"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

simonka2701
31. aug 2010

@atrami mne mala vypije cez den ako tak cajik alebo dzusik,cez denkojim len ked ide spinkat.potom po kupani mi vypije flasku kravskeho asi tak 1,5-2dcl viac mi nechce...a potom ked ide spinkat ju nakojim..po 3hod. sa zobudi a potom je hore kazde 2 hod. a niekedy aj kazdu ako kedy. teraz bola trosku chora isli jej zubky lebojej vyslo 7zubkov hned po sebe a dost sa jej pokazil spanok..stale je hore, a len vykrikuje mama mnam a to si chce len dudkat..uz budem musiet zakrocit...uz somunave a tiez sa potrebujem ako tak vyspat..keby sa budila kazde 3hod. tak prosim budem kojit nadalej ale je to uz cim dalej tym castejsie to jej budenie

atrami
31. aug 2010

@simonka2701 , to je už asi len zvyk. U nás to nastalo, keď som bola v noci preč. Celé noci na mne vysel. Potom sa upokojil, až vtedy som začala odstavovať. Plakal asi 3 noci. Už som to vzdala a chcela som ho nakojiť. Odmietol 🙂 Vedela som, že sme sa odstavili. Teraz spáva so mnou na veľkej posteli a drží ma za ruku. Jednoducho musí vedIeť, že ma má!
Ani jedného syna som neodstavovala, ak bol chorý, išli zúbky, alebo boli horúčavy. Odstavovala som buď na jar alebo jeseň.

simonka2701
31. aug 2010

@atrami ja sa chystam tiez teraz niekedy..som si vsimla ze zacala robit to , ze sa nakoji alebo si podudluje a potom sa mi otoci chrbatikom lezi o mna opreta a spinka ked sa pohnem tak uz huciiiiii 😠 uz je hore...stale si hovorim, ze vydrz par noci a hadam bude lepsie..ale nejak sa k tomu nemam..uz sa chystam pekne dlho ale vzdy jej to prso dam..teraz ked bola chora tak tyzden mi nepapala nic len sa kojila ..

atrami
31. aug 2010

@simonka2701 , držím palčeky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! u nás to netrvalo ani mi jednom synovi dlhšie ako 5 dní.
Pri prostrednom synovi bol zlom, keď ma v autobuse povyzliekal a hučal na plné hrdlo cicíííííííííííííííííí. To mal už vyše 2 rokov.

simonka2701
31. aug 2010

@atrami tak na tom som sa pobavila... 🙂 inak aj mne to z acala mala robit..minule v tescu ze mama mnam a ruka pod trickom uz smatrala..no musim to seknut..boze aj mam obavy..potom dam vediet

atrami
31. aug 2010

@simonka2701 , v Tescu som kojila v kabínke, aj na verejných záchodkoch, reštika úplne bežne, potom pohotovosť, park, šenk, och toho bolo. Ešte aj za maringotkou na jarmoku.

simonka2701
31. aug 2010

no tak to nastastie nasa az taky zavislak nebola..jedine co sa kojila v aute, v autoumyvarke sedeli sme v aute..to bola rucna umyval nas taky pan..ale inak vzdy vydrzala...teda no ked to prislona nu taksme isli radsej domov alebo do auta

galioska
31. aug 2010

ahojte baby🙂
ja som odstavovala rok a este stale to nieje na 100% maly ma vyse 2 rokov.....ach ti nasi zavislaci🙂) drzim palce 😉

zuzik125
1. sep 2010

@nikulka83
dakujem za tento prispevok,ja som len chcela poradit,ako najlepsie dieta odstavit.

zuzik125
1. sep 2010

@simonka2701
no to mas dobre my sme museli kojit uz aj v buse 😉

nikulka83
1. sep 2010

@zuzik125 : jakek příspěvek? 😅

zuzik125
1. sep 2010

@nikulka83
jak probíhá přirozené odstavení??? To mě zajímá... Ve zkratce...
Já odstavila v 15 měsících, když už jsem kojila jen před spaním a v noci... Nejdřív jsme zrušili noční kojo a pak to večerní... Měla jsem z toho strach, ale nakonec to obnášelo max. 10 minut chování první noc a bylo to... Už to měl spíš jak zlozvyk.. Chodil spát ve 21, vstával v 6 a mezitim 3-4x kojo.. Už jsem nemohla.. Teď spí celou noc a je spokojenej

