"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

smarti
25. apr 2011

@jaro2008 my máme niečo cez 13 mesiacov a tiež začnem pomaly odstavovať. Máme presne taký režim ako ty, akurát v noci vstávame tak 2 - 3x. Naša malá nechcela ani cumeľ, ani fľašu, tak už asi mesiac jej dávam do fľaše čajík, aby si na ňu pomaly zvykla. Prvý týždeň úplne odmietala, postupne si zvykla a teraz pekne pije ( ale nevypije veľa na jeden raz). Asi pred týždňom som jej dala do fľaše plnotučné mlieko, samozrejme zobrala do úst, keď zistila, že tam nie je čaj, tak to vypľula a už som to do nej nedostala. Tak som kúpila umelé, zarobím tak z 90 ml ( prvý deň ešte menej ) a to jej dám. Prvé dva dni nič, potom sa chytila a začala piť. Takže už 3 dni ráno pije umelé, ale tak max. 120 ml. Samozrejme ju musím pritom zabávať, spievam jej, ináč dopíšem večer, prišli kupači

kukucg
25. apr 2011

Ahojte, my to mame sice davno za sebou, ale rada by som sa podelila o moju skusenost... maly bol totalny ceckomil ako ho volal moj manzel 😀 a vela som ho dojcila, aj v noci, zaspaval tiez len pri tom a bola som z toho unavena a chcela som ho uz odstavit... potom som sa vsak rozhodla, ako mi jedna kamoska poradila, aby som to nechala tak a prestala to riesit a stresovat sa tym.... 🙂 a stalo sa asi to ze maly sa aj prestal tolko budeit v noci, vsetko bolo dobre a boli sme spokojny. Ked mal asi rok a 9 mesiacov, zacal zaspavat sam vecer, prestaval si postupne v noci pytat az prespal elu noc, a tak aj cez den... asi za tyzden-dva sme dosli az k nule, teda ziadne dojcenie, a bolo to bez trapenia, bez placu, ani ja som nemala problemy tym postupnym zmensovanim jeho narokov sa aj mne postupne prestalo tvorit mlieko 🙂 Ja viem ze to asi nebude fungovat vsade rovnako, no aj si myslim ze niekdy je lepsie nechat take veci na dieta, ked je na to pripravene ide vsetko ovela lahsie a neboli to 🙂 deti su na take veci citlive a beru to casto ako zradu. Podobne sme to mali aj pri odplienkovani.
Na umele mlieko sme potom nabehli bez problemov, pil ho do 3 rokov teraz pije kravske. Vela stastia pri odstavovani vam prajem 😉

smarti
25. apr 2011

@jaro2008 takže dopisujem. Ale aj keď vypije z fľaše, tak si vypýta moje. Zatiaľ jej dávam, išlo mi o to, aby som ju naučila na fľašu a mlieko. Ja by som zatiaľ asi neodstavovala, ale mám zdrav. problémy a od júna idem na kortikoidové injekcie, takže z toho dôvodu ju dovtedy budem musieť odstaviť. No a v noci spáva s nami, už viac nocí sa pokúšam ju upokojiť hladkaním po chrbátiku (spí na bruchu), keď začne plakať. A celkom to zaberá. Upokojí sa a hneď zaspí. Ale zatiaľ to skúšam naozaj len pár nocí, uvidíme, čo bude ďalej. Myslím, že cez deň, by to šlo, lebo sa dá zaujať niečím iným, ponúkla by som jej iné jedenie, aj naobed by dokázala zaspať v kočíku, lebo zvyčajne je taká unavená, že zaspí okamžite ako ju priložím ku prsníku. Ale večerné zaspávanie si neviem predstaviť, lebo ona sa musí ucuckať. Mlieka už mám málo, ide fakt hlavne o cuckanie.

