"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

tevova
21. feb 2008

Ja som si ho naučila zaspávať samého tak, že ak aj zaspal pri cice, tak som ho zdvihla a šli sme dať sestričke a ockovi pusu, vždy oči drží ledva otvorené, ale usmieva sa ako mesiačik. Potom ešte prečítame rozprávku, ukáže, kde je žaba, akože zakváka, vypusinkujem ho a bum do postieľky. Niekedy sa cez deň uškŕňa pre nič za nič pri kojení, potom doňho trošku aj ja zapáram, takže ťahá aj sa uchichuje. Tak dnes večer som mu zabránila zaspať tým, že som ho jemne šteklila, tak aby stále papal ale aby nezaspal. Podarilo sa. Vraj keď sa dieťa naučí zaspávať bez ciciny, tak by mohlo aj v noci lepšie spať. Ale treba ho nechať aj poplakať. U nás to zabralo.Už vie, že nepriletím a on sa s tým zmieril. Je mu už v postieľke dobre, aj sa pohrá pred zaspaním a je úplne v pohode.

eliska7
22. feb 2008

no ved v postielke 😅 ale my sme v postielke nespavali ani nespíme,je so mnou v posteli a muž na gauči 😖 ,v 7 mes som ju musela naučiť znova sať a to išlo len v noci ked som si ju dala k sebe a a už tam aj ostala 😒 mala hystericky strach z postielky tak sme ju dali preč.

evulik6
22. feb 2008

Ahoj eliska 7, ja si myslim ze ona je uz tak naucena a teraz si s vami robi co chce ona. Ja som chodila maleho odjakziva kojit do obyvacky na gauc, lebo tiez by to dopadlo tak, ze ostane s nami v posteli do rana (kedze som pri tom zaspavala aj ja). Je sice pravda,ze sem tam som kojila aj v spalni v posteli, ale to az rano o nejakej piatej.
Este som nepocula nieco take, ze by sa dieta budilo aj 20krat za noc. To je podla mna len zlozvyk. Ma ta teda pekne v hrsti, to ti nezavidim a obdivujem ta ze to zvladas.

eliska7
22. feb 2008

no bud rada že to nepoznaš ake to je a ver zlozvyk to nieje,keby bol po tyždni by spala a nie dostala zachvat z vyčerpania,syna som nekojila,spal v postielke a bolo to iste,mam smolu že moje deti maju poruchu spanku 😉 ved z toho vyrastu tak sa utešujem 😖

etinka
22. feb 2008

Ahoj Eliska 7, přečtla jsem jen pár stránek z této diskuze a taky tedy koukám. Souhlasím s evulik6, že vaše malá si z tebe udělala pěkně živý dudlík a taky si myslím, že jen to jen zlozvyk. Přeji ti pevné nervy u odstavování malé. Ale asi to úplně jednoduché nebude.Osobně znám také jednu maminku, na kterou přesně sedí tvůj popis. Až s tím rozdílem, že jejímu synovi je už 3,5roku 🙂 a prso z pusy také jen tak nedá. 😒 V noci se u nich doma ještě 3,5roku nevyspali. To jen tak na okraj.

eliska7
22. feb 2008

no otom to je že pochopiť to može len taka žena čo ma take problemy a ženam čo deti spavaju alebo koja raz za noc,to nič nehovori myslia si to čo vy 😉 .Aj ja som si myslela že len dudluje,ale ked mala plienka rano tak dve kila,tak zrejme aj ťahala 😉 Snažim sa v noci jej nedať,momentalne využivam jej chorobu,že ma zapchaty nos,hladkam ju po chrbte a vanechali sme tak napr. dnes tri kojenia čo je užasny uspech,snad to pojde takto dalej.Syn začal spavať od troch rokov sam v izbe,ale uplne celu noc prespal až ako 5 roč.