tento prispevok 🙂

nikulka83
1. sep 2010

@zuzik125 : jo aha 🙂 Já myslela, že jsem ti dala nějakou radu a ani o tom nevim 🙂 Hlavně mě zajímalo, jak vypadá to přirozený odstavení... 😎

zuzik125
1. sep 2010

@brisalek
nadherny prispevok,nemala som cas si ho skor precitat,ale som rada,ze som si ho precitala a to cely a hned 2x.DAKUJEM 🙂

juliakocka
2. sep 2010

ahojte, chcem sa spytat ako mam postupovat pri odstaveni babatka.....mala bude mat 7 mesiacov a ja už nechcem kojiť....dakujem

brisalek
2. sep 2010

@juliakocka nevim to jiste, ale v tomhle veku asi musis nahradit MM prikrmy psotupne tak jak se ma a zbytek UM. Pokud je problem v noci tak jedine nedat, jestli jsi rozhodnuta vydrzet🙂.

bubelko
2. sep 2010

@juliakocka postupne jednotlive davky mm nahradit prikrmami a um. a tak ako hovir brisalek v noci nedat. skus nahradit vodou pripadne cajom, ak je smadny.
pripadne sa porad s lekarom o liekoch na zastavenie laktacie, aby si nedostala zbytocne problemy. 🙂

weiya
2. sep 2010

baby a jako postupovat, ked chcem malu odstavit, a odmieta mi akekolvek UM? inak aaj kojenie dost odmieta, poriadne si da len rano.

brisalek
2. sep 2010

@weiya to spis vypada, ze se odstavuje sama🙂. Holt musis zkouset davat UM az si treba jednou vezme...pokud ji kase, jogurty, nejake syry tak i kdyz to UM nebude tak se to da prezit v tomhle veku myslim. Je vic takovych deti, ktere UM nechteji.

egyptanka
2. sep 2010

@weiya nam trvalo mesiac kym sa dala presvedcit na UM, skusala som rozne ... nakoniec zabral Sunar bananovy. A dovtedy som dbala, aby zjedla jogurt, kasu, robila mliecne polievky, omacky, vsade kde som mohla som pchala mlieko, syry, ...

weiya
2. sep 2010

@brisalek
@egyptanka dakujem vam za rady 🙂 tak budem skusat stale davat... a za dva tyzdne, uz bude mat rok tak mozem ten sunar bananovy skusit dat, na ten sa hadam chyti 🙂

brisalek
2. sep 2010

@weiya to uz muzes zkusit i ted ten od 12 mesicu sunar, to uz opravdu neni takovy problem 2 tydny. Me to tak rekli i v lekarne i dr.

weiya
2. sep 2010

@brisalek hej? 🙂 tak asi ho skusim kupit 🙂 🙂

brisalek
2. sep 2010

@weiya zeptej se jeste v lekarne, ale okolo roku uz to neni tak hlidane, me to myslim rekli dokonce v 11mesicich
Ja jsem ted male taky bananovy koupila(banany jsou jeji nejmilovanejsi) a po 5 mesicich zkouseni UM take tenhle konecne aspon trochu ochutna🙂 a vypada, ze ji chutna i kdyz o piti se opravdu neda mluvit🙂.

loren
6. sep 2010

kedy dieta uz vie chapat ze mliecko sa pokazilo? v kolkych mesiacoch chcem odstavit hned ako to bude vediet vnimat nie nasilu s placom je skoro celu noc na mne prisata UM nechce ani odstriekane moje ani caj skusila som jej teraz nedat ked isla spat je zvyknuta uspavat sa kojenim no ten plac mi za to nestoji ja nemozem pocuvat ako place starsiu som odstavila zo dna na den natrela som sa citronom a povedala ze sa mlieko pokazilo a bolo to bez placu ked mala rok aj tristvrte