bertica.h
autor
25. apr 2011

je až neskutočné,že som zakladala tento príspevok,ked som mala len Viktorku.teraz máme už dve deti,mladšia má dva roky a riešim rovnako ako pri Viktorke ko nenásilne Aneteku odstavit..takže mám čo čítat🙂Uplne som na tento príspevok zabudla a teraz náhodou nan narazila 😉

jaro2008
25. apr 2011

@smarti @kukucg Ahoj, děkuji mockrát za vaše zkušenosti. Dopoledne nebo po obědě, aby usnul, musí mít prso nebo kočárek. Nejvíc se bojím právě toho nočního uspávání a buzení...jak píše @smarti tak se i náš Radeček spíš uspává dudláním prsa, než že by z něho moc pil...něco popije, ale pak už jen dudlá. Půlku noci spí u sebe v postýlce a dokud jsem vzhůru, dávám ho po nakojení zpátky do postýlky, ale jak už skoro spím, tak už zůstává se mnou v posteli a usneme tak spolu a když se pak probudí, zase podudlá a spíme dál a ž do rána...Dneska jsem mu zkusila dát (protože obyč.UM nechtěl...ale zítra ho zase zkusím nabídnout) hami mlíčko s kaší s vanilkovou příchutí...párkrát polknul a pak už ne-ne...on je i v jídle dost vybíravý a nová jídla nebo jídla upravená jinak než obvykle nechce, tak je to s ním trošku těžké.
@kukucg ceckomil 😀 To je dobré slovo 😀 Malý jak vidí, že si vyhrnuju triko, tak se celý rozzáří a tetelí se...ví, že bude mňam mňam 🙂 Kéž by to u nás proběhlo taky tak pěkně, plynule, bez pláče.Taky si myslím, že násilné odstavení ze dne na den musí být šok pro dítě...
A ještě dotaz k UM...jak dlouho může zůstat připravené v lahvičce? Když vystydne, dá se znovu přihřát? Nebo se musí vylít, pokud ho malý nevypije a později připravit čerstvé? V tom bylo a je kojení super, že je vždy mlíčko hned hotové...nedovedu si představit v noci převařovat a ochlazovat vodu...to by se malý uřval hlady...

kukucg
26. apr 2011

@jaro2008 No presne to robil aj Simi, a manzel sa na tom ohromne bavil preto ten ceckomil 😀
No ved preto si aj ma myslim ze odstavovanei je trochu krute pre dieta, lebo viem ze to moze ist ako po masle 🙂 aj ked verim tomu ze nie vzdy a ukazdeho
Inak maly s nami spaval v posteli asi do 3 a pol roka od narodenia a teraz v pohode spava vo svojej izbe, len obcas dobehne alebo place ked ma zle sny 😉
Dojcit dieta a spavat s nim nie je predsa nic zle aj ked je starsie, podla mna sa netreba ponahlat seknut s tym 😖
A stym mliekom, ja by som ho uz neprihrievala potom ked ho nevypije, ale vlastnu skusenost s tym nemam, uz ked sme nabehli na umele mlieko vzdy ho Simi vypil na jednu supu cele 🙂 nechcel ho len dovtedy kym sme nenasli vhdonu flasu, co by mu pripominala tvar prsnika, ved z neho pil skoro dva roky 😀 potom bolo dobre

jaro2008
26. apr 2011

@kukucg To jsi mě potěšila a zároveň povzbudila...protože občas doma stresuju, že malý neumí spát celou noc v postýlce, že se mi pořád budí, i když prý od půl roku by měl spát celou noc a znáš určitě názory na společné spaní rodičů s dětmi...dříve spal celou noc u sebe a i méně se budil, uměl usínat bez prsa, ale časem to nějak vyplynulo...zase se mi ráno budí usměvavý, spokojený, s růžovými líčky...a i když jsme někdy dokopaní, jak tam rotuje, tak je to i moc milé, je to naše láska a tulínek.
Dneska byl další pokus s UM, vypil asi jednu čárku...tak je to o trošičku víc než předtím 🙂 No asi by se to mělo vylít, že. A když je naučený pít čaj z takového toho pítka, mám tu to mléko dávat taky z toho netekoucího hrnečku nebo zkusit raději láhev se savičkou?
Dneska se malý budí co chvilku...objevila jsem mu nový zub, ale podle buzení to vypadá, že asi leze hned další.

bufina
27. apr 2011

@kukucg Tak to bych byla ráda kdyby to tak nějak proběhlo aji u nás.

