"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

pekacka
18. apr 2010

🙂 môj NIkolasko mi na obed úplne ukážkovo zaspinkal, nato že sa dnes 3. deň nekojíme. Lažkali sme si spolu, tak 10 minut sa pomrvil v postielke a nakoniec ma chytil za ruku, povedala som mu aby zavrel očká a za chvilku zaspinká a naozaj - zavrel očká a hned spinkal. Ale určite pomohlo aj to, že som zastrela žaluzie a nechala len trochu svetla. Ale priznám sa, že som mala hroznú chuť dať mu cicik, ked si ho tak držal....mala som slzy na krajičku, stále mi to je ľúto... ale čo už nemôžem ustúpiť....aaaaach

talinka
18. apr 2010

pekacka, krasne to zvladate 😉 tisko zavidim.... 😝 ale aj mi luto doslo, ako pises, ze si mala slzy na krajicku a chut dat mu cicik, viem, ze to budem citit tak isto 😔 ale si super, ze si odolala, proste si sa rozhodla odstavit, tak uz nemozes ustupit a pekne si Nikolasko zvyka...s tymi zaluziami si to dobre poriesila, aj ja mam vzdy zatiahnute.. 😉
Mne sa sice uz v noci tak nebudi sem tam viac inokedy menej alebo vobec, horsie je to rano...to je na cicku asi vkuse..a ked sa zobudi a zobudza..tak sa len po mne prevaluje,kym aj ja sa konecne odhodlam vstat, my totiz drichmeme rano aj do deviatej 😀 No super tak priebezne pis ako pokracujete...

jaja64
19. apr 2010

Ahojte, chcem sa pripojiť aj ja k tejto debate, tiež hľadám nejaké príspevky o odstavení staršieho bábetka. Teda môj snyček bude mať o tri mesiace dva roky, kojím ho stále. Na obed pri zaspávaní a večer, no a problém je v noci, kedy ho chce veľa krát na utíšenie. Už viac krát som nad tým uvažovala, že ho odstavím, ale neviem si to predstaviť, že mu nedám v noci cicík, viem že to nejde len tak, aj som si čítala pár príspevkov v tejto diskusii. Pekne to tam bolo napísané v tom článku čo dala link annag, ale niekedy som už tak unavená, že mám chuť s tým prestať, aj keď mi bude určite za tým ľúto, tak ako vám. Pekacka, daj vedieť, ako pokračujete v tom obedňajšom zaspávaní, lebo toho sa aj ja obávam, že ak by sa mi malého aj podarilo odstaviť, ako budeme zaspinkávať. A ako spíte v noci ? Je to lepšie ? Aj ja rozmýšľam nad tým citrónom, ale neviem či sa k tomu odhodlám.

talinka
19. apr 2010

jaja, tak si na tom velmi podobne ako ja 😉 Ja sa toho citronu az tak neobavam...myslim, ze u nas ani nezaberie, ja sa obavam, ze nejak nenadobudnem odhodlanie na to 😅 odstavit maleho....aj chcem aj nechcem..vsetko ma pre aj proti...a mam z toho plnu hlavu a stres... 😝

jaja64
20. apr 2010

Talinka, a v noci často kojte ? Môj malý síce cez deň nemá cici, len keď ide spať na obed, a to neviem či by som urobila dobre, ak by som ho odstavila, neviem ako by sme potom zaspávali, takto mu dám cicík, on je spokojný a do 10 minút spí. Ale dnes v noci bol len nad ránom dva krát na prsíku. Dávam mu teraz večer piť mliečko 3,5 %. Uvidíme ako to pôjde ďalej. Tebe sa možno v noci často budí, pretože mu idú zúbky.

talinka
20. apr 2010

jaja64, no u nas je to tak vselijak...cez den, ked sme doma, kazdu chvilu sa na mna sape, ze chce cicik, a potom vecer zaspava na prse a hned spinka a v noci je to akokedy bud sa budi casto a cucne si a odpoji alebo niekedy mam pocit, ze prespal celu noc, rano si uz ani nepamatam, co vlastne bolo...ale potom ked uz je rano a este spi tak sa vkuse pricucava a odcucava az kym nevstane... 😝 No veru zubky idu nejak pomaly , este vysiel len siedmy ...

