"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

alenik
22. mar 2008

no Eliska,to je ten povestny bludny kruh. 😖

evka39
22. mar 2008

eli,vieš,čuch polovníckeho psa...natri sa cesnakom 😀

alenik
22. mar 2008

dufam,ze Sarinka bude pekne spinkat,aj Emka,aj Viki aj ...proste vsetky nase deti...uz konecne 😉 Apropo,ak uz budu vsetky odstavene a spiace celu noc,o com tu budeme tocit? 😀 😀 😀

alenik
22. mar 2008

Evi,ten cesnak je vraj dobry aj na odohnanie zlych duchov,buuubuuuubuuuu 😅

alenik
22. mar 2008

Idem ja chrapkat.Prajem dobru nocku 😔

evka39
22. mar 2008

alenik,toho sa nebojím,že nebude o čom 😀 len sem tam musíme aj cecok spomnút ,lebo nám tu admin vymaže príspevky,že sa nedržime témy..alebo založíme novú...Ale to máme čas ,že eli ,Ankam 😀

eliska7
22. mar 2008

už sa pohla,tak som z jednej strany kludnejšia,juj už ma aj oči bolia tak idem majte,zjtra večer nepridem budu už doma a tolko budu rozpravať 😀 že zas na ine nebude čas 😉 😔 😔

tidymaid
23. mar 2008

Ahojte babky, tiez by som rada vedela, ako prestat kojit. S prvym to bolo jednoduche, v osmych mesiacoch po par tyzdnovom skusani, zacala pit z flasky. Toto druhe decko ma uz rok, a tak miluje kojenie a nenavidi flasku. Vzdy ju od zlosti hodi o zem. Uz asi 3 mesiace skusam odstavit. Vzdy sa rozhodnem, a potom sa zlutujem, ked tak mnurka a prosi. Potom sa napije a je taka spokojna. Uz ale niekedy hovorim a hotovo, uz nebudem kojit. Neviem, uz kolky krat..... Dokedy este bude mala cuckat ???????? Inak jej davam len v noci, ale cely den nepije ziadne mlieko . Nie je to nebezpecne ? Zo sosacika si len cucne a viac nechce.... Nechapem preco. Ved mlieko je potrebne..

eliska7
23. mar 2008

vitaj v klube.živy dokaz že doroka to ide lahšie ako potom 😉 ake mlieko jej davaš z pohara?svoje,či umele?Je osvedčeny sposob ako odstaviť,zaberalo to aj na moju madam,ale ja už niesom ochotna podstupiť odsavanie,nakolko som mala neznesitelne bolesti pri odsavani,doslova som si musela mačkať cecky ako citron a ešte aj ťahať odsavačku,aby som aspon 50ml odsala.No ale možte skusiť:Budete si osavať svoje mlieko a davať do flaše atak malej davať piť,že si ju silno priviniete nahrudnik a podavate flašu-len vy,iny až neskor,každy den bidete do tohto odsataho mlieka po troške 10-15 ml sušeneho mlieka pridavať,až postupne bude vo flaške len umele mlieko-je to velmi zdlhavy proces,naročny na čas,ale vraj velmi učinny 🙂 Ja som to skusila jeden den,ale pre tie bolesti prsnikov a podarilo sa mi len 30-40 odsať som to nemohla spraviť a teraz neviem iny sposob najsť 😒

eliska7
23. mar 2008

inač dobre ranko 🙂 ako som predpokladala hned ako som večer zalahla bola hore a potom každyvh 40min,o 2 som jej dala čaj-nepila ho sice ale stichla a všetko bolo od čaju čo vytekalo 😠 a rano od pol4 na cecoch aod 5 behame po byte 😒 takže nič moc,ale aspon nevrieskala a od tej 2-3.30 sme nekojili 🙂

evka39
23. mar 2008

My sme spali zle.Stale sa prehadzovala a nemohla som z nej ruku zložit,lebo hned mrnkala.Asi zub,alebo čo,lebo vtedy býva taká umrnkaná a na mne zacapená..Eli,aj my máme postela pooblievané čajom aleboo mliekom zozačiatku som bola z toho na nervy,ale teraz nie...Ved tam spíme len my,takže sa nevzrušujem a postele zakaždým prezliekat,by som bola blbá.to by mi ani moja výbava nestačila 😀 chcela som ist s Emkou do kostolíka ale neviem,nejak sa necítim....krámy v plnom prúde takže neviem.Svokra je celá nažhavená asi nebude nadšená ked jej poviem,že nejdeme ale nech....A vy ako holky,vyspinkané???Asi stojíte pri hrncoch a vyvárate dobrotky,že?Tak príjemný sviatočný den...
😉

