"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

atrami
14. máj 2010

vinifera, kojím tiež tak 2-3 razy za noc, ale on ma potrebuje ešte aj za ruku držať 😀

vinifera
14. máj 2010

No tak to máš super. Mna drží za cicek keď zaspáva. A keď sa vnoci mrví. Tak sa mrví dovtedy kým si nenašahá cici. A potom už spí spokojne ďalej.

galioska
17. máj 2010

ahojte🙂
tak ja kojim uz pomaly 2 roky a nie a nie ho odstavit, skusali sme podla knizky slo to do kedy nesli dalsie zuby 😒 teraz idem na to inac, aspon v noci obmedzujem, lebo on aj cez den aj cez noc, furt 🙄 tato sa snazi, ale on mava len nocne tak viete ako to je, inak mi nema kto pomoct, tak smola 😒
drzim palce mamickam ktore sa snazia , nech sa aspon im zadari rychlo odstavit 😎

egyptanka
17. máj 2010

meri, no u mna tiez toho mlieka nie je vela a cuca aj ked uz netece ... ja budem musiet v kratkom case odstavit, kvoli mojmu zdraviu ... len ako sa psychicky z toho vyrovnam ja. Esteze nemam nejakeho prisavnika.

wild.horses
17. máj 2010

vinifera, atrami... my sme na tom podobne. 😉 A to chodim uz do prace na plny uvazok. 😖
Zaciatok bol brutal, teraz som si uz na totalny nedostatok spanku, zvykla, hm. 🙂
Vraj chlapci su viac clingy 😀 noo, ved fajn, len snad ho to do 18tky prejde 😀

kat26
18. máj 2010

Ahojte, tak ja mam 13 mesacnu dcerku, ktoru sa chystam tiez odstavit. Tajne dufam, ze to nebude velky problem ani pre mna ani pre nu. Lebo v noci ju uz nekojim, to sme si odplakali asi pred 3 mesiacmi. Pouzili sme metodu vyplakania. No super nam to pomohlo. Krasne zaspava a spinka celu noc. No cez den sa to zhorsuje. Stale vypytuje. Tak sa chystame chodit von, hned ako bude krajsie, a vymyslat program. Pojdeme plavat a tak. Inak papa celkom dobre. Aj mliecko Hami jej chuti a skusala som aj plnotucne kravske tak aj to jej islo. Nie moc, ale aspon ju netriaslo a cosi potiahla. Dufam, ze ked nebude mat moje, tak bude pit viac. Ma rada aj kase aj jogurtiky. Uz len aby som to zvladla zatat sa a prezit to bez zapalu prsnika. Tak drzte palce.

baska19
19. máj 2010

ahojte tak ja som bola z mojej malej hotova lebo cez den vkuse chcela cuckať ale ani poriadne nepila len cucnuť a utekať tak som si natrela citronom a aspoň jedno poobedie som mala ako tak dobre ochutnala dva razy a potom len chodila a kňučala mama mama mama tak som sa z nej smiala lebo už par mesiacov nepovedala mama len tata vkuse 😀 tak aspoň viem že to nezabudla len nemala dôvod ma volať no ale podarena bola 😀 😀

baska19
19. máj 2010

inak kamoška nechala svojho maleho tiež vyplakať a už jej buba sam večer a postupne znižovala kojenie aj cez deň a už je odstaveny. Ale vyplakanie u nás nehrozí lebo ked nezaspí v kľude tak sa len viac rozkekeší a už má problém vôbec sa zastaviť nie to ešte zaspať takže zaspávame pekne na rukách ale posledné dni si uz len drží a nepapa už toľko len sa musí chytiť 🙂

