"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

petova
17. mar 2008

Vínko bolo super, idem do hajan, dúfam, že malý bude spať ako zarezaný a ráno nebude buntošiť, lebo ideme plávať, tak aby vládal. A potom nech buva aspoň 3 hod tak ako vždy po plavoške. Ahojte zajtra.

tonicka
18. mar 2008

ahojte,dnes sme sa v celku fajn vyspali.len2x kojenie a 2 x plac tak super...skusim ju aj dnes 2x ulozit 😉

bystricanka
18. mar 2008

ahojte...
tonicka tak super noc ste mali. Taká by mohla byť vždy, že?

inak aj my super noc. Malý sa v noci zobudil raz.Dala som čajíček a spinkal až do pol šiestej - klasika 🙂

tonicka
18. mar 2008

super bystricanka 🙂

tonicka
18. mar 2008

to moje dieta je nejake unavene po tých nociach...spi od tristvrte na 9 😕 😕 je to moje dieťa? 😀

kukulik30
18. mar 2008

Ahojte kocky, mozem prispiet mojou skusenostou? 🙂 Samka som dojcila plne rok a sam sa odstavil, co je neuveritelne, i ked trochu som bola aj sklamana, pretoze som ho chcela potiahnut este aspon pol roka, no co uz...Od malinka velmi v noci nevstaval na prsnik, iba raz, dvakrat sa zobudil a dlho nechcel pit cajik. ked mu konecne zachutilo, tak ma prestal pytat cez den prsnik, tzn. ze pil mliecko iba vecer pred spanim o 8mej a obcas sa zobudil v noci, ale iba raz a rano hned po zobudení. postupne prespal celu noc a odmietol prsnik aj vecer, to znamenalo, ze som mu zacala davat plnotucne mliecko, aby mal dostatok vitaminov a tak mu zachutilo, ze uz nechcel ani rano pit z prsnika a teraz uz si vobec nespomenie na nejaky prsnik 😀 😀 😀

eliska7
18. mar 2008

len ticho zavidim-ale v dobrom,my sme mali ako vždy hroza,dokonca velka,išli sme spať o 21,celu noc rev,didi aj tak rev,nič nepomahalo ani masaž ani hladkanie,takma bolia bradavky že by som najradšej revala.o 2 som take nervy dostalaže som si tak hryzla do zapästia,len aby som ju nepraštila-uplne mam bordovu opuchnutu ruku ☹ som šibnutá či čo už mi je že nedokažem toto zvladať 😅 rano som volala kamoške či možem dosť aby sarka zaujala niečim inym ako mnou-pomohlo boli sme tam hodku,potom som išla kočikom kupiť tu flašku,bo ona len pá.ludkovia toje čas-slnko,dažd,snehova fujavica a zase slnko,skoro ma porazilo,no flašu mame 😉 zaspala mi vkočiku,hod som mrzla v tom vetrisku,potom som to riskla,išla domov,zobudila sa,ale dala som jej didi a ešte spinka,aj paralren som jej dala doobeda,neviem čo ma čaka ked vsane,ale takto okna neumyjem ani do buducej jari 😀

alenik
18. mar 2008

caute kocky.Eliska,ak mala v noci placka a ani prso nepomaha,asi je nervozna,alebo ju nieco trapi.Nezavidim ti to,co prezivas,ale sibnuta urcite niesi,toto by malokto zvladol bez ujmy na zdravi.Dnes som bola s malou v robotke a prisla tam kamoska,ktora ma tiez takeho chlapceka,ako nasa Kami.Este ho koji a nevie si rady,ako prestat.Tiez jej strhava tricko a minule mala skusky na vodicak,takze aj nejaky ten stres a v polovici testu jej zacalo striekat mlieko.Volala muzovi,ktory dobehol aj s malym,ktory mamine spustil ventil 😀 .Tiez je uz z toho na nervy.Unas je tiez kosa jak svina,fuka,prsi-hruza,des.ked som bola pubertiacka,pamatam,ze na Velku noc sme uz behali v kratkych trickach a minisukniach.No,neostava nam asi ine,ako vytiahnut nase norkove kozuchy ,vsak damy 😀 .Elisk,vys.r sa na tie okna,aj tak ti ich zaprsi,nemas dost prace aj bez toho?

