"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

alenik
18. feb 2008

doooobreeeee,rozmyslas,tevova.Maly ma 11 mesiacov?Tak to mu este dopraj!Z vlastnej skusenosti viem,ze kojene deti su menej chore.Uz len koli tomu sa to oplati....ale nie do troch rokov 😀

tevova
18. feb 2008

No veď som zo začiatku myslela, že budem až tri roky, ale namám chuť, aby zo mňa rval šaty, ak sa náhodou stane takým denným cickošom. 13. 3. máme rôčik, takže ešte si tie chvíle, keď je pri cicine chcem užiť aj ja. Pri dcére som kojila do 10 mes. a potom ma to už aj baviť prestalo, nebola som vyspatá a cítila som sa moc zviazaná. Ale aj tak poznať, že kojená bola, nebýva chorá. No teraz som rozumnejšia a viem si to trošku viac vychutnať. Vtedy som nemala kamošky, čo koja a v rodine som bola jedinou mladou mamičkou, ostatné si užívali neviazanosti a ja som sa cítila menejcenná, blbé, čo? Našťastie je také niečo za mnou a všetko vidím jasne. Ale som rada, že nie som takým malým otrokom pri dieťati, ktoré chce cicu v jednom kuse.

alenik
18. feb 2008

je to tak,ale poviem ti ,bud hrda na to,ze kojis tak dlho.Ja som si tiez obcas pripadala ako nieco "menej".Robilo mi problem kojit malu na verejnosti....ale v sukromi som si to vychutnavala...fakt

tevova
18. feb 2008

Ja viem, pri dcére som sa tiež len zašívala, ale teraz mi to nevadí, kľudne vytrčím cici aj pred svokrom a kecáme ďalej, neizolujem sa, ako predtým, len teraz malý potrebuje kľud pri kojení, lebo sa na všetko zvedavo obzerá, tak idem do inej izby. A máš pravdu, že je to super, a ja som na seba hrdá a teraz sa necítim ani trochu menejcenná.

alenik
18. feb 2008

To s tym svokrom je dobre,xixi.A pozera ti pri vasich rozhovoroch do oci? 😀 😀 😀

tini
19. feb 2008

Dievcata, viete mi poradit, kolko krabic UM mi maju nasi na zaciatok doniest, aby sme vydrzali tak 6-7 tyz? Asi mu nebude velmi zo zaciatku chutit, budem kombinovat didu+UM... ale zase ked ma vypit tak 500 ml denne 😨 . Potom pojdeme kupit do Svajciarska. 3 krabice Nestle 3 HA Beby postacia??? Ani neviem, ci su po 750g ci kolko.

tevova
19. feb 2008

Alenik, neboj sa, skôr do očí a ja zasa tak doslova tú cicu nevystrčujem, on stále o niečom rozpráva a rozpráva a ja len pritakávam ,občas komentuje, ako riadne ťahá,lebo malého počuť ako hlce.

alenik
19. feb 2008

Tini,preco si sa rozhodla prave pre tu Bebu?Nevies,ci vam vobec bude chutit.Ja by som radsej vyskusala rozne druhy,lebo nikdy nevies.Ja ked som prestala kojit,mala UM nechcela ani sitit.A teraz pije len klasicke,plnotucne.Asi tak liter denne.Vraj to UM by sa malo prckom davat az do 3 rokov.Aj ty to takto planujes? Tevova,juuuuj,ale mas doma hladosika,ked tak hlce....az je to pocut.....ja som to tiez mala rada...ked dieta papa cicu a je priam v extaze... 🙂

tevova
19. feb 2008

Až oči priviera pôžitkom, ale nedajbože keď začuje svoju staršiu segru, už je po jedení,lebo je zvedavý, čo sa za sranda zase bude diať. Takže najmä pred ňou sa musím zašívať, aby sa v kľude nacucal a potom už nech s ňou šaškuje. Alenik a ty si dokedy kojila a ako si odstavila? Nechcela si ešte kojiť, prestalo ťa to baviť, či si proste povedala, že stačilo?