Malýmu je 16m a je to s ním příšerný. V noci se třeba nebudí ani tak často, ale když už se vzbudí, tak chce prso. Když mu ho hned nedám tak kňourá a fňuká a když ho dostane, tak ho pak zase nechce pustit. Vypadá že už spí, tak ho schovám a najednou zjistí že v puse nic nemá, tak zase kňourání. Vyloženě ze mě má živej dudel. A takhle s ním třeba bojuju dvě hodiny. Dělá to asi tak poslední 2 měsíce. Jinak před usnutím prso nepotřebuje. To ho kolikrát jde uspat manžel a usne aji bez toho. Dokonce si ho nechal u sebe v noci a mě poslal spat pryč. To malej nějak chápe že z táty mlíko nedostane. Ale jakmile je další noc se mnou, tak je to všechno nanovo ☹

andelka
27. apr 2011

@jaro2008 Teda, koukám že režim kojení jako vy jsme měli někdy v 8 nebo 9měsících, teď už by mě kleplo. Kojím 2-3x za den, vlastně jen v posteli, nad ránem a před spaním a když se vzbudí tak jednou v noci. Když si to tak uvědomuju, tak se Dany začal méně budit v době, kdy musel spávat striktně ve své postýlce. Dřív taky spával se mnou, budil se v noci i 3-4x a pomohlo jen prso. Doma usnul taky jen po nakojení po obědě, takže do 10měsíců jsem kojila i v poledne. Jinak usnul jen v kočárku, případně na baloně. Ale pak spadnul z postele, jednou ráno a jednou když po obědě spal, takže se musel rychle naučit spát v postýlce. Dokud nelozil, tak jsme ho večer nakojila, on usnul a přendala jsem ho do postýlky, někdy se probral někdy ne. A když jo, tak jsem se několik dní snažila ho uspávat, zpívat, hladit a nakonec jsem zjistila, že to nemá žádný efekt. Takže pomohlo nechat ho vybrečet. Za tři dny usínal sám, protože stát nad ním hodinu, když stejně nic nezabírá nemám nervy. Trochu se to zhoršilo když začal lozit a vstávat, to za ním musím chodit a sundavat ho ze šprušlí. Ale taky už nedělám nic a jen ho sundám a řeknu dobrou a prostě musí usnout sám. Tímhle se přestal v noci tolik budit, usne do 20h a probudí se maximálně jednou, někdy spí až do 5.30 takže celou noc. Pak už většinou vstáváme, je ranní ptáče.
Chtěla bych ho ještě chvíli kojit, aspoň ráno a večer, ale plánuju odstav tak za 3 měsíce. Sice jsem chtěla v létě už nekojit, ale zatím nám to tak vyhovuje, celkem se vyspíme, tak mě to nijak nenutí. On se odstavoval docela pěkně, bez problémů když jsem přidala jeden příkrm tak se zrušilo jedno kojení, málem si toho ani nevšiml snad. 😅 Vzhledem k tomu že opravdu umí usnout až po nakojení a daní do postýlky, tak věřím, že to zvládne psychicky.
Jinak pije z tréninkové flašky Mam s měkkým pítkem, vodu, čaj a Reisdrink. UM dávám do kaše. UM na pití by mělo být čerstvé, takže neohřívat.
Normální dudlík nikdy moc nechtěl a teď už se snažím dávat pozor, aby si ho nedělal ze mně.

jaro2008
27. apr 2011

@bufina Jejda, to je nepříjemné...ale trošku vím, o čem píšeš...malý je jak fotobuňka...někdy...vypadá, že spí - usne na moji posteli a jak ho přendám do postýlky a dotkne se ji, tak blik oči jak baterky a kňourá, takže zpátky na postel, hned zavře oči a dělá že spí nebo co a zase do postýlky a jednou se mi stalo, že jsme tak cvičili asi 5x 😀 Ale tohle je spíš výjimečně. Většinou na první pokus šup do postýlky. Živý dudlík jsem taky někdy ☹ Ale většinou se ududlá dost rychle. Tatínkovi se ho podařilo párkrát uspat bez moji pomoci, ale to byl malý už strašně unavený, tak s sebou už po té posteli tak nějak plandal až odpadl a usnul. Jinak usíná u cecku.