evka39
23. mar 2008

tidymait,vutaj v klube,zaujal ma vekový rozdiel medzi tvojimi detičkami...Si takto spokojná,pomáha ti staršie dietatko s mladším??Aj ja by som chcela taký rozdiel medzu detmi,preto tá zvedavost 😀

eliska7
23. mar 2008

no už mame navarene,postupne upratatane,dorabam poličku s koreničkami,bože načo ich tolko mam-42 😅

alenik
23. mar 2008

ahojk kocendy,my sme dnes spali hrozne.mala bola 3 krat hore(co uz dost dlho nie).Prvy krat o pol druhej a to tak,ze ani neplakala,ale nejaky moj instinkt ma presvedcil,ze sa mam na nu pozdiet.Sedela na postielke,hore na tych mreziach.To je jej sposob,ako vyskakuje z postielky.Zlakla som sa,ze spadne.Potom uz bola len pri nas v posteli a ja som sa vobec nevyspala.Upiekli sma dnes taky fajny kermešik a spravila som zemiakovy salat,lebo som mala nan hrooooznuuuu chut 😅prajem vam vsetkym peknu nedelku.Vitaj 😉 tidymaid

tonicka
23. mar 2008

ahojte, ja som vecer zostarla o 10 rokov 😒 vecer som ulozila karolik okolo pol 10, spala pol hodku a zacala straaasne plakat, ale uplne hystericky,srdcervuco a vzlykavo, plakala v kuse hodinu az sme volali na pohotovost...az potom ked pocula cez telefon tetu, tak sa zacala ukludnovat. ale zjavne ju nic nebolelo, skor to vyzeralo ze neni stale zobudena. Jedine pozitivum bolo, ze ked zaspala o pol12 az do 6 sa ani nepohla, az som ju kontrolovala,ci zije a potom jedla kazdu tristvrte hodku az do pol 9 🙂

alenik
23. mar 2008

tonicka,to sa stava aj mojej malej.Place a nieje uplne zobudena a vobec nic sa snou neda robit.skusam ju jemne zobudit a az potom je schopna zaspat...vzdy mam strach,ked je taka.Moja mladsia sestra vzdy bola taka ,extremne ziva amoja mama jej vzdy vravela,katka,ty si mi vzala 10 rokov zivota 😉 Az teraz,ked mam Kami som pochopila,co tym myslela.Drzte sa 😉

ankam
23. mar 2008

no cavte baby
ja mam okno,lebo so len pametam,ze som v noci nadavala na malu a rano akoby nic.Tak teraz neviem ci sme dobre spali ci nie.ale citim sa vyspata 😉
baby priznam sa ze toto kojenie ma uz obtazuje.alebo neviem ako to napisat.Donedavna to bola radost ale ked sa mam v aute vyzliekat,alebo v noci 1000krat tak mam uz toho plne zuby 😠
Viete co dnes riesim???
V sobotu ideme na svadbu a ked si obleciem saty-vzadu zips-a sadneme do auta,tak neviem neviem ako jej dam cecok,ked si ho samoska bude v aute pytat 😀 asi sa prezleciem az priamo tam??? 😀 do kelu aj s kojenim

ankam
23. mar 2008

alebo som si mala kupit praktickejsie saty 😀
zvonili nam v kostole tak sme hore uz od 6.30 😠 som zla jak pes a teraz uz spime(akoze naobed)

eliska7
23. mar 2008

no zlatička dobre som sa pobavila,ankam 😀 bude lepšie ked pojdeš len v podprde 😀 veru ono z potešenia to už prechadza do zufalstva.aj my už spime akože obed od 10.30,tak si hladkala dhuhy cecok,musisa držať bradavky-čo sa uisťuje že neodidem 😅 mna to hrozne sere,to je take neprijemne 😠
Tonicka,no maš to aj ty vesele,ale aspon viem že niesom sama 😀 juj,ale somzakerna 😉
Evi ako ti mala obsedi v kostle? 😕 ja nechodim,a danko musi isť sam,lebo neviem si predstaviť ako ceckujem v kostole a nahanm ju tam 😅
alenik zrovna som myslela na zemiakovy šalat-ak nedonese muž spravim aj ja aspon trošku 😉