alenik
19. feb 2008

vies co?Kojila som malu do 15 mesiacov.Zdalo sa mi,ze uz by hadam aj stacilo,preto som uz pomaly redukovala to kojenie.Postupne a pomaly.Ale mala ma predbehla.Jedneho dna povedala NIE a bolo...Ako si tak prezeram konika,same velke bruska,tak aj ja by som chcela to male vonavucku stvorenicko...Aj kojenie mi chyba..to je taka zvlastna chvila,nenahraditelna,ze?.....juj,ale som sa rozcitila...

alenik
19. feb 2008

a este som chcela:ked ste niektora prestala kojit,stalo sa vam,ze aj po nejakom case(aj po par mesiacoch,dokonca rokoch),vam po stlaceni prsa nieco z neho vytieklo?Mne nie,ale mam zopar takych kamosiek...neviem,je to OK? 😕

tini
19. feb 2008

Alenik, ja som to uz vysvetlovala vyssie, zijeme v zahranici (Fr.) a tu nemaju ziadne HA mlieko od 1 roka, Alex ma ekzem a som vypozorovala,ze sa po mliecnych vyrobkoch zhoruje, tak preto potrebujem HA. Najblizsie od nas HA mlieko od 1 roka dostat kupit vo Svajciarsku, to je prave Nestle Beba, takze nasi mi ju teraz donesu od nas zo Slovenska na skusku, ked pridu na 1.narodeniny a ja dufam, ze nam bude vyhovovat. Lebo az do Nemecka pre HA Humanu nepojdeme a ani neviem, kto vyraba Nutrilon HA.
Alenik, vazne ti vypije 1 l mlieka denne?

alenik
19. feb 2008

tini,prepac,nevsimla som si.Viem,ze ste vo FR.ale...Tak to aj ja dufam,ze vam to bude vyhovovat.Mas to tam tazke ☹ .A ak to odskusate,nemozu ti vasi potom poslat v baliku?No neviem... a co sa tyka malej,fakt pije to mlieko,jak diva 😀 .Prevarene nechce,takze len rovno z chladnicky.Nechce ziaden cukor,ani Granko.Z flase mi nikdy nepila ani caj.Nalejem jej mlieko do hrnceka a ked ho exne tak ma take zlate biele fuziky 😀 .Niekedy vypije vecer 2 pohare a uz ani vecerat nechce.A este co miluje?Ako ona vravi:mleko bavo!To je mlieko rozmixovane s bananom a na slamku to pije.To musi byt kazdy den aspon 3 deci. 😉 Ja mlieko nepijem od kedy ma mama prestala kojit,ani muz nie.Takze cela rodina sa vytesuje,ako jej chuti. A ked ma tvoj syncek ten exem,mohla by si este radsej prehliadla som dovod,preco chces prestat).A to UM HA ti odporucila lekarka?

alenik
19. feb 2008

vela chyb som narobila,lebo mala sa mi tu do toho angazuje a snazi sa mi zetvorit comp.,ale dufam,ze si sa v tom zorientovala. 😅

tini
19. feb 2008

Jasne, vsetko som pochopila. Ja by som ho uz rada odstavila, ale tak pomalicky, pozvolne, ekzem nie je nijak hrozivy teraz, no rozhodne na ciste kravske plnotucne mlieko si netrufam, tak preto tu Bebu HA, HA mi doporucila slovenska pediatricka, u ktorej som bola v lete pocas dovolenky, s ktorou si pisem a diskutujem a ktoru si vazim. Uz som z kojenia vycerpana, a nehovoriac o tom, ze som pre nich cisty exot 😀 ale jasne, ked nebude chciet UM hned, ked bude reakcia, tak este budeme 'didat' dalej, vydrzim to. Nasi to posielat nemozu, neriskujem, uz ked niekedy posielali krupicu alebo hipp caje, tak to prislo otvorene, roztrhane, vsetko vysypane, na colnici sa im 'prasok' nepozdaval. tak neriskujem, ze mi otvoria mlieko a uz bude v haji vsetko, elbo do 2 tyz alebo ako to treba spotrebovat, to urcite nespotrebujeme. 😢
Inak moja mamka sa vola Kamila 😉 a poznam ich este vela.

