"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

magda22
10. okt 2008

a inak, spinka ti malicky celu noc a ako ho uspavas vecer a cez den?
ja mu skusim dat dnes vecer UM, ale zacnem az v utorok.
zaviazala si si nejak prsia?

radka.m.
10. okt 2008

ahoj magdi,já si taky myslím,že ten rok je dostatečně dlouhá doba,pak už to mléko stejnak ztrácí na hodnotě,prý dokonce jogurt má daleko více vápníku,než mm!jinak malý je celou noc bez jídla,akorát mu dávám ráno um.večer mi usíná v postýlce a přes den ho uhoupu v kočárku,co mám na doma.večer mi spí v postýlce od té doby,co jsem ho odstavila,prsa jsem si ničím neobvazovala.jinak my jsme do toho taky odsávali,protože přes den ode mne nechtěl,byl zvyklý usínat u prsa,tak jsem zvědavá,jak to půjde tobě,tak pak písni,jak jste na tom 🙂

zajo510
10. okt 2008

ahojte maminky, ako dlho ste dostavovali svoje bába od kojenia. ja som alžbetke dnes skúšala dať sunár, trošku pocucala, ale akonháhle sme prišli do postele, tak zo mna trhala pyžamo. má len 11mes, takže dohováranie nemá ešte význam. viem, že si raz zvykne, ale dúfam, že čo najskôr. čakám dalšie mimko a tak mi aj kôli môjmu zdraviu doporučujú malú odstaviť. máte nejaké rady?ďakujem pekný večer

ankam
11. okt 2008

u nas to trvalo 3dni myslim

nobave
12. okt 2008

Ahojte dievčatá
Aj ja začínam čítať tieto témy, lebo tiež uvažujem o tom, že môjho malého postupne odstavím. Kojím ho keď ide spať - čiže cez deň 2 x a aj vtedy keď je veľmi nesvoj. Má jedenásť mesiacov, a v posledných dňoch - týždňoch je to také bolestivé - saje a hryzie ako divý. Asi do ôsmych mesiacov to bolo v pohode - nakojila som ho a šup do postieľky ale keď mu začali ísť zuby - to bol mimoriadne nervózny - vtedy sa odnaučil od postieľky a hore je minimálne 4 x a viac. A keď mu nedám prso tak reve ako lodná siréna. 😝
Normálne sa mi zdá baby že v tých rebričkoch hluku by môj malý porazil aj preumatickú stavebnú zbíjačku 🙂
Mala som problém dávať mu aj čaj - aj doteraz nie je žiadny čajíčkár - vyskúšala som asi 3 fľašky a cumle až sme teraz pri hrnčeku so sosákom a aj to polovičku vyprskne okolo seba - v tom je majster 😎
Takžiež neviem aké UM - s čím si zase ruku podáva akú fľašu a aký cumel - pozerala som aj diskusie okolo UM a asi skúsim Sunar alebo Francúzske alebo Babylove. Mala som doteraz vzorky Beby ale nemala som uňho žiaden úspech.
Magdi22 až som sa pousmiala na tvojej otázke o našich polovičkách. Môj naoko drží so mnou - a ľutuje ma keď vidí ako ma to bolí a aká som unavená - ale ja ho už mám prečítaného viem, že by chcel aby som kojila aj do aleluja. Je v tom asi pohodlnosť - doteraz som v otázke mlieka, uspávania a ukľudňovania ja ako matka kojaca - hovorila som mu že suseda odnaučila tak že muž spával s istý čas bábom a keď necítilo matkynu prítomnosť - no mali ste ho vidieť - ako sa tváril, keď som o tom hovorila. Aby som ho aj trošku zastala - staršieho syna som kojila iba 3 týždne - a potom Nutrilon - a v pohode sme sa striedali v noci, cez deň - ale to už je 8 rokov .... Práve teraz keď malý zaspával ho skúsil uspať on - no to bolo - malý sa na ňom metal ako ryba na suchu a reval a reval a mužov jasný pohľad - no vidíš jeho ukľudní jedine tvoje kojenie - ja určite nie 😉
V januári alebo februári sa musím vrátiť do práce - už teraz som z toho na plač - tak rozmýšľam ako na to... mám veľa otázok no uvidíme ...
Dievčence, ktoré aktuálne tiež odstavute - budem rada Vašim postrehom....

