"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

tonicka
1. aug 2009

syko, na prsniky si daj postruhaný zemiak zabaleny do plienky najlepsie na noc, zapal prejde a ja by som tiez neodstavovala, na zapal prsnikov sa davaju ATB, ktore babatku neuskodia, takze davajte vsetko mliecko. Prsnik treba "zpriechodnit", preto ide menej mliecka ako pred tym a babatko vacsinou zacne sat. Len casto prikladajte. Este sa pozri ci nemas na bradavke take biele "bodky", normalne v bradavke, to moze byt to upchate, treba to vybrat...myslim ze to radili v teme zapal prsnika 😉 Keby nieco , napis, najlepsie do IP, tam to rychlo najdem

zanulav
5. aug 2009

Tak prvního syna jsem kojila 10 mesícu pak přestal pít sam. Asi mu to nechutnalo, takže nevím co je to odstavovat ted mam druhe dítko bude mu 16 měsícu a je totežky zavislak na cecek, pije i jine tekutiny. Ale chtela bych pomalu s tím skončit. možna do dvou let uvidím ale dele snad ne. Sestřenka mi říkala že odstavila malou tak mela rok že 3 dny jedla jen suche rohlíky a malo pila a tím padem to mleko male nechutnalo, mleko mela ale proste přestala, nevím slyšely jste nekdy neco o tom jak znechutit mateřske mleko zajímalo by mne co jíst aby to mleko bylo hnusny a nechutny. nevíte neco o tom? Protože by to odstavovaní bylo lepší v tom že přestane sam no nevím prave k matce ho nechci davat na víkend tím bychom trpeli všichni 3. Pry jíst jen suche rohlíky 3dny. nevím jestli by to zabralo chci odstavit nenasilne. Co si o tom myslíte? 😉

dory103
10. aug 2009

ahojte mamicky a ja som ju zacala kojit ale chcela by som uz nejak aj prestat ma uz 2 roky ale davam jej iba v noci aj pred mesiacom aj poobede ale davam jej normalne mliecko do pohara a vipije a ide sama spinkat ale v noci jej musim dat lebo place az vresti a tak za 5 minut zaspi.A to este ze som teiz davala na bradavky POPER,SOL,AZ CHILY som davala a ona vzala olizala a tahala dalej 🙂 🙂 🙂 teraz som uz spokojna nemusim ju tolko kojit .

lusiamama
10. aug 2009

Ahojte aj ja sa pridám 😉 malá má rok a pol a už 2 týždne nekojím,tak sa s Vami podelím o moju skúsenosť. Mne malá od narodenia nechcela cumeľ a ani fľašu ani keď som jej tam dala odstriekané mlieko iba cicik.Ja som už bola zúfalá pretože my sme nezaspali inak ako na ciciku a celú noc spala pri mne a drahý musel spávať v obývačke.Papali sme v noci každé 2 hodiny niekedy aj každú hodinu až jednu noc (čo bolo pred dvomi týždňami)som sa už tak naštvala lebo sa mi budila na cicik každých 10 minút že som sa asi okolo druhej v noci sekla a povedala som si že jej už jednoducho nedám viac cicik takže sme plakali čo ričali až do piatej rána až nakoniec zaspala.Na druhý deň keď som ju dávala spať poobede tak som jej povedala na cicik že maminka má bo.A iba som si ku nej ľahla, trošku poplakala ale zaspala a večer to isté zaspala mi pri televízore trošku pomrnkala ale zaspala,preložila som ju do postielky a čudujte sa spala až do piatej rána bez jedného zaplakania potom som si ju preložila ku sebe a spala až do ôsmej a vôbec si nepýtala cicik pri tom som rátala že to budú minimálne tri noci strašného kriku ale bola z toho iba jedna preplakaná noc a odvtedy mi krásne zaspáva bez cicika a spí celú noc v postielke a hlavne som ten cicik ničím nenahradzovala proste nedať nič a to dieťa si zvykne na to že v noci nič nepotrebuje.Keď mi to vravela detská lekárka tak som jej neverila nevedela som si predstaviť ako mi malá zaspí bez cicika lebo keď som jej ho nedala tak chytala hysaky revu a ono to fakt ide aj bez kojenia.Len treba minimálne tri noci vydržať!!! takže mamičky nebojte sa a hlavne pevné nervy a nebojte sa to dieťatko netrpí ono iba skúša koľko mi maminy vydržíme. 😉 😉 😉 🙂