alenik
19. feb 2008

pekne meno ma tvoja mamca 🙂 My sme mali vybrate ine,ale ked som malu po porode uvidela,vystrelilo zo mne Kamila.Tak mi to k nej nejako" zapasovalo".To je naozaj divne,ked si predstavim na colnici tie kvanta bieleho prasku... 😀 😀 😀 .este by ste cela famili z toho mohli mat problemy 😅 .Ak ti to mliecko odporucila lek..ktora vie,co hovori,potom je to OK.Zlakla som sa,ze si si to naordinovala sama 😀 .Ak ma maly ten exem,plnotucne kravske....zabudni,ze existuje...to mlieko... 😉 .Vyskusaj tu Bebu a uvidis,co na to maly.A aj moj drahy sa vola Alex.Dobre,ze?

tini
19. feb 2008

No vidis, ake nahody s menami 🙂 Prave som objavila na i-nete moznost dovozu Humany po celej Europe, tak uz som napisala a cakam na odpoved 😵 ked nebude chutit Beba, objedname Humanu 😵

alenik
19. feb 2008

no vidis,aka si flexibilna mamina 😀 😀 😀

tini
19. feb 2008

Tak sa mi ozvali z Humany, ze poslu aj do Fr, hura, mam na vyber uz 2 rozne HA mlieka pre Alexa! tak sa tesim 😵

ankam
20. feb 2008

alenik,ani si nevies predstavit ako tii zavidim ked ti malinka sama povedala NIE.Aj ja tak chcem.Dockam sa hadam 😅 😅 ked nie tak asi kojim do 5rokov,lebo nocne plakanie nezvladnem ☹

ankam
20. feb 2008

tini a tevova,ved vy mate asi rovnako stare deticky nie??? 🙂

tevova
20. feb 2008

Ankam, skoro ano, náš má 11 a pol. Mám šťastie, že sa budí len raz za noc a cez deň ho kojím 4-5x. V tom je vlastne aj to nočné kŕmenie. Som zvedavá, ako sa odstavíme my, ale zatiaľ nad tým neuvažujem, možno v lete, keď budeme mať bohatší program cez deň a nebude mať kedy na cicu myslieť. Také noci, ako máš ty ti nezávidím, viem, aké to je, zažila som to pri dcére. Ale ju som odstavila, keď mala 10mes., lebo som brala ATB a musela som prestať. Aj keď som mlieko ešte potom mala, už som nezačala. Vrieskala 1. noc a potom dobre. Ale mlieko v noci jej dával manžel z toho hrnčeka s dierkami a keď z muža mlieko necítila, bolo to pre ňu jednoduchšie. A pre mňa ani nehovorím, nemusela som sa namáhať ja-trápil sa manžel.

alenik
20. feb 2008

ahojte kocky,az tak mi nieje co "zavidiet".Kazdy mame svoje problemy.Ja konkretne s dcerkinym spankom.Ked som ju prestala kojit,pekne spinkala celu noc,ale len mesiac.Nevravela som o tom,lebo by to nebolo k veci.Takze:uz viac,ako dva mesiace ma moja mala take divne maniere.Cez den mi uz nespi vobec,k veceru je uz fakt od unavy otrasna.Zaspi po 2 hod. uspavania ,tak okolo 21:00,ale o 23:00 je uz vyspata.Potom par hodin spolu bojujeme,lebo ona uz spat nechce.Nadranom zaspi a o 6:00 je uz hore.Taha ma za ruku a ja musim vstat,aj ked sa mi vobec nechce.Neviem,preco je taka.Je velmi ziva,chvilu neposedi...Ale na druhej strane je velmi sikovna.Ankam,este zavidis? 😀 😀 😀

veverica
21. feb 2008

viete mi poradit ked uz koncim z kojenim (odsavam si raz za den-dva) ako spravne postupovat? Mam to mliecko co tam mam jednoducho nechat tak, alebo si ho mam stale odsavat az sa mi to mlieko uplne vytrati?

