"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

rejoice
4. jan 2012

@renatato - ja som hned ako som jej nedala cicat, tak vecer som si odsala asi po 5ml z kazdeho prsa a v lekarni som si kupila ricinus communis 30ch, homeopatika na zastavenie tvorby mlieka.

bakatuska
4. jan 2012

@rejoice tak to ti islo uplne super
ja uz chcem ties prestat kojit ale maly ma asi nechape 😀 kojim uz len vecer a v noci ale ked mu ukazem flasku s mliekom tak reveeee
musim zohnat nejaku specialnu flasu najlepsie so sosacikom aby mu zapasovala, nemake najake dobre napady?

erinbrock
4. jan 2012

@ciernavila ahojky muzu se zeptat kolik ti vypije tekutin pres den? myslim vody...mne muj maly nechce nic moc pit..jen mleko...a kolikrat za den jeste kojis?? dekuji...ja odpoledne tak dvakrat kojim..na noc davam UM...snazim se ho to naucit ted od noveho roku a zatim zvlada kazdy vecer 180ml...no a pak v noci jeste 2x kojim...pres den skoro nic nevypije tak 20ml vody, zkousela jsem i caje a stavy ale nic...tak proto mam strach uplne odbourat to nocni kojeni at ma alespon nejake tekutiny...s prvnim slo vsechno jak po masle...holt kazdy je jiny... 🙂

ciernavila
4. jan 2012

@erinbrock no z prsa neviem kolko vytiahne, ale kojim
-rano o siedmej
-potom pred desiatou mu davam ovocie 100-200 g a za tym si trocha cucne vody, pripadne sa ese dokojime ale len troska, ulozim spat na dve hodky
-obed o jednej - to vela nezje /ledva polku 200 g masovo-zeleninoveho prikrmu/ cize tak 80g pocitam v priemere/ a za tym zase cucne vodu. A dokojime sa aj na obed,
-poobede nekojim, len jogurt alebo ovocie o stvrtej- piatej /podla toho dokedy spi/
-a vecer o siedmej ma kasu 130-180ml v priemere, dopije zas vodu - tych 30-40ml
-okupem o pol osmej a o osmej posledne kojenie pred spanim /taky nas ritual/

Cize denne je to medzi 7.00 -20.00 su to asi 4 kojenia, v noci uz nie. Za cely den vypil tak pred dvoma tyzdnami ledva 20, 30 ml, teraz vypije naraz aj 50 a davam mu cuckat pocas celeho dna. Casto mu ponukam pitie aj pocas dna. Vypije ale tak 100-150 v priemere. Kym je kojeny to staci. Ono sa to casom bude zvysovat. Cika podla mna strasne casto, ja doma mam latkove plienky a minule mi cikal kazdu hodinu aspon, Od rana pol siedmej do pol druhej poobedia som aj 8 krat prebalovala 😀 takze tekutiny mu urcite nechybaju. Skus aspon doma jeden den latkove plienky ak mas tolko na skusku aby si mala prehlad kolko cika ci ma dost tekutin.

pavlinka_zetko
4. jan 2012

@erinbrock Ahoj, mame to dost stejne. Nam ted bude 8 mesicu. Pres den kojime naposledy dopoledne okolo 8-9 a pak az pred spanim v pul 8. No ale v noci klidne 3x! Chtela bych se toho nocniho kojeni zbavit. Taky se bojim nedostatku tekutin, ale na druhou stranu cura rekla bych docela dost. No ale ted mu rostou zuby, tak ho nechci trapit jeste odstavovanim. Ikdyz hlad urcite nema. Od 2 mesicu bastil po 3 hodinach a kdyz jsme se nekde zapomneli a stihli dat bastu dyl, tak neprostestoval. Takze pochybuju, ze by mel v noci hlad co 3 hodiny. No kazdopadne je to boj. Jo a chtela jsem napsat, ze vypijeme kdyz se hooodne zadari, tak 75 mil. Ale dneska se zadarilo sotva na 20. Zkousim cajiky, vodu, jeste je ochotny lip pit svestkovou stavu redenou vodou, tu jsme davali kvuli kakani. Ale jak to neni sladky, tak je to bida.