eliska7
18. mar 2008

diky alenik ešte že mam vas 😉 ani som nemala čas prečitať čo ste včera popisali,už som jej dala druhy krat didi a sale spi,asi zabral ten peralen-je oblečena v kožušteku 😅 ,teraz som jej až dala dole aspon čiapku a boty,juj ale ma studene nohy,dufam že mi neprechladla vtej hroooznej zime,veru tak na čižmy,a ja som všetko už spratala do pivnice.Danko išiel len v mikine do školy -ved je telo,nemala som sil sa s nim hadať,no teraz si vypočuje 😠

evka39
18. mar 2008

Baby,my sme boli akurít von ,ked sa strhla chumelica snehová Emku som musela niest na rukách lebo sa normálne bála.snažila som sa ju uspat ale nič Polhodinu mala záchvatový rev ani dotknút som sa jej nemohla čím krajšie som okolo nej tým bolo horšie,neviem čo jej bolo..vyvrieskala sa a teraz tu behá s úsmevom na tvári.A už je zase rev mna porazííííííííííííííííííííííííííííí.Eli aj ja mam niekedy pocit že som šibnutá a že potrebujem pomoc odbornú lebo niekedy by som malú ......................................hlavne ked v kuse reve a bez príčiny ako teraz .Asi to krepé počasie aj z toho ma ide porazit.Je mi do plaču.Vidíte baby,my sa už ani nekojíme a stále sa zlostíme.aspon tie noci sú lepšie 😖 a na okná a celú Velkú noc sa mäôžem zvysoka..

eliska7
18. mar 2008

dik z tou velkou nocou aspon nie som sama 😀 bože ešte pred dvoma rokmi sa totu blišťalo ako psovi gule,taka som aj z toho nervana,teraz len všetko rychlo,a nič v klude 😠 Ktora ste to kupili tie homeo kvapky?to som ešte nemala,zajtra by som to išla kupiť,davate to ešte?dajte nazov nech nemusim listovať 😀

eliska7
18. mar 2008

Petova aj danko je riadny puberťak,ale zatial v pohode,jedine čo sa teraz vadime je oblečko,nechce bundu,aj dnes bol len v mikine 😠 a aka zima vonku,ma frajerku,takže to su už uplne ine problemy.Velmi ma serie že nemam tak naň čas ako volakedy,venovala som sa mu nonstop(kedže ma aj poruchy učenia,pozornosti a ADHD syndrom)tak to aj potreboval,my mame vzťah ako manželia-s mužom sa nevadim ale s nim 😀 aj doktor sa rehnil,že sme bohoví 😉 Stale sa chce mojkať,stískať,bozkavať.Ked sa narodila herečka velmi žiarlil aj plakal,ale potom sme mu to vysvetlovali do nemoty,už je to OK,ale musim mu davať najavo že ho lubime.Ma aj agresivne sklony nervacke,ale to suvisi s tym ADHD,takže v norme. 😉

eliska7
18. mar 2008

ešte som vam zabudla moc doležitu vec povedať,ked uspavam vždy musim spievať 😅 a teraz si to vyžaduje aj v noci 😅 niíekedy slova,inokedy take hmkanie,na ulici ak ide von spať som užasná 😀 ,najhoršie ak spievam nesmiem sa ani nikomu prihovoriť,lebo narušim priebeh uspavania-ako v cvokhauze 😀

eliska7
18. mar 2008

rychle pišem kym je na rukach a kým neni tato doma,zajtra je doma doobeda tak až večer sa ohlasim 😠 dnes sme zredukovali doobedne kojenie na 1 🙂 takže supiš,cez obed.spanok -3 krat,teraz od 14 zatial len raz-nukam jej tu novu flašU.

alenik
18. mar 2008

ahojky!Eliska,to ja som kupovala tie kvapky-PASSEDAN,ale pouzila som ich len 2 krat,vlastne 3,lebo raz som si z nich aj ja uhla.Boli uz 2 hod. v noci a ja som furt nespala.dala som si 15 kvapiek a hned som zaspala.Mala ich mama 2 krat a v pohode.Teraz uz spava relativuš dobre,takze uz ich nedavam.Nechces,poslem ti ich 😉 Dnes spala 20 min.,ale aspon nieco,vsak Evi?Ale zobudila sa nejaka divna,stale lan mami pod,mami pod,ale doteraz som sa nedozvedela,kam mam ist 😀 .Starky dostal chut na tvarohovu strudlu,ale ked som mu povedala,nech vezme malu do obchodu,tak mi povedal,ze co s nou tam bude robit 😠 .Ja musim stale vediet... 😉 Sakra,teraz vytiahla keksy a tlaci ich do psa.A on chudak drzi...jak hluchy 🙂