sasenkah
12. aug 2009

Ja mam malu v Zirafe. zatial len dopoludnia ale od 1.9. na full time a som spokojna 🙂

sasenkah
12. aug 2009

Sorry, to malo byt inde 😅

vranka4
12. aug 2009

Ahojte 🙂 ,pridám sa do diskusie,ja som prestala kojiť dvojičky v apríli,mali vtedy 2 roky+2 týždne-teda boli už samostatné osobnosti,s ktorými sa dá dohodnúť a vysvetliť im 🙂 , posledné dva týždne pred odstavením som kojila ráno a večer,posledný týždeň len večer pred spaním,po večernej sprche manžel išiel s nimi do spálne,ja som si na kozmetický-odličovací tampón dala trošku kečupu,vložila do podprsenky a išla za nimi,povedala som im,že maminka už nemá mliečko,lebo ma bolí cicka,ide mi krvička -ukázala som im ten kečupový tampón a ráno pôjdem k ujovi doktorovi,dá mi mastičku a cicka sa zahojí a bude zase zajtra mliečko,keď sa vyspinkajú - najprv prekvapení pozerali,Ivka si začala opakovať,to čo som ja hovorila,zrazu Marek vééľký plač,do toho začala plakať aj Ivka,ale o chvíľu prestali,len Marek stále opakoval,že maminka má mliečko a Ivka mu dookola hovorila,že nemá,že ju bolí cicka ,dala som ich do postieľok,ostala som pri nich v ten večer,držala ich za rúčky,ináč už zaspávali samy,zaspali asi za 10 min.,v priebehu dňa úplne v pohode,ale večer Marek už pri sprchovaní stále opakoval,že mám mliečko, dal si vysvetliť,že som nebola u dr.a nemám mastičku,nebol žiaden plač,ešte asi týždeň spomínal,že nemám mlieko,ale ináč super a Ivka,tá odstavovanie zvládla úplne v pohode,možno to bolo aj preto,že oni prsník mali naozaj na papkanie,nie na maznanie-cumlík,tak to nepociťovali ako veľkú stratu 🙂 ,naozaj treba pevné nervy a trpezlivosť,aj mne bolo ľúto,keď začali plakať,ale bola som pevne rozhodnutá,že už stačilo,tak treba vydržať a nevzdať sa ! 🙂

matinka
29. aug 2009

chcem vas pekne poprosit o radu, ja momentalne odstavujem, no maly nechce pit UM a len place a place 😔 . Manzel ma na to radu: sak mu daj 😠 , tak si viete predstavit tu situaciu...

zuza80
1. sep 2009

matinka-mne to tiež malý nechcel pit. ja som tiež práve odstavila. odstavovala som dva týždne. najskor som nedávala cez den a teraz už som nedala ani v noci,takže máme dve noci bez prsu. ak si napevno rozhodnutá odstavit, tak prso nedávaj, on ked bude mat hlad,tak ti vypije aj UM nakoniec.skús mu to ponúknut z pohára. Moj tak vypije všetko,ale ked mu to dám do flašky, tak len polovicu. držím palce,aby to šlo čo najlepšie.

mavion
27. okt 2009

Ahojte,prave riesim podobny problem a potrebujem poradit.Mala ma 1 rok a 7 mesiacov,kojila som ju len pred spanim a v noci.Ale musim ju odstavit,nakolko som tehotna.Ako to spravit?stale si pyta mnam mnam,ked jej poviem maminka uz nema mnam tak spusti riadny rev a spat nechce ani za svet.Davala som jej aj normalne mliecko vo flasi,to si sice podudka ale to berie ako spestrenie a caka na svoje mnam mnam.

duracelko
27. okt 2009

aj ja sa pridávam. pomaly odstavujem svoju 17 mesacnu dcerku. už sa mi podarilo nedavat jej moje mliečko v noci. ja som jej povedala že davam mlieko malemu mravčekovi, ktoreho videla vonku na chodniku a ona sa na tom vzdy zasmeje a povie že mu mame dať 😀 😀 potom jej poviem že ocko ti dá čajík (to len v noci), a muž vstane zoberie ju na ruky a da jej čajik z poharika a ona spí spokojne dalej. Takže mi ostáva este odnaučit ju od návyku zaspávat pri dojčení (pooobede a večer) - ale už aj v tom som postúpila - dala som si na bradavku horčicu 😀 😀 a povedala jej že mliečko je blééé. jej to nechutilo, ale horčicu nejako prehltla a cuckala spokojne dalej. Takže som ju neprekabátila... Na sestriných chlapcov to zabralo, ale dievčatká sú asi múdrejšie. Verím, že to spolu zvládneme a nebude až tak veľa plaču okolo toho...

