"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

opica
15. feb 2012

divcence, asi ma ukamenujete,ale potrebujem poradit.
v zivote by som neverila, ze dve deti s rovnakeho genetickeho materialu moze byt take rozdielne.
moj prvy syn bol ukazkovy, jedol vzdy a vsetko, spal uzasne, od 7. mesiaca prespal celu noc.
toto moje druhe certica je o hubu a uz nevladzem. je to prsny fetak ;) resp. matkin pupok..neviem. ma 7 mesiacov a uz nevladzem. s prikrmami sa to nastatsie zlepsuje, ale spanok je tusim cim dalej tym horsi. v noci sa budi minimalne 4 razy, niekedy je to vsak ovela viac. rozmyslam, ako to zastvaitl. castokrat totizto nemam pocit,ze je hladny. len si cucne a koniec. naucila som ho na cumel, kedze starsi ho nemal a skoncilo to cmulanim palca. obcas pomoze, ked mu dam cumel, ale zvacsa nie. dnes mi rycal hodinu na rukach, az som to nezvladla a dala som mu po 1,5 hodine od predchadzajuceho kojenia mlieko. mysliste, ze ked sa zatnem a poviem si, ze mu dam v noci najviac 2 razy, tak to zvladneme? ja som uz odhodlana v piatok zacat a nechat ho kludne aj revat, cez den sa bude starat muz a ja budem dospavat. este som chcela,ze v najhorsom pripade som uz skusala dat si ho aj do postele a veru ani to nepomohlo. spi vo svojej izbe sam od narodenia.
dakujem za kazdu radu 😎

titulienka
15. feb 2012

@opica 🙂 🙂 🙂 velmi dobre ta chapem co pises 🙂 ja som mala 3 deticky uuuuuuplne rovnake , sice prvu som nekojila len mesiac , druhu som kojila rok a velmi dobre poznam nocne vstavania , no a 3 to bola zavislacka tu som dojcila presne 2 roky, po roku zacala v noci vstavat kazde 3 hodinky , normalne ze novorodenec a to uz jedla uplne vsetko, bol to len zvik, cely rok som sa kazdym mesiacom snazila sama sebu prehovorit, ze koncime a hotovo 😀 😀 zial potiahli sme to takto este rok, uz som ani nevedela co je to prespat aspon 3 hodky v kuse . . .na 2 roky som si povedala dost . . . bolo to najhorsie moje obdobie odvikania. . .preplakali sme 4 dni ,meli celu noc mamka prosim daj mi didu, pretoze uz rozpravala uplne vsetko no strasneeee. . . .teraz pri synovi som si povedala aj ked je to moj jediny syn a ja ho milujem .. . .rok uplne postaci . . . .uz by som nezniesla tie stresy odvikania . . .lenze teraz som to riesila tak, ze od 7.mes. som zacala davat flasu aj UM. . .takze bol aj dojceny aj UM. . .na rok som si ani neuvedomila a zistila som , ze moje dieta vie prespat celu noc bez didky 🙂 🙂 . . .mliecko sa pomaly stracalo a on ho uz naozaj nepotreboval tak ako ked bol iba dojceny . . .takze sme sa odstavili presne na rok, bez placu, bez akejkolvek ujmy 😵 😵 😵 😵 . . .od roka spinkame uuuuplne celu noc bez budenia 😝

riamim
15. feb 2012

@dadka1010 Ahoj. Ak nájdeš nejaké riešenie, daj mi vedieť. Ja sa chystám odstaviť v roku, problém je, že malá ani za svet nechce UM. Celkovo z fľaše bohvieako nepije - za deň tak pol deci vody... 😝 Z UM ju trasie a hádže fľašu cez celú izbu.