eliska7
21. feb 2008

čaute po dlhšej dobe,ale sme chory komplet cela rodina aj starkovci.Myslela som si že ked mala nevie dychať nosom odstavi sa sama,pretože je taka nešťastna že nevie ťahať že až,ale figu borovu,radšej sa trapi rychlo potiahne bez dychu ,potom sa nadychne a takto to robi dookola cele noci.Už od min.štvrtka sa takto trapime,cele dni je na ceckoch,nič neje len moje mlieko.Takže čo sme sa troška začali odstavovať už sme vo väčšej brinde-nonostp ceckujeme 😀 Neviem či budem mať silu začať 4raz z odstavovanim,ked vyzdravie 😅
Veverica,to mlieko treba odsať len do takej miery aby si znižila tlak,pripadne bolesť v prsiach,studene obklady a sťahovať hrudnik,možeš si davať homeopatika-30CH riedenie,v lekarni pytaj na zniženie tvorby mlieka 😉 ale inač nič,ked maš vela mlieka gynekolog ti predpiše lieky,injekcie-všetko ovladam ale mne je to zatial nanič,ked mala cecaňa nedovoli 😀

emjee
21. feb 2008

fana • 1d • Dnes o 12:28
Prosím Vás poraďte mi. Som v zúfalej situácii. Môj malý má 11 mesiacov a pomaly by som ho chcela odnaučiť od kojenia. Teda, aby ste ma správne pochopili. Malý od narodenia nechcel ani cumlík ani fľašu. Stačila mu len cica. Ono sa to možno zdá ,,super,, ale cicu dodnes používa nielen na papanie, ale aj ako cumlík. Večerné zaspávanie bez cicy si nevie predstaviť. Keby som sa chcela ísť s manželom zabaviť, nemôžem nechať mojim rodičom, lebo by mu chýbala cica. V noci, keď sa začne počas spánku preberať, dám mu cicu, pocmúľa si minútku a spinká bez problémov ďalej. Podotýkam že spáva pri mne v posteli, pretože je to podĺa mňa jednoduchšie s kojením a s tým jeho dudlaním. Čo však bude keď ho prestanem kojiť a nebudem mu už dávať cicu? Ako sa ukľudní, keď nebude mať ten jeho cumlík? Poraďte mi prosím Vás.

rusovcanka
21. feb 2008

emjee,tak presne toto som si užila aj ja s mojou dcérkou 😀 Ibaže ja nie som typ človeka,ktorý by chcel večer niekam vypadnúť-som domasedko a zábavy som si užila až-až v puberte a pred narodením malej,tak sa mi teraz akosi nežiada 🙂 No a preto som to nijako neriešila,dcéru som odstavila,keď mala dva roky aj sedem mesiacov(som na seba pyšná 😀 )Išlo to úplne jednoducho-povedala som jej,že je už veľké dievčatko a veľké dievčatká cecík nepapajú.Zobrala to v pohode,ale to bude aj tým,že už predsa len bola dosť rozumná a myslím,že mi chcela dokázať,že je naozaj veľká 😉 Tak skús ešte nejakú dobu vydržať a keď bude malý trošku starší,možno ťa prekvapí a sám povie,že už cicu nechce,lebo je veľký 🙂

uhlikova09
21. feb 2008

rusovcanka,to emjee iba skopirovala pisala to fana,emjee to tu skopirovala lebo jej uzamkla temu cmuk 😉

ankam
21. feb 2008

tevova tak koli tomu jednemu nocnemu by som vobec neodstavovala... 😵 ja asi tiez pockam doleta....mozno aj koli dovolenkesa mi "dinda"zijde,hi
Alenik:Ked by som sa mala toho dockat co teraz prezivas v noci ty,tak radsej budem kojit dalej a zaspi bezproblemov 😉 A mozno raz sama povie NIE 🙂 🙂 🙂

eliska7
21. feb 2008

rusovčanka.aj ja sa presviedčam otom že ked dostane rozum potom to lepšie pochopi a prestane.Už teraz ked jej poviem či chce cecky,začne sa hanbiť a rehoce sa,ked na ňu niekto pozera schovava sa zamna 😀