"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

lenica81
15. feb 2011

ahojte baby... ja sa sem vtisnem a napisem svoju skusenost... kojim rano a vecer... cca pred 3 tyzdnami sme sa s mm dohodli a spustili projekt... 😀 uz sme fakt nemohli, budil sa kazdu chvilu na kontrolu a po pol noci na kojenie... a bolo mi lahsie mu dat prso, ale uz som bola fakt vycerpana... takze, mm sa podujal a spal s malym v spalni a ja v obyvke... prvu i druhu noc mi ho doniesol na kojenie, cca okolo 2hej v noci, ked uz ho nevedel nijako ukludnit... odvtedy v podstate spinka bez prsa, obcas sa zamrvi, ale v podstate prespi noc, dokonca aj po tom, co som sa do spalne vratila a spim spolu s nimi... taktiez sme zacali uspavat iba lezanim pri nom, pretoze predtym sme ho nosievali na rukach, ale dnes do 15 min spi... obcas sa sice trochu klbci, ale da sa to, a hlavne sme pri nom, ci uz ja alebo mm...
ja som knihu citala, ale musim povedat, ze som na to nemala... i ked sme nad tym s mm velmi uvazovali, som rada, ze nam nas projekt vysiel a ma take dobre vysledky...
😎

stvura
15. feb 2011

@lenica81 no super...mi sme sli podla knizky asi 2x, no neuspeli sme...prvy krat nebol na to zrely, druhy krat uz sam chodil v postielke (mal 10-11 mesiacov), takze prvy krat prespal asi ako rok a pol rocny...drzim palceky nech to vydrzi
@kitchima no tak to moj v noci spi...

Kocky co kojite sucasne dve deticky, mam k vam otazku..moj maly mal dva roky v auguste, boli sme u zubarky a mal dokonaly chrup (kojila som ho stale), ako som v septembri porodila a kojila sucasne obe deti, tak sa malemu zacali rapidne zhorsovat zuby, uz som z toho nestastna, trojky sa mu akokeby "stiepia", odchadza mu z nich sklovina. Mate takuto skusenost niektora z vas? Zeby to vydatnejsie mliecko takto zle posobilo na zubky? Dajte mi vediet...dakujem.

kitchima
16. feb 2011

@stvura no, s tymi zubkami mame presne to iste.. akoby sa mu stiepilo zo skloviny. zubar to okomentoval ako zacinujuci zubny kaz, ma to na 4 zubkoch, aj napriek tomu, ze zubky cistime pravidelne. Tiez povedal, ze to bude z mliecneho cukru a hlavne z toho, ze sa koji aj v noci. Mame taky gel, aby mu to nepostupovalo dalej.

stvura
16. feb 2011

@kitchima super, napis mi ako sa vola ten gel, ja ho v noci nekojim uz od roku a pol, cez den len rano dakedy a vecer...zuby umyvam ja a to si davam dost zalezat 2x = rano a vecer, inac neje nejako cukrovinky, lebo ich nelubi

iinuska
16. feb 2011

@stvura podla vsetkeho to bude elmex gel, ale ved uvidis, co Ti napise kitchima 😉

maximko1
16. feb 2011

@sorciera24 rothova1renata@zoznam.sk

tammika
16. feb 2011

Dakujem baby za rady, kazdopadne to budem musiet zacat riesit a hlavne byt troska tvrdsia 😠 Lebo inak si pre mna zachvilku dojdu ujovia v bielych plastoch a sups do blazninca 😀

kitchima
17. feb 2011

@stvura moja, ten gel sa vola elmex gelée, dostat v lekarni, ma sa aplikovat 2x do tyzdna

pata31
17. feb 2011

AHojte, baby, idem s ak vam poradit...mala ma 14 mesiacov...a je to maly zavislak...obmedzila som kojenie cez den (vacsinou) uz len na obednajsie zaspavanie a aj vecerne...ale potom v noci je min. kazde dve hodky hore....a vcera ma 2x strasne kusla....tak na koniec, jak dopapa, hodi kukuc na mna a hryzne ma! 🙄 ako vycsinou to spozorujem, ze dopapala a rychlo vytiahnem cicu z pusy, ale vcera mala nejaky cudny den, ani spat nechcela...
no ale sa rozhodujem, ci ju uz odstavit, ci nie, lebo uz som aj bola rozhodnuta, ze si natriem octom bradavku, ale som to nedokazala spravit nakoniec, odopriet jej to uspokojenie....ako ju potom budem ukludnovat? a hlavne ako ju uspim cez den, ked od narodenia zaspavala na cicke???? 😅 poradite mi? mam este pockat, ze sa sama odstavi, ci ju odstavit? 😕

