"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

alenik
10. mar 2008

chyba na chybe,hambim sa a to som vzdy mala z diktatov 1. 😀

tretulka
10. mar 2008

eliska, mne v podstate to nocne kojenie nevadi, uz som si zvykla 😀 , len niekedy sa to zvrhne na budenie po pol hodine a to je na nervy a vtedy chcem prestat kojit 😉 ... mne tiez kamaratka, mama 2 dcer,jednu kojila 1 rok, mala sa odstavila sama a druhu 2,5 roka, poradila, ze musi maly "dozriet", nasilim to asi u neho nepojde ...tak neviem...inak, odbocim od temy, ale ja som povodne tiez levicanka 😉

eliska7
10. mar 2008

😉 no a mne si sa zdala nejaka povedoma,nemaš tu sestru,alebo odkedy byvaš inde?

evka39
10. mar 2008

alenik klud,ani mi nenapadlo,že by si bola klamárka.Hned mi napadlo,že proste nemáš čas,ved kto z nás ho má 😖 A netráp sa pre chyby ja tiež neviem kde aké i y a to som si dala prihlášku na VŠ. 😀 Som zvedavá ako to dopadne.Ródeo u nás asi len začne..Alen ja mám pocit,že moje dieta vyniká vo všetkom ...či cicík či spanie či sedačka a.t.ď. 😉

ankam
10. mar 2008

Cavte babenky
Eliska fakt tomu nerozumiem,asi ako pisala Evka-este neprisiel ten cas.Ja ked to vidim ako je u vas,tak ja s nocnym ani neskusam,lebo to by bola hruuza.V noci to mame cim dalej tym horsie.Pol hodiny na dinde visi,uz aj spi ale len co vytiahnem,tak taky rev spusti.Ved to vies aj sama.Tak radsej len trpnem aby bolo ticho.
Uz som si aj zvykla na to ale to polhodinove dindanie ma znervoznuje a vtedy na nu kricim 😠 To asi zo sna lebo ja sa nepametam,len manzel mi hovori,hi

ankam
10. mar 2008

Evka VS? tak to ta obdivujem.Ja okolo malej nemozem si ani krizovku vylustit co je moje hobby.Lebo uz mi taha pero aj casopis.A keby som sa mala ucit???Klobuk dole uz teraz pred tebou

ankam
10. mar 2008

alenik a kedy idete a kam presnejsie?to by som asi spadla na rit keby sme sa tam stretli,hiiiiiiiii

evka39
10. mar 2008

ankam,to ide byt len pokus s tou VŠ.Naši povedali,že mi pomôžu,tak uvidíme..... 😉 jej holky a máme další zub preto asi tie nervy...Eššte jeden a sme v cieli,hi 😀

ankam
10. mar 2008

evka tebe aj ukaze tie zubky?lebo ja nemam sancu ani prinajmensom aby mi otvorila pusu.Tak si stale myslim ze mame 8,tie vidno same,hi

ankam
10. mar 2008

eliska stale na vas myslim,asi som sa zalubila,hi
nepytala si sa lekarky alebo nejakeho odbornika co si o tom mysli?By ma to zaujimalo.Ze ci mas pokracovat v kojeni alebo sa trapit po nociach dalej,aj ked to neprinasa bohvieake ovocie

eliska7
10. mar 2008

mala zaspala o 19.05,čakam čo bude,pisala som poradkyni ale kym odpiše to potrva,tak ešte dnes sa budeme trapiť 😒 aj vy ste mi prirastli k srdcu,normalne som sklamana ked tu nikto nepiše 😎 Danko ide spať k našim,muž pojde do jeho izby.možno už dnes nepridem idem sa venovať mužíčkovi,po včerajšom fiasku-Aj sme vinko vypili,aj film pozreli a danko stale hore,tak muž nakričal a išli sme spať 😀

bystricanka
10. mar 2008

jááj eliska..tak včera ťuťu muťu nebolo? Tak sa mu dnes povenuj. Hádam ho nebudeš zanedbávať kvôli nám 😉

môj krpec už tiež hajá, tak môžem písať...zatiaľ

bystricanka
10. mar 2008

evka a na akú VŠ si si dala prihlášku? Ja by som to nezvládla...dieťa a škola. Ale sú maminy, ktoré to zvládnu ľavou zadnou 😵

tretulka
10. mar 2008

eliska - no z LV som prec pomaly tri roky, ale sestru nemam 😉 , len brata, ten byva v Tek.Luz., ...ja som zvedava, ako budeme dnes v noci spat, poobede ked sa zobudil si po dlhom case vydrnkal cicku, tak som mu dala....bol pricucnuty ako kliest, ked som sa ho pytala, ci este nestacilo, tak len zamrmlal s cickou v puse, ze nie 😀 a ked som mu povedala, ze je moj cickosko, tak mi len zakyval hlavickou, ze ano 🙂 ...ten nas drobec je proste cislo...