mavion - skús niečo podobné dieťatko je už v tomto veku rozumné a veľa chápe. držím palčeky 🙂 🙂 🙂

zlatik
18. nov 2009

Caute baby, jej Duracelko, neviem ci si na mna spominas, ale mam tiez Majovciatko a kedysi daaavno sme sa bavili spolu o kojeni a teraz o odstavovani 😉 no tak to je nahoda. Ja som odstavovala Viktorka velmi pomaly, posledne kojenie ostalo to nocne a dnes bude tretia noc bez mliecka, v prvu sa uspokojil s vodou, ale predosla noc bola v pohode do piatej rano, to sa zobudil a chcel cuckat, ale dohovarala som mu a zobral to, ale nedalo sa mu zaspat este hodinu, poplakaval, ale nakoniec zaspal a vyspal do osmej a to uz dostal UM.

danu
11. feb 2010

amarelka • 1d • 9. feb 2010 o 15:31
Ahojte milé mamičky, prestali si svoje deti kojiť sami, na základe vášho rozhodnutia alebo ste to nechali na dieťatku? Moj Davidko je už podla mna velký, ale mám dilemu, či ho odstaviť alebo počkať, kým to urobí sám. Viem, že ide skor o zvyk, hlavne pri tom zaspáva a v noci sa niekolkokrát budí...ale predsa, aké máte skúsenosti? 😕

capy • 2d • 9. feb 2010 o 18:31
amarelka presne takto sme na tom boli aj my a oboch som odstavila zo dna na den ked mali 20 mesiacov. este asi tyzden si pytal mliecko ale vzdy som mu vysvetlila ze mliecko piju len babatka a on je uz velky chlap, ze si dame radsej kakavko. a asi po troch tyzdnoch sa prestal budit v noci a odvtedy prespime celu noc. len ked mu treba cikat tak sa zobudi, ale to sa len vycika a spinka dalej. ale je to na tebe. podla mna moji by sa samy neodstavili. ale mam kamosku a mala sa jej sama odstavila v 10 mesiacoch. neviem ci som ti pomohla ale aspon vies ako to bolo u nas.

silviami • 1d • 9. feb 2010 o 20:44
Ahojte, aj ja som zvedavá na Vaše reakcie. Malá má 14 mesiacov, a tiež mám dilemu. Rada by som, aby sa sama odstavila. Už som rozmýšľaľa, či by nepomohlo športovanie, vraj po tom mliečko tak nechutí?

lemge • 1d • 9. feb 2010 o 22:07
ahoj.ja malu tiez kojim este.ale len vecer a niekedy aj rano.noc mi prespi.amarelka,neskusala si obmedzit nocne kojenia?moja dcerka sa tiez v noci casto budila na cicik,a jedneho dna som sa zatala-ze nedam v noci!trosku plackala,ani nie minutu,a hned zaspala. 😉

ja chodim 3 krat tyzdenne cvicit,a mam pocit ze mliecko malej chuti rovnako,dokonca sa mi niekedy zda,ze ho mam viac... 🙂 no ale u kazdej z nas to je individualne 😉

tiez som uz malu chcela odstavit,ale rozmyslela som si to.necham to zatial ist volnym priebehom.asi to potom spravim,ako capy-ked bude mala vacsia,skusim jej to vysvetlit tou metodou ze uz je velka baba 😵