danka_ba
17. feb 2011

@pata31 ja som takuto dilemu riesila asi 100x a teraz sme konecne 2 tyzdne bez 🙂 - zaspava ale ta, ze ma za prsko drzi 😀
v lete (to mala mala 1 rok) som mala uplne rozkusane bradavky - to si nevies ani predstavit. Pri kazdom kojeni som plakala. Starsiu som zial nemohla kojit a preto som si pri mladsej povedala ze do 1,5 roku ju kojit budem za kazdu cenu.
Zalezi iba na tebe ako dlho ju chces kojit - pozeram ze mala ma viac ako rok, co si myslim ze je to uz v pohode ak by si ju chcela odstavit. Ja som to riesila tak, ze som jej postupne znizovala kojenie. Ako rocna bola kojena 4x do dna a 4-5 x vecer... skus zistit ci jej mozes dat miesto prsa cajik, alebo UM (teda ak chces)
Hlavne si zvaz dôvody pre a proti - skus jej dat nieco v noci miesto prsa, alebo ju len ucicikat ...

pata31
17. feb 2011

@danka_ba uz som jej skusala aj cajik davat v noci, aj mliecko (ale kravske - to mi cez den v pohode vypije), ale v noci nic nechce, len cicu, tak len toho sa bojim, ako mi bude plackat potom... 😅
a ako ti teraz spinka v noci? lebo moja je fakt kazde dve hodky hore a nad ranom uz len cuca , alebo sa aspon drzi cicky...ako ona spava s nami na posteli, bo to by som o krize prisla, keby bola v postielke... 😉

danka_ba
17. feb 2011

@pata31 no nasa je stale s nami v postely ... ak jej staci ze sa drzi tak to vyuzi. Prvych par dni som sa sice moc nevyspala - za prso ma drzala skoro stale ale casom to prejde. Teraz sa ma drzi pri zaspavani a potom sa ma chyti este 2x v noci...

pata31
17. feb 2011

@danka_ba no ale sa drzala len par krat...skor cuca...tak neviem, co urobim...ked ma bude este hryzt, tak to budem nutena, lebo sa nenecham dokatovat od vlasnteho dietata...nie dost, ze ma skrabe, stipe 😝 😀

danka_ba
17. feb 2011

@pata31 no ak ta bude kusat tak to za to nestoji, to je jasne ... ja som ju najprv cez den ostavila a potom postupne v noci. Skus jej nedat aj ked si pyta ako bude reagovat. Moja mi vydrzala do pol 2 vrieskat, takze sa priprav na to ze len take lahke to zial nebude ...

pata31
17. feb 2011

@danka_ba no ja toto nevydrzim, aby mi tak dlho plakala, lebo ona straaasne place, to som raz skusala to zaspavanie podla knizky kazde dieta sa vie naucit spat a to sme s mm 5 minut vydrzali....takze hadam to nejako pochopi dietatko moje, len sa musim asi ja hlavne psychicky odhlodlat... 😝
a cez den fakt len na zaspavanie, toto ju neviem odnaucit, to budem musiet proste naraz s tym seknut....

danka_ba
17. feb 2011

@pata31 tak to budem drzat palce- ja som to nezvladla. Preto som eliminovala kojenie cez den na minimum ... potom uz iba ked isla spinkat - a to 1x na obed. Po case si zobrala na spinkanie hracku a s tou zaspavala ... inak, s flaskou by nezaspala?

pata31
17. feb 2011

@danka_ba sak to, ze nie, ja jej kazdy vecer davam do flasky mlieko alebo kasu riedku, ale to jej vacsinou nutim...a jak si lahne a zhasneme svetlo tak uz rev, ze chce mnam-mnam 😝

danka_ba
17. feb 2011

@pata31 jeeeejda ... presne ako ta moja ... tak skus tak ze ked zaspava tak jej daj a skus jej odopriet v noci ... podaj jej nieco ine na pitie, alebo nech si len chyti ....