bystricanka
10. mar 2008

tretulka...malý jaký zlatý. On vie, čo je najlepšie na svete. Mamine prsíčko 😉 Ten ti cicku nepustí ani do 5 rokov.

petova
10. mar 2008

Ja som tieto 2 noci spala v obývačke a maký spal oveľa kľudnejšie, ako keď som v spálni. Je to fajn, ale dokedy budem takto v bojových podmienkach- gauč sa mi rozkladať nechce, takže spím ako sardinka.
Eliska, ja mám sestru laktačnú poradkyňu, ale čítala som, že už si sa na nejakú obrátila. môžem sa aj ja tej moje segry spýtať, že či budú mať rovnaký názor. Tie deti dajú dosť cez deň zabrať, mohli by nás aspoň v noci nechať vyspať.
Toto kojenie je úžasné, ale čo keď chceš prestať? Vtedy je každá rada drahá. Dávame dieťaťu to najlepšie, ale keď je staršie, tak sa to celé otočí proti nám a decko by chcelo byť nalepené na cicine viac ako novorodenec. Budeme mať teda na čo spomínať, keď si uvidíme v zrkadle tie naše vechte za pár rokov. 😝

evka39
10. mar 2008

petova,vechte za pár rokov?????????????????????Ja ich už mám teraz ☹ ☹ ☹ Len ich dvíham podprdami 😀 Ankam,ano celkom si dá pozriet.Sama mi povie "tuto zadu boji emku úbok."A tak vopchám dnu prst a je to.Ale neboj nie vždy to išlo bez úrazu 😀 Bystricanka ,idem na pedagogickú do B.B.externe.No ,idem ,si verím,len som si podala prihlášku... 😉 Prečo si bystričanka, ked bývaš v Nitre.Pochádzaš z B.B.???Eli ,aj ked si to už neprečítaš,Pekný večer!A aby si sa zobudila v noci ked mala bude plakat 😀 😀 😀 Tak sa vybuvajte všetci,aj maminy aj detičky.Dobrú noc

alenik
10. mar 2008

aj ja vam prajem kocky dobru noc,vyspite sa aspon ako-tak.A ty,Eliska,dufam,ze zaspis tak tvrdo,ze ani malu nebudes pocut plakat a ona to vzda a zapi sama.🙂 .Ja stale vravim,ze dieta mi "zozerie"vsetku energiu a preto nemam silu na nic.Teraz,predtym ako zaspala,tak skakala v postielke,az zlomila ten rost,vlastne dve dosky z neho. 😠 Potom si lahla,chytila ma za ruku a zaspala.Eviku,dufam,ze sa ti to s tou skolou podari 😉 .Neviem,neviem,co to tu hras na nas za divadielko,ale ty musis mat doma dieta-anjela,ked mas cas aj na studium 😀

evka39
10. mar 2008

Jasné alenik,anjel ,ale s rožkami.Vieš,mám pocit,že cvokatiem z materskej,bývam na dedine stále len doma ide me z toho porazit.Najskôr som chcela až o rok no nakoniec som podala prihlášku.Počíam s tým,že emka pôjde do škôlky a....Potom /určite nie teraz lebo by som zošalela/ budem chciet mat druhé dieta a tak nebudem mat zase čas....Mám strednú gympel,čiže bez VŠ nemám nádej nájst dobrú prácu....Ono je to nadlho.....Tiež si to neviem predstavit,možno doštudujem velmi rýchlo,ale aspon si nebudem vyčítat,že som to neskúsila 😉

alenik
10. mar 2008

mas prvdu,Evik,za vyskusanie nic nedas... 😉 ja osobne by som nedokazala zit na vidieku,niesom ten typ.Mne je dobre v panelaku,taky ruch.Ale zavidim ti,ze mas v lete take sukromie,ranajecky na dvore,leharo na slniecku.Aj ja mozem na balkone....ale v lete mi moja milovana svokricka,ktora byva v nasom vchode povedala,ze mi cudzi chlapi pozezaju do okna 😀 😀 😀 .Hrozna je!!!Evi a kedy by ste chceli mt druhe babo?My uvidime,ako sa mala pocloveci a chceli by sme cca trojrocny rozdiel... 😕