cencula • 9. feb 2010 o 22:14
ahojte ja mám 21 mesačného chlapca, ktorý bol kojený doteraz, musela som ho prestat kojiť na základe doktorky z gastra vzhladom k tomu, že mi nejedával, doktorka má kázala dať mu 5ml peritolu a prvá dávka ho tak zdolala, že chívlu plakal a zaspal, onbol ale kojený len raz večer a raz v noci. na druhý den si mlieko pýtal, ale som mu to vysvetlila, že mám bo namočila som bradavku do horčice a dala mu do úst, ale rýhlo zobrala, aby sa horčica nezmyla a nešlo mu mlieko a potom som mu povedala, že to je fuj, môžem vám povedať, že sme sa odstavili bez revu, kriku, zúrivosti, až som z toho prekvapená, ale ja lutujem moc lutujem, že som ho odstavila, necítila som sa na to, aby som ho odstavila. mlieko síce ešte mám, ale bola by blbosť mu dat mliečko po týždni a pol, prvého som kojila 33 mesiacov, ale nám to obom vyhovovalo, a tak isto nebol problém pri odstavení, odstavte deti vtej cvhíli, ked to tak cítite, aby ste nelutovali ako ja

matova • 1d • Včera o 13:47
ahojte:
ja tiez este kojim, raz pred obednym spanim, potom pred vecernym spanim a viackrat po celu noc do skoreho rana..chcela by som aby sa sam odstavil, no neviem ci nebudem musiet ja, alebo keby sa miaspon podarilo poriesit tak ako pise lemge 🙂 ,
lebo on vnoci len tak pocuckava-s pitim uz to nema asi nic spolocne, ale ked nedam, tak poplakava, zacne trhat tricko, bucha ma,dobija sa ...a ja vzdy ustupim, lebo si pomyslim, ze vcez den nam takmer nic nepije a potrebuje tekutiny. ale s tymi zubami uz ma bolia fakt bradavky 😝
ozaj, a ked mu vyraza novy zub a vnoci sa budi tak to chce cicat aj kazdu hodinku....on sa tak ukludnuje a bez toho nezaspi...ale zacina to byt trapenie 😒

biba12 • 1d, 13tt • Včera o 15:23
Ja som ho odstavila v 17 mesiacoch. Budil sa aj kazdu polhodinu a ja som bola s nervami v koncoch. Vycerpana, nevyspata, tak sme s tym sekli. A okrem vody z pohara uz nedostal nic. Nemen to za flasu, lebo budes tam kde si. Toto mi poradila kamoska a je to lepsie. Aj ked moj mlay je od narodenia nespave dieta, budi sa este 5 krat za noc, ale nie kvoli jedlu a pitiu, ale kvoli tomu, ze chce mna vedla seba...

matova • 1d • Včera o 19:45
biba12: takze si zvykol ze nedostane nic a staci mu ked prides? to by bolo fajn-prijatelne. Radsej by som mu ruku dala ako cicu 😀 ale jeho to vyrusuje, ruka nie je podla jeho predstav. no asi by si fakt zvykol.joj, chyba mi odhodlanie (mna brzdi aj to ze som alergicka tak si stale myslim ze cim dlhsie moje mlieko tym lepsie) ale uz je to fakt na hrane....

blau
11. feb 2010

Luca sa odstavil presne na 1.1 2010, kojila som ho uz len vecer a to mi povedal, ze mliecko nie.
On si v podstate od prvych prikrmov povedal, kedy , kolko ci ano ci nie.
Netlacila som na pilu, ked si pytal, tak som mu dala, ked nie tak nie.

Takze kojili sme skoro 23mesiacov.
Ale zas on nebol z tich babatiek (prsofilnych), poznam podla kamaratiek co museli robit za divadlo, ked chceli odstavit, alebo povedali, ze mliecko nieje.
Ten cas je nenavratitelny a je mi za tym celkom smutno 🙂

katkaaalex
11. feb 2010

Ahojte baby, nas Alex ma 16 mesiacov a je to maly zavislak. Tiez mi obcas vadi to neustale natahovanie za mlieckom a najma teraz, idu mu zubky a on chce stale cuckat. Zvykla som ho, ze ked chce mliecko sadneme si na stolicku a tam mu dam a on je teraz stale len pri stolicke a vola ma... ked varim tak ju aj k sporaku pritiahne len aby som si sadla a dala mu pocuckat - on ani tak mliecko velmi nepotrebuje skor ten prsnik - jeden v puse a druhy v ruke a zvrta bradavku🙂 strasne sa na tom nasmejeme ale niekedy mam toho fakt dost. Neviem ako ho odstavim, ci to necham na neho alebo sa nejeko popasujeme... Ked mam tricko s vacsim vystrihom hned dava ruky pod tricko a hlada, normalen sa obavam leta🙂 V noci si na mna lahne, jedno prso do pusinky a druhe do ruky... Zacinam byt z toho unavena... Nasilim ho odstavit nechcem tak poradte ako...
A este jedna pikoska, pred 3 mesiacmi som bola tyzden v nemocnici, maly za mnou nechodil, kedze som bola po operacii nakojit by som ho nemohla a zbytocne by sa rozrusil tak sme to tak vyriesili a po tyzdni ked som prisla domov a maly ma zbadal prve co bolo - zacal mi vyhrnat tricko 😀 Je to fakt zavislak, vsak 😀