ankam
18. mar 2008

cavte babenky-u nas je taka snehova metelica.strasne nieco s tym pocasim.Ja len tie vetrovky odkladam a vyberam jak trubka
My sme dnes vobec nespali-len sme lezali a driemali ale ked ma vycicala bolo uz po spani.Teraz aj keby chcela tak uz ju nedam,lebo vecer s nou neporadim.
fakt len zavidim tym maminkam co im same prestanu chciet prsnik.Alenik aj ty si medzi nimi 😀
Eliska a my dve sa budeme trapit neviem dokedy.
Dnes jak ma vytocila jedna ani neviem ako ju nazvat(pani dajme tomu)Ze co sa mi stalo ze som taka utrapena a ci este kojim..........ja ze ano.Tak to bude tym.........ze mam taku strapenu tvar
No tak ma nastvala 😠 handra jedna.Ona mi asi zavidi ze som stihla a ona nie 😀 aj manzel mi hovori ze to len zavist je tak neviem,lebo som prisla domov a pytala som sa ho ci vyzeram strapena,hi
aj som ale som nevedela ze to je na mne vidiet 😒

ankam
18. mar 2008

som zabudla alenik a eliska tie Passedan su homeopatika?a naco to vlastne je na spanie?????Mozu to aj deti???som zvedava
eliska napis ci su dobre a kupim aj ja.Ja mam ten sirup relax-ale mne sa zda ze aj ten pomaha

ankam
18. mar 2008

alenik starky je ako moj manzel a vlastne skoro kazdy komu ju chcem nechat mi povie a co budem robit ked bude plakat??????????no toto co ja,hi
kazdy si mysli ze ja len cecok vytiahnem ked zacne plakat........... 😅 a ja sa mozem aj scvoknut s nou nie??? 😀
eliska presne viem ako si sa citila ked si si hryzla ruku,ja sa niekedy len tazko ovladam tiez od nervov...........najradsej by som ju v tom momente..................a potom si to vycitam ked uz je dobra 😒

evka39
18. mar 2008

jaj baby ale ste toho popísali..mY SMA BOLI NA NáKUPE V TESKU AJ S KRPCOM NO som taká vyštavená,...ved si to viete predstavit Dúfali sme že si pospí v aute..Ha HA len dúfali mala som čo robit abu som ju udržala v sedačkeAnkam moja starká teda mužova ma už skoro aj pochovala tak strašna som vraj vyzerala.Nemáš farbu a si chudá ved tá ta stiahne a dostaneš ani neviem už akú chorobu mi to povedala...Asi sa aj v kostole za mna modlila 😀 Eli,malá sa nejak prekonáva s tým denným kojením...Chválim ju Rozmrvila celý rožok po izbe a potom mam riadit na sviatky...pouhadzujem v pondelok pred príchodom kupačov a hotoo 😉

bystricanka
18. mar 2008

ahojte..moje dieťa krásne malé dnes spravilo prvé kroky úplne sám. 😀 No. Len som ho chcela trošku pochváliť.

Inak maminy ako sa máte? Ako to vyzerá s odstavovaním vaších bábätiek? Či stále nijako? 😖

evka39
18. mar 2008

bystr.super,šikulo malý,stihol to ešte pred rôčikom 😉 Kde ste všetky,môj čert už spí,aspon nejaká výhoda,ked cez den nespí,že večer ide skôr 😀 Baby,ináč taká som rada že ste tu,ja som si myslela,že som len sama "mama nerváčka".Ked ma Emka vytočí tak aj hromy blesky u nás zvyšuje sa hlas aj capnem na zadok a potom mi je vždu lúto...Kolkokrát som aj revala,že aká som zlá matka a že to jednoducho nezvládam..Proste nervy v háji a teraz čítam,že nie som sama v klube 😀 Pre mna super pocit 😉

alenik
18. mar 2008

Evi,take vycitky ako ty,mam aj ja.Al ako mozeme byt zle mamy,ked sa snazime dat detom len to naj.Zle mamy su tie,co daju babo do detskeho domova,nestaraju sa on a su aj horsie veci ☹ .Ked som z malej bola vystavena,lebo nespavala po nociach,raz som jej povedala,ze je krava a samo,ze som zvysila hlas a vtedy mi muz povedal,ze som zrela na psychosku 😀 .Dokukam ordinaciu a idem do hajan.Paradox,ale ked bola mala taka nie velmi najlepsia 🙂 aj ja som mala viac energie.Teraz mam asi menej stresu,tak aj ja lepsie spavam.Dufam,ze sme uz za vodou...Evi,u vas uz tiez len ten spanok a tiez bude OK,vsak? Bystricanka,tvoj syncek je fakt sikulko.Davaj na nho teraz velky pozor,lebo nasa mala zacala chodkat ked mala 10 mes.,ale potom spadla a mesiac sa nas nepustila,lebo sa zlakla 😒

tonicka
18. mar 2008

haloo, moje dieta spi... a to dnes spala 2x, raz 3 hodky a raz1,5 hod... nerozumiem ale nemusim vsetkemu rozumiet
evka, mna vcera muz nazval ze som xantipa 😀 lebo som nakricala na malu, lebo najprv ma vyse hodiny dudlala, potom ma bila po prse a potom ma uhryzla az mam modrinu 😒

evka39
18. mar 2008

No toni,superman ma sklamal 😀 😀 ale nie ked tí naši chlapi sú velmi múdri...Ja som mojmu x-krát hovorila,daj sem bradavku,budem ti ju 30min.dudlat sem tam ta uhriznem,či budeš kludný a ked mi ju zoberieš,budem vrieskat.... 😀 Vtedy stíchol...