evka39
11. mar 2008

Ja by som zase nemohla žit v paneláku,ale to je norm.ked od detstva žijem na dedine.....No,alenik moja svokra býva s nami v dome o poschodie nižšie,ale vkuse je nasáčkovana u nás a múdra je až až,Minule ked som sa prezliekala ráno,tak ona zrazu vo dverách.No asi mi videla aj moju krásnu rit 😝 Pôvodne sme chceli mat taký 2ročnž rozdiel.ale tiež čakáme ako sa Emka poclovecí 😉 Takže uvidím ako tá škola 3 roky bakalára a potom by som už určite chcela 🙂

eliska7
11. mar 2008

18.noc--do pol4 sa to dalo ako tak,tradične ččč,potlapkanie,hladkanie-x-krat ,o 3.44 som ju už musela nakojiť,zaspala po intenzívnom saní15 min.O 20min rev,bo chcela cuckať a nedovolila som,tak strašne plakala,jej usta davala na moje a plakala mia mama-fuj aj teraz jak pišem sa michce revať,nechala som ju takto plakať do 5.30,potom som jej dala 150ml mlieka do flaše-vypila,ale už sme išli hore hrať sa ,lebo aj tak pytala didi.Prišerne bolesti hlavy ,nevedela som ani oči otvoriť,no hrozne,mala kruhy pod očami už o 8.35 spala do 9.20,potom mi ukazovala že ju boli hlavička a slzy ako hraky ,len sa tulkala-dala som jej paralen a teraz zas spi po20min cecovani od 13.20.prečitala som si odkaz od poradkyne,vložím vam ho možno pomože aj dhuhym ženam,ale ja s tymto tryznenim končim,pochopila som že niesme nato so Sarkou pripravene.Budem nadalej skušať odstavovať,ale prirodzenou cestou,nie na silu. Dobrý deň pani Eliška, neviem, čo sa presne vo vás odohráva, ale je to asi dosť ťažký boj. Podľa toho, čo píšete ste veľmi rozhodná a vytrvalá žena, keď ste svoje dieťa opäť naučili sať a plne dojčiť. To je krásne. Preto sa pýtam, prečo už odstavujete? Možno ste už dospeli do bodu, kedy si myslíte, že už bolo dosť a očakávali ste rovnaký úspech ako v predchádzajúcej zaťažkávajúcej úlohe. Nestalo sa však tak. Vaša dcéra sa začala brániť. Nuž, je to tak. Dojčenie je obojstranný vzťah a rozhodnutie ukončiť dojčenie by malo byť prijaté z obidvoch strán. Ak vaše dieťa zdedilo Váš temperament, pravdepodobne ho len tak ľahko nezlomíte. Boj však nemá zmysel, len to poškodí Váš vzájomný vzťah. Vaše dieťa sa Vám svojím odmietaním snaží povedať, že potreba dojčiť u nej ešte nebola naplnená a potrebuje čas. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie je vhodné dojčiť minimálne do dvoch rokov. MINIMÁLNE. Oddýchnite si od boja s Vašou dcérou a prehodnoťte svoj vzťah k dojčeniu. Dávate tým nie len potravu pre telo, ale aj pre dušu, dojčenie je znakom istoty, ktorú si dieťa potrebuje postupne vybudovať. Skúste s vašou dcérou spolupracovať a počkať na vhodnejší čas. A či veríte alebo nie, deti sú schopné sa sami odstaviť, len im treba ponechať dostatok priestoru a času. Nie je vašou úlohou, ak to sama veľmi nechcete, ukončiť dojčenie.
Držím Vám palce a želám veľa lásky a porozumenia pre vašu dcéru, ktorá sa, ako sa zdá, v sile vôle podala na Vás. S pozdravom, E. Krajčovičová
Petova ,ale zaujimal by ma nazor aj tvojej sestry,tak ak možeš zisti mi čo ona na to hovori-dakujem.
Evi,školu ti schvalujem

evka39
11. mar 2008

Eli,ja norm.plačem ☹Súhlasím s poradk.a držím palce aby ste boli spokojné aj ty aj Sárinka 😉 Asi som s nervami na konci,hodinu uspávam to moje strídža skoro mi vlasy vyšklbala zuby vybila dokopala ma do brucha,normálne revem od nervov a ona sa tu na mna usmieva akoby sa nič nestalo 😠 Alenik,tvoja mala vobec nespí cez den a kedy ráno vstávate a večer kedy ide buvat?Nieje potom cez den mrzutá????Jaj baby som hotová...