lilia1981
15. feb 2012

@lodia ahoj no moj maly ma 7 mesiacov cez den mu davam moje mliecko 3x ale v noci stale nespi je 7 x hore tak neviem.ja mu davam aj kasu nestle ryzovu a nechce ju skus davat aj ty nejake kase davaj ranajky desiatu obed olovrant veceru a este aj mlieco jej zarob alebo kakao uvidis ak ta bolia prsniky

dadka1010
16. feb 2012

@riamim Ahoj, my sme už 8 deň bez kojenia. Odstavujem už 2 týždne. Prvý týždeň som mu dala v noci trošku cucnúť, ale to len vtedy keď sa nedal ukľudniť inak. Ale len trošku a potom som ho douspávala na rukách. Po týždni som sa presťahovala do inej izby, manžel povedal, že to s ním v noci zvládne, že nemám k nim ísť. Len keď ma on zavolá. Už 8 deň nedosatal ani cuc. Ešte nemáme vyhraté, lebo včera som si k nemu poobede ľahla a on čakal, že dostane svoju didku. Stále mi je toho ľúto, ale zdá sa mi, že spí lepšie. Aj keď z fľaše až dnes vypil 80ml, inak moc mliečko nechce 😉 . Som zvedavá ako budeme pokračovať

sikulik
16. feb 2012

Ahojky, tak mému synovi je 20 měsíců a ještě stále trochu kojíme, jednou před spaním a jednou ráno po probuzení. Od narození mu kojení jde velice dobře 🙂, noční nevyspání jsem dobře znala, nakonec to skončilo tak, že jsem ho měla vedle sebe v posteli a on si sám cucnul, když se vzbudil a pak zase pokračoval ve spánku, taková samoobsluha 🙂. Nakonec pomohlo, když jsem ho dala spát do jeho pokojíčku, najednou prospal celou noc a já sama jsem tomu nemohla uvěřit 🙂. Večer dostane pořádnou porci kašičky, pak ho ještě nakojím, nevím teda, kolik vypije a pak spinká celou noc

biancaneve
16. feb 2012

Moja dcera mala pred 2 tyzdnami 2 roky a prestali sme kojit 10 dni pred jej narodeninami. Moje odhodlavanie bolo uz od jej roka, skusala som to uz 4x a neuspesne, jednoducho som nevydrzala pocuvat tie nareky, ten kto to nezazil, nepochopi. Bolo mi jej luto, kazdy raz som mala pocit, ze ma susedia ukamenuju za ten plac. 2 roky som sa nevyspala, mala to uz ako zlozvyk sa prisat, budena bola aj 7x a mala som pocit, ze cim je starsia tym horsie spi. Zaspavanie vylucne len na prsniku, planovala som ju dat aj do sukr. skolky, lebo sa mi crtala nova praca a tam som si nevedela predstavit ako by tam zaspavala. U nas odstavenie nebolo nijako naplanovane, v sebe som si tak hovorila, ze v den jej narodenin, ( bol by to fakt ten najkrutejsi darcek) a v den ked sme to uskutocnili sa vo mne nieco zlomilo a povedala som si dost. Cez den este cuckala ale prisli sme vecer z prechadzky a povedala som si dost. Dala som si na prsnik trochu horcice, ona sa na to pozrela a odvtedy sa jej to protivi.. Hovori "fuj", trvalo to cca 2 noci ked plakala, ukolisala som ju na rukach, povedala som, ze je tam spinka a po case sa ukludnila. Velmi hrdinsky to zvladla, ani som to necakala a keby som vedela, ze tento sposob bude tzv. " bezbolestny" tak by som nevahala aj skor. Predtym som je povedala, ze nemam mlieko a ona si myslela, ze jej nechcem dat ( co bola ja pravda), preto to tak zle znasala...Mozno sa s tymto sposobom niektora nestotozni ale nam to takto pomohlo a velmi rychlo a bez ujmy...este zvladnut nocnik ☹

riamim
16. feb 2012

@dadka1010 Celkom dobre vám to ide, len teraz je v podstate bez mlieka, 80 ml je dosť málo... To ako riešiš? Jogurty, mliečne kaša a tak??? Ja začnem o mesiac, len sa bojím, ako nahradíme tekutiny, lebo teraz mi vypije tak pol deci vody denne.