ankam
12. okt 2008

Ahojky
o ja som mala teda tu vyhodu ze Viki bola uz starsia ako vase deticky-tak teda pochopila ze sa pokazilo mliecko.Ale ako na to treba u mladsich deticiek tak to velmi neporadim 😒

magda22
13. okt 2008

ahojte, tak zatial nam to ide v pohode..teda postupne vypustam kojenia, uz mame len dve nocne, simon totiz sa dost casto stale budi a predtym som ho hned prilozila a postupne zaspal a ja s nim, bolo to tak 4x min., takze teraz len dvakrat, zajtra uz len jeden a do dvoch dni troch odvtedy uz nic...ale cez den uz vobec nema a ani si nepyta, tak som rada. aj sunar mu celkom ide...takze nebojte sa aj vy zacat, co nad tym rozmyslate...
nobave ako keby si pisala o mojom, presne to iste.. 😵
moj ma vzdy velke reci, ale skutek utek, no nie vzdy, niekedy vie byt velmi dobry zas... 🙂

magda22
13. okt 2008

ale v noci sa musim riadne zapierat, uspavam ho na rukach a ja by som tak spala, tak dufam, ze ked uz nebude ani jedno alebo len jedno kojenie, ze to vydrzim ☹

magda22
13. okt 2008

a dufam, ze potom bude spat lepsie ☹
tak vacsina tvrdi, tak sa na to celkom spolieham 😕

greta24
13. okt 2008

Tiez uspavam kojenim a premyslam nad odstavenim, ale neviem, ako ho inak uspat, nez kojenim 😖

nobave
13. okt 2008

no mám toho dosť - uspávala som ho nonstop 25 minút a to bol skoro 95% na prse - už som si myslela že zaspal - no ani omylom asi 5 x sa prebral a znovu len hľadal. Tak som to nevydržala - nespal a zavolala som muža nech si ide pri neho ľahnúť že ja už nemôžem ďalej kojiť.... A predstavte si uspal ho 😀
Tak som si povedala že to skúsim aspoň tak robievať že nakojím cca 10 minút a potom sa prestriedame s mužom - ešte mu to ale musím oznámiť
Magdi aj ja keď už je viac krát hore - už ho nenakojím - ale zoberiem si ho na seba - ja ležím on leží - ale jasné že viac krát zaspím aj ja - prípadne uložím ho vtedy sa preberie a znovu hľadá prso... No na nervy ale niekedy to vyjde..
Držím palce
Greti24 aj ja si nad tým lámem hlavu - to je u nás jediný zatiaľ spoľahlivý uspávací prostriedok

radka.m.
13. okt 2008

nobave-tak jsem se ted upřímně zasmálanad tím,jak jsi napsala-že to ještě musíš oznámit 😀 😀 😀 ,ale jinak to vypadá,jak píšeš,že by to u vás mohlo fungovat,tak budu držet pěsti 🙂

hedunecka
14. okt 2008

cawte baby moja mala ma 13mes.a je na mne zavisla doslova
moja prsia oslovuje:"mama"obcas "didi"v noci spi na mne nonstop a cez den hlavne rano si ix tiez velmi vela krat pyta
uz ix mam jak dve omacky neviem kde sa mi tam to mlieko aj bere posledny tyzden sa mi zda ze sa mi zmensili a mam pocit ze aj mliecka trosku ubudlo
par krat som skusila dat flasu v noci a aj sa na nu naucila /doteraz neznasala flasu a dudel nechce vobec/tak ked v noci nie je prisata na mne tak na flaske a ked sa jej minie cas tak je v sekunde hore ona potrebude stale nieco pit je to normalne???ked nic nema hned si sadne a zacne mrncat a vykrikovat mama a ked ju dam spat lezat zacne sa cela suxat a mrvit a plakat

greta24
14. okt 2008

Nobave, sme na tom rovnako 😉 Maly v noci pije nastastie len vodu, vecer zaspi bud pri kojeni, alebo sa este valame v postielke a potom zaspi, problemom je uspavanie cez den, neviem, ako to vyriesit

nobave
15. okt 2008

Neviem čo bolo dnes v noci ale po 3 - 4 mesiacoch sa stalo že bol hore iba 1 KRÁT. Mám chuť otvoriť okno a zakričať HURÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
No ale úprimne to asi bola iba taká výnimka, lebo som nič mimoriadne nerobila - teda čo sa týka kojenia a odstavovania...

magda22
15. okt 2008

nobave, zavidim, moj Simon sa budi stale rovnako, aj ked kojim iba raz.. 😒

dididi30
15. okt 2008

baby vra ked sa tolko nekoji, uz sa tak netvori mlieko ale ked babo papa v rovnaku hodinu tak presne sa v ten cas prsia naleju, je to tak?