pekacka
20. apr 2010

Ahojte..tak už som tu 🙂 Takže...tieto posledné dve noci sa mi Niky stále budil a hlavne včera v noci sme sa vôbec nevyspali, stále bol hore a mrnčal... nechápem to, ved práveže prvé dve noci po odstavení spinkal skoro ukážkovo a zrazu sa stále budí.. no lenže idú nám aj posledné stoličky, tak neviem či to bude aj tým 😒 A toho zaspávania na obed som sa aj ja najviac bála, ale odkedy zaťahujem žaluzie mi zaspinká za chvilku, a vždy mu hovorím, že zavri očká a uvidíš že sa za chvílku zaspíš. a ak ich zavre do 5 min. naozaj spí 🙂 čo pri kojení väčšinou tak rýchlo nezaspal. A v noci nechce vôbec ani mliečko ani čajík ked mu ponúkam... Zaujímavé je, že už si dlho nepýta papať maminkine mliečko, takže už si ani nemusím potierať prsia citronom 😝 Ale inak to stále zvládam akosi ťažko, je mi hrozne za tým smutno..myslím si , že sa to nedá ničím nahradiť 😢 toto obdobie je pre mna hrozne zvláštne, na jednej strane som aj rada, že to Niky docela dobre zobral, že už sa nedožaduje môjho mliečka, že to tak super pochopil, ale zase prišli sme o tie najkrajšie chvíle čo sme spolu trávili...

talinka
20. apr 2010

pekacka, ahoj 😉 no super vam to ide...a budi sa podla mna urcite kvoli zubkom, stolicky musia sakra boliet 😉 hlavne, ze si uz nepyta cici...joooj, aj ja chcem 😵 al epreste ta chapem aj pre mna su to tie najkrajsie chvile,ked sa kojime.... 😵 😵 😵 Asi si tym musis prejst a za par dni si ani nespomenies, teda skor uz ti nebude za tym smutno 😉
Ja si to ani neviem predstavit, ze by si uz nepytal, neverim proste tomu, ze to tak bude,ked je taky tazky zavislak a pri kazdej moznej chvili sa nacucne.... 😅

egyptanka
20. apr 2010

Baby ja vam normalne zavidim, ze mate takych zavislakov, mojej keby som neponukla taksi ani nespomenie ... pije uz len rano, pred spanim na obed a vecer len dudle, alebo sa osiva ... ale pokial netece aspon kvapka ...

talinka
20. apr 2010

egyptanka, vidis kazda chce to co nema 😉

boldy
24. apr 2010

ahojte, tak sa hlasim k zavislackam, moja dcera inac nezaspi ako na prsniku, okrem kociara ak som vonku, a v noci sa budi kazde 3 hodiny.. som z toho unavena a neviete nejaky grif, aby sa nebudila?, lebo je nemozne, ze je tak casto hladna 😖 je to skor o pocite a o ukludnovani...v noci cumel nechce a flasku odmieta, len cez den z nej pije cajik

baska19
3. máj 2010

tak aj my mame malu zavislacku doma. jednoducho nezaspí inak len tym že si pocuckava a to aj cez deň teraz mame tak že zaspí na rukách ale večer už nie v spálni ale musí pri telke to ju tak ukľudní a zaspí čo si myslím tiež nie je výhra ale funguje to.
inak cez den ked sedím tak len príde a zdvíha mi tričko dnes som ju zakaždým dala do kojacej polohy a už potom nechcela ale po stojačky ano 🙂
ale ked som prečitala tuto temu tak budem dufať že sa odstaví sama ked uzná za vhodné. V noci sa budí tak 1-2 krát niekedy častejšie ale dá sa to zvládať necítim sa tým vyčerpaná takže ešte to chvíľu potiahneme s tým kojením.