ankam
23. mar 2008

jaaaaaaaaj eli,asi pojdem busom a ona s manzelom autom,lebo fakt neviem 😀
Kostol s malou????jedine v lete aby sme mohli byt vonku.dnu s nou si ani radsej nepredstavujem.sak by isla asi aj ku fararovi 😀 a o dinde nehovorim a keby zacali spievat,tak sme hned vonku-oplati sa ist?doma je istota 😀

bystricanka
23. mar 2008

ahojte baby....Prajem peknú Veľkonočnú nedeľu

ankam...aj ja som mala taký problém. Išli sme na svadbu(ja som bola nevesta), krpec 5 mesačný a ja som mala dilemu ako a kde ho nakojím. Nakoniec som to vyriešila tak, že som vždy "odbehla" k svokre domov(asi 10 km) a nakojila. Len moje dieťa cickalo chválabohu len 2 krát za celú moju svadbu 😉

eliska7
23. mar 2008

ankam 😀 prave som už cecovala,toto ma tak vytača,nedokaže spať cez den ani pol hod vkuse,bez cecku -len rev do večera 😠

eliska7
23. mar 2008

jaj tyto ludia jak dr...ešte aj na sviatky,cez obed buchaju,take mam nervy 😠 😠
viete ako sarke chyba danko,len chodi a danielko,pá daleko a potom tak plačlivo doda danieelko 😢

petova
23. mar 2008

Ahojte, vidím, že debata je v plnom prúde, ja som varila ako divá a muž bavil malého a popritom kukal na nete inzeráty ojazdených áut, chceme kúpiť. Staré sme predali a už dosť dlho sme bez povozu. V lete sa nám zíde, aspoň kdesi aj vypadneme. No musím sa pochváliť, že my sme spali super a ako čítam, tak sme asi jediní. Nehnevajte sa na mňa. 😕 Aj cez deň sme boli dobručký a teraz pekne spinkáme. 😔 Ráno som mu dala mlieko z fľaše cez ten umelý sosák, pil asi hodinu deci 😠 . A to tak, že bol vyvalený na gauči ako starý chlap, ja som mu držala fľašu, ktorú vkuse vypľúval a čučal na včielku Maju. 😀 Dnes chcem ešte ostať doma po tej jeho viróze, lebo v utorok by som chcela ísť na plavošku, muž šiel do roboty, do večera tu sama s ním asi zblbnem. 😅

ankam
23. mar 2008

petova ja tak blbnem kazdy den 😀 zvyknes si 😀 nastastie mam blizko krstnu a aj manzela aj ked pracuje ale mozem ho navstivit

ankam
23. mar 2008

joooooooooooooooj baby,zasla svokra ci nepojdem s malou do kostola............JA MAM IST POOBEDE DO KOSTOLA,len sa pomodlit na polhod.a mam vziat malu,aby si zvykala................................ja som taka ze jej nepoviem nie,lebo si to nedovolim.No ta to mam za to.Napisem jak bolo,este ze byvam blizko,odbehnem domov ked bude treba 😕 prave som o tom pisala a uz je to tu

ALENIK-nasi idu zajtra do tvojich konciiiiiiiiiiiiiiiiin

alenik
23. mar 2008

ankam,tak pridi aj ty s malou,nech si zvyka,nie? 😉

evka39
23. mar 2008

baby,moj vreskún spí od pol druhej,ale to uspávanie,hrôza a popritom na nej bolo vidiet,že chce buvat...tak ma to vyčerpalo,že som hodinku chrnela s nou,čo sa mi nestalo už dobre dávno 😀 ja totito cez den neviem spat.Ináč,dnes sme boli nachvilu my pozriet to naše krsna a prišli sme s tade s novým velkým škrabancom na líčku,tak som z toho taká smutná,chúda vyzerá,akoby sa bila s mačkami...A v kostole sme neboli.my sme boli s nou na Vianoce a bolo fajn,samo,že sme nesedeli,boli sme na vrchu,pri orgaane a bolo tam aj vela väčších detí,tak tým sa zaliečala a tak...my máme kostol blýzko,však na dedine,čiže keby bolo zle,za 10min.sme doma 😉

evka39
23. mar 2008

ankam a máš velmi priliehavé šaty???vzady povol a cecuk vytrč 😀 alebo si zaved hadičku 😀 😀 😀

petova
23. mar 2008

Tak jej daj cicku skôr, než pôjdeš do šiat a potom možno vydrží aj v aute, keď tesne predtým bude nakojená. Juj, ale som rada, čas mi s malým celkom prešiel, už pôjdeme pomaly do vane a spať. Teraz sa tu tmolí a baví.