rusovcanka
22. feb 2008

eliska7,mohli by sme si podať ruky,moja dcéra je presne taká istá.Len ja som ju už odstavila,už som ti to písala...ale ani teraz nespí celú noc v kuse.Niekedy sa zobudí len raz,inokedy aj 5x.Stačí,keď jej dám ruku,ona ma chytí a spí ďalej 😀 Ale plne chápem,že malá spí s tebou v posteli,aj ja som to tak robila,lebo keby som mala x-krát za noc chodiť hore-dole k postieľke,za pár dní odpadnem 🙂 Takto som jej dala cecík do pusy a spala som pokojne ďalej.Kto nezažil,nepochopí 😀

etinka
22. feb 2008

Eliska 7, já jsem nikoho neodsuzovala, protože je každé maminky věc, jak své dítě vychovává. Já tohle asi opravdu nepochopím, protože obě mé děti spaly. Kojené byly ale jen asi 5měsíců, protože jsem neměla tolik mléka.Ale je zase pravda, že jsem nikdy nemusela prožívat to co vy. Jen jsem chtěla napsat, to co jsem viděla na vlastní oči. A ještě jedna zajímavost.Mám více kamarádek a ani jedna, která kojila své dítě víc jak rok, ho neodstavila bez problémů. Vždycky s tím měly nějaké trable. Asi je pravda, že snáž se odstaví malé miminko, než 3leté dítě. Oni dětičky jsou vychytralé už odmalinka a to co jim dělá dobře, si nenechají jen tak vzít 🙂 Takže hlavně pevné nervy a asi také důslednost. Ta maminka, o které jsem psala, jí totiž nemá ani trochu. O tom, že chce malého odstavit mluví už tak rok a půl, ale slova nejsou činy.Chlapeček dostane prso, kdykoliv se třeba jen bouchne.Takže tam budou kojit ještě za rok.... 🙂

eliska7
22. feb 2008

diky za pochopenie 🙂

majka_kozka
22. feb 2008

eliska7.Moj Majusko ma skoro 7 mesiacov a ide mi mraz po chrbte ze by som sa 5 rokov nemala vyspat.Ale pred tebou klobuk dolu.. 😅

eliska7
22. feb 2008

teraz som si zalepila prst-nechcela ani kumne isť bojí sa ,začala revať-asi si zalepim cecky :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a uvidim či bude chceť,ved niektore ženy to takto robili 😉

johanda
22. feb 2008

eliska - též se hlásím do klubu. Kojím běžně tak 3x za noc (v polospánku, takže možná i vícekrát 😉 ), pokud rostou malé zuby nebo není ve své kůži i 10x. Spíme v jedné posteli, tedy manžel + já + prcek. Noční kojení (a vůbec noční bdění) jsem holt přijala jako součást mateřství a nepovažuju je za dětský zlozvyk. Jak psala Etinka - maličké děti ví, co je pro ně dobré a nenechají si to lehce vzít, ale neříkala bych tomu vychytralost. Je to prostě jejich potřeba...u některých větší, u jiných menší.... a nepovažuju za žádoucí ani moudré tuhle potřebu ignorovat. Určitou dobu (dokud kojím) se budu přizpůsobovat více já, pokud tedy nepůjde vyloženě o mé zdraví nebo život 😉 Starší dcerku jsem taky kojila do 2,5 let, pak ji to přestalo bavit. Mladší bude asi nemlich ta samá sosana.
Osobně mě více než noční kojení vyčerpává občasné probuzení v půl čtvrté ráno, kdy si malá usmyslí, že je načase vstávat 😅 . Někdy ji teda uspím ceckem (chvála bohu za něj 😉 ), někdy se ale z postele vypotácet musím, což je ten pravý horor rodičovství.
Ještě mě napadlo - navadí ji v noci ta nacucaná plínka?

alenik
22. feb 2008

dievcata,pridam sa k vam.Ja som ten pripad,co Eliska,ale malu uz nekojim.Odstavila sa sama(aspon s tym som nemala problemy),ale teraz mi vobec nechce spat.Cez den nic a v noci este horsie.Tiez je medzi nami v posteli.Z vlastnej skusenosti viem,ze VOBEC neplati pravidlo:ako naucis,tak mas!Mala spala pekne v postielke,sama tam zaspavala,uplne bez problemov.Jedneho dna nastal zlom a uz ju do postielky nedostanem.Ako vravi Eliska,akoby mala z nej panicky strach.Vrieska ako najata,uz aj susedia na mna skarado zazeraju ☹ .Poznam vela pripadov,ked deti zacali normalne spavat az okolo troch rokov,preto viac deti nemali.Mna to neodradi(asi som si uz zvikla).A to,ci dietatu nevadi mokra plienka?Podla mna nie,lebo moja mala ju ma celu noc suchu a aj tak reve na raty 😖