dadka1010
16. feb 2012

@riamim Na večer spapá porciu cca 200-250ml pudingu, krupice, kaše na striedačku, jeden jogurt denne. Zabudla som dopísať, že niekedy počas dňa sa napije mliečka, možno tak dokopy 1dc za celý deň z pohára. Ide to ťažko, snáď sa to rozbehne. Už to je pokrok, že dnes vypil 80ml naraz. Mlieko ponúkame celý deň, ale nie nasilu, aby sa mu nezhnusilo 😉

riamim
16. feb 2012

@dadka1010 Super, dodala si mi nádej! Lebo ja si to teraz ani len nedokážem predstaviť. Malá je totálny závislák a keď som skúšala niekedy v noci nedať jej, spustila tak, že ju bolo počuť ešte hádam o tri vchody ďalej! V takých chvíľach som si aj pomyslela, že hádam ju budem kojiť ešte aj počas ZŠ cez veľkú prestávku... 😀

dadka1010
16. feb 2012

@riamim Aj môj malý je závislák, určite sa to nejako dá, preto som ja ten prvý týždeň vždy vytiahla didku a dala mu poťahať, nedalo mi vydržať tie revy. Ja by som ho kojila ďalej, keby sa mi nebudil tak často, už to nešlo, je to aj na úkor môjho zdravia a je to len prvé dieťa a fakt som už bola na tom zle. Nehovorím, že teraz spí celú noc, budí sa niekedy dosť často, ale myslím, že je to lepšie a aj lepšie bude 😉 . Držím palce, začiatky sú najhoršie, ale treba vydržať, keď už sa na to dáš

daduska881
19. feb 2012

@titulienka Ahoj chcem sa spytat tiez maleho este kojim,ale asi dva dni som mu vecer dala UM pred spinkanim.Tiez som si povedala že tak do roka a teraz som zacala striedat s UM zatial iba na noc inak kojenie a prikrmi.Chcela by som sa ta spytat ako si to mala rozlozene myslim to kojenie a papanie počas dna...a noci uz ked ste to striedali dakujem

titulienka
19. feb 2012

@daduska881 tak ja som tiez nasadila asi okolo toho 7 mes. Um ale ja som zacala dnom, kedze som nevedela ako bude reagovat, ja som ho vystriedala za obednajsie kojenie, kedze maly na didke zaspaval 🙂, takze som zo zaciatku kojila rano, desiata, obed som vystriedala za um, potom pobede, vecer mal kasicku a zaspal na didke ,a klasika v noci niekedy aj 3x. . .asi okolo 8 mes. som miesto zaspavania na didke na noc dala UM kedze nemal ziadne problemy a chutilo mu, takze dostal na vecer krupicku a mliecko pri ktorom zaspinkal samozršejme ze bol nasyteny viac a aj nocne vstavanie sa skratilo max na raz 2 x , . . .okolo 10 mes. sa zacal pomaly odstavovat sam a didku potreboval skor uz len ked bol nervozny, alebo sa mu nieco stalo tak v ramci upokojenia. . .a este sem tam sa budil v noci . . .okolo roku som si uvedomila , ze maly mi spinka celu noc a didku uz vobec nepytal 🙂). . .prislo to tak nejak samo, ale vsetko som riesila naozaj postupne a pomalicky 🙂

zvonkohra
19. feb 2012

ahojky baby ja mam 24mes.dcerku a este kojim a chcem kojit aj nadalej ale nie cez noc uz dost vtedy je schopna namne visiet a cucat aj celu noc,cumel nemame od malicka cize ako ju oducit od nocneho kojenia?dakujem za kazdu radu