adrikadt
28. máj 2010

Ahojte mamicky, prosim o radu. Mam rocneho chlapceka, ktoreho stale kojim. Kedze je na mna dost naviazany, a napr. cez den, ked potrebujem odist, a zostane s babkou alebo niekym, nechce ani jest ani spat, pocka si na mna. Preto som sa rozhodla, ze ho odstavim. Uz tri dni ho kojim iba na noc(nikdy ho takto neuspavam, napapa sa a potom zaspava), ranne a denne mliecko uz nedostava. Zatial ho "klamem" cajikom. Chcem sa opytat, ci mu staci iba vecerny a nocny prisun mlieka, alebo mam niecim nahradit aj rannu davku, a ci je vlastne mozne rano mu dat umele mlieko a vecer ho nakojit. Zatial mi nevypil ziadne umele mlieko, ani ochutene, nechce ani kasicky ani z flase ani lyzickou.
Dakujem

baska19
28. máj 2010

adrikadt skus mu prevariť plnotučne mlieko a zriediť vodou moja známa tak odstavila svojho chlapčeka postupne mu znižovala dávky MM a nahradila potom týmto vraj jej to odporučila Dr.
ja som mojej skusila dať taketo zriedene a chutilo jej a umele ani náhodou nechce. My sa ešte kojíme kedy príde ale ked si chem niekedy oddychnuť poobede ked už je tatik doma tak mu dam flašu so slamkou a mliečkom a takto ju "kojí" on 😀

atrami
28. máj 2010

adrikadt, ako píše baska, možeš dať plnotučné mlieko, ak chceš pridaj hroznový cukor. Ale inak stačí denná spotreba 500 ml mlieka aj v jedle.

mirri
3. jún 2010

ahoj holky 🙂
taky se snazime uz nekolik mesicu odstavovat.no vypada to,ze zdarne.
vinifera,u nas to vypada uplne stejne.maly mi neustale osahava prsa a pres den se jeste presvedcuje i na vlastni oci,ze tam jsou a hladi je a pusinkuje... 😀
ja prestala kojit pres den postupnym pridavanim prikrmu kolem 10 mesice.takze jsem kojila vecer,jednou v noci a rano.pak zacly rust zuby a maly se budil casteji a chtel se uklidnit jen prsem....tak jsem si porad rikala,ze pockam,az....vylezou zoubky,bude po ockovani...
pred 3 mesici jsem se konecne rozhodla,ze zacneme.mela jsem u sebe v noci hrnecek s mekkym pitkem s vodou(maly jine mleka odmita) a kdyz se vzbudil,tak jsem se ho snazila sidit dudlikem nebo vodou..prvni pokusy byly hruza,nasledoval rev a kojeni.ale behem mesice si zacal pomalu zvykat.vzdy kdyz se probudil dostal vodu,pak jsem dala dudlik a kdyz nechtel usnout,tak jsem i nakojila.
ted jsou to 2 dny co nekojim,tak mam obrovskou radost,ze to u nas probiha bez kriku... 😵 sice to bylo zdlouhave,ale stalo to za to.

ptala jsem se pediatra na to,ze mi nepije mleko.tak mi rekl,ze to nevadi,ze staci na snidani keksiky v mliku(to ma rad)+dalsi mlecne vyrobky.tak to neresim.jo,pouzivam plnotucne kravske mleko.

atrami
3. jún 2010

JA Už NEKOJíM. Išlo to rýchlo za 2 dni sme sa odstavili 🙂 3 noci plakal ale spomenul si až pred svitaním. Večer vypije hrnček mlieka a v noci tiež. Prostredného som odstavovala 3 mesiace.

vinifera
3. jún 2010

No tak to ja som kojila dnes ešte aj kamoškiynho. Lebo jej poobede prišlo zle. Tak ju zobrali do nemocnice. ....
Ale večer sa už vrátila tak super. Lebo malý ma hrýzol - ona má ešte vela mlieka - malý má takmer 5 mesiacov. Takže si 2 x cucne a už mu to strieka. Kdežto ja už len tak dezertne. Takže si 2 x cucol a čakal že bude striekať a ked nestriekalo tak kusol☹ Ale vcelku som vydrala a čo to aj pojedol. Alebo aspon od smadu mal 😉
Inak ja nemôžem MM tak ľahko nahrázdať. Lebo sme alergický na bielkovinu kravského mlieka. Takže len špeci UM a žiadne jogurty, syry .....