@andelka No někdy mi to už vadí, v noci, ale přes den, protože nepije UM, tak mu 2x dám svoje...nevím jestli by za celý den stačil jogurt a mléčná kaše...až se naučí pít UM, tak přes den už mu nedám, to myslím půjde jednodušeji zrušit než to noční. Ale nebudu stresovat, zkusím tomu nechat volný průběh...někdy fakt spí dobře, 4 - 5 hodin v kuse...ale včera co chvilku vzhůru, to budou určitě zase zuby...
Auvajs bobek...a nestalo se mu po těch pádech nic? On by spal taky v postýlce, ale když já u toho pak usnu 😀 A jak dlouho jsi ho nechala vybrečet? A tři noci po sobě? To bych nedokázala...to právě nechci udělat...na tohle nemám.
A nechat ho v postýlce s tím, že sám usne, to už jsem zkoušela...stoupne si a začne dělat blbosti a kdybych šla pryč, tak by brečel a být ve vedlejším pokoji a slyšet jak tam žalostně pláče...to ne. On se až zalyká, valí mu slzy proudem, potí se...
Dudlík moc nepotřebuje...Z pítka pijem taky...nejdřív měl to měkké, teď je takové to tvrdší a v pohodě...já jen jestli to mlíko by třeba líp nepřímal z něčeho, co je podobnější prsu...jj už jsem to našla, že neohřívat jednou udělané mlíko.

andelka
27. apr 2011

@jaro2008 Dany taky vříská, ale holt usnout musí. No, poprvé jsme ho nechali, když jsem ho nemohla za nic na světě dvě hodiny uspat normálně, bylo mezi 3 a 5h ráno, v těch 5 už jsme byli ko, tak jsme ho prostě nechali. Vydržel vřískat 30 minut a pak to zalomil. Druhý den jsme ho tak nechali už večer, tak to zkoušel 20 minut s přestávkama, další dny byl většinou za 5 minut tuhej (to ještě nelozil), pláč zkoušel spíš tak cvičně. Někdy ještě má den, že večer vříská, ale vždycky sám usne a netrvá to dlouho. Mám vyzkoušené, že zrovna u nás uspávání nefunguje a naopak pokusy uspat ho to ještě prodlužují a zvyšují i ten řev. Taky jsem si myslela, že na to nemám, např. u 4měsíčního miminka bych to ani nedělala, ale Dany už je malá potvora a musí se to naučit, nedá se nic dělat. Kdybych měla brzo druhé mimčo, tak bych oba uspávala 2 hodiny? Asi těžko.
Takhle nakojím, přendám do postýlky, zazpívám, chvíli hladím po zádech, ale pak už nic, prostě rituál je tento a hotovo.
Při pádech se mu nestalo nic, ale hned ten večer už šel spát do postýlky.
S tím UM to řeším teď taky. Zatím mu to jako mléčná dávka i přísun vápníku stačí (2-3x kojení, jogurt, mléčná kaše). Myslím že UM by mi vypil z normálního pítka, když z něj pije různé věci. Jinak bych musela koupit na Mam flašku nějakou savičku. Mám jen ty pro malé miminka (Mam a Avent).

iinuska
14. máj 2011

ahojte
Chcem sa spytat, co ste robili, aby sa vam netrvorilo mlieko. Pomaly sa odstavujeme, ale mne sa este prsia plnia. Co Vam najviac pomohlo ???dakujem

andelka
14. máj 2011

@iinuska Taky odstavuju, už kojím jen večer, naštěstí prsa se plní tak solidně, maximálně trošku odstříknu. Ale ne moc, jen do uvolnění. Na nalité prsa tuším pomáhají studené obklady a trochu odstříknout. Postupně by se to mělo ustálit a srovnat. Až skončím s kojením úplně, tak budu pít mátu a šalvěj, to prý funguje na zastavení laktace. Jinak nevím, budu ještě muset prostudovat kojeni.net 😅

bufina
14. máj 2011

@iinuska By se ti to mělo postupně upravit, když budeš míň kojit....