tiffanka
4. jan 2012

Ahojte babulky. Nevedeli by ste mi niektorá poradiť? 16 mesačného synka kojím...nechce iné mlieko...a zaspáva na prsníku..týždeň to skúšame aj bez neho, ale plaču sa nevyhneme a trvá to neskutočne dlho kým zaspí, aj hodinu a pol... Ale nie to som chcela... rada by som ho kojila aj naďalej, ale iba ráno, poobede ked vstane a pred večerným spánkom / v noci už nedostáva nič /. Totiž on je schopný cez deň sa na mňa driapať aj 2x doobeda a do večera ešte aj 3x. Pôsobí to na neho tak ukľudňujúco...Čo s tým? Máte niektorá vlastnú skúsenosť, alebo radu? Vopred vám krásne ďakujem a prajem dobrú nôcku 😉 🙂

renatato
5. jan 2012

@gaby21 Dakujem za radu, zacala som pred 3 dnami natierat a pomohlo. Sice este su tam hrcky, ale mensie a uz to tak velmi neboli. Dufam, ze to prejde. Dakujem este raz! 🙂

renatato
5. jan 2012

@rejoice Homeopatika som si nasadila druhy den po odstaveni. Neviem, ci zabrali iba na jedno prso 🙂 lebo to bolo ok do 5 dni, ale to druhe je problem, ako som pisala (dnes je to uz 11 den) . Ale pomohla tepla sprcha + octanovy obklad a je to minimalne o 70 percent lepsie. Tak dufam, ze to bude ok.

erinbrock
10. jan 2012

@pavlinka_zetko
@ciernavila diky za odpovedi...ja zacnu take v noci teda odstavovat, dnes jsem to konzultovala s doktorkou a rikala, ze by mel maly potom zacit pit vic pres den, ze mu to bude chybet ze se nemam bat a navic ze uz od trech mesicu to mleko v noci nepotrebuje...cim pozdeji budu odstavovat teda v noci myslim tim hur...pres den bych chtela jeste pokracovat repsektive rano vecer...bude to boj...zkusim lahev s vodou a uvidime...🙂

ciernavila
10. jan 2012

@erinbrock tak drzim palce

pavlinka_zetko
10. jan 2012

@erinbrock Taky držím palce. My jsme byli teď nemocní, takže s nočním kojením ještě chvilku budeme pokračovat.

luuca1
13. jan 2012

ahojte baby chcela by som sa opýtať mám ísť vo februári na operáciu krčka maternice a chcem dovtedy prestať kojiť. dnes som si dala ten ricinus 30 2 x 5 guličiek, aspon dúfam že sa to tak berie ale jeden prsník sa mi stále plní...mám si ho odsávať alebo ho dávať malej,

kikimon
18. jan 2012

ahojte kočky, vidim ze je tu prispevkov neurekom a samozrejme nemam cas citat to vsetko, ja som tu vlastne aj taka staro nova, zabludim sem len obcas, ale chcela by som vas aj ja poprosit o radu.. dcerku kojim, bude mat 14 mesiacov. od narodenia odmietala dudlik aj flasku.. dokonca aj cajik pijeme len cez slamku, obcas sa len tak zabava s flaskou, ale ze by vypila flasu caju, to sa nam este nestalo.. stale pyta iba cicik..dokonca v poslednej dobe stale casto aj cez den, aj napriek tomu, ze papame vsetko potrebne, polievky vo velkom, proste vsetko.. zaspavame na ciciku, kym ja lahnem spat, zobudi sa 3,4,5x , len aby podudlala.. nehrozi u mna pozriet si vecer v klude film, alebo nieco porobit..a vnoci sa budi taktiez, len aby podudlala cicik.. skusala som ju pripravovat na ine mliecko, lebo toto ma uz strasne vycerpava a vyciciava.. odmieta akekolvek mlieko, kase.. ci jej dam z flasky, z pohara, cez slamku, lyzickou.. nic nechce, iba ma driape a krici hama-hama 😖 .. uzsom z toho zufala, nemozem sa jej ukazat ani v tielku, hned ma driape.. mne to vzdy pride luto a hned jej dovolim sa napojit.. dokedy to takto bude trvat? co mam s nou robit? nema niekto tiez taketo skusenosti? prosim o radu 🙄

ciernavila
18. jan 2012

@erinbrock tak ako to u vas dopadlo?