vinifera
3. jún 2010

oprava - nie vydrala ale vydržala

atrami
4. jún 2010

@vinifera, no teda, ešteže sa tak rýchlo vrátila.
Aké mlieko dávaš malému. My sme dávali Nutrilon Pepti- vobec mu nechutilo 😒

vinifera
4. jún 2010

Nutrilon AC - je to hnusné - ale pije 🙂

sayast
4. jún 2010

@atrami prosim te jak rychle jsi to dokazala? proste nedala a vydrzela?

ja zatim stale kojim,ale budu muset taky prestat, mam zdravotni problemy a kvuli lekum to neni nejvhodnejsi. pry teda muze se,ale neni to uplne ok. ale stejne bych rada prestala. uz me to strasne vystavnuje. jen z toho mam strach,tak to oddaluju. ale zacnu bud v nedeli nebo pondeli

corinno
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
atrami
4. jún 2010

@sayast, sama sa divím, že to išlo tak rýchlo. 3 noci plakal, tak som sa cez deň zľutovala a dala som mu a v noci sa na mňa vykašlal 😀 a bolo po kojení
Ideálne je asi do 18. mesiacov odstaviť, prostredný mal vyše 2 rokov a išlo to ťažšie, ale záleží aj na dieťati.

matova
4. jún 2010

atrami 🙂 : ahoj, tak gratulujem, náhodou som v obdsahu batoliat zbadala tvoj príspevok- išla som akurát pc vypnúť 😀 .
Super, tak nás potom prí´d poinformovať ako budú vyzerať vaše noci, či lepšie...a ako ti zaspáva teraz? cez deň? môj ten hrnček musí furt držať aj cez deň, aj vnoci a bez toho napitia sa mlieka nezaspí...

atrami
4. jún 2010

@matova odkaz máš v batoľatách.

nikulka83
12. jún 2010

Ahojky, můžu přispět 🙂
Já začla s odstavováním v pondělí.. Původně jsem chtěla kojit do roka, ale trochu se nám to protáhlo, protože jsem z toho měla strach... Přes den jsem nekojila asi od ledna/února - to se vyřešilo samo. Malej nechtěl, po obědě usínal sám.. Takže nám zbylo kojo večer před spanim+v noci... V noci obvykle 3x, někdy 2x, někdy 4x 😝 Už kolikrát jsem si řekla, že nedam, ale nevydržela jsem.. Bylo pro mě pohodlnější dát a jít za 2 minuty spát... Teď se situace vyhrotila - malej chodí spát ve 21, vstává tak v 6.30 a do toho v noci 3x kojit... Už to bylo na bednu.. Tak v pondělí jsem řekla, že to zkusíme...

A překvapivě docela dobrý.. První noc 2x plakal asi 10 minut - plakal je slabý slovo - spíš řval, vztekal se, dudlík házel na zem, vodu nechtěl.. Chovala jsem ho a řikala mu, že mlíčko neni, že musí spinkat... A za těch 10 minut usnul... Ráno jsem mu zkusila dát prso a nechtěl... Druhou noc plakal už jen asi 3 minuty, třetí půl minuty a čtvrtou spal v kuse 🙂 už druhou noc vzal na milost vodu, ale nechci ho učit pití v noci, tak dáme jen když to jinak nepujde... Na dnešek spal zase hezky, akorát se v půl 3 probudil, tak jsem si ho vzala k sobě a hned usnul 🙂

Nečekala jsem, že to pujde tak lehce 🙂 Asi cítil, že už jsem 100procentně rozhodutá... 😉 Teď, i když bude krize, prso prostě nedam... Ještě pár dní necham to večerní, aby se mi srovnala laktace - ty první dny se mi prsa nelejvaly dost, teď už je to lepší 😉

atrami
13. jún 2010

@nikulka83, gratulácia.
ja som sa tak bála pri najmladšom synovi, lebo prostredný plakal celé hodiny, namladší si poplakal menej, napil sa čajíku alobo mlieka a spal ďalej.