evka39
18. mar 2008

opravujem- uhrYznem,ach ten pravopis

tonicka
18. mar 2008

evi, on sa smial, ja som mu minule dvadsat sekund mačkala, natahovala a skrabala bradavku a pochopil 😀

petova
18. mar 2008

No to určite nie si sama. Ja som sa kvôli mojej dcére už narevala, že aká som hrozná, keď som nezvládla situáciu. A pri synovi ma to asi tiež čaká, aj keď zatiaľ sa on javí ako pohodovejšie dieťa, furt usmiate, pri dcére som už v tomto v
eku mávala iné stavy. 😅
Dnes som s malým ráno bola plávať a bolo super, voda je jeho živel, je v znamení rýb a sedí mu to, aj zo mňa akoby vyplával, nestihla sa spamätať ani doktorka. No a poobede mala tréning plávania dcéra, tak ja som si bola zaplávať. To bol pocit- nemyslela som na nič, aby na to ako plávam 🙂 . Malý sa zatiaľ hral s ockom u svokrovcov a tiež boli z vytešený, že ako sa najedol a ako sa pekne hral s autíčkami. Dobre je občas sa stým drobcom aj chvíľu nevidieť. Tak som zrelaxovala v tom bazéne, no fakt bomba. Odporúčam ako prevenciu proti cvokhauzu 😉 . Dobre sa vyspite, maminy, pá, pá

bystricanka
19. mar 2008

ahojte maminy...

toni...dobre si s tou manželovou bradavkou zamávala 😀 😀 aspoň vie čo prežívaš.

inak aj ja mám niekedy také nervy na moje dieťa až hrôza. Ale ja len zvýšim hlas a on pochopí, že je zle, tak sa ku mne pritúli a "seká dobrotu" - zatiaľ 😒

...dnes sme spali prvý krát celú noc. Teda dieťa spalo a ja som ho vždy omrknúť išla, či dýcha, keď sa nebudí. 😉 Takže ja nevyspatá a on vyspatý 😀 A vstával 5.15h. ☹

petova
19. mar 2008

Hurá, hurá, my sme spali pokojne do pol5.hod a po nakojení ešte do 5.45. Mohol ráno trošku dlhšie poiahnuť, ale konečne ma asi rešpektuje v spálni a nemusím sa sťahovať. 🙂

eliska7
19. mar 2008

ahojte,tolko ste popisali ,že až teraz som dočitala 😉 Bystričanka,gratulko k prvym kročikom.Tie bradavky?no dobre som sa zasmiala,ja mam takeho trpitela,on trpi somnou,ked vidi ako sa zakusne,ešte aj zatína zuby 😀 Rýchle pišem sarka zaspala,mali sme tu zas kamošku s malým(2.5),ale ten ju stale strkal,bil,no nič moc,aj ju hodil na zem,nema kam dať v lete maleho,zrejme si myslela že jej ho budem varovať,lebo som spominala že ked sarka bude cez den ok,zober na varovanie-no ale hned som to napravila to by si museli deti rozumieť a nie takto aby moja trpela 😠 Noc?troška pokojnejšia,stale na cecku,asi 3krat som ju ččč utišila,od 3 vkuse na didi,o 4 som prezvanala muža-už vedel že ma ist zohriať mlieko do novej flaše-jemine ako revala,nasilu som jej narvala do ust,nepila len držala duduel,všetko bolo od mlieka 😠 hore od 5.30.samo že dovtedy na cecku driemkala.Teraz doobeda-kedže ju hentel bil tak 3krat cecovala,takže dnes nič moc,uvidime čo bude poobede,dojde suseda kuknuť,snad ju zaujme 😵 Petova to plavanie berem,raz sme boli a bolo super,už som si objednala plavky,aby sme mohli chodiť pravidelne,ked mame v meste krytu 😉 .Troška sa vytešujem pravidelne objednavam z mimibazaru od jednej veci a došiel mi teraz balik na leto,taky super maskačovy komplet,krasny-rožovobielokaki.sukna a vesta,letne šatky atričko,gate,všetko take zachovale že neni poznať že je nosene 😉