eliska7
22. feb 2008

veru tak,aj sme sa vžedy prebalili a nič 😖 su deti čoi nakojiš a spia a su ako naše -hyperaktivne z bdelým spakom,čiže na každy šuch hore,no a vtedy čo im ine daš ako cecok,ked cumel a flašu nechcu 😉 ked bude zdrava budeme zase skušať obmedzovanie vnoci aspon na tri hod,aby si oddychli cecule 😀 ked ja aj tak budem hore-hladkať ju ,tíšiť a tak.
alenik radila si sa z dr.?alebo neskušala si sirup Sedalia-homeopatikum?my sme skušali a troška ju to utlmilo,ukludnilo,vyskušaj 😉 dvakrat denne,ale len desať dni sa može.Ak to trva dlhšie,musi to mať nejaku pričinu 😖

ankam
22. feb 2008

zo mnou spinka mala tiez v posteli a manzel v obyvacke(skoro vstava a tak by sa nevyspal)Tiez mame postielku len na paradu,ale komu by sa chcelo vstavat 6krat (aspon si myslim lebo v spanku ani neratam)vstavat k postielke,vyberat malu a kym nakojim tak zaspim.....A tak je to pohodlnejsie pre mna a aj pre malu...No a co?Poznam vela vela mamiciek co tak spia.A to kojenie nocne beriem uz tak ze" tak to asi musi byt"Ked vyrastie,prestane..
Kamoske spinkal krasne syn v postielke a teraz po roku do nej nelahne ani za svet.... ☹

alenik
22. feb 2008

ja som sa uz radila s dokinou na poradni a ona mi povedala,ze je jednoducho taka ziva.Je to v povahe.Bol by to problem,keby sa mala nedokazala na nic sustredit,nespolupracovala by...ona naopak rada splni,o co ju poziadam,vsetkemu rozumie,vie sa sama pekne hrat.Cez den nebyva nervozna,len tie noci.Ona sa jednoducho zobudi po troch hodinach spanku s tym,ze je uz vyspata.Tuto noc to uz bolo lepsie.Neviem,ci to nema suvis so zubami.Idu jej vsetky 4 stolicky naraz(tie uplne vzadu)a to by nebolo prijemne ani mne.Kazdy zubok,sme si "dokonale vychutnali".Tieto su uz posledne,takze uvidime...... 😕

evulik6
22. feb 2008

eliska7 - ja som to nemyslela tak, ze ona sa s cici iba hra, ze nepije. Jasne ze pije, ale to neznamena ze by na didkach nebola zavisla. A nemysli si ze ja mam bezproblemove dieta, ze som si s nim tiez neuzila kopu trablov v spinkani. No ako som prestala kojit je to ovela lepsie. Teraz uz mliecko (UM) v noci ani nepije, staci mu voda. Niekedy mu v noci este zarobim ked vidim ze je asi hladny ale vela nevypije. Aspon u nas to bolo tiez o zavislosti. Proste si potreboval vzdy parkrat potiahnut a hned spal. No budil sa viackrat za noc, a to len preto, ze si jednoducho zvykol zaspavat pri ceckani. Mne tiez neprespi uplne celu noc....nikdy nebol nejaky velky spac. Kamoskina mala spi celu noc uz veeeelmi dlho - mi sme taku mali len raz - dva, ked mal rok aj tyzden.
Nemysli si ze ta nechapem - nic z toho co som napisala som nemyslela zle. Je to IBA moj nazor 😉

ivankaalenka
22. feb 2008

No my sme nenormalne zavisli...ak jej nedam, tak strasne place az sa dovracia. Bezny scenar. Takze cakam, az sa odstavi sama. A zatial to teda neriesim, kojime sa pomaly celu noc, neviem kolkokrat, lebo som v polospanku a cez den pred spanim. Vecer bez "nam" nezaspi, zaspava na prsniku. Ak cez den nie som doma, tak v pohode vydrzi a zaspi bez a tiez sme ju raz dali vecer svokrovcom a zaspala bez didi.Takze by sa to dalo, ale mne vlastne ani neprekaza, ze som nemala JEDINU noc , ktoru by som sa vyspala. Zatial teda...a som rada ze kojim, i ked uz aj davame UM Nutrilon low lactoze, mame totiz alergiu na laktozu. Citala som si prispevky a teda nechapem Francuzov a nechapem hlavne tie zeny...strasne, boze a ked este aj pediatricka je krava...drzim tam Slovenkam palceky!!!