mobave, supis....ako si sa k tomu dopracovala?? moj papa casto , ale sem tam sa mu podari,ze len 2 krat za noc papa

andy75
15. okt 2008

hedunecka-a ako Ti papa mala cez den pevnu stravu?
Lebo moja Diana je na mne podobne zavisla-den noc.Casto sa stava,ze pevnu stravu si da len trochu a o 5minut uz chce moje mlieko. Ked jej nechcem dat,tak sa jeduje,place.Mam pocit,ze sa na to mlieko velmi spolieha

zuzana76
15. okt 2008

tak aj my sa pridavame, tiez mam takeho zavislaka Hedunecka a Andy ☹ a uz by som ho taaaaaaak chcela odstavit

titulienka
15. okt 2008

.....tak ja sa pridavam k tym zavislakom 😀 ....my papkame cez den sice len 2x myslim moje mliecko ale v noci je to novorodenec...3 niekedy aj 4 x....ale ja chcem este kojit 6 mes. cize do roka apol a potom odstavovat....do prace zatial neutekam tak uvidime....a myslim si ze mliecko mam stale 🙂 aj ked niekedy je to skor len o pocite spokojnosti a blizkosti ako o hlade 🙂

andy75
15. okt 2008

titu-presne, aj mne sa zda, ze obcas vobec netaha. Vzdy,ked jej ide zub, sa to vsetko zhorsuje-vydrzala by na prsniku hadam v jednom kuse 😝 Ja som si tiez tak povedala,ze dokonca roka vydrzim a potom to nejako ukoncim

magda22
16. okt 2008

mamicky, ktore chcete odstavit, najtazsie na celom odstavovani je sa pre to rozhodnut, verte mi, aj ked, je to urcite individualne a zavisi hlavne od veku dietatka.
ja dnes v noci prvykrat nebudem kojit a myslim ze do dvoch dni uz mliecko ani nebudem mat. tuto noc som kojila posledny krat jeden krat. simonko si uz od soboty na cicik cez den ani nespomenie, aj ked predtym to bolo dost casto, v noci ani nehovorim...
a ked som to tak postupne vypustala, tak som nemusela riesit ziadne prso praskajuce vo svikoch, uplne bezbolestne, pre obidvoch.. 😵

nobave
16. okt 2008

pridávam sa k andy - ked išli zuby to bola katastrofa 😢 6 x za noc a viac bol hore
Magdi musím si prečítať tvoje príspevky ako si na to postupne išla
Ja nemám problém cez deň si nepýta malý prso - to vôbec - ale zaspáva mi kojením - čiže asi musím vymyslieť najprv cez deň nejakú inú činnosť - aby zaspal - keď sme na nákupoch - tak mi zaspí v kočíku - síce je to makačka ale podarí sa ...
Ja som hotová z tých nocí - to je pre mňa najhoršie .... 😢 😀 😝

andy75
16. okt 2008

nobave-ja som zaspavanie na prsniku uz zrusila, kazdy vecer ju uspava manzel /ten ju uspi za chvilocku/
Ja ju nakojim a ked vidim,ze sa uz len hra,tak jej poviem,ze zavolame tatina 🙂 Zo zaciatku velmi plakala,ked som isla prec,ale teraz je to uz v pohode /vacsinou/.

nobave
17. okt 2008

Andy presne tak aj ja nad tým rozmýšľam...
Aj včera po kúpaní - som mu dala 10 minút z jedného, 10 z druhého a pustiť ani náhodou - tak som vstala a poprosila muža, aby išiel k nemu a to ste mali zo začiatku počuť ten rev - a potom to ustalo a zaspal trvalo to cca 15 minút...
Ale to ste mali vidieť mužov pohľad - že čo ma rušíš pri telkovej sieste - no nechce sa mu dotoho ja mu verím - však je príjemné - prísť domov a relaxovať, však keď zvládnem 2 deti cez deň tak aj večer - a že sa necíti dobre a bolí ho hlava - tak som si povedala také lobogo moj drahý choď okúpať ja mám toho tiež dosť... a išiel síce nasratý ale ...
Takže to asi tak budem robiť počkám kým sa naje a hajde k nemu moja polovička ....

endel
23. okt 2008

Ahojte, malý má 12měs. a já už tak 3měs. kojím jen večer ráno a v noci 2-3x. Nějak mě to noční kojení přestává bavit a někdy když už jsem hodně unavená tak je mi to dokonce nepříjemné. Chtěla bych vypustit to noční a zůstat jen při večerním(to se napije pustí a usne a nebo se ještě mrví v posteli ale bez prsa) a ranním, ale dr. říkala že ještě nepochopí proč večer může a noci né a bude z toho zmatený. Tak uvažuju o uplném odstavení, ale zase mám hrozné víčitky svědomí, že když mléko mám tak proč mu nedat, když všude slyším jak je to pro dítě to nej. Máte někdo stejné pocity....