lemge
11. feb 2010

katka,tyzden mal pauzu a potom ked si dosla domov ,sa nemohol dockat? 😀 takze si tyzden nekojila?
to je take zlate-ozaj maly zavislacik 😀

moja krpata bola od malicka kojena len v polohe lezmo.takze aj ked som jej ponukla po sediacky,bolo to pre nu asi menej prirodzene. 😅 nieje az taka zavisla. 🙂 myslim ,ze keby som jej teraz vecer prestala davat didi,rychlo si zvykne bez.ved vlastne aj cez obed zaspava sama a bez didi.teraz uz tretie rano nepytala.prespala az do 8.00.ked prestanem kojit,asi mi aj luto pride ☹

katka,mala by si mat jasno v tom ci chces prestat kojit alebo budes pokracovat 😉 ak sa rozhodnes prestat,potom bud v tom dosledna a neoblomna. 😉

zelmirka1
11. feb 2010

ja sa pripojim do debaty, maleho 16M kojim len rano a vecer a je fakt ze uvazujem o tom ze uz ho odstavim
ale na druhej strane si to velmi uzivam, mali sme na zaciatku problem, neprisal sa, mesiac som kojila s klobucikmi a musela aj odsavat, natrapili sme sa, tak som rada ze nakoniec tak dlho kojim. Nastastie nikdy sa mi nezdalo zeby bol zavisly, ani nikdy nezaspaval pri kojeni, ale je fakt ze je zvyknuty rano v posteli a vecer pred spanim si dat,
viem ze vela mamin koji aj omnoho dlhsie, ale podla mna to uz nie je o hlade ani velmi vyzive, skor take prijemna blizskost maminy a dietatka. Najradsej by som bola keby sam dal najavo ze uz dost ale asi to bude na mne kedy.

veverca
11. feb 2010

blau...prsofilné bábätká 😀 😀 😀
syna som kojila 16 mesiacov, dcéru 22... to sa mi už zdalo ozaj zbytočne dlho, ale nevedela som ako na ňu. Nakoniec sa to podarilo zo dňa na deň. Ale musela som zahovárat a nosit roláky 🙂

blau
12. feb 2010

veverca ani tie rolaky neboli zle 😀 😀 😀
Ja by som to nehala na babatko pokial to mame neprekaza. Mne by, ale prekazalo, keby mi vyhrnal na verejnosti tricko a tak...
Prajem vela stastia 🙂

grajcaricka
19. mar 2010

Maminky poraďte mi prosím ako postupne preisť na UM. Malá má skoro 7. mesiacov a chcem pomaly prestať kojiť. Aký postup by bol najvhodnejší? Dnes som jej dala prvý krát 60 ml Sunaru a vypila 😎 , tak ako to má ďalej striedať....ďakujem

grajcaricka
19. mar 2010

Maminky poraďte mi prosím ako postupne preisť na UM. Malá má skoro 7. mesiacov a chcem pomaly prestať kojiť. Aký postup by bol najvhodnejší? Dnes som jej dala prvý krát 60 ml Sunaru a vypila 😎 , tak ako to má ďalej striedať....ďakujem

zelmirka1
19. mar 2010

preco tak skoro ???? a naco umele mliecko ?

