
alenik ,evka-ach tie noci vam zavidim a aj prajem
Neviem kedy sa my ostatne toho dozijeme
U nas leje jakkkkkkkkkkk.sme zmokli poriadne obidve,lebo moja slecna len po dvore by chodila a nevysvetlis jej ze vonku prsiii.Stoji pri dverach a reve

ankam
17. mar 2008

toni ako vies ze su to sny?mozno zubky

eliska7
17. mar 2008

tonička,moj danko maval taketo sny,zo sna vykrikoval,až vrieskal(že nanho leti obrovska včela),ale nikto nepomohol,chodili sme na EEg mozgu(on mal aj zachvaty ako EPI),nič všetko OK,proste su deti čo maju živu fantaziu,väčšinou ide o hyperaktivne deti,takže len čakať kym z toho vyrastie-prevencia,neblazniť pred spanim,kludovy režim,nestrašiť,nič strašne nepozerať a tak-ale to bolo davno.Aj sare povedali že ma poruchy spanku,doktor sa pytal či aj doma tak nekludne spí-zachytili to na EEg mozgu spankovom,ale žiadne lieky na spanok nepomožu akurat maju vedlajšie či opačne učinky,takže tak

eliska7
17. mar 2008

evííí,ankam 😀 tie naše princezne 😀

tonicka
17. mar 2008

ankam, vidim ze sa jej sníva, lebo obcas sa zasmeje a hned na to začne straaasne plakat. Teraz to mame uz 5 noc, teda co sledujem cas od pol 2 do 3 a potom okolo 5.Len to okolo 2 musim s nou chodit, zaspi na 4 minúty a zase jačanie az do 3. dnes sme museli ist do svetla lebo neprestavala jačať.

tonicka
17. mar 2008

inak kočky mna sa tiez bezne pýtali aj vlete ked bola v klobučiku a ružových šatách, či je to chlapček alebo dievčatko s dôrazom na chlapček 😀 😀

ankam
17. mar 2008

ahhhhhhhhhhhhha tak to by som nevedela.ale niekedy sa smejeme tiez zo sna
prave kocikujeme po celom dome.ale nechala som ju samu,aj ked este nevie sama chodit s kocikom jej to ide 😉 len dokedy 😀

tonicka
17. mar 2008

a tie sny mame od pol roka, od vtedy vlastne spíme spolu v posteli, lebo vtedy to bolo strasne, musela som ju pevne objimať celú noc...ale toto chodenie tiez nie je sranda

ankam
17. mar 2008

myslis nase s kocikom??Uz to skoncilo.Dala sa na 4-istota-gulomet

evka39
17. mar 2008

baby ja vám nestíham ani písat Emka má od obeda nervný denLen sa zlostí,všetkých bije hádže hračky o zem prípadne seba,ach jaj,nech už je večer a ide spat.A len pri mne muž má veget pri hokeji až mám nervy,že ja nič nemôžem a on si už odkedy lebedí na gauči ☹ Normálne TEROR je u nás

evka39
17. mar 2008

A viete akopíšem???štvrtinu obrazovky mám net a trištvrte beží rozprávka Rexík píšem z takého uhla aby som jej nebránila vo výhlade a už sa na mna vešia takže končímm pomooooooooc

tonicka
17. mar 2008

evik, lutinky...na mna sa tu tiez vesala, ale prave prisiel tatinko 😉

evka39
17. mar 2008

bože toni ten váš tatino je nejaký superman 😀 😀 😀 ale ani náš nie je zlý sem tam k nám nakukne ale mohol by sa viac posnažit aby ju odomna trochu odpútal ale on povie,že čo má robit ked chce byt so mnou a tým to hasne

ankam
17. mar 2008

kocky my bezne s mysou musime byt v ruke.pre malu mame nahradnu a aj klavesnicu,lebo vymyselnica cche pisat tiez a sediet az na stole pomaly pri monitore..............Ja len pisem aby ona nevidela lebo je koniec 😀

tonicka
17. mar 2008

veru, aj ja mam obcas taky pocit 😀

tonicka
17. mar 2008

caute, co uz kojite, ci co? Mne sa dieta kupe....so supermannom samozrejme 😀 😀 😀

evka39
17. mar 2008

Toni,nezdá sa ti ,že nejak provokuješ???????????????? 😀 Moje dieta sa na chvílu vyparilo a ja hned kuk do koníka 😀 Ale všetky asi kúpete kojíte uspávate a tak,že???????