@kikimon uff, tak ja s tym skusenost nemam, mne sa maly odstavil v noci zo dna na den po dani vody vo flaske, bez placu, ale to je skor vynimka, bezne to u deti tak lahke veru nie je, urcite by som skusila to co niektore baby. Par noci spat vo vedlajsej izbe, nech vstava k malej manzel, mozno po tme si cucne aj z flasky. /Aj nas si tak v noci cucne vodu/ Vy jej tam dajte kludne UM. Bude zrejme plac, ale treba to vydrzat. Mnohe deti sa po takych par nociach, neikedy jednej, dvoch troch prestali budit uplne. Ale kebyze by sa mne tak budila casto, a zistila by som ze to nie je z hladu, ze bola dobre napapana vecer, tak by som miesto mlieka podavala vodu. /Ja som tak zacala, lebo maly mi uz jedol vecer pekne kasicky/. Mne sa preto uz nebudi lebo dudlanie nemal zvyk ale jedol len ked bol fakt hladny. Tym ze sa naje vecer a nakoji pred spanim mu to staci do rana. U vas to je na psychickej, citovej baze a viacmenej uz zvyk, takze bude vyzadovat tvoju pritomnost. Ak by sa ti to zdalo tvrde, skus teda byt v izbe ale nevyberat s postielky, pohladit, ukludnit, uspat. Ale ak vies ze to nezaberie a budu dlhe place, tak radikalne to co som spomenula, par dni prespat vedla a ked zacne spat celu noc nastahovat sa spat do spalne. Dake maminy na koniku to tak urobili a zabralo. Flasku ani nas maly nkdy nechcel, tekutiny len z prsa a teraz cez den Avent hrncek. V noci som davala ale vodu z flasky, pokial nevidel ze je to flasa sa to da v tej tme. Ale uz sa nebudi, len teraz raz lebo mu zuby idu. Inak tu flasku s vodou mam len nad postelou polozenu keby nahodou vstal.

kikimon
18. jan 2012

@ciernavila ked uz sme to skusali, aj manzel skusal a flasu ona vyciti hned.. ziadna voda,cajik..vsetko odmieta.. hlada len mna.. robi taky krik a roni take slzicky, ze mi to neda a vzdy aj tak povolim.. ved by som ju este aj kojila, ale keby to je rano, vecer... nie x-krat.. a ziadna vidina zlepsenia..

ciernavila
18. jan 2012

@kikimon a vecer sa napapa dost?

kikimon
18. jan 2012

myslim ze sa napapa dost, ked ona je taky neposedo, v pohybe je non-stop, od rana, mimo tej hodinky a pol co si pospi cez obed.. inac neobsedi ani minutu, dokonca ani na serbliku, ani v stolicke na jedenie..takze ja ju s jedenim aj nahanam..uz mi ujde aj ked ju obliekam,aj ked ju prebalujem..a napriek tomu sa neunavi tak, ze by mi prespala noc.. kolkokrat sa mi aj postavi v postielke a potom ju neuspim inac ako nacucnutu.. ja neviem co to je, s 1.synom nebol ziadny problem, ten zaspaval s manzelom od zaciatku, aj napriek tomu, ze som ho kojila, pri tejto kočke to nehrozi..

bubulka722
18. jan 2012

@kikimon Presne ako keby si opisovala našu malú pijavičku. Moja dcérka má tiež neobyčajný vzťah k cicíkom a tiež sme mávali veľmi ťažké noci. Ja som už skoro na hubu padala, pretože celý deň stíhať po nej lietať a potom sa noc čo noc nevyspať bolo naozaj vyčerpávajúce. Tieto hrozné noci trvali kým som v detskej izbe neroztiahla pohovku a neľahla si s ňou. Večer ju nakojím v posteli a ona si kľudne spí s vedomím, že som stále pri nej a ja si buď niečo robím alebo pozerám TV. Pred tým som jej v noci musela dať vždy cicík inak sa neukludnila a nezaspala. Teraz keď spím vedľa nej, stačí jej vedomie, že som pri nej a ak sa aj náhodou v noci prebudí, poviem jej spinkaj, pohladkám ju a spí spokojne ďalej. Od narodenia u nás dudlíky a fľašky len zapadajú prachom a pije len z pohára. Do roka dokonca odmietala všetky tekutiny okrem MM.
Skús to, nemusí to byť výhradne len problém s cicíkom, ale možno jej jednoducho chýba len tvoja blízkosť, možno má zlé sny a potrebuje niekoho blízko seba. Inak moja dcérka je o mesiac mladšia od tvojej a vôbec neplánujem v najbližšom roku odstaviť ju.
Prajem rýchle zlepšenie!

kikimon
18. jan 2012

ved by som sa ani nechystala ju odpojit, keby ma tak nevyciciavala.. cely den sa po nej nahanam, nestiham sa ani poriadne najest, pravdupovediac mi ani moc nebere.. v noci kazdu chvilku hore, aj ked iba na kratko, lebo ked ju nacucnem za chvilu zase spi, nie ze by bola hore hodinu (hoci sem-tam sa aj to pritrafi), ale uz predsa, potrebovala by som, aby prespala noc..este sa nam to nestalo ani raz za tych 13mesiacov.. manzel spava v detskej izbe so synom, lebo by sa do roboty nevyspal nic..