eliska7
11. mar 2008

dik za porumenie.neskušala si nedavať ju spať cez deň?-no ale to žadny oddych pre teba,ked bude cely den v akcii 😖

tretulka
11. mar 2008

eliska - tym prispevkom si vlastne pomohla aj mne, ja som spokojna, ze nekojim cez den, len naozaj vynimocne, dokonca aj zaspavame v pohode, len vecer a v noci to proste bez cicky nejde....tak musim este nejaku dobu vydrzat...

evka39
11. mar 2008

Ved práve Eli,žiadny oddych ale ona býva potom mrzutá večer a v noci spí potom nepokojne.....Nie vždy ale väčšinou 😒 Už prišla za mnou "Mamika pepác,ubim ta" no a zase som revala,že aká som sprostá a aká je zlatá....No som asi ťuk 😉 Vidíš Eli ,moja má on 5mes.viac od Sárky a len teraz sme sa odstavili...Takže hore hlavičku nieje to tragédia ,máš proste doma malého vytrvalca ...Ved ked bude staršia,skor sa jej vysvetlí ako teraz...Myslím si...Tak pekný den

eliska7
11. mar 2008

dakujem,ešte stale spi musela byť hrozne unavena,maja palculienka,tak sme ju volali ked sa narodila 😀

alenik
11. mar 2008

ahojte kocky.Eliska,dovolim si povedat za vsetky,co tu piseme,ze ta podporime,nech sa rozhodnes akokolvek.Vypocuj si rozne nazory,ale rozhodnut sa musis sama,lebo ty najlepsie vies,co je pre Sarku najlepsie.Viem,ze tebe neprekaza to samotne kojenie,ale ta Sarkina zavislost na tebe.Pre nu je prirodzene,ze ju kojis a jednoducho nechape,preco jej odrazu tu cicu nechces dat.Asi este naozaj nieje pripravena.Ktovie,co sa odohrava v jej malej hlavicke,mozno si chudatko mysli,ze uz ju nelubis(aj ked jej to stale dokazujes a vravis).Nestoji ti to za to,aby mala Sarka nejake psychicke problemy,ktore sa s nou budu tahat po cely zivot.Mozno sa o par tyzdnov odstavi sama.Jeden nikdy nevie.Neviem,ci ja by som takyto tlak zniesla.Ty si v mojich ociach hrdinka 🙂 . Evik,mala mi cez den spat nechce,takze ju ani nenutim.Zo zaciatku bola k veceru podrazdena,ale teraz uz je to v poho.Obcas sa stane,ze mi sama povie,ze chce haji,tak ju dam spinkat.To je vsak velmi zriedka.Vecer ju ulozim o 20,ale zaspi az okolo21:30,aj ked cely den nespala.Rano je hore vzdy o 07:10,na minutu presne.Raz spala do 10,ale noc predtym bola poriadne rusna.V noci uz spi reltivne dobre.Dufam,ze sa to bude uz len zlepsovat.

tonicka
11. mar 2008

Ahojte. Eliska, moja mala bude tiez patrit k tým vytrvalcom, co sa koja do 18r. Pri akomkolvek naznaku choroby, resp. zubov sa kojime do blba, a nikto iny nesmie byt len maminka a stale mi je na rukách. Ja bojujem momentálne za to aby sme sa vrátili k 1 kojeniu cezden pri spani a jedno kojenie vecer....tak ako to bolo pred 3 týždnami, kym nam nezacali ist zuby s vysokymi teplotami. Nocne kojenie zatial ovplyvnit neviem a ani nevladzem, ale posledne noci zase stale place, ale nie je to o didke...chce aby som ju zobrala na ruky a nosila 😖 Ale to tvoje čččč a placanie po rituske doverne poznám 😀 Podla mna by manzel bez toho uz ani nezaspal 😀 😀 Držím palce a pevne nervy 🙂

tonicka
11. mar 2008

To drzanie palcov a zelanie pevných nervov patrilo k akemukolvek rozhodnutiu, ktoré spravis 😉