"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

egyptanka
15. jún 2010

@atrami to fakt s tym jogurtom? ja som myslela, ze to je pomer 1:1 .... lebo my sme sa spolocne odstavili ... teda mala sa prisavala, ale uz vobec nepila, tak som to ukoncila ... nepyta si, vecer si vypocuje rozpravku, polozim do postielky a spinka celu noc, ale u nas problem ako u
@lenka2304
vyskusala som tri druhy mlieka a nic, hystericky rev, ze jej davam mlieko, skusala som z hrnceka, z pohara, zo slymky, s cumlom, bez cumla, so sosakom, bez neho, cumle od cisla 1 az po nejaku X ... nic, nic, nic ... jogurty mi zje, po zemiakovom privarku sa ide zadrhnut, vecer zje mliecnu kasu z 200-220 ml vody, ale tym ze do nej dostavam inym sposobom mlieko tak zasa je na vedlajsej kolaji ovocie ☹

matova
15. jún 2010

ahojte,
prepáčte že sa miešam sem, chcem len poradiť 😉
je viacero detičiek ktoré po odstavení odmietajú pitie kravského alebo aj umelého mliečka. (Síce môj syn k takým deťom nepatrí).
Nemusí to však byť vôbec tragédia, ide najmä o vykrytie potreby vápnika obsiahnutého v mlieku. Je tu aj kopec detičiek ktoré netolerujú mliečnu laktózu a predsa vhodnými náhražkami v strave sa to vyriešiť dá. Tak sa skúste skontaktovať s mamičkami takýchto detí ktoré mliečko nemôžu, alebo sa kľudne spýtajte v téme vegetariánske dieťa (skupina tém- Recepty), tam vám isto poradia aj vhodné nemliečne potraviny s vyšším obsahom vápnika 😉.
Veľa úspechov všetkým 🙂

atrami
15. jún 2010

@egyptanka, ako poradila matova možeš zaradiť potraviny s vyšším obsahom vápnika, v tom ti neporadím. Moj najstarší syn odmietal mlieko. Zistili mu v 7. mesiacoch alergiu na kravské mlieko. Jeho som vďaka jednému doktorovi pri laktačnej kríze naučila na flašu a bolo po kojení. On vypil mlieko len v spánku. Ale jedol mliečne výrobky. Moj malý jedáva ráno jogurt a večer kašu alebo puding, desiata ovocie, obed zeleninová polievka, potom druhé, olovrantuje výživu alebo nejaký chlebík a večeru máva buď to čo má na obed, alebo kašu. Mne mlieko pije, má rád aj obilné guličky s mliekom.
Prostredný po odstavení tiež odmietal mlieko a naučil sa asi za 3 mesiace, chcel piť moju kávu s mliekom, tak som mu urobila slabé kakao a to pomaly pil. Potom mal nachystané v izbe pohárik s mliekom a keď chcel, tak sa napil. Teraz najstarší vypije len kakao, prostrený väčšinou len čisté mlieko a najmladší všetko.
Nesústreďuj sa len na mlieko. Ten jogurt je dvojnásobok, ale len smotanový, má 10 % tuku, neviem koľko majú umelé mlieka ale bežné plnotučné majú 3,5 %.

lenka2304
26. jún 2010

tak baby,po pár vašich radách a prečítaní celej tématiky som sa rozhodla a uspela 🙂 malú som odstavila a musím povedať,že som max spokojná.Začala som s ranným odstavením-z fľašky nevypije síce veľa,ale z fľašky s makkým sosáčikom niečo vycucne a je spokojná až do raňajok.Ako ďalšie sme odstavili nočné kojenie.manžel sa sťahoval do obyvky,aby som mohla bez výčitiek trvať na svojom a išlo sa.Prvá noc-nebola hrozná,ale slasť to tiež nebola.Dva krát sa zobudila s revom,vyhadzovala cumeľ z postieľky,zúrila,tak som si ju dala k sebe/prisa pre istotu silno obviazané,aby ma náhodiu neprehovorila a nedala jej cucnúť/ a znášala ten asi hodinový krik.Potom od únavy zaspala.Druhý deň,už to bolo lepšie,tak som ju dokonca nechala samú v postieľke,len som si ju pritiahla a hladkala po ruke,aby zaspinkala s vedomím,že síce nedám,ale som tam a mám ju rada /rev už len 1 krát a asi pol hoďka/.Tretia noc super -dieťa spalo samo,bez kojenia,bez hladkania,stačilo len jemým hláskom povedať spinkaj,som tu a malá bola spokojná 🙂
už je to skoro týždeň-muž spí už zase v spálni,Ninka spí celú noc a i keď sa zobudí o 5,00 na mlieko,vypije trošku a zasa spí do 7,00.
takže kto sa bojíte,ale chcete skončiť,len sa uistite,že to naozaj chcete a pokiaľ budete vy samé 100% presvedčené,dieťa vás neobmakčí 😉
my už len odbúrame večerné kojo a končíme,ale toho už sa naozaj nebojím,len nechcem aby mala veľa zmien v krátky čas,tak je to ešte týždeň-dva nechám 🙂