baska19
3. máj 2010

a skončiť s kojením som chcela hlavne na podnet okolia (svokry) kvôli otázkam že do kedy ešte chcem kojiť ved už to nepotrebuje a podobne ale taketo reči už ignorujem nech sa každý stará o svoje deti ja pre moje robím len to najlepšie 🙂

boldy
3. máj 2010

baska= presne aj u nas sa koji aj postojacky, pride zdvihne a ma, ale ja sa ju snazim zabavit, nedam jej ked chce stale... no v noci u nas 4 az 5 vstavam, da sa to, ale mohla by pomenej.... aj mne ludia uz vravia, vsak staci uz to nie je potrebne.. zvlastne ako sa kazdy pozastavuje ak zena nekoji babo a ak ho koji po roku pride im to divne, nechapem... ale kojim pokial chce a je to prakticke... minule som sa zasekla vo vytahu a ma napadla, vsak aj keby sme tu dlhsie boli jedlo mame 🙂 nevsimaj si to rob ako ty uznas za vhodne... mna podporuje v tom najma manzel.. a najma tym, ze bol on kojeni 2 roky 3 mesiace, a malo co je chory, ma jednu blombu takze asi to mam vyznam

peggi
4. máj 2010

Ahojte. Som rada,že som našla túto tému a maminky,ktoré ma pochopia,lebo sú na tom podobne ako ja,koja dieťa staršie ako 1 rok. Ja by som už chcela prestať,hoci mám pocit,že mi to možno bude aj chýbať,hlavne pohľad na môjho spokojného synáčika pri kojení. No mám jeden problém,čím nahradiť materské mliečko. Skúsila som sunar,ale malý ho odmieta a máme problém aj s jogurtami,ani tie veľmi nechce. Preto sa bojím,že keď ho prestanem kojiť a umelé mlieko a mliečne výrobky bude odmietať,aby mu nechýbal vápnik a všetko ostatné,čo mlieko obsahuje.

atrami
4. máj 2010

My sa tiež ešte kojíme. Prostredného som kojila do 2 rokov. Už mi to dosť vadí, lebo sa z neho stáva závislák 😀

peggi,
ak to vyhovuje vám obom, tak ešte vydrž. Mne malý odmietal mlieko ale jogurty jedol. Na mlieko sme prešli hrou. Sebe som dala kávu a jemu kakao alebo bielu kávu a tak pil.

baska,
na reči sa vykašli!!!!!!!!!!!!!! Ja keď niekto podpichoval, tak som pred malým povedala, že nám teta dá peniažky na mliekčko a jogurty a reči prestali. Robíš pre dieťa maximum.

baska19
5. máj 2010

Dakujem za podporu dobre to padne, a to s tým že teta nám dá peniažky ...... je super 😀

moja mala sa ide zabit za jogurtmi srašne ich má rada ale mlieko mi nevypije trošku začala a ked zistila že to nie je moje mlieko tak ju tak striaslo ako by som jej dala citronádu a nie mlieko. Takže ostávame pri mojom ktore je bez roboty 😉

atrami
5. máj 2010

baska,
to chce len čas 😉
Moj ma 18 mesiacov a kojím stále. Odstavovať sa pomaly chystám, ale asi až v lete.

meri
5. máj 2010

Ahoj, holky, já už jsem tady psala, že mám doma závisláka, no je to horší a horší. Teď, jak je hnusně a jsme doma, tak by chtěla cucat každou chvíli 😝
Jak plánujete odstavit závisláky, najednou nebo postupně? Mně se ubírat nedaří, ale nevím, jak bychom to razantní odstavení obě přežily. 😒

boldy
5. máj 2010

meri: aj u nas je to podobne, a teraz nam idu dalsie zuby, tak by stale cuckala...a v noci som asi 1000 krat hore... ja neviem ako to riesit uz, na jednej strane je to prakticke, ale aj znicujuce... moj manzel chce nech stale kojim, ale ja vstavam nie on 🙂

atrami
6. máj 2010

meri, aj ja mám závisláka.
Odstavovala som prostredného syna, tak že som mu nedala, reval ale hrozne. Už nikdy viac.
Kamoška brala nejaké homeopatiká a aj keď kojila, mlieko jej ubúdalo. Musím zistiť, čo to bolo. 😉