jane001
19. mar 2010

grajcaricka: Ale vazne preco tak skori? myslim ze ak na to nemas vazny dovod tak by si nemala prestat kojit. (vazdny dvovoj myslim chorobu, ci uplne vycerpanie, alebo praca). Poznam vela mamiciek co prestali kojit lebo boli neskusene a velmi to lutovali a ty mas to stastie, ze si to nevzdala na zaciatku. Moj Jakubko ma 9 mesiacov a nastastie stale uspesne kojim. Mojim najvecsim prikladom je svagrina jej syn ma 1 rok a 6 mesiacov a stale koji aj ked to nemala lahke niektore noci vstavala na kojenie aj 8 krat. tolko krat som ju videla nevyspatu nervozdnu a uplne vycerpanu a nevzdala to. Viem, ze kazdy den kojenia je uspech a myslim si ze by si nemala svojej dcerke odopierat to najzdravsie co jej mozes dopriat. 🙂 prajem vela zdaru nech sa rozhodnes akokolvek.. 🙂

grajcaricka
20. mar 2010

Dievčatá ďakujem, že ma chcete podržať a podporiť v kojení. Ešte stále nad tým uvažujem a premýšlam. Len mám na to svoje dôvody, sčasti aj zdravotné. Ale pre istotu chcem aj tak vedieť aký spôsob je najlepší. Staršieho synčeka som kojila 8 a 1/2 mesiaca a podľa mňa a môjho syna to bolo tak akurát. Je to moje osobné zhodnotenie situácie a som absolútny zástanca kojenia, ale nie "nekonečného". Týmto som chcela požiadať o návod ako nato. Výhody a nevýhody kojenia mám v malíčku 😉 , ďakujem

zelmirka1
20. mar 2010

tak ked si rozhodnuta odstavit postupne kojenie ho nahradis UM, najprv len vecer par dni, potom napr. rano atd...aj ostatne kojenia postupne nahradis, ale tie ostatne uz asi prikrmom. Len neviem ci je dobre to robit naraz aj umele mliecko aj zacat s prikrmom, mozno by bolo lepsie najprv nech papa pekne prikmy a potom nahradit kojenie UM.
inak sa mi to zda zbytocne skoro, kedze aj tak babo potrebuje mliecko naco zvykat na umele, je to viac roboty, penazi a musis ho chystat ci ste doma alebo kdekolvek inde. Teda pokial nemas vazne zdravotne problemy alebo nejdes nastupit do prace.
http://dojcenie.wordpress.com/

zelmirka1
20. mar 2010

tak ked si rozhodnuta odstavit postupne kojenie ho nahradis UM, najprv len vecer par dni, potom napr. rano atd...aj ostatne kojenia postupne nahradis, ale tie ostatne uz asi prikrmom. Len neviem ci je dobre to robit naraz aj umele mliecko aj zacat s prikrmom, mozno by bolo lepsie najprv nech papa pekne prikmy a potom nahradit kojenie UM.
inak sa mi to zda zbytocne skoro, kedze aj tak babo potrebuje mliecko naco zvykat na umele, je to viac roboty, penazi a musis ho chystat ci ste doma alebo kdekolvek inde. Teda pokial nemas vazne zdravotne problemy alebo nejdes nastupit do prace.
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/20/dlhodo...

zelmirka1
20. mar 2010

sorry nechcela som dvakrat, blbne mi to tu 😉

heleniatko
20. mar 2010

Ahojte, chcela by som sa pridat do fora s nasledovnym problemikom... velmi si cenim, ze dveru sa mi podarilo kojit, lebo pri starsom synovi to neslo. Ale ona je totalne "prsnikdependentna", ako sa smejeme s manzelo. Vecer ju dlho uspavam prisatu na prsniku, inac to nejde... v noci sa aj parkrat zobudi, aby som jej zas dala cicat, a to uz ma 11 mesiacov. Nasa detska doktorka hovori, ze to sa dieta len uistuje, ze som pri nom... vraj po 6.mesiaci uz staci v noci len vodu od smadu na lyzicke... tak neviem. Mne nerobi nocne kojenie problem, som taky nocny vtak, vela toho nenaspim, ale nikdy nemozem ani nikam ist, o dlhsom filme v kine alebo vecernom divadelnom predstaveni mozem iba snivat. Okrem toho v septembri chcem nastupit do prace, tak by som rada do konca leta malu odstavila. kamaratka radila, ze u nej pomohlo oviazat si prsia obvazom, aby ich dietatko nemohlo vypatrat a povedat mu, ze jednoducho uz nie su... a nakoniec prejde aj na flasu... mate s tym nejake skusenosti? Inac, videla som tu nejaku zmienku o mastitide, teda zapale prsnika, ja som tym presla asi pred dvoma mesiacmi bez problemu vdaka ATB, ale z postihnuteho prsnika sa vtedy ma mlieko odstriekavat az kym zapal neodoznie.