alenik
17. mar 2008

ahoj evi,nas spuntik uz je okupkany a .....uz aj spinka 🙂 .Dufm,ze aj tvoja Emulka o chvilu odkvecne 😉 .Aj vam ostatne mamicky prajem rychle spacifikovanie deticiek 😀

tonicka
17. mar 2008

evi, to by som si nikdy nedovolila 😀 😀 😀 Moje dieta ma vycicalo a je plne zivota 😀

petova
17. mar 2008

Ja som už deti spacifikovala, ale bola som zazvoniť susedom nad nami, lebo eštev takomto čase vŕtali, tak som im no bola vyhovoriť, veď stačí, že bzučia cez deň. Ďakujem vám za priania, ste zlaté. Zdá sa, že každá robí pokroky s odstavovaním, a najmä keď čítam, že noci sú lepšie, tak sa teším. U nás bola noc horšia, lebo som mu o 3.hod odmietla daať, tak ručal ako tur. A to už spával do 5. rána, ale keď som bola ja v noci v obývačke. Ako som v spálni, tak to ide len k horšiemu. Keby som mohla, hneď ho sťahujem mimo nás. On ma cíti, aj keď spí v postieľke, asi má čuch poľovníckeho psa.
Dievčatá, užite si tých vašich dievčatiek, lebo keď začnú chodiť do školy, bude to hrúza. Tá moja je druháčka a poviem vám, že ma teraz nervuje viac, než malý. Sukne už neoblečie, žiadne sponky, iba maskáčové nohavice, šiltovku, ani ružové triko na seby nedá. A to keď bola škôlkarka, tak by chodila ako modelka. A keby ste počuli tie reči, vkuse ofučané ústa- no horor, dnes som až plakala, bola som v koncoch. Eli, tvoj syn je aký? Ako to vy s ním zvládate? Asi otvorím novú tému o školákoch, lebo ja fakt neviem, ako na ňu.
Dobre sa vyspite, do ružových líčok aj vy aj vaše detičky.

evka39
17. mar 2008

Krpánik už haja za 18min.KO.Konečne vegetík a somo,že s vami pri PC 😀 petova,to nejak rýchlo je u vás puberta,no,už sa teším. 😖

tonicka
17. mar 2008

my este ee, za to manzel ano 😅 aj ja by som spala

evka39
17. mar 2008

Ejha ,superman nejak zlyhal 😀 😀 😀 Ešte mal malú uspinkat bez cicoša maminke dat masáž,nie???? 😀 😀 Ale nie,chudák,nech si pospí ved tí naši chlapi sú živitelia rodiny a to nie je maličkost.že 😉

petova
17. mar 2008

Ja vegetím aj s pohárom vínka, ostalo nám z oslavy. Ani si neviete predstaviť, ako mi takto večer dobre padne. 😉
Vieš Evi, dakedy ma napadne, či nežiarli, ale ja sa fakt snažím, aby aj ona cítila ako ju ľúbime a myslím, že aj z rodiny sú všetci v pohode nielen ku malému, tak neviem. Ale kamoška má dcéru rovnako vzdorovitú a jej mladšia sestra je len o 2 roky mladšia, takže tam aj tá pozornosť je rovnaká. U nás je predsa len prístup iný k nej a iný k nemu. Samozrejme že aj s ňou sa maznám a niekedy aj malého vyhreším alebo aj zvýšim hlas, aby videla, že nielen na ňu, aj sa s ňou zahrám človečko, vodí si tu kamošky a čo ja viem čo všetko. Asi je to taká fáza vo vývoji, ale dakedy by som ju zožula, čo ma jeduje. Malé deti, malé starosti, čím väčšie dieťa, tým horšie. Bŕŕŕ 😝

tonicka
17. mar 2008

veru mas pravdu on o pol 7 je uz v robote 😉 A na masaz idem vo stvrtok 😀 Idem spinkat, konecne spi. Inak krpec sa neda uspat nikym inym len mnou a parkrat aj bez didinky, najmä ked jej isli prve horne zuby,to ma hryzla jak slak...brrr. to som ju kojila len ked spala inak hryzla. Aj ja tu mam glg vinka a idem buvat 😎 drzte mi palce nech dnes nebuntosime, dala som ju cez den 2 x spat ze nech nema toho vela na spracovanie, tak uvidime 😉