sedula1
20. feb 2012

@zvonkohra Ahojky, tento problem som riesila pred par dnami aj ja. jednoducho sa potrebujem po dvoch rokoch vyspat 😉 zacala som ho na to pripravovat, ze v noci vsetci spia, vsetci kamosi deticky.. vsetky hracky, zvieratka, tatinko, maminka, proste vsetkych som vymenovala, koho sa len dalo a tada aj didka si musi oddychnut, aby mala mlicko rano ked sa zobudime. Ze nebudeme v noci didku budit, az rano ked zhasnu lampy a bude svetlo. Aby mala cas na oddychnutie a ked chces mat rano mlicko musis ju necaht, aby sa v didke spravilo v noci ked haja.. A nie vypit si ho, lebo rano nebudes mat nic. a bla bla bla stale dookola. Prvu noc prereval s prestavkami asi hodinu, ale potom zaspal.. A spal az do rana, rano som mu jasne ze didku dala a bol spokojny. Este som mu stale opakovala, ze maminka ho stale velmi lubi, aj ked mu didku nechce dat, ale maminka aj didka chcu spat, su velmi unavene 🙂 Neviem co vswetko z toho pocul, lebo reval ako najaty, ale ked videl jasne rozhodnutie a hlavne ziadne zavahanie, tak vedel ze nepomoze ziadny plac. Hlavne musis byt ty rozhodnuta a nepovolit, lebo ked mu po pol hodiny das, nezvladnes to, tak o to tazsie sa ti bude skusat odvykat nabuduce. Deti si to zapamataju, nabuduce si povie, ze si poreve o trosku dlhsie a presvedcivejsie a mama tu didku predsa da.. Takze pevne byt rozhodnuta a jasne zrozumitelne laskavo mu hovorit, ze NIE teraz v noci, ale rano ked sa vsetci zobudime. dalsiu noc mi maly prespal 1x za dva roky celu noc az do rana 7.15. Dalsiu trosku vymyslal, trosku pomrncal, ale nic strasne. Pomaha mu, ked sa drzime za ruky, ze ma istotu, ze aj ked didka nie, maminka tu stale je. A aj pred spanim ako sa kojime mu vzdy zopakujem, ze didka sa v noci porebuje vyspat, za az rano bude hore 😀 Tak uvidime, snad mame najhorsie nocne place za sebou, drzim palce. Avsak s celkovym odstavenim si asi tak lahko neporadim, to bude asi horsie, lebo to netusim na co sa vyhovorim, ze preco nedame. Toto bolo jednoduchsie, lebo som mu naslubovala, ze dostane rano. ale co budem slubovat, ke uz sa rozhodnem natrvalo odstavit?? Ak mate nejake tipy ucinne, budem vdacna. A hlavne ak budu co najmenej stresujuce pre dieta a aj nas mamy. DAKUJEM za vsetky rady 🙂

emkab
20. feb 2012

@riamim s tou velkou prestavkou si ma pobavila...ale aj nastrasila, lebo mam pocit, ze aj my tak skoncime...fakt si neviem predstavit ako sa budeme odstavovat, cez den este ok, ale vecer a v noci hroza 🙂

marta83
20. feb 2012

Ahojte, my sme s dudkami skoncili pred mesiacom,skusila som jednu noc nedat mliecko vobec, taku nahnevanu a zurivu som dcerku nikdy nevidela,zaspala mi len na rukc ked som ju tisila... ale vydrzali sme do rana, lenze nakolko mne sa vytvorilo viac mlieka musela som jej ho dat vypit a bola cela stastna, ale od toho dna(zacala som potom uzivat lieky aby sa mi prestalo tvorit mlieko) som jej davala vzdy len pred spanim pocas noci nie, lebo dovtedy bola na dudke cez noc aj 3-4 krat a mna to strane ubijalo, bola som unavena a tak sme pili mliecko len pred spanim a po asi tyzdni som jej pekne vysvetlila, ze v didke mliecko uz nie je a skusila som ju dat spat, na moje pocudovanie plakala chvilku a zaspala a vtedy som sa po dlheeeeeej dobe vyspala celu noc a spinkali sme do 8mej rana a takto to islo den ku dnu a teraz nemame problem si laskat a spinkat, uz ju ani nenapadne ze by chcela dudku, ale fakt ten jeden den, kedy sa vyzurila a vyplakala bol potrebny, ale nastastie bol len jeden, lebo tazko sa mi pocuvalo ako place a zuri

sedula1
21. feb 2012

@emkab hm, my to mame prave naopak ako vy. V noci si dal povedat, ze spi, tak ako som predtym pisala, ale cez den nezaspi inac len na didke.. Ake su tie deti rozne, to co plati na jedno, na druhe nie 😕
@marta83 vy ste to mali ake rychle, aku mas uvedomelu dcerku 🙂 Stacilo jej pekne vysvetlit, jeden den polakala a bolo po kojeni 😀 tak lahko to vyzera, ako pises. A kolko mesiacov ma dcerka? ja len chcem na porovnanie, lebo myslim, ze u takych starsich deti 2 a viac rokov to ide oveeeela tazsie, ked sa presvihne mladsi vek. 😖

emkab
21. feb 2012

@sedula1 len ciastocne- my zaspavama tak aj cez den a aj v noci...ale cez den mi ju uz mamina par krat varovala a zaspala aj cez den- v kociku..ale dnes som si uvedomila, ze aj ja to budem dost tazko znasat, ked sa odstavime, sice sa stazujem a chcela by som, aby spala celu noc, ale neviem si predstavit, ze pride cas, ked sa to uz nebude opakovat ☹ ...no ale asi mi to tak skoro nehrozi 😀