talinka
23. mar 2010

heleniatko, tak ja mam doma tiez takeho prisavnicka 😀 a to uz bude mat 16 mesiacov, kojim velmi rada aj velmi casto...ale uz mam pocit, ze by som to mala stopnut a staci,len sa na to odhodlat neviem..ked on sa tak velmi tesi..z kojenia 😅 a tak si to uziva...a ja nemam silu zatial mu to odopriet,ale do leta najneskor to chcem zmaknut no oddalujem to a odstavenia sa doooost desim....lebo uspavam vecer na prsniku a aj v noci inak neutisim ako kojenim 😝 neviem kde som spravila chybu..ale je to u nas tak...a cez den ani nehovorim sam si odhrnie a dost casto a naceca sa aj ked uz to nie je take intenzivne satie, asi skor hra a preot by som to mala zarazit...ale su to take pekne chvilky 😵 bude mi to chybat aj tie nase rana......takze tiez neviem ako na to,lebo tiez by som uz aj chcela po viac ako roku aj niekde vecer vypadnut..som dufala, ze sa mi to znechuti a odstavi sa sam,lebo aj take su pripady,alebo ze jednoducho vysvetlim,ked uz bude rozumiet, ze je velky a cicik uz nie je mliecko a tak...ale ked mu toto poviem, vysmeje ma a prisaje sa 😀 taky maly a taky chapavy,len toto akosi nechape, cez den by sa to aj dalo zmaknut,ale v noci neviem neviem...nejde to,je plac tak to tnevydrzim a dam prso..ja viem mam vydrzat,...ale nejde mi toooo ☹ sranda ked niekde sme cecek nepotrebuje,ale ked sme doma sami, tak furt by bol prisaty 😖
takze tiez potrebujem radu ako na to? a este jeden problemik ine tekutiny odmieta preto aj kojim aj papa malo ,ale to sa asi po dokojeni upravi snad....a nevie ani pit z flase, UM nechuti skusala som Bebu..on si len cucne a viac nepije skor z poharika ale aj tka najradsej vylieva 😀 vsade naokolo...takze u nas sa pije akurat toto MM...a kym urobim napr UM ako sa mi zobudi v noci, tak sa total preberie, takze ani to sa mi nepozdava a podla mna ani flasa ho neutisi..tak co s tym?
Idem si precitat tuto diskusiu snad najdem podobnu mamicku 😉 aspon som sa vykecala 😀

meri
24. mar 2010

Talinka, i já mám doma závisláčka. Uspávání a noční kojení se mi podařilo odbourát Estvillem, a to jsem ji kolila v noci každou hodin. Byla jsem proti vyřvání, ale už jsem neměla sílu a Sabi, naštěstí, ani moc nevyváděla.
Horší to je přes den, když jsem s ní sama doma, nejraději by byla pořád přisáta, ale jak říkaš, kdyš jsme jinde, nebo ji někdo hlídá, tak si nevzpomene. Taky jsem už z toho měla těžkou hlavu, ale řekla jse si, že to přestanu tolik řešit, že snád zjistí, že jsou i lepší věci jako mlíčko, no doufám, že to nebude dlouho trvat. No taky bych uvítala dobrou radu jak alespoň omezit. 😒

egyptanka
5. apr 2010

Ahojte, ja mam otazocku pre vas maminky ... ako ste spoznali, ze sa Vam dieta samo odstavilo?
Natalka zacala uz asi dva mesiace spat celu noc, takze nocne kojenie nepoznam, cez den si na prsnik ani nespomenie, kojim rano, co si posaje tak minutu a dve a uz sa hrnie prec od prsnika, pred spanim pred obedom a vecer si potiahne par krat, ale zvacsa sa len prisaje a dudle, ziadne satie, pripadna ak si ju prilozim pocas dna tak sa pri prsniku len rehoce, vrti, nesustredi sa na pitie a len dudle alebo ma len tak ledabolo bradavku v ustach.
Z tohto dovodou mi klesla produkcia mlieka a niekedy si vravim, ze keby som opat odsavanim rozbehla laktaciu a mala dost mlieka tak by pila, ale zial Natalka je narocne dieta, ktoremu sa musim venovat kazdu sekundu tak cas na odsavanie nie je. ☹
Je toto znak odstavenia? A ako pokracovat dalej?
Dakujem pekne za nazory.