My jsme teď už asi týden v noci bez kojení. Ale nic moc teda. Sem si myslela že se budí schválně kvůli kojení, ale budí se i tak, i když ví že nic nedostane. Tak teda nevím kdy začne konečně hezky spávat. Kojím ho jen před spaním přez den a večer a pak mu dám ráno, abych ho ještě chvlílu udržela v posteli.

iinuska
14. máj 2011

@andelka
@bufina
dakujem, no my sme 2 dni bez, myslim cez den, no a dnes prva noc bez kojenia. Prebral sa 3x, ale nedala som mu, chvilku pomrncal a zaspinkal. Tak dufam, ze uz je to na dobrej ceste. Ano, o tom matovom caji viem 😉

bufina
14. máj 2011

@iinuska Mně se zase zdá joko bych v prsách už ani mlíko neměla a přitom malej kolikrát tak hltá až to prská aji nosem 🙂 Ale třeba když ho přez den uspává manžel, nebo usne venku v kočárku, tak mně ty prsa vůbec nebolí, jako dřív když sem ho nějakou dobu nekojila. Už je to dobrý.

andelka
14. máj 2011

@bufina to kojení je stejně zajímavý, co? Jak se to postupně snižuje, podle poptávky. Já jsem někdy v době, kdy jsem ještě kojila 3x přes den (ráno, v poledne, večer) to polední vynechala, když jsme šli ven a chtěla jsem ať usne až v kočárku a teda večer jsem to cítila fest. A pak jak jsem nadobro polední kojení zrušila, tak ještě asi den dva taky a pak už vůbec. Už jsme měla problém poznat, ze kterého jsem kojila ráno a které je na řadě večer 😅
Teď tři dny nekojím ani v noci ani ráno a první den jsem musela trochu odstříkat, druhý den bylo prso trochu nalitější, ale dobrý a teď už se to spravilo úplně, necítím nic, nebolí mě nic. Tak mám radost. Snad se to za ty dva měsíce co chci ještě kojit ještě víc srovná a sníží, že snad pak nebude problém vůbec nekojit. Ještě si to musím naštudovat a zásobit se čajem 🙂

bufina
14. máj 2011

@andelka No přesně tak. Malej jako miminko spával krásně a kolikrát sem už chtěla aby se vzbudil jak to bolelo. A teď už nic 🙂 Ale ještě to na mně malej v noci zkouší, se mně třeba přisaje k ruce a tak, ale většinou pak usne. Taky mu už bude za pár dní 17 měsíců, tak je na čase pomalu ale jistě odstavovat...

andelka
14. máj 2011

@bufina k ruce jo? 😀 Dany nějak překvapivě sám od sebe začal líp spávat, není dávno doba kdy jsem v noci kojila i 3x. Pak se budil jen jednou, kolem 2-3h, včera už měl teda smolíka, musel usnout bez prsa. A dneska se vzbudil 4.45 a to teda taky měl smůlu, musel ještě usnout. V tuhle hodinu odmítám vstávat. Doufám, že časem pochopí, že před 5h ráno žádná zábava není a trochu si prodlouží spaní 😅 Dala jsem mu akorát napít vody, přišlo mi, že žízeň mít může, já taky měla.
Jo jo, 17měsíců je už docela dlouho (na mně) 🙂

bufina
14. máj 2011

@andelka No já vždycky mezi sebe a něho tu ruku dám, abych si uchránila prsa 🙂 Jednou sem totiž na něho dlabala, on si kleknul, vyhrnul mně tričko a obsloužil se sám 😀 Takže teď mezi nás dám ruku, nebo většinou usínáčka, zapnu ho a to ho zase uspí.

andelka
14. máj 2011

@bufina aha, tak to jsi vyřešila dobře 🙂 Malej nespí v postýlce? U Danyho se obávám, že kdybychom ještě spali spolu, tak se taky obslouží sám 😀

bufina
14. máj 2011

@andelka Ne, nespí ☹ Spával tam do osmi měsíců. To v pohodě prospal celou noc a budil se nejdřív v pět ráno. Jenže pak mu začaly růst zoubky a budil se často a usínal už jen u nás v posteli. Tak tam už zůstal 🙂