kikimon
18. jan 2012

@bubulka722 skusala som spavat aj vedla nej, nech ma citi pri sebe, ale ked sa prebudi a ja ju chcem uspat hladkanim, drzanim za rucicku, ona je nervozna, mece sa a place, pyta hama, az kym jej nedam ten cicik.. ach boze ☹ a potom uz je nadovsetko spokojna, hladka si ho a drieme dalej

bubulka722
18. jan 2012

@kikimon No my máme s mužom tiež oddelené lóže 😀 už dosť dlho. Mala aj také krátke obdobie, že lepšie spávala v izbe celkom sama a ja som ju tam chodila len nakojiť. Viem, aké je to náročné "spať" pri nej vykrútená jak paragraf, ráno celá dolámaná a nevyspaná. Je na to asi jediné riešenie. Jednoducho jej ho nedať v noci. Bude to ťažké, na to sa priprav, ale keď sa raz na to dáš, už nesmieš cúvnuť späť. Akonáhle povolíš, na budúci pokus to bude s revom ešte horšie a stále viac a viac si bude vynucovať svoje, pretože vie, že to nakoniec dostane. Spi vedľa nej a keď sa zobudí, povedz jej nech spinká, pritúľ si ju a hladkaj ju. Verím, že časom sama pochopí že je revať zbytočné a noc čo noc ho bude menej až nakoniec bude spávať celé noci. A keď sa v noci dobre vyspí, tak aj cez deň bude oveľa lepšia. To môžem potvrdiť z vlastnej skúsenosti. 😉

erinbrock
19. jan 2012

@ciernavila ahojky nechtela jsem jeste psat at neco nezakriknu... usina sam po osme hodine...nakojim dam do postylky a usne...v noci se porad budi...nekdy ve dvanact nekdy az ve dve...dam vodu..otoci se a spi dal..zatim...no a kolem pate uz teda kojim...a pak jeste v sedm...ted zacina trosku vic pit z flasky...jak rikam jeste jsem chtela pockat..at neco nezakriknu...tak drzte palce...ale teda nemusel by se budit vubec...uvazuju ze zrusim i to kojeni v tech pet...ale zatim mne to nejak nevadi...jen kdyby spal v kuse...ale prdiky a zoubky... 🙂 🙂

ciernavila
20. jan 2012

@erinbrock chapem, ja kojim ked mi vstane o siestej a potom spi este do siedmej-pol osmej. Tak drzim palce.

Mne zase cez den podla mna malo pije tekutiny ine okrem mlieka, kred mu dam vzdy sa napije ale malo. Neviete mi niekto povedat kolko ma inych tekutin vypit dieta ktore je tri krat denne kojene? Mne okrem mlieka vypije tak 150-200 ml vody par krat to bolo cez 200. Kamoskina dcera vypije minimalne 500 ml denne. Nas pije vodu ale ci by tam mal vodu ci caj, ci stavu z vodu tak to je este horsie, toho by vypil este menej ako cistej vody. Aj ked to bolo troska osladene. On proste ked nie je smadny, tak si viac nepotiahne. Ale cika ostosest mam pocit ze kazdu hodinu tak ja neviem...

@kikimon no holt, kazde dieta je ine... proste je uz taka aktivnejsia. Ja by som ju nechala spat v izbicke oddelene odo mna ak by som uz to vstavanie nezvladala. ale neboj, do patnastich to urcite nebude robit 🙂

ciernavila
20. jan 2012

@erinbrock kym idu zubky to sa ti este bude trocha budit ci mrvit, mne lepsie spi ked mu tie dasna potrem pred spanim Calgelom. Uff...vidis, dneska som mu to zabudla natriet tak mozno sa v noci na to zobudi. Ale uz sa tie dolne dvojky preprezali tak bude zas klud nejaky cas kym pojdu stolicky ci co je teraz na rade.