klematis
27. jún 2010

já už uvažuji taky o odstavení, ale mám z toho strach, malý spí se mnou v posteli a večer ho v podstatě uspávám u prsa a v noci se budí 2-3x na cucnutí, přes den mu dávám i několikrát, jak si řekne, ale je to už otravné, umí tak dojít i 6x za den, vyhrnuje mi tričko v autobuse, ve městě, no prostě všude. A je to strašný mamánek, myslím, že když nebudeme kojit, tak se to snad zlepší a přestane byt "klíšťák" (doufám). Jen jde o to, že asi nejsem 100% přesvědčená jak píše lenka, asi se mi po tom bude stýskat, po tom kontaktu s malým, tak nevím jak mám sebe samu přesvědčit... 😅

atrami
27. jún 2010

@klematis, najprv odstav cez deň.
Prostredného som odstavila po výstupe v autobuse, vrieskal - CI-CIIIIIIIIIII. Trvalo to dlho, bol už veĺký- 2roky.
Z vlastnej skúsenosti možem poradiť, odstav ak Ti to bude vyslovene vadiť, ak budeš presvedčená, že už je správny čas. Mne to chýbalo a hrozne!!!! 3 mesiace po odstavení som otehotnela. Najmladšieho som odstavila v 18. mesiaci. Teraz mi to nechýba- bol ten správny ĆAS 😉

lenka2304
27. jún 2010

klematis,myslím,že sa nemusíš presviedčať -keď budeš na to pripravená,budeš si istá a nebudeš nad tým ani moc rozmýšlať 😉

klematis
28. jún 2010

díky 🙂 já ještě asi chvíli počkám, ale zkusím to omezit přes den a uvidíme jak to dopadne 😝

radka.m.
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vinifera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
atrami
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brisalek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brisalek
28. jún 2010

Kdyz bylo male 10 mesicu pila rano , vecer usina u prsa a 1x za den, chtela jsem pres den prestat a korigovat piti v noci. Jenze mela velkou rymu a 3 dny teplotu, takze jen pila a vubec nic nejedla a pak se to zase zhorsilo. No a ted zacalo teplo....

radka.m.
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brisalek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brisalek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brisalek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
radka.m.
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
atrami
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
radka.m.
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
atrami
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
radka.m.
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucinenka001
29. jún 2010

Ahojte maminy, chcem sa len s Vami poradit kedze sa tu najdu urcite aj take maminy ktore uz odstavili svojich drobcov. Prosim Vas ja chodila na injekcie do nemocnice kvoli odstaveniu mlieka a k tomu som brala tabletky. Mliecko sa prestalo robit len v prsniku mam take dost velke tvrde miesto ked si stisnem prsnik. To tam este nieco je prosim Vas alebo viete mi poradit co je to, mali ste to aj Vy ked ste uz nekojili. Krasne dakujem