pata31
17. feb 2011

@danka_ba no budem skusat, aj ked to tazko s tou mojou zavislackou 😉 ale diky za rady 😵 😵

danka_ba
17. feb 2011

@pata31 no moc som ti neporadila ... len som si zaspominala.
Treba sa odhodlat ...a potom vydrzat. Vsetci mi radili radikalne s tym seknut, ja som to riesila postupne (nemala som to srdce)
myslim ze si dobra mamina a malinka ti je prvorada - sleduj ju ako reaguje, hlavne ci taha, alebo si len didka. Ked si len didka skus jej dat nahradu, ale ked naozaj taka, ze si mliecko pyta, nechaj jej este par tyzdnov .-)

pata31
17. feb 2011

@danka_ba no ona taha, v kuse jak o dusu...aj v noci...tak jej este necham to potesenie, ale ked bude hryzt, tak jej to zatrhnem 😅

stvura
17. feb 2011

@kitchima uz som ho kupila, kocka mi to napisala este pred tebou...len tak malo...xixi...jasom ho dala malemu po umyti zubov aj vcera aj dnes...tak musim zredukovat...vcera sme boli cely den bez didi...juj, uz aby to nejako vydrzalo 😉

danka_ba
17. feb 2011

@pata31 tak jej to este nechaj .-)

kitchima
18. feb 2011

@stvura ok 🙂 no ja som sa po dnesnej noci, co bol maly nonstop na prsniku rozhodla, ze ho dam na adopciu. kravicke Milke 😀

stvura
18. feb 2011

@kitchima hehe...no sranda...musis uz nejako zakrocit, kojenie ano, ale mozno len raz v noci... 😀 obdiv...

danka_ba
18. feb 2011

@kitchima a myslis ze Milka ju zoberie 😀 - ale pekne povedale ....

kubko
22. feb 2011

Caute kocky, nejdem sem machrovat ale poradit, mozno vam to pomoze ako mne. Uz tyzden mojho maleho upira nekojim. Prve dieta sa mi odstavilo same, lebo som bola uz 4 mesiac tehotna a asi sa mi zmenila chut mlieka, ale co s druhym ked nie som tehotna? Pytala som sa pred tyzdnom. presne ako kitchima som bola v noci nahrada cumlika , tak musel s nami spat v posteli a cez den mal k tomu maly tolko komentarov, ze mi to uz zacinalo byt trapne, ked niekde zacal robit sceny typu meko meko alebo cucat kojit mama cucat daj, len som nevedela ako na to lebo mi to pripadalo nemozne, ze maleho odstavim. Tak som zacala so zlepsovakom na noc, kedze maly nema dudlik, tak som si vymyslela, ze si dam na noc klobuciky na bradavky od medely, nech maly pije cez to a ja si potom bradavku vytiahnem a maly bude cucat klobucik namiesto dudlika, ktory vobec nechce. So skusanim som zacala uz cez den aby si zvykol nech je to v noci uz zauzivane. Maly to ocuclal zhodnotil, ze je to studene a nechcel to. Odvtedy mu stacilo uvidiet bradavku s klobucikom a uz krical necem, tak som uz nepovolila, ponukala som mu pri kazdej ziadosti o mlieko vodu a mlieko z hrnceka. Mlieko prve dni odmietal, prvu noc mal asi 5x zachvat revu a slovo meko som pocula asi 1000x, tak sme spali v obyvacke, druhu noc plakal len 2x ale boli to len akoby zle sny, rozpraval zo sna a tretiu noc prespal prvy raz v zivote celu a vo svojej postielke, len raz nieco zamrncal a spal dalej. Tyzden po odstaveni pekne pije mliecko z hrnceka, ja sa vyspim, proste bomba. Uz riesim len bolave prsia a uspavanie, lebo pri prsniku zaspal v klude o 21.00 a teraz chodime z revom o 23.00 nepomaha ani lakanie na citanie knizky, tak teraz budeme riesit zaspavanie. Prepacte za taky dlhy prispevok ale strucnejsie som to nevedela popisat.Vsetkym prajem uspesne odstavovanie