elusticka
15. máj 2011

ahojky, před pár dny jsem konečně úspěšně odstavila svého 27měsíčního kloučka, proto bych se s vámi chtěla podělit o své zkušenosti, třeba to některé mamče pomůže.🙂 Malej byl velkej závisláček, přes den už jsem sice nekojila, ale v noci několikrát, usínal u prsa. Asi v roce a čtvrt jsem ho zkoušela nechat vybrečet podle Estivillovy metody. Plakal i dvě hodiny v kuse, ráno pak skoro nemohl mluvit, jak chraptěl. Čtvrtý den už sice spal celou noc, ale za pár dní začal marodit a opět jsme skončili u kojení. Estivilla už jsem znova zkoušet nechtěla. Ve dvou letech jsem zkoušela homeopatika na odstavení, nezabraly. Pak jsem si potírala bradavky citrónem, octem, taky nic. Nakonec jsem začala kojit jen z jednoho prsa. To druhé jsem si mazala gencianou (fialovou vodičkou), ukázala ho malýmu a řekla, že jsem byla u doktora, že mě bolí a že z něj nesmím kojit, že můžu jen z toho druhého. Ten, když viděl fialovou bradavku, tak na ní vyjevěně koukal a už se ho nakonec tolik nedomáhal, sice občas zkoušel, ale zase jsem mu to zopakovala, že může jen z toho jednoho a nakonec to pochopil. Nejvíc jsem se bála uspávání večer a noci. Večer jsem ho nakonec naučila usínat u Krtečka a pak jsem ho přenesla do postele. V noci, když se vzbudil, se ale zase dožadoval. Před několika dny jsem si namazala prsa zase gencianou, ukázala mu je a řekla, že už mě bolí obě a že už v noci prso nebude. Čekala jsem hysterický pláč, ale nakonec, když se v noci vzbudil, chviličku zabrečel, domáhal se mi pod tričko, ale já jsem ho utěšovala, přitiskla jsem ho k sobě a hladila po hlavičce a nakonec usnul. Takhle se to opakovalo několikrát za noc a dnes, po necelém týdnu, když se v noci vzbudí, stačí se přitulit a už spí, na prso si ani nevzpomene. Sice pořád spí s námi v posteli, ale to mi vůbec nevadí. Hlavně, že už máme odstavení za sebou a teď už jen čekám na první menstruaci, abysme se mohli začít snažit o druhé mimi ...🙂

elusticka
15. máj 2011

P.S.: Napsala jsem to trochu špatně. Přes den jsem kojila ještě asi do necelých dvou let, ale od toho nám pak pomohly různé bonbónky. Když chtěl přes den prso, buď jsem ho něčím zabavila, nebo jsem mu dala místo prsa bonbónek, případně vitamín pro děti. Nakonec se kojení přes den odnaučil.🙂
Omlouvám se za román, kratší to nešlo🙂)

jaro2008
15. máj 2011

@elusticka Ahojky, děkuju za tvoji zkušenost. My to doma řešíme a zatím se mi povedlo (aniž by si toho všimnul malý a vlastně i já - asi tím, že jsme začali s pěkným počasím a dlouhým dnem být dlouho venku a dostává různé svačinky odpoledne) zrušit jedno kojení - odpoledne. Takže nám teď zůstalo kojení ráno v posteli, jednou dopoledne - aby usnul - a večer k usnutí a v noci pokud se vzbudí. Ale někdy se mi ho podaří ošálit čajem, tak se napije a přitulí a spí dál, pak ho přenesu do postýlky a spí...ale jak už jdu taky spát a malý se vzbudí, tak ho přenesu k sobě do postele a už tam se mnou zůstane, protože usnu taky a vlastně ani nevím, jestli ještě dudlá prso nebo ne, ale spíš myslím, že u mě už spí a pak až ráno. Zkoušeli jsme večer uspávat bez prsa...někdy se to povedlo, když už byl hodně unavený, tak najednou odpadnul, ale většinou skončí u prsa, pak se třeba otočí ode mě a usne a já ho přenesu do postýlky. A dopoledne někdy usne (zase u prsa) a když se mu nechce, tak až po obědě nebo až odpoledne v kočárku - ale to už jen ve výjimečných případech. To ranní by se dalo zrušit, ale já jsem po ránu úplně mrtvá, tak než se z postele vyhrabem, tak mu ještě dám.
To je dobrý tip s těmi fialovými bradavkami. Malý mi taky rád šmejdí za triko...když se k němu přitulím v noci, když se vzbudí a sosá z jednoho, tak rukou šmátrá po druhém prsu...nebo když nesosá, stačí mu, když si rukou hraje s prsem, což není zrovna příjemné, když mě tahá za bradavku, tak mu tam vždycky dám ruku.Ale naštěstí přes den kromě toho kojení na uspání už se nedožaduje a nevyhrnuje mi triko...
A můžu se zeptat, pije syn umělé mléko? Náš ho nechce. Teď jsem zkusila koupit banánový sunar, tak vyzkoušíme.