marta83
21. feb 2012

@sedula1 Moja dcerenka ma 1,5 roka, ale u nas to bolo skutocne rychle a presne si vystihla, ze je uvedomela lebo je a velmi. 🙂
Ona skutocne ten jeden den plakala, ale strasne moooooc, zurila, bila ma, vlasy mi tahala, ale vydrzala som to s nou a od toho dna len to kojenie pred spinkanim a teraz si uz ani nespomenie🙂 u nas to bolo v pohode zaco som rada, ze nemusela tolko preplakat....

sedula1
21. feb 2012

@emkab aj nam maly zaspi bez didky poobede, ale tiez len v kocari 🙂 doma ked je so mnou, tak len s didkou. Kolko ma tvoja mala? Aj ja si presne ako ty uvedomujem, ze nie som pripravena ho uplne odstavit, ze tieto chvile sa uz nebudu nikdy opakovat... Ale zase si uvedomujem, ze o mesiac mame 2 roky, prihlaska do skolky podana a stale didkujem.. Ze uz je cas pomyslat na pomale odstavenie, ale tiez mi to je luto a hlavne jeho mu brat to nadrhsie, najmilsie pre neho, jeho didu 😀 😀
@marta83 vymakla si ten spravny cas, ked dcerka nema este 1,5 roka, potom to uz co pocuvam ide tazsie. Tak mate to uz za sebou, drzim palce 🙂

marta83
21. feb 2012

@sedula1 dakujeme.....

emkab
22. feb 2012

@sedula1 No my mame 15,5mesiaca, ale neviem dokedy budem moct byt s nou doma, takze tiez to budeme musiet nejako riesit...pomaly ju pripravujem, ked si pozerame casopis alebo knizku (teraz ma rada babatkovske casaky 🙂 ) a vidime tam babtko, kt. pije z flasky, tak jej rozpravam ako ma maminka babatka chore cicusky a nema v nich mliecko, tak babatko musi pit mliecko z flasky... ale stale to tak berie, ze jej sa to netyka 🙂

lenaic
6. mar 2012

@marylin1
Moja 14 mes. dcerka tiez odmieta umele mlieko. Nechce jest normalne jedlo, jogurty max. 1 lyzicku, len dudkat a dudkat.
Snazim sa jej davat co najmenej ,ale nedari sa vzdy. Moje mlieko jej nestaci, zarobim jej umele, ale nevie si zvyknut na ten cumel na flaske. Kupila som uz 3 flase, zakazdym s inym cumlom. A nechuti jej ani Beba, Nutrilon,Sunar. Tak ja neviem dokedy sa budeme trapit.

weja
25. mar 2012

@dadka1010 máme rovnako starých fešákov 😵 a ako ste prosím ťa, začínali s UM? alebo pije kravské mliečko? 😵
ja sa tiež odhodlávam na odstavenie už dosť dlho, ale teraz už pomaly môj pohár trpezlivosti začína pretekať... Doteraz som malého kojila ráno po prebudení, cca hodinku po obede a pred spaním.... a v noci - asi 6-7x 😝 😝 😝 najskôr som chcela zrušiť to nočné kojenie, 5 nocí po sebe som malému dala potiahnuť len 1x, ale budil sa rovnako často..... za tých 5 nocí skrátka žiadny pokrok.... a potom ochorel - dostal teploty, poriadne nejedol, tak som bola rada, že mu mám čo ponúknuť a k prsníku sme sa zasa vrátili..... a sme zasa na začiatku... 🙄 vlastne ešte horšie, už aj cez deň si vyžaduje častejšie kojenie, hrabe sa mi do výstrihu, zúri a srdí sa, keď mu nechcem dať... teraz je ešte doma MM, ale hrozím sa toho, keď s ním zostanem sama, to bude veľmi ťažké odpútať pozornosť.... 😔
prosím ťa, ako ste začínali s tým UM? daj nejaké tipy, kedy si mu ho začala ponúkať a ako sa chytil... ja som skúsila UM zatiaľ len raz, ale bez úspechu, a akosi neviem, ako vlastne na to, kde začať.... 😒 a už to potrebujem ako soľ, po fyzickej aj psychickej stránke to už prestávam zvládať.... 🙄