rebecca2006
19. sep 2010

brisalek,
krásne si to napísala 🙂
Nechcem sa opakovať, podľa mňa je to presne tak, že je velmi dôležité, aby voľba, či a ako dlho dojčiť, ostala v réžii matky....
Ja mám 14 mesačného synčeka, ktorého práve odstavujem, a je to veľmi ťažké pre nás oboch, úfam, že vydržíme.
Bohužiaľ, odstavujeme naraz, lebo s metódou prirodzeného postupného odstavovania som u neho na niekoľkokrát neuspela, a podľa mňa Martinko nie je dieťa, kitoré sa ostaví samo... Skôr sa to len a len zhpršovalo, v noci sa budí každú pol hodinu a ja už nevládzem. nevyspala som sa od pôrodu a skutočne potom nemám žiadnu energiu na ostatné veci, ani na to, aby som bola v pohode matka....
Keď bol malinký, veľmi mi záležalo na to, aby sme dojčili, hnala som to do krajnosti, ustavične som si opakovala, že manžel je alergik a ja proste musím.... Teraz si to už nemyslím, naopak, myslím si, že som ho kľudne mohla v pol roku, keď večer vrešťal od hladu, dokŕmiť tou Bebou.....Alergik možno bude tak či tak, antibiotiká sme do roka vybrali napriek dojčeniu už dvoje, ja som neurotická a moje dieťa nechce jsť ani spať, len dudlovať.
nechcem tu vyslovovať argumenty pre ani proti, rozhodne je dojčenie veľmi dôležité a úžasné, ale myslím že matky majú právo poznať aj negatíva- ktoré mne nepovedal nikto, netušila som, že dojčené dieťa mi bude v noci v kuse hore a že ja si na to nebudem vedieť zvyknúť, že bude odmietať príkrmy atd atd.
Ani raz som nemala pocit neskutočného a úžasného spojenia medzi matkou a dieťaťom pri dojčení, a vyčítala som si, že som zlá matka, keď to tak necítim.... Brisalek, ešte raz vďaka za poznanie, že nie som jediná...

lutriska
21. sep 2010

Ani ja som nejak nevedela pochopit teorie ktore niektore zeny mali o dojceni ze je to nadherne a neopisatelne spojenie medzi matkou a dietatom...neviem tiez som si myslela ze chyba je asi vo mne ked to tak necitim...tiez mi zalezalo na tom aby som aspon prvy pol rok vydrzala dojcit aj napriek opakovanym zapalom, znicenej chrbtici a nevyspatosti. Ani neviem ako ale vydrzali sme to do teraz mame 11 mesiacov a tiez sa postupne snazim nejako odstavovat....cez den davam UM, ale horsie je to v noci...stale sa budi pre ten kontakt...ani moc nepije len tak podudluje otoci sa a spi...toto mame zopar krat za noc. Uz s tym ale chcem skoncit a silno romyslam nad nejakymi homeopatikami alebo injekciou aspon to bude razne a znicoho nic budem prinutena najst najaky iny sposob ako ju ukludnit.... Lebo takto si hovorim stale ze v noci nedam nedam a nedam ale stale som makka a dam 😝 Ved uvidime co to da a vam baby drzim palce.

brisalek
21. sep 2010

@lutriska ale ja si myslim, ze ani homeopatika nepomohou, ze kdyz budes kojit mleko se bude tvorit i tak a naopak ych se bala jak to na malou muze pusobit, ale nejsem si uplne jista, jestli to opravdu laktaci nezastavi. O injekci nic moc nevim tam bude ucinek asi silnejsi, ale take si myslim, ze se bude muset nedat. Kdybyste o tom nektera vedela vic budu rada za info. Sice to zatim neplanuji, ale zajima me to
@rebecca2006 dekuji za pochvalu🙂. Souhlasim take s tim co pises ty. A drzim palce at probehne odstaveni, co nejvice v pohode.

lutriska
21. sep 2010

Nemyslim si ze homeopatika by mali ucinok na ditko. Jedna sa totiz o velmi ohladuplny sposob nez je uzivanie inych metod na odstavovanie.
Vraj sa k odstaveni pouzivaju dva druhy homeopatik. Jeden sa pouziva na to ze mimi cca po 3 davkach prestane mliecko vyzadovat. Sice neviem ako je to mozne ale vraj to funguje. Ten druhy sa podava na zastavenie laktacie a na predchadzanie bolestivym naliatim prsnikov.
Neviem no....ale je to jedna z moznosti. Treba vyskusat 😉

krtica11
23. sep 2010

ahohte chcem sa spytať od dnes som začala brať lieky na zastavenie mlieka som po cisarskom a maleho som dostala ku sebe až na 3 den a v nemocnici som ho musela prikrmovať um a to bolo asi osudne lebo sice mlieko sa mi spustilo ale slabe a maly včera pil a pil viac než 1,5 hod.a nakoniec som mu musela aj takdať um lebo len reval a reval.Celu noc som každe 3 hod odsavala ale aj tak nepomohlo prsia mam ako skala tak som to jednoducho vzdala.
Chcem len vedieť či tie prsia treba aj nejako stahovať alebo mi doktor hovoril o dakej špecialnej podprsenke ale vošla som do sanitasu a divali sana mna ako na debila že čo chcem.