andelka
15. máj 2011

@bufina my jsme to měli zas naopak. Skoro od narození spal u mě v posteli a asi od 8nebo 9měsíců spí zásadně v postýlce. dvakrát totiž z naší postele spadnul a pak sjem se toho už bála, abych usla v posteli s ním, že se probere, bude cestovat a spadne. Měla jsem zábranu z deky a polštářů, ale to hravě přelezl, to by tam nějaká vysoká zábrana musela být přidělaná napevno a ze všech tří stran. Naštěstí se naučil v postýlce spát brzo, musel.

kiert
15. máj 2011

Ahojte, tak ja mam doma tiez riadneho zavislaka, niekedy je to velmi vycerpavajuce, hlavne ked som s mojou dcerou sama, vtedy si pyta "didinku" snad asi aj kazdu hodinu, a ak odmietnem spusti strasny plac, niekedy sa mi podari odputat jej pozornost, ale uz o par minut si znova pyta....a samozrejme je aj zaspavanie pri prsniku, moj problem je v tom, ze neviem ci som psychicky pripravena na uplne odstavenie, v podstate samotne kojenie by mi az tak nevadilo keby to bolo 1-2/denne...

elusticka
16. máj 2011

@jaro2008 Jj, u nás to bylo taky tak, že když malej z jednoho prsa pil, s druhým si hrál, někdy mi to bylo dost nepříjemný, ale měl to prostě k tomu kojení-dudlání, bez hraní si s bradavkou nemohl usnout ... Denní spaní jsem zrušila právě proto, abych zrušila jedno kojení, a taky že pak nechtěl večer jít brzo spát, a když pak chtěl přes den spát, tak jsem mu říkala, že ať klidně spinká, ale bez prsa, tak nakonec pár dní spát nešel. Teď si přes den někdy schrupne, už usne konečně bez prsa, stačí se k němu přitulit. V noci jsem fungovala jako dudlík, když špatně spal, dudlal mě skoro celou noc ... uuuff, jsem ráda, že jsem tak dlouho kojila, ale na druhou stranu jsem ráda, že už jsem skončila.🙂 Bála jsem se, že mi to kojení bude chybět, ale protože se od odstavení hodně mazlíme, tak je to v pohodě. Umělé mléko malej pil asi do roka, pak jsme ho vysadili, protože se naučil, že ho chtěl i několikrát za noc, a to bylo časem neúnosný pořád vstávat, nakonec si zvykl jen na prso. Pil Bebu od Nestlé, mooc mu chutnalo. 😀

bertica.h
autor
16. máj 2011

baby tak som štastlivo odstavila aj Anetku.Su to myslím už 4dni..je uplne super,žiadne plače,hysteria ako som myslela..v noci sa mi budí,asi 2x jej dám vodičku a spí dalej..pýta dudulku,ale nie tak,žeby ma vyzliekala alebo bola neodbytná.proste ju zabavím inak.
Kojenie bolo nádherné,rada spománam na tu vzájomnu lízkost,dalšie bábo nechceme,som na seba hrdá,že sa mi každú podarilo 2roky kojit,snad naozaj to bol taký dobrý štart pre ne.

januarova
20. máj 2011

@bertica.h, a ako casto si ju pred odstavenim kojila? a zaspavala iba s prsnikom ,alebo vedela aj bez? Lebo ja sa chystam skusit oducit od nocneho kojenia a potom postupne aj uplne. len neviem ci mam seknut naraz, alebo postupne, labo moja mala je total zavislak, cez den ked sme doma, tak aj kazdu pol hodinu pyta, a smadom ani hladom to nie je. lebo napr. naje sa poriadne, potom si zapije vodou a este pyta aj cicik 😝 uz som jej stanovila aspon hranicu, ze mimo domu nie, lebo ona zacala pytat aj napr. u dr. alebo na ihrisku. len nema dudel, nechce ho, takze nema ine ukludnovadlo.