nany100
23. feb 2011

Čaute kočky, aj my sme oddidíkovaný 😉...je to až neuveriteľné, bála som sa toho strašne
...predvčerom v noci ma vkuse budila, od pol druhej do piatej sme nespali čo len didkala. Tá noc asi bola posledná kvapka do pohára mojej trpezlivosti. Normálne som myslela, že potratím. Keby som neležala tak asi odpadnem od únavy. Tak som povedala, dosť. Včera doobeda keď pýtala didík, tak som povedala, že sa pokazil. Akosi sa s tým uspokojila a pred spaním som si natrela bradavky octom a dala jej ovoňať (inak vyzerala, že si ju vezme do pusy aj napriek tomu). Ale zopakovala som, že je pokazený, tak síce s plačom, ale nie nejakým hysterickým po 40 min. zaspala bez. Ani ho nepýtala, len som videla, že sa jej nedá zaspať. Keď vstala trochu si poplakala, ale nejako som ju utíšila, išli sme pozerať z okna a poobede sa zo 2x spýtala a vždy som povedala, že je pokazený...večer sme zaľahli, dala som jej ovoňať octový didík, povedala nie a ja som jej povedala, že namiesto toho budeme rozprávať rozprávky...povedala som dve kratučké a aj keď ešte chcela, povedala som, že stačí, treba zavrieť očká a spinkať...vzala si svoju plyšovú mačičku, pekne ležkala, ja som mala zavreté oči a o pol hodinku spinkala...v noci sa raz zobudila, dala som čajík, povedala rozprávočku asi za minútu a driemala som, videla som priebežne, že pozerá do tmy, ale do 20 min.zase spala...a teraz naobed zaspala hádam za 10 min...tak sme asi z toho vonku ...bože ja som happy...bolo to takmer bez sĺz a ani som nepotrebovala tatinka na pomoc...zvládla to moja malá hrdinka statočne
...myslím, že som sa rozhodla správne vzhľadom na obidve moje detičky ...trochu sa hádam aj povyspávam a keď si malá zvykne spať bez didíka, tak zapojíme tatinka do uspávania a ja budem mať večer veget

zuzuliq
23. feb 2011

Ahojte maminy 🙂 Tak aj nam sa podarilo uplne krasne skoro bez placu odstavit. A to bol moj David strasny nocny zavislak dudkaci, posledne dni aj kazdu hodinu sa budil len aby visel aj 40 minut na cecku a dudloval. Tak som si povedala podobne ako @nany100 ze stacilo. Poobedne kojenie som zrusila uz davnejsie, to pekne zaspi v postielke, niekedy to trva 10 minut niekedy skoro hodinu ale pekne bez placu zaspinka. Spievam mu, rozpravam mu a potom sa uprdeli a zaspi.
Vecer zaspavame tak isto. A ked sa v noci zobudil, vacsinou zacal buntosit okolo pol dvanastej a dozadoval sa cecku tak som si ho dala do postele hladkala ho, spievala mu, hovorila som mu ze cece neni, no jedoval sa chudak dobru hodinu, potom zaspal ale este dalsiu hodinu zo spanku vzlykal ☹ Potom sa takto zobudil este okolo tretej to uz plakal menej a dala som mu cucnut az rano o siedmej ked sa zobudil.
Druhy den sa tiez zobudil okolo dvanastej, jedoval sa nejakych ani nie 20 minut a potom spal az do rana, to zase dostal cucnut. Treti den sa zobudil uz len okolo tretej len sa opytal ze cece? Ze ci som si to nahodou nerozmyslela 😀 A ked videl ze nic nebude tak spinkal do rana.
Celu noc este neprespi ale je to neporovnatelne s tym co stvaral v noci posledne tyzdne. Ranne kojenie mi nevadi, skor naopak, uzivam si este asi posledne dni takeho kojacieho tulkania a mojkania v posteli.

Tiez som sa odstavovania strasne strasne bala. Stale som to odkladala s tym ze teraz mu idu zubky a podobne ale uz som nevladala, celu noc hore a potom s nim ficat sama cely den az do vecera a v noci zase ten isty kolotoc. A hlavne aj Davidko sa rano budi vysmiaty. Predtym casto vstaval "hore zadkom" a ja tiez 🙂

kvietok23
23. feb 2011

ahojte, od dneska odstavujem Miska - je tu niekto taky, kto tiez zacal?