babybell
3. júl 2010

ahojte maminy, pridám svoju skúsenost s odstavením, ktorého som sa tiez tak velmi obávala, moj syncek ma 19 mesiacov a odstavila som ho cca pred 2 tyzdnami, proste prisiel den kedy, som sa rozhodla ze stacilo, uz si cickal vacsinou len zo zvyku a mliecka tam nebolo uz skoro vobec, v noci vstaval len 1x, ale pri prsniku aj zaspaval. a vedela som ze musim byt silna a niesmiem sa vzdat, tak som jedneho prsnik prelepila leukoplastom a malemu vysvetlila, ze didi je bibi, a ze lmiecko teraz nebude, zec den uplne v pohode, sice chodil a skusal ci bibinko este nepreslo, ale vacsinou to bolo len prosikanie a nie plac, v n oci sme mali take nepokojne spanie len 2x, pytal, prosil, mrncal, didi, bibi, didi, bibi, takto to islo dookola....a uz tretia noc bola super, prepal ju do rana a tak to je dodnes...cez den to bolo tak isto, interval medzi prosíkaním sa predlzoval a do tyzdna uplne vymyzol a dnes si spomenie uz len ked sa ho na to spytam, a on len povie didi bibi, zasmeje sa ide dalej. Sice mame problem s tipím mliecka, ale neznasilnujem to, proste papa jogurty, je tvrde syry, mliecne polievky, privarky a ja mu verim že aj pride chut aj na mliecko. Co sa tyka prsníkov, tie som si odsavala zo zaciatku 2x denne asi prve tri dni, potom 1x denne a teraz uz len sem tam ked ma napadne, ale uz sa to mliecko skoro vobec nerobi, odislo samo od seba. Takze moja najlepsia rada je verte sebe aj svojmu dietatku...bez toho to nepojde, treba byt 100% presvedceny o tom ze to chcete a ze to robíte najlepsie ako viete a ono to pojde...ja som tomu tiez neverila az kym som nevyskusala a vyslo to...aj mne bolo velmi luto za tym obdobím co sme takto slopu stravili, ale vedela som ze cim dlhsie sa to bude tahat tym to bude potom tazsie. A v zivote to uz tak byva stale nieco koncí a nieco zacína. Tak prajem Vám tiez len a len pozitívne zažitky aj z odstavenia Vašich detičiek, trochu to boli oboch ale nie je to nic hrozostrasne, da sa to vydrzat a potom je uz dobre 🙂

klematis
3. júl 2010

ahojky @babybell , já jsem si taky řekla, že už teda dost, že začnem prodlužovat intervaly mezi kojením, nebo teda spíš jen cuckáním ze zvyku, ale ještě ten den mě překecal a nikam jsme se nedostaly, tak nevím jestli mám ještě vydržet přes léto, aby v tom vedru měl stálý "zdroj", nebo se teda překecat a říct opravdu dost. 😉

atrami
3. júl 2010

@klematis , skús vydržať ešte cez leto, presne ako si napísala- zdroj po ruke. Maj pri sebe vždy aj inú možnosť. Neviem ako dávaš piť iné tekutiny, mne sa osvedčil netečúci hrnček alebo flaša z nápojov pre deti /u nás Jupík/.
Odstavovala som najprv cez deň, zvýšil sa príjem tuhej stravy a v noci lepšie prespal.

klematis
3. júl 2010

@atrami pití sebou máme pořád, máme taky netekoucí hrneček a dělám mu instatní nápoje pro děti, to pije, Jupíka ani jiné takové pití jsem ještě nezkoušela. Možná budu muset vymyslet přes den víc zábavy, aby neměl čas se sápat pod tričko, nebo když bude moc otravný, tak nějak odvést pozornost

sayast
3. júl 2010

ahojky 🙂
obcas sem prispivam 🙂
tak chci napsat jak pokracujem. dcera uz byla moc narocna a chtela i 20! x pres den, rekla jsme dost. zavolala jsem na infolinku kojeni-tam rekli prestat se vsim a uz nedat, to mi zas bylo lito 😅. mmch,ve veku rok a ctvrt uz pry neni potreba davat pit mliko,ale staci to pokryt syrama,jogurtama 😉. hlavne pry uz neucit na flasku
no,ja z toho mela strach, prvni 2 dny jsem mela vycpanou podprsenku citronama (popalilo mi to kuzi kolem-bacha na to), ale ucel to splnilo 🙂. dokonce to ani nebylo hrozny,kdybych vedela jak lehce to pujde,zacala jsem uz davno. jen musim porad neco vymyslet, litame venku,tak cas zadny,jen aby si nevzpomnela 😒 . ale nebrecela ani jednou,kdyz chtela cucnout, dostala,ale nechutnalo 😉. ted v tech vedrech dam max. 1x za den 🙂
jeste kojim vecer (usina u prsa) a v noci. za par dni budu chtit vynechat nocni (to bude krusny) a vecerni mi nevadi,to klidne jeste pockam 🙂
budu prubezne informovat pri nejakych pokrocich u nas 🙂
hodne sil a trpelivosti preju 🙂

sayast
3. júl 2010

a hrozne se mi oddychlo jak to denni kojeni uz neni. je mi mnohem lip. fakt uz mi to asi vic bralo nez davalo 🙂

atrami
3. júl 2010

@klematis , myslela som len flašku s Jupíka 😉 Prostredného som kojila do 2 rokov a jeho hučanie na plný autobus bola posledná kvapka. Njamladší bol kojený do 18. mesiacov. Odstavovala som od 14. mesiacov, postupne som to znížila len na kojenie pred spaním, posledné som vynechala nočné. Iné mlieko malinký pije?