monikaaerik
24. okt 2008

Ahojte dievcata, nahodou som nakukla a potrebujem poradit,resp. skor vase skusenosti ohladom kojenia, resp.odstavenia ale iba pocas noci. EMka ma uz vyse roka, cez den nie je problem,ale v noci sa budi kazde 2 hodiny na kojenie a uz som z toho unavena, tie baby,ktore mate rovnaku skusenost,tak viete o com pisem, pocas kojenia placem,tak ma bola krize a nevladzem 10 kilove dieta prenasat 100x do postielky,tak spi medzi nami na posteli a viete aky je asi spanok, ziadny. Dnes som jej skusala na noc dat plnotucne mlieko,ale ona flase velmi nemusi, aj vodicky vypijce cez den tak max. 200ml. mam pocit, ze ked pije z flase,tak sa nevie nadychnut,akokeby nevedela skombinovat dychanie a satie z flase.takze dnesne plnotucne mliecko dopadlo zle,natiahla sa do vystihu a mama mnam. potrebujem to nejako riesit,lebo z toho scvoknem. Ako ste to riesili vy? mate podobnu skusenost? nechcela by som uplne odstavit,len sa bojim,ze potom uz nebude flasu vobec a mliecko tiez nie,uvazovala som ze jej potom dam francuzske mliecko. Este moznost zopar dni nedat v noci didu,ale kde naberem sily?hm?

tonicka
24. okt 2008

Ahojte kočky, kludne sa k nam pridajte do diskusie: Bežný deň mamičiek čo sa snazia odstavit babatko.. 😀 Ja a Eliška mame zavislačky, ja sa sice nesnazim celkom odstaavit, skor ako vy obmedzit neustale ozuzlavanie a aj sa mi to (klop,klop ) dari 😀 😀 Na zaciatku (asi pred pol rokom)sme sa kojili cez den kazdu hodinu v noci asi 11krat 😅 , teraz cez den cca 3x az 4x a v noci max 1x.Ale zaspavame na dide. Samozrejme ked idu zubky alebo nieco ine, je to viac krat, ale to uz viem, ze sa nieco deje. Mala papa cez den vela tuhej stravy...takze o tom to neni...

Hedunecka, obavam sa ze to ma zly navyk, ze stale papat, tak ako mala karolik pri kazdom pretoceni didkanie, pripadne ozuzlavanie celu noc az som mala pluzgiere na bradavke... Skus to nahradit, teda aj ostatne, aspon jedno kojenie, pripadne flasku docasnym pššššt, takto som to postupne zrusila ja. Samozrejme boli noci,kedy som viac pšštkala ako spala,ale ked mate pluzgier na bradavke je to lepsie riesenie ako dat prso ... a postupne sa to podarilo. Ono je to aj o tom, ze to dietatko to vyciti kedy ste rozhodnuta nedat, a kedy len skusate 😉 Ked som bola rozhodnuta, ze kojime max. 2 krat za noc, aj tak bolo bez vacsich problemov 🙂 Tak len tolko... 😀

krista
31. okt 2008

anico • 1d • Dnes ve 21:36
jak to uddelat aprejit na normalni mleko

nnika
1. nov 2008

Ahojte, pridávam skúsenosť, my sme sa kojili už len v noci, malého cez deň ani nenapadlo, lenže v noci sa to zvrhlo až natoľko , že malý sa budil už každú hodinu a pol a keď som mu nedala prsník, tak bol nenormálny rev. Keďže už chodím na polovičný úväzok do roboty, viete si predstaviť aká som ráno vstávala. Už som si od roka vravela, že ho idem odstaviť, ale podarilo sa to až tento týždeň ani sama neviem ako. Jednoducho som sa okolo polnoci, keď už bol asi štvrtý krát hore neskutočne nazúrila , išla som si po citrón , natrela bradavku a ponúkla malému, ste mali vidieť ako vypľul a krútil hlavou že nie nie nie 😀 Ponúkla som mu vodičku a toto sa do rána zopakovalo ešte asi 2x. Celý proces trval asi 3 noci a túto noc už prsník nehľadal , dokonca ho už v polospánku odmietal a čo je zázrak dieťa sa mi do rána zobudilo len 2X !!!! Aj to som ho len pohladkala a spinkali sme ďalej . Ešte sama nechcem uveriť tomu ako to ľahko prebehlo, bez preplakaných nocí , celkom v pohode .Dnes som mu ponúkla cez deň , že čo urobí a on keď zbadal cicku tak pľul , takže sme sa odstavili definitívne. Musím povedať, že mi je to aj ľúto , kojenie je strašne krásne a bude mi to chýbať, ale v našom prípade to už bolo trápenie ☹