erinbrock
20. jan 2012

@ciernavila my zuby zatim ani jeden...dnes v noci jsme ho kolem treti taky museli dyl uspavat...plakal a chtel...mama nedala a vydrzela...a s tim pitim...podle zkusenych je tech 200ml kdyz kojis dost...ke kojeni se jeste pocita voda v prikrmech a to potom ten cca litr udela...je to o pomocenych plenkach...a tech ma dost jak pises... 😉 ten calgel zkusim..dik za tip... 🙂

zuzanat
30. jan 2012

ahojte, potrebovala by som radu, ako "naucit" rocne dieta na UM. Syn donedavna vstaval v noci aj 5x, takze mi Dr. odporucila prestat kojit... Lenze syn mi odmieta UM aj kase,tak som mu dala vecer pred spanim jogurt, caj a si predstavte, ze spal od 20h do 2.45h, potom som mu dala opat caj, ale nevypil vela, o 4.15 uz bol hore, tak som ho nakojila. On inak prsnik ani nevyhladava, vecer pred spanim vobec, zaspava sam v postielke uz od 11mes., Asi sa budil v noci len tak, aby si "podudkal" na prsniku. Skusala som mu dat aj trvanlive mlieko aj sunar, vobec to nechce, kase mi nejedava tiez. Skusala som dat mlieko aj lyzickou, ale ani to nechce.Vazi len 8750g, tak si myslim, ze to mlieko este potrebuje, caju cez den vypije dost, cca 400ml- 500ml. Lenze ked som ho vecer len nakojila, tak bol hore kazde 2hod a medzitym sa stale mrvi a budi.
Dakujem za kazdu radu!

erinbrock
31. jan 2012

@zuzanat ahojky my s prvnim trenovali flasku tak mesic...mezitim jsme zkouseli ruzna mleka i kase...kase my nejedl nikdy ani z dudlikove flasky...a UM zacal az sunar bananovy po mesici...s tim mensim porad bojuju taky uz mu ho nabizim ale taky nechce cucne si a konec...takze bud trpelivost...nebo vyzkouset nejake dobre...tomu prvnimu jsem na veceri zacala davat treba krajic chleba s maslem nebo polivku kdyz kasi nechtel a pak to UM ale jak rikam trvalo nam to asi mesic nez ho zalacal pit...

zuzanat
1. feb 2012

@erinbrock vdaka za odpoved. a kym sa naucil pit UM tak si kojila? lebo neviem teda ci kojit, alebo len ponukat UM. Ja som vcera kupila bananove granko a cez den mi vypil 100ml a v noci dokonca 170ml a spava omnoho lepsie ako predtym....ale vecer ked som mu ho ponukala pred spanim, tak nechcel.

erinbrock
1. feb 2012

@zuzanat ja jsem kojila uz jen v noci...takze navecer jsem zkousela davat to UM a pak kojila asi 2x v noci...pak uz jsem to utla- byla jsem ve ctrvtem mesici a ve 14 mesicich jsem ho prestala kojit uplne...to uz ale vecer byl zvykly na mleko..daval si vecer 180ml a pak rano v 5 dalsich 150ml...takze kdyz prestanes kojit uplne ale dodrzis tu mlecnou davku cca tech 500ml tak to nevadi...ale aby prisun nejakych mlecnych vyrobku a tekutin mel... 🙂

dadka1010
5. feb 2012

Ahojte kočky. Tak mi odstavujeme tiež, teda sa o to, ale moc sa to nedarí. Tvorba mliečka sa mi spomalila, keď bol malý choručký a v podstate skoro vôbec nepil. Len čo sa vyzdravel a my sme nabehli na svoj systém, mliečka už je málo. V noci je hore aj každú pol hodinu, čo ťahá a ťahá na prázdno. Mňa to už veľmi bolí a vyčerpáva. Presne ako tu niektoré píšete, že cez deň nevládzete, u mňa je to to isté. V podstate už mlieko skoro nemám, cez deň nekojím vôbec, ani si nepýta a mu to nechýba. Zatiaľ sa tam asi niečo uzbiera a cicík si pýta výlučne v noci. To by cuckal stále. Od 8 mesiacov spí s nami, teda so mnou, mm sa odsťahoval. Odúčanie od cicíka a učenie na fľašu nám už trvá týždeň. Ale nepomáha nič. Skúšali sme rôzne fľaše, poháriky a aj mliečka. NIč nepomáha. Začne revať a kým nedostane cicík, tak reve. Minule som ho nechala plakať až 2 hodiny, no niekedy musím zakročiť už po pol hodine. Plač je čím ďalej horší, malý sa zanáša, zahadzuje hlávku, keď ho položím, hádže sa po posteli.... Nervák. Najhoršie je, že mm odchádza v utorok do práce a ja sa zbláznim. Pomôžte ak viete, ale nechať dieťa vyplakať u nás nezaberá.