eliska7
23. feb 2008

ahojte,včera večer išla spať neskoro o 21 ,lebo spala dva krat za den.Dala som jej nyny,zaspala a ked som jej ho vybrala z ust rev ako svet,tak som troška nakričala,otočila ju na bok nasilu uložila,povedala som že mama haja,revala skakala po mne,potom si klakla a oprela si hlavu o mna,ale ked videla že sa nehybem,tak plač utíchal,až som ju uložila nas pať na jej polovicu,hladkala po chrbatiku a zaspala o 21.35 😀 a v noci na moje prekvapenie,zaplakala asi tak 4krat,spravila som čččččpohladkala a spala až o 4.30 som ju kojila bo už velmi plakala.Spala do 7 a to som jej ešte musela sice dať 4 krat nyny ,ale bol to véééélky uspech,uvidime čo bude dnes v noci.Začina chapať,že už plačom si nepomože 😉 No a hoci som dnes teda mala super noc,mam migrenu jak svet-asi som moc spala 😀 😀 😀 😀 😀

alenik
23. feb 2008

no teda,Eliska,to je fakt uspech.Aj ja sa musim pochvalit,ze moja mala zaspala o 21,celkom v pohode(bez revu),prelozila som ju dopostielky, 😀 😀 😀 SPALA VKUSE CELU NOC a rano ma zobudila o 8:00 s tym,ze na mna z postielky hodila plysaka,co jej pripadalo nesmierne zabavne.Od smiechu az vyskala.A akoby nestacilo,od Silvestra nespala cez den vobec a dnes spi uz hodinu(len na nu chodim kukat).Neviem,ci sa vracaju stare dobre casy,alebo co?Eliska,asi nase deti vcera citali,co sme tu popisali a asi sa spamatali.Len dokedy?Dobre,ze tvoja mala uz zacina chapat,ze revom nic nedosiahne.Urcite sa ti podari ju aj odstavit.

ankam
23. feb 2008

no nam sa tie noci este asi viacej zhorsili.......... 😠 predtym potiahla troska a spala dalej ale teraz chce mat Didu v puse asi celu noc alebo co................. 😲 Lebo ked jej vytiahnem(myslim si ze uz spi,tak taky rev mame ze az........... 😢 Dufam ze sa to coskoro upravi 😀 ach keby uz bolo vsetko za nami....... 😅

eliska7
23. feb 2008

veru,veru ,hoci v noci to ušlo,zato cely den je na cecku,snažim sa ju furt zabavať,ale každych päť min už chmance nyny.Na obed zaspala na nynach po 25min ako zvyčajne sa zobudila,tak som jej dala -15min som tam ležala,zaspala a ked som sa postavila rev ako svet 😠 surovo som ju zobrala z postele:moja bud budeš spať bez nyny alebo rev 😠 tak revala asi 30min tak prerušovane,potom som ju zabavila hrou a odvtedy je hore,už sa tešim na noc,ako bude revať 😀

jaja29
23. feb 2008

ahojte, ked tak citam elisku tak presne viem o com hovori sice moj maly len tak okolo 12 x sa budi 🙂 ale ja si myslim ze je to len zlozvyk lebo proste uz vie co je pre neho dobre tak to aj robi. bez didikov proste nezaspi, ale vcera som vyskusala dat ho do postielky uz sme ju nepouzili ani nepamatam 🙂 pekne som ho nakojila a polozila do postielky vecer som mu vysvetlila ze tam bude spinkat a za hodinu zaspal bol to boj ale ta noc stala za to zobudil sa len tri krat raz som mu dala caj, potom som ho o druhej nakojila aby nemal taky skok ze zrazu celu noc nic a potom opat len cajik, spal do pol 7.Ja som celu nec skoro nespala lebo som bola z toho nejaka "rozrusena" ze co sa bude diat 😀 takze velmi som zvedava co sa bude diat dnes dufam ze to malinky zacne troska chapat ze sa da spat aj dlhsie ako pol hodinu vkuse 🙂

eliska7
23. feb 2008

jaja kolko ma maly?je pravda že vie ,že som mäkka a neviem ju nechať revať,vždy to tak bolo,hned som vytasila cecky a bolo ticho.A som aj presvedčena že deti do pol roka sa odstavia bez akychkolvek problemov,čím staršie,tým horšie 😖

jaja29
23. feb 2008

oliver ma 1 rok a myslim ze sam sa teda fakt neodstavi musim mu troska pomoct 🙂 ale ja som tiez velmi makka a rev u mna nie je cesta ale videla som ze sa vcera v tej postielke len tak jedoval na oko kedby to bolo nieco srdcervuce tak ho tam fakt nenecham. Ale neviem ci si nerobil zo mna len srandu aby ma navnadil on to tak vie pretoze je to maly vymyselnik 😀