dadka1010
25. mar 2012

@weja Ahoj. Podarilo sa nám to, ale poviem Ti, že to boli najťažšie 3 týždne v mojom živote. Nikdy by som to už nechcela zažiť 😢 . Prvý týždeň prebiehal asi tak, že som sa vysťahovala zo spálne a nastúpil na "nočnú" manžel. Povedal mi, že nemám prísť až kým ma nezavolá. Lenže náš malý pánko bol schopný plakať a 2 hodiny vkuse. Hádzal sa o posteľ, odmietal, čokoľvek a kohokoľvek. Dokonca, keď som už prišla, tak odmietal aj mňa, čo mi bolo tak strašne ľúto. Tak som mu vždy dala trošku cucnúť, len aby sa ukľudnil a uspala som ho na rukách. Cez deň si už mliečko nežiadal, najhošie to bolo vždy v noci. ALe vedeli sme, že to takýmto spôsobom pôjde donekonečna. Bola som už aj rozhodnutá, vrátiť sa ku kojeniu. Ale zaťali sme sa, manžel povedal, že to zvládne, že nemám reagovať na rev, krik, že nemám chodiť, takže druhý týždeň sa nám podarilo uspávať ho bez mliečka. V noci ma hľadal, takže som sa musela naspäť nasťahovať. Robili sme všetko možné aj nemožné, v noci sme chodili po izbách, hrali sme sa s ním, len aby zabudol na cicík. Popritom sme mu skúšali dávať mliečko z fľaše. Lenže on ho zásadne odmietal. Akékoľvek. Či už umelé alebo krabicové, alebo priamo od kravy. Hrôza, už som ani nedúfala, že mi bude chcieť piť mliečko z fľaše. Dávali sme mu ho z pohára, niekedy vypil, niekedy nič. Ale tak jogurty, syry, puding, krupicu spapal, nemal žiaden problém. Po troch týždňoch sa však chytil aj fľaše. Mali sme doma 5 druhov fliaš a cumľov a 4 druhy pohárikov, z ničoho nechcel. Chytil fľašu Avent, s tou som ho prikrmovala v pôrodnici, možno preto si pamätal a chytil ju. Joj ale som sa rozpísala 😀 😀 😀 . Teraz vypije fľašu večer pred spaním, nad ránom niekedy, ráno po zobudení a poobede pred spaním. Pevné nervy a veľa úspechov, je to veľmi ťažké, ale dá sa to 😉

dadka1010
25. mar 2012

@weja Zabudla som napísať, že pijeme kravské z automatu, alebo z krabice 3,5%, striedam mu to, aby bol zvyknutý na dve rôzne chute, ale najviac pije automatové 😉

ponyxx
24. apr 2012

@dadka1010 jej tak u nas je to podobne? A ak sa smiem opytat, manzel pracuje? Lebo moj s nami ani nespi v spalni, lebo si potrebuje poriadne odpocinut, aj to niekedy v noci nespava, lebo mu mozog pracuje na plne obratky.. Ja by som sa obratila aj na starkych, len neviem, ci by to dedko zvladol a babka este pracuje...

dadka1010
24. apr 2012

@ponyxx Manžel chodí na týždňovky, ale v tomto období odstavovanie bol akurát doma. Sama by som to nezvládla, lebo bývame sami. Určite treba nejakú podporu, aspoň ja som ju potrebovala.

sueh
10. máj 2012

@riamim Ahojky ja sa zapajam do diskusie ktoru som nasla, mam podobne ako ty dieta, ktore sa koji a nechce pit nic ine. Mame rok a chcela by som ju odstavit kvoli nociam, mam pocit, ze uz nepotrebuje pit len sa hra a cucka a strasne nepokojne spi tak som z toho velmi unavena a preto zvazujem odstavenie. ale obavam sa ako bude prijimat tekutiny, flase nechce z lyzicky je to strasne a najlepsie jej to ide zo striekacky ale to sa citim ako farmaceutka a zda sa mi to blbe. Ako si to vyriesila ty, rozpili ste sa? Dufam, ze hej. Daj prosim radu. Dakujem.