sayast
7. máj 2010

ahojky holky,
jdu se pridat. chci do leta odstavit. dcera je hrozny zavislak ☹. uz dokonce prso umi i rict 😅. a to nerika ani tata 😅. kdyz se prevlikam a vidi prso,tak zacne rikat p-pjo (prso),ukazovat prstem a ham. kdyz nedam, rve. nebo se mi verejne sape pod tricko a ham,ham. hruza. nechci aby mi to delala pred lidma. nejhorsi je,ze jinak nez u prsa neusne,dudlik nema, z flasky pit neumi ☹. uz jsem zacala nosit i podprsenky s kosticema-meli by zpusobovat ubyvani mlicka,ale asi bez uspechu. uz mam doma i homeopatika-asi emsic,ale jeste jsem je nezacala brat. mam z toho strach jak to pujde 😔

atrami
7. máj 2010

sayast,
ja som u prostredného syna povedala DOSŤ, keď ma vyzliekal v plnom autobuse a kričal ,,cicííííííííííííííí" 😀

sayast
7. máj 2010

atrami, tak to jsme na tom stejne 😅. ja chci odstavit do leta, asi bych se musela hanbou propadnout kdybych mela tilko a julca pribehla,mam ham pjo a zacala me svlikat 😅. ale jak co nejsetrneji prestat ☹. bude to boj a bohuzel u nas nevim kdo vyhraje 😖

atrami
8. máj 2010

sayast,
sú nejaké homeopatiká na odstavovanie, kámoška si nespomína na názov, ale vraj v lekárni poradia.
Ja som už raz začala odstavovať, manžel bol s malým celú noc / ja som ,,flámovala"/ ani si na mňa nespomenul aj na druhý deň v pohode. Už som si myslela, že sme odstavení. Na druhú noc bol na mne zavesený v kuse 😖 a je to ešte horšie. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

sayast
8. máj 2010

ja ty homeopatika mam doma 🙂. jen lekarnice rikala,ze to chce ale i omezit kojeni. ale to se ji rekne 😅. jeste je neberu, nevim davkovani 😅
aspon ze mas podporu v manzelovi 😉. to ja moc ne 😔

atrami
8. máj 2010

sayast,
možem Ti povedať, že to bolo prvý krát, čo som bola niekde v noci 😉 On sa k tomu pri starších synoch moc nemal. Do 3 rokov boli moji a potom už tatovi chlapi. Keď najmenší odrastie, budem opustená ako prst, však čo by chlapi robili so mnou 😔
Musím pozrieť aj ja tie homeopatiká. Ja viem, že kámoška normálne kojila a mliečko postupne ubúdalo.
Prostredného som kojila do 2 rokov. Toto je už moje posledné dieťa, tak si to kojenie ešte aspoň mesiac užijem. 😉

meri
8. máj 2010

Holky, já se ale obávám, že i kdyby mlíka bylo málo, že by stejně chtěla dudlat, ona totiž někdy ani moc nesaje, jenom se chce pomazlit....Já už naštěstí v noci nekojím a přes den, když jsme venku, tak vydrží klidně i 5h, no když jsme doma, chce každou půlhodinu 😝 a dělá hrozné scény, když nechci dát

atrami
14. máj 2010

Hurá, poobede zaspal bez kojenia. Už aj manžel je za aby som odstavila. Už mám kruhy pod očami ,dolámaný chrbát, lebo musím byť k nemu otočená tvárou, aby mal cici po ruke 😀

vinifera
14. máj 2010

atrami spávam tak podobne. A nestačilo by len zredukovať nočné kojenie? My sme sa tak v 10 . mes kojili aj 10 za noc.
To som zatrhla. Lebo nespal ani on ani ja. Tri noci bol rev. Aj chlap zanho orodovať až mu dám cici. No ale vydržala som. Teraz dostane tak max 2 x za noc. No a cez den sa kojíme jak príde. Horšie ked to nanho príde tak v Jednote. To sú vresky že nechcem dať 😎