ankam
23. feb 2008

To s postielkou skusim dnes vecer ale ju musim oprasit 😀 😀 😀
Eliska:Aj nad tym som uz rozmyslala ze ak bude druhe babo ci neprestanem s kojenim uz po 6mesiaci.Asi urcite.Ale zase je to lepsie na imunitu,utesujem sa aj tym 😅 😅 😅
A este mame taky zlozvyk???len co sadneme do auta..........hned haji a Dinda.sedacka nam len vadi.Teraz v zime kym sa rozopnem....to je placu

ankam
23. feb 2008

eliska a vies co mi povedala odbornicka na nedonosene deti???(my sme sa narodili skor)Ze ju mam kojit nadalej a kedy si ona vyziada.Len keby neziadala tak casto,ze? 😉

eliska7
23. feb 2008

ankam,som blba ale tešim sa že ma aspon niekto pochopi-to iste mame aj my v aute,ked som to napisala na temu o autosedačkach,dosť som ich poburila 😀 ale čo snimi,fakt nedokažem ju nechať zjapať,som už taka matka,chcem len aby mala to naj,hoci tým trpim ja 😉 teraz zaspala o 18.45 tak už trpnem kedy začne mrnčať na nyny,dam len raz a potom ju budem len tišiť,lebo ma fakt bolia cecky z tolkeho cucania 😅

evka39
23. feb 2008

Ahojte mamky,písala som moju čerstvú skúsenosť do podobnej témy ale tam už dlhšie ikto nebol a vidím,6e tu budem možno užitočnejšia...Eminka má už rok aj 9mes.a už dlhšie bojujeme s odstavením...Nechať vyplakať???Nikdy skoro sa mi zašla ,odísť od nej na týžDeŇ preč???To by som sa zašla ja od žiaľu a moja pevná vôľa stojí za h...Ale teraz bojujeme zatiaľ úspešneAle trvá to už asi mesiac aj dva.Išla som na to postupne.Začali sme obmedzovať cez deň Buď sme išli von alebo som jej ponúkla iné mliečko (od kravičky,kozičky a iné(alebo jogurtík a postupne si cez den prestala pýtať.Tak sme išli na noc(a to bolo niekedy aj 8krát)ale snažila som sa ju učuškať a len keď veľmi vrieskala som jej dala a postupne pomaly sme prišli do cieľa a aj sa menej budí a stačí ju len ubezpečiť,že maminka je pri nej a veľmi ju Ľúbi.Najťažšia fáza -zaspávanie na cicíku to som riešila drastickejšie aj mi bolo ľúto ale natrela som sa horčicou a povedala ,že mliečko sa pokazilo.Aj ochutnala a poplakala si,ale teraz pred spaním si už napýta Sú to zatiaľ len dva dni,ale dúfam,že to už zvládneme.Už mi je aj smutno za kojením,dnes som si aj poplakala,keď bez problémov zaspala mužovi,že ma už nepotrebuje....citlivka citlivá ...Tak veľa úspecov a hlavne treba vydržať Ahojte

ankam
24. feb 2008

eliska ja ta chapem az privelmi,lebo to iste mame aj my.a tu temu o sedackach som citala,ale kto nezazil,nepochopi.Tak sa to myslim hovori.Mne manzel sam povie ze vezmi ju na ruky,lebo ked reve tak sa ani nemoze sustredit na cestu........
No a chceme na dovolenku autom,tak sa uz odteraz obavam,hi 😖
Vcera som ju do postielky nedala,lebo tolko bolo plakania okolo toho....ale vies co?Celu noc som mala otvorene okno v spalni a vies ze sa budila menej?? 😉 aspon trosicka som sa vyspala
a cez den ti aj nieco ine papka?Ci len nyny?Lebo taky pripad poznam kamoske nepapala nic len nyny a to uz mala skoro 2roky.No ale ona odstavila tak ze plakali asi 3noci.ale odstavila naraz.Tiez si dala horcicu,kolkokrat mala si pytala,tak stale mala horcicu az nakoniec mala nechcela a zmierila sa aj s cajikom
Dufam ze moja mala bude taka inteligentna ako ma Alenik 😀 ze sa odstavi sama 😅