bertica.h
autor
13. jún 2010

ja som odstavila staršiu décru uplne prekrásne.Bze plaču,bez problémov.
Mala presne 2roky.Proste sme sa dohodli.Povedala som jej,že kravička jej bude nechávať za dverami mliečko a že jej kupim nejakú malú hračku.
Ona bola závislák..budila sa mi do tých dvoch rokov ako key..niekedy 4x za noc..niekedy viac.a vždy nakojiť.
bolo to nádherné aj ked náročné obdobie.
Teraz má druhá dcéra rok a ja plánujem tiež do dvch rokov kojiť.
Ale fakt mám toho niekedy dosť..taka strašne túžim vyspať sa...

odstaviť sa dá bez plaču,bez trápenia..zažila som to.Dúfam,že aj druhý krát to bude rovnaké.

bertica.h
autor
13. jún 2010

a ešte:nedávala som jej žiadny čaj do postele ani nič iné.mala hračku.
odvetedy ako som odstavila spáva celú noc 😉

zelmirka1
13. jún 2010

ahojte ja pridam svoju cerstvu skusenosti, pred 2 tyzdnami som maleho odstavila ma 20 mesiacov, prebehlo to uplne bez problemov, kazdy ma varoval ze cim bude vacsi tak to bude tazsie ale my sme nastastie nemali problem,
ale je pravda ze v noci som kojila cca do 8 mesiacov, potom som kojila kedykolvek cez den a poslednych 4-5 mesiacov som kojila uz len rano a vecer. Vsetko to islo akosi postupne, teraz uz som citila ze maly netaha, len sa hra a dudle, aj mi je trochu luto ale mam pocit ze to bol pre neho spravny cas lebo uz si ani nespomenie. 😉

atrami
14. jún 2010

Ja som odstavila skor ako som plánovala. Malý mi vypije akékoľvek mlieko, tank myslím, že kojiť už bolo zbytočné. Je na mne veľmi, vlastne hrozne závislý, a už mi kojenie vyslovene vadilo. Starší bol kojený do 25 mesiacov a najmladšieho som plánovala do konca leta, ale vyšlo to takto.

lenka2304
14. jún 2010

ahojte baby,tak ja som prečítala už 35 strán tejto témy,ale stále som nepokročila.viete niekto poradiť? ☹
moja ninka má 11 mesiacov,onedlho idem do práce,takže s kojením chcem skončiť zhruba v jej roku.cez deň už nekojím vobec,vecer a v noci je to vsak problem.prave sme ju naucili zaspavat samu,zatial po vecrnom kojeni.uz tri tyzdne ju učím vypiť nutrilon,bohužiaľ bez úspechu.nevypije žiadne mlieko z klasickej fľašky,so sosáčikom,či z učiaceho hrnčeka.ani keď je hladná.proste z fľaše do nej viac ako 20 ml nedostanem.v noci už vonkoncom nie.naozaj neviem ako postupovať,chcem ju učiť zaspávať bez kojenia,ale dobre najedenú.teoriu odúčania už ovládam,ale s týmto si naozaj neviem poradiť......pomožte.

atrami
14. jún 2010

@lenka2304, v tomto veku potrebuje dieťa asi 500 ml mlieka, je to aj v jedle aj čo vypije. Smotanový jogurt sa ráta ako dvojnásobok t.j. 125 ml jogurtu=250 ml mlieka, k tomu večer kašu, puding ak zje 150-200 ml a pridáš občas nejakú mliekovú polievku alebo prívarok, zemiakovú kašu časom maslo syr, pokryješ dennú dávku. Možeš vyskúšať dať jej v spánku, alebo z obyčajného hrnčeka, poprípade jej ho zo začiatku rob trochu slabšie, pridaj horznový cukor. Ak papá dostatok zeleniny, mäska, jednoducho pestrú stravu, nemusíš si robiť starosti postupne si na mlieko navykne.